Gmina Gnojnik: Zbierają przeterminowane leki
WYDARZENIA - Iwkowa
piątek, 22 listopada 2013 11:39

Dwie apteki w gminie Gnojnik zbierają przeterminowane leki. Przypominamy wszystkim, że przeterminowane leki są uznane za odpady niebezpieczne. Zbudowane z szeregu związków chemicznych, po terminie przydatności stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia ludzi. Przeterminowane leki są też szkodliwe dla środowiska, ponieważ pomimo upływu czasu zachowują dużą aktywność biologiczną.

 
Kąty: Generał patronem szkoły
WYDARZENIA - Iwkowa
piątek, 08 listopada 2013 23:00

Generał Marcin Kątski został patronem Szkoły Podstawowej w Katach, w gminie Iwkowa. To jedna z najbarwniejszych postaci Polski z przełomu XVII i XVIII stulecia. Urodził się w Kątach, niewiele osób pewno wie, ale był nawet kandydatem do korony polskiej, po śmierci Jana III Sobieskiego, jego nazwisko przejawiało się w gronie kandydatów tak zwanego stronnictwa militarystów. Nadanie szkole imienia poprzedziła msza w intencji patrona i lokalnej społeczności, którą odprawił biskup tarnowski,. Andrzej Jeż.

 
Stabilizacja osuwiska na cmentarzu
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 08 sierpnia 2013 21:57

PTR_1601Po naszych publikacjach gmina Iwkowa postanowiła zająć się stabilizacją osuwiska. Kilka tygodni temu pisaliśmy, że najprawdopodobniej przez źle zaplanowaną inwestycję, związaną z budową Orlika (kompleksu boisk sportowych w ramach rządowo – samorządowego programu Moje Boisko – Orlik 2012) , ziemia na miejscowym cmentarzu zaczęła się obsuwać. W efekcie kilkanaście nagrobków zostało albo zniszczonych, albo poważnie uszkodzonych. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja władze gminy, naciskane przez mieszkańców, rodziny pochowanych na cmentarzu oraz proboszcza miejscowej parafii, zabrały się za usuwanie skutków osunięcia się ziemi. Jakkolwiek tłumaczenia wójta w tej sprawie, Bogusława Kamińskiego uznałbym za „lekko pokrętne”, sam fakt „poprawienia” zniszczonych nagrobków trzeba odnotować na łamach naszego portalu. Mamy nadzieję, że w ślad za tym pójdą konkretne działania związane ze stabilizacją osuwiska. Do sprawy niebawem wrócimy. Czekamy na oficjalny komentarz Kurii.

 
Wakacje na Bacówce
WYDARZENIA - Iwkowa
piątek, 07 czerwca 2013 21:07
Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na spędzenie wakacyjnego urlopu, koniecznie zobacz co w tym roku przygotowała Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej. To doskonała oferta dla tych, co chcą wypocząć na łonie przyrody, ale także w miejscu szczególnym.   Bacówka to nie tylko beztroska i radosny wypoczynek – luksusowy hotel w samym środku leśnego zacisza; atrakcje dla dzieci - codzienne zajęcia z opiekunami, mini zoo, plac zabaw; relaks i przyjemności –  do dyspozycji nowo otwarte SPA a w nim:  Basen, Jacuzzi, Sauna, Grota Solna, Gabinet Masażu, Gabinet Kosmetyczny; rozkosz dla podniebienia – rarytasy z naszej kuchni, ogrodu, spiżarni; aktywny wypoczynek - Mini Siłownia, Rowery, Nordic Walking, Jazda Konna, ale także miła atmosfera, miejsce gdzie można ukoić nerwy skołatane, gdzie myśli same się porządkują.
 
Gmina Iwkowa: Droga ekspresowa z protestami?
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 03 stycznia 2013 22:45

No i zaczęło się. Tylko wójt Iwkowej Bogusław Kamiński ogłosił, że jedna z koncepcji budowy drogi ekspresowej Warszawa – Szczurowa – Brzesko – Nowy Sącz przejdzie rubieżami gminy, a w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy gminy Iwkowa są zaniepokojeni tymi planami. Obawiają się, że wytycznie drogi przez Iwkową, spowoduje niepowetowane starty w faunie i florze oraz „zepsuje” – jak to nam powiedział jedne z mieszkańców wsi – turystyczny wizerunek gminy. – Naszym atutem jest cisza i spokój. Jak ktoś wybierze się do nas z Krakowa, to tych ostatnich kilka kilometrów po „dziurawych drogach gminy” jakoś przejedzie. To nawet dla niego atrakcja. Budowa drogi zakłóci ten spokój. Wystarczy zobaczyć, jak na zjazd z autostrady narzekają mieszkańcy ulicy Leśnej w Brzesku. Na budowę takiej jezdni nie będzie naszej zgody – zapowiada grupa inicjatorów protestu. Ale są zdania przeciwne. Dla innych mieszkańców gminy, budowa takiej drogi to szansa na rozwój gospodarczy. Ich zdaniem przyczyni się to do ożywienia handlu, usług, powstaną może nowe miejsca pracy.

 
W Iwkowej późno, ale dobre i to
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 18 października 2012 19:52

Iwkowa, to jedyna gmina w powiecie brzeskim i jedna z nielicznych w Małopolsce, która nie ma sieci wodociągowej wybudowanej przez gminę. – Ci, którzy mieszkają na wzniesieniach od lat borykają się z dramatycznym brakiem wody – utyskują mieszkańcy gminy. W tym roku brak wody jest szczególnie odczuwalny. W efekcie co najmniej kilkadziesiąt gospodarstw rolnych ma spore problemy z zaopatrzeniem w wodę pitną. – Cierpią na tym nie tylko mieszkańcy, ale i zwierzęta domowe. Kto jest temu winny, w sąsiednich gminach jest wodociąg. Dlaczego u nas go nie ma. Czy my jesteśmy gorsi od naszych sąsiadów z Gnojnika czy Czchowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa wodociągów w naszym terenie, nie jest prosta, ale trzeba się z tym zmierzyć, a nie chować głowę w  piasek – napisał w liście do naszej redakcji jeden z mieszkańców Połomia Małego (zastrzegł dane do wiadomości naszej redakcji). Sprawdziliśmy. Faktem jest, że w Iwkowej nie ma do tej pory ani metra wodociągu gminnego. Ma się to zmienić, bo gmina rozpisała przetarg. Za dwa lata woda ma pojawić się u niektórych mieszkańców. Dobre i tyle: lepiej późno niż wcale.

 
Spotkanie ludowców w Iwkowej
WYDARZENIA - Iwkowa
poniedziałek, 16 stycznia 2012 02:56
W Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej odbyło  się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W spotkaniu wzięło udział około 100 osób, w tym włodarze powiatu brzeskiego Starosta Andrzej Potępa, wiceprzewodniczący rady powiatu brzeskiego Tomasz Latocha, a także Burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Organizatorami spotkania był wójt gminy Iwkowa Bogusław Kamiński oraz Czesław Siekierski, eurodeputowany z ramienia PSL.
 
Hucuły: miłość na całe życie
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 16 lipca 2011 16:00

Od lat Małopolska i Podkarpacie postrzegane są w Polsce, jako region, w którym hoduje się najwięcej koni. – Od jakiegoś czasu modnym koniem hodowlanym stał się koń huculski, mówi Andrzej Goraus. To wieloletni szef tarnowskiej Stadniny Koni i wiceprezes Polskiego Związku Hodowców Koni Huculskich. Miłość do koni to miłość na całe życie. Andrzej Goraus wspomina, że konie zafascynowały go już w dzieciństwie. I pewno to sprawiło, że swoje życie związał z tymi końmi. Od lat prowadzi także (z rodziną) Gospodarstwa w Woli Radłowskiej. To gospodarstwo funkcjonuje od 1995 r. , wtedy też zostały zakupione tu pierwsze konie. Gospodarstwo zajmuję się hodowlą koni rasy huculskiej i od niedawna koni rasy szlachetnej półkrwi. - Otoczone jest od strony południowo-zachodniej puszczą radłowską. Różnorodność środowisk przyrodniczych sprzyja występowaniu rzadkich gatunków flory i fauny. Duże połacie leśne i obecność zbiorników wodnych przyciągają zarówno myśliwych, wędkarzy jak i grzybiarzy i ludzi pragnących odpocząć z dala od miasta. Na terenie gminy Radłów stwierdzono istnienie ponad 100 gatunków ptaków, w tym wiele chronionych – mówią jego właściciele.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .