Iwkowa. Rekrutacja trwa przez cały czas
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 05 czerwca 2018 00:00

W kilku dziedzinach gmina Iwkowa jest liderem działań o charakterze społecznym, kulturalnym czy inwestycyjnym na terenie powiatu brzeskiego, a nawet szerzej: subregionu tarnowskiego. Tak jest chociażby w sferze polityki senioralnej.

 
Iwkowa. Rusza wielki projekt kanalizacyjny i wodociągowy
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 30 maja 2018 21:49

Ponad 26 milionów złotych będzie kosztowała budowa sieci kanalizacyjnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Iwkowej. Gmina chce też rozbudować sieć wodociągową. Budowa sieci została podzielona na trzy części. – Chcemy docelowo wybudować sieć kanalizacji wszędzie tam, gdzie  z racji zwartej zabudowy jest to możliwe. Dlatego oczyszczalnia ścieków została zlokalizowana w najniższym punkcie naszej gminy, w Kątach, niedaleko granicy z gminą Łososina Dolna. Tam jest zlewania z całej gminy. Wszelkie pozwolenia na budowę oczyszczalni ścieków już mamy. Teren który teraz chcemy skanalizować to obszar Kąty Wieś – wzdłuż linii kanalizacyjnej do Porąbki Iwkowskiej Połomia i Iwkowej. Iwkowa jest najbardziej zurbanizowana, domy są stosunkowo najbliżej siebie. Jak dojedziemy do Iwkowej to w tej miejscowości podłączymy kilkaset domów. Pozwoli to na skanalizowanie dwóch trzecich Iwkowej. Pozostanie nam tylko pociągnięcie nitki w kierunku Iwkowej – Nagórza i kilku mniejszych przysiółków – przypomina wójt Bogusław Kamiński. Realizacja zadnia potrwa jakieś trzy lata. Sama dotacja unijna opiewa na ponad 15 milionów złotych.  Nie mniej ważną inwestycją jest dalsze wodociągowanie gminy.

 
Iwkowa: Droga z dwoma koncepcjami
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 24 stycznia 2018 21:20

Kolejne dwie koncepcje przebiegu drogi krajowej K-75 Brzesko – Nowy Sącz przedstawiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jedną koncepcję, z drobnymi korektami, gotowa jest zaakceptować  gminę Iwkowa. Mowa o propozycji przebiegu trasy na pograniczu z sąsiednią gminą Czchów. – Samorząd naszej gminy wychodzi z założenia, że budowa nowej drogi, zwanej popularnie „Sądeczanką” jest wymogiem czasu. Koncepcja budowy drogi, która będzie przebiegała przez Iwkową, jest szansą na rozwój gospodarczy. Nasz region jest atrakcyjny pod względem turystycznym. Do tej koncepcji mamy tylko jedną uwagę – chcemy by w projekcie uwzględniono skrzyżowanie z drogą powiatową (Tymowa – Iwkowa ). Mowa o takim rozwiązaniu komunikacyjnym przy restauracji ZIBI – mówi naszej redakcji Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa. Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła ponad 20 koncepcji przebiegu nowej jezdni. Wszystkie te propozycje zostały jednak odrzucone przez lokalne samorządy.

 
Iwkowa. Kolorowa rewolucja w śmieciach
WYDARZENIA - Iwkowa
piątek, 05 stycznia 2018 23:19

 To ważna informacja dla mieszkańców gminy Iwkowa. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązują nowe zasady segregacji odpadów. Przez Wspólny System Segregacji Odpadów gmina chce poprawić efektywność segregacji odpadów komunalnych. W 2020 roku, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Polska musi bowiem uzyskać 50. procentowy poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia zarówno papieru, metali, tworzyw sztucznych, jak i szkła – przypomina Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej.

 
Firma Dimarco obecna na lokalnym rynku od 22 lat
WYDARZENIA - Iwkowa
niedziela, 22 marca 2015 15:13

Powstała 1 kwietnia 1993 roku. Firma Dimarco z Iwkowej, bo o niej mowa, obecna jest na lokalnym rynku od blisko 22 lat. Zajmuje się szeroko rozumianą gospodarką odpadami komunalnymi. W tym czasie miała partnerów handlowych w gminach: Iwkowa, Czchów, Gnojnik, Brzesko, Dębno, Lipnica Murowana, Laskowa, Łososina  Dolna, Gródek nad Dunajcem,  Chełmiec  Nowy Sącz. - Podstawowym celem działalności firmy jest prowadzenie kompleksowej gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego. Natomiast misją dostarczanie klientom usług o najwyższej jakości – zapewnia Marek Strzelec, właściciel firmy.

 
Iwkowa: Krwawa sobota
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 03 lipca 2014 20:25

Już w najbliższą sobotę, w Iwkowej będzie można oddać krew. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej informuje o dodatkowej akcji oddawania krwi, która odbędzie się w godzinach 9:00 do 13:00 w GOK-u w Iwkowej.  Zbiórka krwi jest inicjatywą młodzieży z przeznaczeniem dla Mateusza. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej idei.

 
Śliwkowe szkoły południa powiatu
WYDARZENIA - Iwkowa
piątek, 17 stycznia 2014 20:48

Konkursy kulinarne, quizy wiedzy, przedstawienia, ale także publikacje – na te i na inne przedsięwzięcia realizowane przez szkoły, można otrzymać dotację ze Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Jak poinformowano media: stowarzyszenie kontynuuje projekt pod nazwą „Śliwkowe szkoły”. - Zapraszamy placówki oświatowe (publiczne i niepubliczne) z terenu Śliwkowego Szlaku do współpracy ze Stowarzyszeniem. Prosimy o zgłaszanie propozycji przedsięwzięć, w których elementem dominującym będą tematy produktów lokalnych oraz funduszy unijnych (w tym ogólnie temat UE).

 
Na narty do Wojakowej i Okocimia
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 28 listopada 2013 20:47
Najprawdopodobniej już w grudniu zostanie oddany do użytku wyciąg narciarski w Wojakowej, w gminie Iwkowa. To kolejny wyciąg w powiecie brzeskim. Amatorzy szusowania na stoku liczą także na to, że aura pozwoli na uruchomienie wyciągu w Okocimiu (przy drodze krajowej Brzesko – Nowy Sącz).   Wyciąg w Wojakowej, wybudowany przez prywatnego inwestora, ma trasę zjazdowa o długości około 600 metrów. Narciarze oceniają, że jest średni pod względem trudności pokonania go. Co to oznacza w praktyce: że amatorzy nie będą mieli tutaj większych problemów, oczywiście to także doskonały stok dla narciarzy bardziej zaawansowanych. W ubiegłym roku działał tutaj wyciąg talerzowy, ten ma charakter kanapowego. Stok jest oświetlony i – jak aura na to pozwoli, będą znaczne ujemne temperatury – ma być sztucznie naśnieżany, a o trasę zadba ratrak. Powstała już odpowiednia infrastruktura. Właściciel wyciągu zapewnia, że będzie na tyle miejsc parkingowych.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

wybory2018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .