Reklama
Rozmowa z Bogusławem Kamińskim, Wójtem Gminy Iwkowa
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 30 września 2020 13:35

Pandemia – nie pozwala zapomnieć o sobie. Zmieniła nasze życie, ale także ma bardzo negatywny wpływ na naszą gospodarkę, gospodarkę globalną. Czy koronawirus odbił się na stanie finansów gminy?
Widzimy już negatywne oddziaływanie koronawirusa na stan finansów naszej gminy, spadły nam wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych, zmniejszyły się także wpływy z opłat i podatków lokalnych. Nie jest to może duże tąpnięcie, ale widoczne i odczuwalne w finansach gminy. Boje się jednak, że kolejne fale pandemii ten stan rzeczy jeszcze pogorszą. Skutkuje to niekorzystnie dla naszego budżetu. Oprócz mniejszych wpływów podatkowych, zgodnie z ustawą, dokonaliśmy umorzenia podatków lokalnych firmom poszkodowanym w wyniku pandemii, zmniejszyły się także nasze wpływy z czynszów dzierżawnych, mowa o tych lokalach, które przedsiębiorcy dzierżawią od naszej gminy. Dodam tylko, że wpływy z podatku PI w miesiącach kwiecień – maj 2020 roku były mniejsze o około 30 – 40 procent.

 
Powiat brzeski. Inwestycje w bezpieczeństwo
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 05 listopada 2019 22:30

W miejscowości Kąty, na skrzyżowaniu, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, wreszcie rozwiązano problem.

 
Gmina Iwkowa. Powiat zastosował nowoczesne rozwiązania
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 24 października 2019 09:28

I po kłopocie. W miejscowości Kąty, na skrzyżowaniu, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, wreszcie rozwiązano problem. Podjęte przez Powiat Brzeski działania przyniosły oczekiwane efekty. Trasa znajduje się na styku dwóch powiatów: brzeskiego i nowosądeckiego, oraz gmin Iwkowa i Łososina Dolna. Cztery samorządy solidarnie przystąpiły do modernizacji problematycznego skrzyżowania. Obecnie kierowcy mogą już swobodnie korzystać z funkcjonalnego, przejazdowego ronda, które nie tylko usprawniło ruch w tym miejscu, ale również znacząco poprawiło bezpieczeństwo.

 
Iwkowa. Medale za synów w wojsku
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 12 czerwca 2019 10:45

Iwkowa zostały wręczone medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżnienia otrzymały rodziny, które wychowały co najmniej trójkę dzieci na wzorowych żołnierzy. - W imieniu samorządu naszej gminy gratuluję i dziękuję – mówi naszej redakcji Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa.

 
Spacerem na Szpilówkę
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 23 kwietnia 2019 00:00

 Ma trzydzieści cztery metry wysokości, usytuowana jest na wzniesieniu, które ma 516 metrów nad poziomem morza, góruje nad koroną drzew dzięki czemu widać z niej krajobraz czterech stron świata. I chociaż kosztowała blisko milion złotych – warto było wydać takie pieniądze. Wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej, bo o niej mowa, to bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych subregionu tarnowskiego. – Ktokolwiek był, widział ten krajobraz, powróci do nas niejeden raz – przekonuje Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa.

 
Iwkowa. Niebawem poznamy laureatów
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 06 listopada 2018 21:28

Po raz kolejny Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej ogłosił konkurs „Człowiek Roku” i Firma Roku”. Laureatów poznamy niebawem. Konkurs organizowany jest w kilku kategoriach:  Przedsiębiorca (zatrudniający do 3 pracowników);  Przedsiębiorca (zatrudniający powyżej 3 pracowników);  Społecznik; Gospodarz;  Ambasador Gminy Iwkowa. - Celem konkursu jest prezentacja i promocja osób fizycznych oraz prawnych (firm) z terenu Gminy Iwkowa, które w sposób istotny i ponadprzeciętny swoją pracą przyczyniły się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej oraz rozsławienia imienia i autorytetu Gminy tłumaczy wójt Bogusław Kamiński.

 
Iwkowa. Niepodległej...
WYDARZENIA - Iwkowa
niedziela, 04 listopada 2018 00:15

To będzie wyjątkowa a uroczystość. Wójt Gminy Iwkowa Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej serdecznie zapraszają na UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI I ZAKOŃCZENIA ROKU JÓZEFA KOSAKOWSKIEGO. A wszystko już  10 listopada 2018 r. o godz. 15. -sobota w budynku szkoły (sala gimnastyczna).

 
Iwkowa. Dotacje na OSP
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 31 października 2018 23:06

Dwie jednostki OSP z gminy Iwkowa otrzymały dotację w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2018". Zadanie współfinansowano ze środków z budżetu Województwa Małopolskiego oraz budżetu Gminy Iwkowa. W ramach środków z programu „Bezpieczna małopolska 2018" OSP otrzymały: OSP W Porąbce Iwkowskiej - Agregat prądotwórczy HONDA EA 300 N2 AVR, Maszt oświetleniowy PELI 9490 RALS, Ubrania strażackie specjalne, buty .hełmu, kominiarki, rękawice. OSP w Iwkowej - Detektor jed noga zowy DRAG ER PAC 3500 CO, Sygnalizatory bezruchu DRAGER BODYGARD 1000K oraz Aparaty powietrzne M5A AIR GOFIX RO Auto MaXX .

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .