Reklama
Szczurowa. Katyń – zbrodnia sowiecka: będziemy pamiętali
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 15 kwietnia 2021 00:00

Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs historyczny pod tytułem „MŁODZI OBIECUJĄ  PAMIĘTAĆ! – KATYŃ 1940”. Jak mówią organizatorzy jego celem jest uwrażliwienie młodego pokolenia – krzewienie postaw patriotycznych. Przypomnijmy, wiosną 1940 roku, 81 lat temu, funkcjonariusze sowieckiego NKWD wymordowali prawie 22 tys. polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie i Kalininie (Twerze). Byli to wspaniali polscy patrioci: żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele polskiej inteligencji oraz funkcjonariusze Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza, Straży Granicznej i Służby Więziennej. W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej, Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym i Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie wzięli udział w II. edycji akcji i mini – konkursu historycznego pod tytułem „MŁODZI OBIECUJĄ  PAMIĘTAĆ! – KATYŃ 1940”.

 
Uście Solne. 104 lata Pani Anieli
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 00:00

Niedawno swoje 104 urodziny obchodziła Pani Aniela Słowik, mieszkanka Uścia Solnego. Z tej okazji Panią Anielę odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal wraz z zastępcą Haliną Święch. Nie zabrakło serdecznych życzeń, bukietu kwiatów, był tort oraz tradycyjne dmuchanie świeczek. Jubilatce życzymy przede wszystkim dużo zdrowia! Wszelkiej pomyślności i dalszej opieki Opatrzności Bożej – życzył w imieniu własnym, samorządu, jak i mieszkańców wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Będą kolejne laptopy do zdalnej nauki
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 05 kwietnia 2021 10:42

Wójt Zbigniew Moskal odebrał symboliczny czek na kwotę blisko 75 tysięcy złotych. Dzięki tej promesie gmina zakupi komputery do zdalnej nauki dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.

 
Gmina Szczurowa. Samorządowe wsparcie dla klubów sportowych
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 26 marca 2021 09:43

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Niedawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi naszej redakcji wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Gmina na sport
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 marca 2021 10:30

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Nie dawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi wójt Zbigniew Moskal. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego określającej warunki realizacji zadania. W sumie środki trafią do sześciu organizacji pożytku publicznego – stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie gminy Szczurowa. – Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, środki zostaną wydatkowe zgodnie z umową, dla krzewienia amatorskiego sportu w naszej gminie – dodaje wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Z roku na rok poprawia się stan dróg w gminie Szczurowa. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal remonty nawierzchni dróg gminnych, ale także powiatowych czy wojewódzkich, to jeden z priorytetów działania samorządu. Na inwestycje drogowe, realizowane wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, zaplanowano w tym roku blisko 1.6 miliona złotych. Wiele wskazuje na to, że w końcu ruszy budowa obwodnicy Szczurowej w ciągu drogi wojewódzkiej 964. Na ten cel gmina zarezerwowała półtora miliona złotych. Wójt Zbigniew Moskal nie ma cienia wątpliwości, że jest to ważna inwestycja, bo pozwoli wyprowadzić ruch tirów z centrum Szczurowej. 80 tysięcy złotych to wkład gminy w przebudowę drogi wojewódzkiej nr 768 w miejscowości Rudy-Rysie. Tam zaplanowana jest budowa nowego chodnika oraz kilku zatok autobusowych.

 
Szczurowa. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 17 lutego 2021 00:00

Do 15 kwietnia został wydłużony termin nadsyłania prac fotograficznych w ramach Konkursu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszaru Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA”. Dotychczas złożone prace nadal biorą udział w konkursie – prace można aktualizować lub wycofać. Wystarczy zrobić zdjęcie lub zdjęcia (maksymalnie 3), na których uwiecznione zostaną obiekty zabytkowe, przyrodnicze, kulturowe, historyczne znajdujące się na terenie Lokalnej Grupy Działania.

 
Szczurowa. Centrum do rewitalizacji
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 12 lutego 2021 23:58

Niedawno została podpisana umowa z wykonawcą prac modernizacyjnych dworca autobusowego w Szczurowej. Zakres prac obejmuje remont generalny pomieszczenia poczekalni, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz odnowienie elewacji budynku. Sama modernizacja  obiektu – po przebudowie parkingu – będzie kolejnym etapem rewitalizacji centrum miejscowości. Wykonawcą prac jest firma Tomasza Nowaka z Dąbrówek Breńskich, powiat dąbrowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65

tymeksiepomaga

oferta-edu

pr042021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .