Reklama
Iwkowa


Kąty. Rywalizowali w sztafecie i ćwiczeniu bojowym PDF Drukuj Email
sobota, 25 sierpnia 2018 11:02

Spore umiejętności bojowe zaprezentowali druhowie z gminy Iwkowa, którzy 12 sierpnia 2018 roku, na stadionie KS Olimpia w Kątach, rywalizowali w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Organizatorem zmagań była jednostka OSP w Wojakowej i Urząd Gminy w Iwkowej przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury.

 
Iwkowa. Blisko 5200 złotych w przeliczeniu na mieszkańca PDF Drukuj Email
środa, 22 sierpnia 2018 11:08

Dokładnie 5189 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca to wartość inwestycji realizowanych w gminie Iwkowa w ramach Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych oraz funduszy rolnych – wynika z danych, które właśnie opublikował samorząd województwa małopolskiego. To najlepszy wynik w powiecie brzeskim. – Te dziewięć projektów, o których mowa w tym zestawieniu opiewają na ponad 28.2 miliona złotych. Pozyskane przez nas dotację wynoszą prawie 19 milionów złotych – wylicza Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa.

 
Iwkowa. Rekrutacja trwa przez cały czas PDF Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2018 01:00

W kilku dziedzinach gmina Iwkowa jest liderem działań o charakterze społecznym, kulturalnym czy inwestycyjnym na terenie powiatu brzeskiego, a nawet szerzej: subregionu tarnowskiego. Tak jest chociażby w sferze polityki senioralnej.

 
Iwkowa. Rusza wielki projekt kanalizacyjny i wodociągowy PDF Drukuj Email
środa, 30 maja 2018 22:49

Ponad 26 milionów złotych będzie kosztowała budowa sieci kanalizacyjnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Iwkowej. Gmina chce też rozbudować sieć wodociągową. Budowa sieci została podzielona na trzy części. – Chcemy docelowo wybudować sieć kanalizacji wszędzie tam, gdzie  z racji zwartej zabudowy jest to możliwe. Dlatego oczyszczalnia ścieków została zlokalizowana w najniższym punkcie naszej gminy, w Kątach, niedaleko granicy z gminą Łososina Dolna. Tam jest zlewania z całej gminy. Wszelkie pozwolenia na budowę oczyszczalni ścieków już mamy. Teren który teraz chcemy skanalizować to obszar Kąty Wieś – wzdłuż linii kanalizacyjnej do Porąbki Iwkowskiej Połomia i Iwkowej. Iwkowa jest najbardziej zurbanizowana, domy są stosunkowo najbliżej siebie. Jak dojedziemy do Iwkowej to w tej miejscowości podłączymy kilkaset domów. Pozwoli to na skanalizowanie dwóch trzecich Iwkowej. Pozostanie nam tylko pociągnięcie nitki w kierunku Iwkowej – Nagórza i kilku mniejszych przysiółków – przypomina wójt Bogusław Kamiński. Realizacja zadnia potrwa jakieś trzy lata. Sama dotacja unijna opiewa na ponad 15 milionów złotych.  Nie mniej ważną inwestycją jest dalsze wodociągowanie gminy.

 
Iwkowa: Droga z dwoma koncepcjami PDF Drukuj Email
środa, 24 stycznia 2018 22:20

Kolejne dwie koncepcje przebiegu drogi krajowej K-75 Brzesko – Nowy Sącz przedstawiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jedną koncepcję, z drobnymi korektami, gotowa jest zaakceptować  gminę Iwkowa. Mowa o propozycji przebiegu trasy na pograniczu z sąsiednią gminą Czchów. – Samorząd naszej gminy wychodzi z założenia, że budowa nowej drogi, zwanej popularnie „Sądeczanką” jest wymogiem czasu. Koncepcja budowy drogi, która będzie przebiegała przez Iwkową, jest szansą na rozwój gospodarczy. Nasz region jest atrakcyjny pod względem turystycznym. Do tej koncepcji mamy tylko jedną uwagę – chcemy by w projekcie uwzględniono skrzyżowanie z drogą powiatową (Tymowa – Iwkowa ). Mowa o takim rozwiązaniu komunikacyjnym przy restauracji ZIBI – mówi naszej redakcji Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa. Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła ponad 20 koncepcji przebiegu nowej jezdni. Wszystkie te propozycje zostały jednak odrzucone przez lokalne samorządy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .