Szczurowa. Szałas myśliwski
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 22 listopada 2017 00:39

Trwa inwestycyjny boom w gminie Szczurowa. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie środki unijne. A tych, w ostatnim roku, gmina pozyskała wiele. Kolejne zadanie objęte również projektem Małopolski i Bawarii wykonywane jest obecnie w Strzelcach Wielkich gdzie budowany jest w parku szałas myśliwski. Do tej pory została wykonana konstrukcja szałasu oraz zagospodarowanie terenu wokół tj. ułożono kostkę brukową na dojściach do szałasu oraz na parkingu.

 
Szczurowa. Miasteczko komunikacyjne
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 15 listopada 2017 20:36

To doskonała wiadomość. Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił i zaakceptował do dofinansowania wniosek przygotowany przez Gminę Szczurowa na budowę miasteczka ruchu drogowego w Szczurowej. Dotychczas zajęcia z wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży w szkołach, przygotowujące między innymi do egzaminu na kartę rowerową z powodu braku odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej odbywały się na boiskach i placach szkolnych. Teraz to się zmieni. Miasteczka komunikacyjne to teren, który zbudowano na wzór ulic ze skrzyżowaniami, rondami i znakami drogowymi, na którym najmłodsi mogą zapoznać się z zasadami ruchu drogowego oraz ćwiczyć umiejętność jazdy rowerem. – Naszym celem jest stworzenia takiego miejsca co pozwoli na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez kształtowanie u dzieci i młodzieży właściwych nawyków prawidłowego poruszania się po drogach – trafnie zauważa wójt Marian Zalewski. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami. Jednak ruch drogowy, w którym uczestniczymy, nie jest spontanicznym i niekontrolowanym zjawiskiem – obowiązują w nim reguły i zasady, dzięki którym jesteśmy mniej narażeni na niebezpieczeństwa występujące na drodze, przede wszystkim wypadki. Tak więc wszyscy, również i dzieci, powinniśmy znać przepisy obowiązujące na drodze i przestrzegać ich. Miasteczka ruchu drogowego dają duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Dodajmy, że kartę rowerową powinni otrzymywać wszyscy uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia. Jak podkreśla wójt Zalewski  szkolenie rowerzystów jest znakomitą „inwestycją”, gdyż najmłodsi, poznając przepisy niezbędne do zdania egzaminu na kartę, wykorzystują później swoją wiedzę nie tylko do bezpiecznego poruszania rowerem, ale też stają się bardziej świadomymi pieszymi, a gdy dorosną mają ugruntowane podstawy do zdobycia karty motorowerowej, czy w końcu prawa jazdy. Młodsze dzieci, nawet te z przedszkola, mogą w miasteczku ruchu drogowego bezpiecznie uczyć się poruszania po drogach w charakterze pieszych, np. prawidłowego przekraczania jezdni. Dbanie o bezpieczeństwo dzieci to nieustanna praca, niekończące się działania różnych podmiotów, takich jak szkoły, samorządy lokalne, policja, media.

 
Szczurowa już świętuje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 11 listopada 2017 00:44

Zainaugurowano obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werbli przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem. – W ten sposób oddajemy hołd tym wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległa, suwerenną Polskę. Za rok setna rocznica odzyskania niepodległości. W tym roku minęło 99 lat odkąd na mapach świata pozwijała się znowu Polska, ale w sercach naszych przypadków byłą zawsze, nie zginęła, nie umarła – komentuje wójt Marian Zalewski.

 
Szczurowa. Wyróżniono ich za sportowe osiągnięcia
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 listopada 2017 01:57

Powody do satysfakcji mają wszyscy mieszkańcy Szczurowej. Poprzedni rok szkolny, w pod względem sportowym był bardzo udany dla szkół z gminy. – Uczniom gratulujemy sukcesów, opiekunom „dobrej ręki” o fachowego treningu - mówi naszej redakcji wójt Marian Zalewski. Niedawno  Starostwo Powiatowe w Brzesku dokonało podsumowania Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017. Szkoła Podstawowa w Szczurowej po raz drugi z rzędu znalazła się w pierwszej trójce (rok wcześniej zajęła drugie miejsce) wśród wyróżnionych placówek. Tym razem ilość zgromadzonych punktów pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca tuż za szkołami nr 3 i nr 2 z Brzeska. – Najlepsi w powiecie byliśmy  w unihokeju  i czwórboju L.A chłopców –   wymienia nauczyciel wychowania fizycznego  Robert Dzień. – Kilka razy zajmowaliśmy II i III miejsca w poszczególnych dyscyplinach. Niewątpliwie jest to zasługa uczniów i uczennic, którzy z ogromnym wysiłkiem, zaangażowaniem, poświęceniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z powiatu- stwierdza opiekun drużyn. Do grona wyróżnionych dołączyło również PG w Szczurowej, w której reprezentanci szkoły wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i  umiejętnościami. W swojej kategorii zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko PG nr 2 w Brzesku i PG w Borzęcinie. Przygotowaniem do zawodów i prowadzeniem drużyn zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Biedrońska, Renata Caban, Piotr Krawczyk.  Należy tutaj wspomnieć, że bez wsparcia i pomocy ze strony Gminy Szczurowa, Mariana Zalewskiego Wójta Gminy, Elżbiety Gądek kierownik  Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz dyrektorów szkół sukces ten nie byłby możliwy. Pamiątkowe statuetki i dyplomy na ręce Aliny Oleksy oraz Marka Antosza podczas sesji rady powiatu wręczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk.

 
Szczurowa: O Puchar Wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 30 października 2017 00:31

W hali sportowej w Szczurowej odbyły się gminne mistrzostwa młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Szczurowa Pana Mariana Zalewskiego. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z SP Zaborów oraz gospodarze zawodów- drużyna dziewcząt i chłopców SP Szczurowa. Po przypomnieniu przepisów oraz rozgrzewce rozległ się dźwięk gwizdka rozpoczynając tym samym zmagania w halowej piłce nożnej chłopców. Można powiedzieć, że  pierwsza połowa spotkania pozwoliła typować zwycięzcę, bowiem chłopcy ze Szczurowej prowadzili czterema bramkami. W drugiej połowie goście dwukrotnie umieścili piłkę w bramce przeciwnika, lecz ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla drużyny gospodarzy.

 
Szczurowa. Wielomilionowa dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 14 października 2017 21:13

W Urzędzie Gminy doszło do uroczystego podpisania i przekazania trzech umów gwarantujących przyznanie Gminie Szczurowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przekazania dokonał wicemarszałek Stanisław Sorys a umowy dla Gminy Szczurowa odebrali wójt Marian Zalewski i skarbnik Maria Czesak.

 
Szczurowa: Wielomilionowa dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 12 października 2017 09:25

W Urzędzie Gminy doszło do uroczystego podpisania i przekazania trzech umów gwarantujących przyznanie Gminie Szczurowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przekazania dokonał wicemarszałek Stanisław Sorys a umowy dla Gminy Szczurowa odebrali wójt Marian Zalewski i skarbnik Maria Czesak.

 
Rudy Rysie. Drogi po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 05 października 2017 22:34

Dwie kolejne drogi w gminie Szczurowa zostały wyremontowane. Odbiorem końcowym zostały oddane do użytku kolejne drogi dojazdowe do pól w miejscowości Rudy- Rysie, są to następujące drogi: droga Rudy Rysie- Rudy- Błonia oraz droga Rudy Rysie- Rysie I Remont tych dróg został wykonany w ramach umowy zawartej z Województwem Małopolskim (Urzędem Marszałkowskim w Krakowie).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 49

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .