Królewskie zmagania: triumfowali Polacy
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 25 lutego 2018 20:28

Mieszko Miś od dzisiaj jest posiadaczem „Czarnego Konia” – trofeum kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Szachowego, który odbył się w Gnojniku. W gronie juniorów klasą dla siebie był natomiast Jan Golenia. Oprócz nagrody rzeczowej odebrał statuetkę „Źrebiątka”. Obydwie rzeźby są od wielu lat symbolem gnojnickich zawodów. – Mam nadzieję, że zwycięzca w kategorii juniorów, kiedyś sięgnie po trofeum w grupie seniorów, czego z całego serca mu życzę – komentuje dla naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Szachiści powalczą o „Czarnego Konia”
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 06 lutego 2018 20:25

Warto pamiętać: na ostatni weekend lutego (24 i 25) zaplanowano kolejną edycję Turnieju Szachowego o Czarnego Konia i Źrebiątko, który zostanie rozegrany w Gnojniku. – To kolejna edycja spotkania z szachami. Zapraszam w imieniu organizatorów - mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik: Rok ważnych inwestycji dla Gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 01 lutego 2018 13:56

Ponad 17 milionów złotych na inwestycje zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Gnojnik. – To absolutny rekord w dziejach naszej gminy. Kolejne lata, za sprawa inwestycji infrastrukturalnych, zapowiadają się równie obficie – zapowiada Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gmina Gnojnik. Kolędnicy z nagrodami
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 stycznia 2018 21:22

Do sukcesów nasz już przyzwyczaili. Mowa o kolędnikach z gminy Gnojnik. Kolejne sukcesy odnotowały grupy kolędnicze z Uszwi i Gnojnika, które zajęły odpowiednio I i II miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej. Nagrodą indywidualną został wyróżniony aktor z Gnojnika odgrywający postać Żyda. Na Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej reprezentować nas będą Kolędnicy znad Uszwicy. W Lipnicy Murowanej swój debiut na dużej scenie miała młodzieżowa grupa kolędnicza „Zawadzkie Herody” z Uszwi.

 
Porąbka Uszewska: Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:44

W najbliższy czwartek, 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbędzie się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.

 
Gosprzydowa. Bal charytatywny
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 19 stycznia 2018 09:29

Nietypową inicjatywę podjęli proboszcz, Rada Duszpasterska parafii i mieszkańcy Gosprzydowej. Nieopodal zabytkowego, drewnianego kościoła, powstanie „Ogród różańcowy”. By nie obciążać parafian dodatkowymi datkami, pomysłodawcy postanowili zebrać środki nieco inaczej, chociażby poprzez organizowanie imprez, z których dochód w całości, zostanie przeznaczony na ten cel. Jednym z takich pomysłów ma być bal karnawałowy, który odbędzie się w dniu 3 lutego br.

 
Gnojnik. Dotacja od ministra Zbigniewa Ziobro
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 stycznia 2018 19:05

Kolejna, bardzo dobra wiadomość dla strażaków. – Dzięki dotacji pozyskanej przez Urząd Gminy w Gnojniku z Ministerstwa Sprawiedliwości aż  trzy jednostki OSP z terenu Gminy Gnojnik otrzymały nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 25,7 tysiąca złotych. Ja przypomnę, że wniosek złożony jeszcze w listopadzie 2017 r. do Ministerstwa Sprawiedliwości, pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, dzięki czemu Gmina Gnojnik mogła  podpisać umowę na przekazanie dotacji na zakup sprzętu medycznego. Trafił on do jednostek OSP z Gnojnika, Biesiadek i Zawady Uszewskiej – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Tony żywności trafiły do potrzebujących
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 stycznia 2018 00:00

Od dwóch lat Gmina Gnojnik, a dokładnie jej najbardziej potrzebujący Mieszkańcy, korzystają z pomocy Banku Żywności w Krakowie. – Chcemy brać udział w kolejnych edycjach programu – zapewnia wójt Sławomir Paterek. Podprogram 2016 był realizowany od sierpnia 2016 roku do czerwca 2017 roku. W Podprogramie 2016 od stycznia 2017 r., do czerwca do gminy trafiły 4 transporty z żywnością. Rozdano w sumie 38276,84 kg: makaron jajeczny, herbatniki, mleko, ser podpuszczkowy, groszek z marchewką, fasola biała, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, ryż biały, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, cukier biały, olej rzepakowy, pasztet wieprzowy. Ponadto, odbyło się 5 warsztatów kulinarnych – Kulinarnie mocni i żywieniowych – Akademia żywienia. Obecnie trwa Podprogram 2017, który rozpoczął się w sierpniu. Będzie on trwał do czerwca 2018 roku – wyjaśnia Kinga Broszkiewicz – Kuchno z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .