Gnojnik. Drogi po liftingu
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 08 grudnia 2018 00:00

Dwa miliony złotych kosztował remont drogi gminnej. Mowa o całym odcinku dwóch dróg gminnych łączących Uszew i Zawadę Uszewską, gdzie wylano nową nawierzchnię asfaltową. Aktualnie trwają ostatnie prace przy realizacji tej inwestycji, kosztującej budżet Gminy dwa miliony złotych. W sumie do końca 2018 roku zakończy się remont sześciu dróg gminnych, dzięki uzyskaniu przez nas środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (w postaci trzech promes) na kwotę blisko 1000 000zł. Pierwsza promesa (środki finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych) została uzyskana w lipcu a dwie kolejne we wrześniu 2018 roku.

 
Gnojnik. Ekologiczna inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 grudnia 2018 09:54

Blisko półtora milionową dotację otrzymała gmina Gnojnik w ramach wsparcia finansowego – udzielonego przez samorząd województwa małopolskiego. - Dotacja od marszałka Małopolski pozwoli nam na uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Chodzi oczywiście o obiekt, który będzie spełniał wszelkie normy krajowe i unijne. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku stało się faktem – zapewnia wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Przypomnijmy, że w połowie października wójt podpisał umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie rozbudowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku. Inwestycja ta zostanie wsparta kwotą ponad 1,4 miliona zł.

 
Gnojnik. Blisko półtora miliona od marszałka
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 30 listopada 2018 14:24

Blisko półtora milionową dotację otrzymała gmina Gnojnik w ramach wsparcia finansowego – udzielonego przez samorząd województwa małopolskiego. - Dotacja od marszałka Małopolski pozwoli nam na uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Chodzi oczywiście o obiekt, który będzie spełniał wszelkie normy krajowe i unijne. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnojniku stało się faktem – zapewnia wójt Gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Żywność dla mieszkańców
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:37

Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik informują, że w dniu 27 listopada br. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 15.00 na halach byłego PAGENU budynek „C”, brama wjazdowa naprzeciwko przedszkola w Gnojniku wydawane będą paczki żywnościowe. Osoby, których dochód nie przekracza określonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kryterium (1 402 zł dla osoby samotnej, 1 056 zł na osobę w rodzinie), a chcą skorzystać z pomocy w formie paczki żywnościowej w okresie od października 2018 r. do czerwca 2019 r. powinny zgłaszać się w ośrodku pomocy społecznej celem zakwalifikowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

 
Gnojnik. Powrót Pawła Prusa
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 listopada 2018 19:21

Paweł Prus został przewodniczącym Rady Gminy w Gnojniku. Przypomnijmy, że przed laty był sekretarzem gminy. Wcześniej radni złożyli ślubowanie, ślubowanie złożył także wójt Sławomir Paterek. We wtorek zainaugurowała prace Rada Gminy Gnojnik VIII kadencji. Obrady pierwszej Sesji Rady Gminy Gnojnik VIII kadencji prowadził Radny senior – Mieczysław Ząbkowski. Jeden z pierwszych punktów Sesji stanowiło podsumowanie przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Piotra Bobra tegorocznych wyborów samorządowych oraz odczytanie protokołów. Następnie, Przewodniczący GKW wręczył zaświadczenia nowo wybranym Radnym.

 
Gnojnik. Nietypowy projekt z balonami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku obchodzono szczególny dzień - dokładnie o godzinie 11.11 wraz z tysiącami uczniów w całej Polsce odśpiewano Hymn Państwowy i wypuszczono w niebo 100 baloników w naszych barwach narodowych. Tak się złożyło, że jestem w tym roku wychowawczynią klasy VI b, a klasy szóste co roku jeżdżą na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkania szkół imienia Jana Pawła II. Tegoroczne wydarzenie połączone było z wypuszczeniem przez każdą szkołę jednego balona. Pomyślałam, że spróbuję zrobić podobnie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z tą różnicą, że do każdego balonika dołączę krótką informację o naszej szkole oraz o tej właśnie rocznicy – mówi Barbara Kałuża, ze szkoły.

 
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 listopada 2018 18:34

Ponad milion złotych wydano na budowę parkingów w gminie Dębno. Kwota budzi respekt…

 
Gnojnik. Aktywna gmina
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 listopada 2018 18:33

W sumie 27 organizacji pozarządowych działa na terenie gminy Gnojnik. Świadczy to o tym, że mieszkańcy to ludzie z dużą inicjatywą. Dzięki aktywnej działalności gminnych stowarzyszeń nasza gmina może się rozwijać pod względem sportowym, kulturalnym czy turystycznym. Dotacje udzielane organizacjom pozarządowym z budżetu Gminy Gnojnik pozwalają na realizowanie licznych projektów, wśród których dominują zadania z zakresu kultury fizycznej, przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, rozwoju turystyki czy działalności na rzecz osób starszych – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek, zapowiadając zwiększenie środków na ten cel w nowej kadencji samorządu.   

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 57

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .