Szczurowa. Strefa z dotacją
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 22 lipca 2017 09:44

Tylko pięć gmin z Małopolski, w tym dwie z regionu tarnowskiego, otrzymało dotację na utworzenie strefy aktywności gospodarczej. Z 12 wniosków Gmin z terenu województwa Małopolskiego tylko 5 przeszło pozytywną ocenę formalną, finansową oraz merytoryczną, co jest równoznaczne z przyznaniem dotacji ze środków europejskich na budowę Strefy Aktywności Gospodarczej. - Jednym z najlepiej ocenionych wniosków jest projekt z gminy Szczurowa, który otrzymał dotację w wysokości 3 miliony 184 tysiące złotych – cieszy się wójt Marian Zalewski.

 
Z Tarnowa do Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 10 lipca 2017 17:27

Po raz kolejny z Tarnowa, przez gminę Żabno i Borzęcin, do Szczurowej dotrze Romski Tabor Pamięci. W ten sposób romska społeczność odda hołd ofiarom II wojny światowej. Porojamos (zakłada Romów podczas II wojny światowej – podobnie jak holokaustu Żydów) pochłonął setki tysięcy przedstawicieli tej nacji. Romowie, podobnie jak Żydzi, uznani zostali przez niemieckich faszystów za „podludzi”. Przed II wojną światową w opilcach Szczurowej było duże skupisko romskie. W lipcu 1943 roku zostali oni w bestialski sposób pomordowani. Rozstrzelani, spoczęli we wspólnej mogile w Szczurowej. Wielu Romów z naszego regionu trafiło do niemieckich obozów koncentracyjnych. – Podczas Taboru chcemy oddac hołd ofiarom niemieckich zbrodni na narodzie romskim - mói wójt Szczurowej Marian Zalewski.

 
Dwie Seniorki z Gminy Szczurowa nominowane do tytułu
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 27 czerwca 2017 00:00

Za nami uroczysta Gala XI Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem – Senior Roku 2016”, która odbyła się w trakcie III Kongresu „Srebrna Małopolska”, w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Plebiscyt „Poza Stereotypem- Senior Roku” zorganizowany został przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie już po raz jedenasty. Jak co roku Gala zgromadziła wyjątkowe osoby, które dosłownie rozumieją hasło, że „młodość to stan ducha”. Seniorzy, którzy zostali zgłoszeni do plebiscytu są osobami aktywnymi życiowo, mają swoje talenty, zainteresowania i pasje, którymi dzielą się z innymi seniorami, w ramach swojej działalności w UTW, dziennych domów seniora, czy organizacjach pozarządowych. Swą charyzmą pobudzają lokalne społeczności, organizują grupy artystyczne, oraz biorą udział w akcjach o charakterze charytatywnym czy wolontaryjnym. Działają także w lokalnych samorządach, pomagają osobiście potrzebującym. Mają realny wpływ na rozwój współpracy międzypokoleniowej. Stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich, a szczególnie dla młodych ludzi. Statuetki oraz dyplomy nagrodzonym osobom wręczali Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Wioletta Wilińska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz prof. Krzysztof Nitsch, artysta rzeźbiarz, profesor krakowskiej ASP, autor unikatowych statuetek przyznawanych, jak co roku, niestandardowym seniorom. Do nagrody nominowane były też Zofia Solak ze Strzelec Wielkich oraz Władysława Wierdanek z Rudy Rysia. W części artystycznej Gali wystąpili artyści Opery Krakowskiej wykonując głównie polskie utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz zagraniczne klasyczne pozycje. Warto dodać, że śpiewakom towarzyszyły dzieci, dzięki którym występ nabrał szczególnego charakteru. Publiczność nagrodziła artystów oklaskami domagając się występu na bis. Tegoroczna Gala odbyła się pod honorowym patronatem Elżbiety Rafalskiej- Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaś patronat nad Plebiscytem objął  Jacek Krupa-Marszałek Województwa Małopolskiego.

 
Nawet kilkaset miejsc pracy powstanie docelowo w Strefie
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 05 czerwca 2017 14:59

W sumie kilkaset miejsc pracy może powstać w Strefie Aktywności Gospodarczej w Szczurowej.  Na 17 hektarach zostanie zlokalizowanych kilka, docelowo nawet kilkanaście firm. Zainteresowanie jest spore: pierwsi inwestorzy pojawią się już w tym roku.

 
Wodny Park w Dołędze – Jagniówce
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 07 maja 2017 18:04

Wiele wskazuje na to, że powstanie wodny park kulturowy „Pojezierze Tarnowskie”. Chodzi o zagospodarowanie wyrobisk pożwirowych w Dołędze- Jagniówce. Jak mówi wójt Szczurowej Marian Zalewski, projekt może już niedługo zmienić krajobraz sporej części wyrobisk pożwirowych. W jego realizację zaangażowały się podmioty prywatne oraz publiczne, miedzy innymi gmina Szczurowa i Borzęcin.

 
Szkoła do modernizacji: trzy miliony złotych na remont
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 01 maja 2017 00:00

Blisko trzy miliony złotych będzie kosztował remont Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Szczurowej. – Zakres prac jest ogromny – podkreśla wójt gminy Szczurowa, Marian Zalewski.

 
Szczurowa. Kilka gmin dla transportu
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 30 kwietnia 2017 22:58

Gmina Szczurowa wspólnie z Dębnem, Borzęcinem, Gnojnikiem, Czchowem, Iwkową i Brzeskiem przygotowała wniosek o dofinansowanie projektu, dotyczącego usprawnienia zbiorowego systemu transportowego, a przy tym zmniejszenia niskiej emisji.

 
Szczurowa. Dwa miliony na oświatę
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:00

Blisko 2 miliony złotych środków unijnych dla Szkoły Podstawowej w Zaborowie, w Strzelcach Wielkich, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym, Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej, w Szczurowej, oraz dla Publicznego Gimnazjum w Szczurowej i Zaborowie na realizacje projektu pt. „Kompetencje przyszłości- rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”. Wniosek Gminy Szczurowa po weryfikacji, ocenie formalnej i merytorycznej przez zespół oceniający Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości uzyskał akceptację Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 28 marca 2017 roku. Zarząd przyznał Gminie Szczurowa dofinansowania do złożonego projektu w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1, Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne. Kwota dofinansowania, łącznie z wkład własny Gminy wynosi ponad 1 900 000 zł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 47

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .