Dożynki w Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 11 sierpnia 2017 01:00

Uroczysta Msza święta, oprawiona w kościele parafialnym w Lewniowej, rozpocznie tegoroczne uroczystości dożynkowe gminy Gnojnik (15 sierpnia, początek godzina 15). Od wielu lat święto plonów odbywa się w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem imprezy będzie ponownie sołectwo Lewniowa. Pół godziny przed nabożeństwem delegacje żniwiarzy zbiorą się na parkingu przy remizie OSP. O godzinie 15 odbędzie się uroczysta Msza dożynkowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców trzech szczebli, mieszkańców i rolników. Po nabożeństwie delegacje żniwiarzy przejdą na plac dożynkowy. W imieniu organizatorów gości powitają Ewa Świerczek (dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku) oraz Artur Seniuk, sołtys Lewniowej. Gospodarze Dożynek - rolnicy z  Lewniowej - jako pierwsi zaprezentują wieniec. Nie zabraknie chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna, który zostanie złożony przez Starostów Dożynek na ręce wójta Sławomira Pateraka. Organizatorzy tradycyjnie już zadbali o moc atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Baciary. – Serdecznie zapraszam mieszkańców naszej gminy, ale także gości, na Dożynki w Lewniowej. Wspólnie podziękujmy Bogu - za plony, za dary natury, ale także rolnikom, za ich trud w pracy na roli, za przywiązanie do ziemi. Wreszcie Dożynki to okazja do wspólnej zabawy, świętowania, integracji naszej lokalnej, gminnej społeczności – trafnie ocenia wójt Paterek. Przypomnijmy, że tradycyjnie już gminne święto plonów w Gnojniku odbywa się 15 sierpnia w Dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

 
Lewniowa. Będzie klub seniora
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 10 sierpnia 2017 21:43

Kilkanaście dni temu rozpoczęły się prace remontowe w pomieszczeniach Domu Strażaka w Lewniowej, realizowane w ramach projektu mającego na celu utworzenie Klubu Senior +, aktywizującego społecznie, kulturalnie, sportowo i rekreacyjnie osoby starsze.
W ramach prac zaplanowano dostosowanie obiektu do potrzeb seniorów, a także osób niepełnosprawnych. Sam klub obejmował będzie pomieszczenie ogólnodostępne, wyposażone w stoły i krzesła – pełniące funkcję sali spotkań, zaplecze kuchenne wyposażone w urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłków, łazienkę oraz wydzielone miejsce, pełniące funkcję szatni dla seniorów. – W placówce zorganizowane będzie również pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, laptop, kanapy i fotele. Prace remontowo-budowlane kosztować będą ponad 280 tys. zł, z czego 125 tys. zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bardzo serdecznie chcę w tym miejscu podziękować minister Józefie Szczurek – Żelazko za poparcie – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 20 lipca 2017 00:05

Tym razem OSP Biesiadki pokazały, że palma pierwszeństwa należy się im. Mowa o zawodach sportowo – pożarniczych, które rozegrano w Gosprzydowej. Podobnie jak w latach poprzednich na starcie stanęli druhowie ze wszystkich jednostek OSP. Tradycyjnie zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. I nawet lejący się z nieba żar nie przeszkodził strażakom-ochotnikom w rozegraniu zawodów sportowo-pożarniczych. Co więcej, mimo trudnych warunków atmosferycznych turniej stał na wysokim poziomie, a żaden z zawodników nie dał sobie taryfy ulgowej. Dodajmy, że gospodarzem tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych była Gosprzydowa.  Na kompleksie rekreacyjno-sportowym stawiło się 15 drużyn rywalizujących w następujących kategoriach: młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze w grupie dziewcząt i chłopców: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami; zawody sportowo-pożarnicze grupa A – męskie drużyny pożarnicze i grupa C – kobiece drużyny pożarnicze: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. Sędzią głównym zawodów był kapitan Grzegorz Domagała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. – Chciałem podziękować Zarządowi Gminnemu OSP w Gnojniku za zorganizowanie zawodów, sędziemu za czuwanie nad ich przebiegiem, ale przede wszystkim uczestnikom za udział, przestrzeganie zasad FAIR PLAY – mówił podczas wręczania nagród wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Nagrody za baterie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 czerwca 2017 22:10

Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał – to stare polskie powiedzenie, w wielu kwestiach się sprawdza. Dlatego w edukacji ekologiczno – przyrodniczej, na pewne akcenty zwracać uwagę trzeba już od najmłodszych lat. Temu służył konkurs ekologiczny zorganizowany przez samorząd Gnojnika. Po raz pierwszy podczas uroczystej Sesji Rady Gminy nastąpiło także wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Zbieramy zużyte baterie”, który stanowi już kilkuletnią tradycję Gminy Gnojnik. Każda szkoła wyłoniła trzy osoby, które  w ciągu roku szkolnego 2016/2017 uzbierały najwięcej zużytych baterii. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Biesiadkach: 1 miejsce – Ksawery Myszka, 2 miejsce – Daria Koniarz, 3 miejsce – Martyna Szot. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Gnojniku: 1 miejsce – Mateusz Klęk, 2 miejsce – Liliana Wąs, 3 miejsce – Oskar Konstanty. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Lewniowej: 1 miejsce – Kacper Sowa, 2 miejsce – Bartosz Lisowski, 3 miejsce – Amelia Kaczmarczyk. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Uszwi: 1 miejsce – Hubert Świerad, 2 miejsce – Nikodem Rams, 3 miejsce – Hubert Golec. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach: 1 miejsce – Eryk Sapała, 2 miejsce – Dominik Biel, 3 . Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku: 1 miejsce – Julia Ruszaj, 2 miejsce – Kinga Bryniak, 3 miejsce – Aleksandra Jarosz. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gosprzydowej: 1 miejsce - Karolina Kopeć, 2 miejsce - Mateusz Kopeć, 3 miejsce - Julia Serafin,. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej: 1 miejsce – Karol Klimek, 2 miejsce – Klaudia Niedziocha, 3 miejsce – Maksymilian Lisowski. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi: 1 miejsce – Kornelia Rzewuska, 2 miejsce – Emilia Kaczmarczyk, 3 miejsce – Jan Kowalczyk. Laureaci konkursu z Publicznego Gimnazjum w Uszwi: 1 miejsce – Marlena Malaga, 2 miejsce – Daniel Tasior. – Gratuluję dzieciom udziału w konkursie. Gratuluję władzom gminy, że podejmują trudne tematy. Na pewno takie działania zaowocują w przyszłości – mówiła podczas przekazywania nagród, poseł Urszula Rusecka.

 
Stypendia Wójta Gminy Gnojnik i uroczysta sesja Rady Gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:35

Przed kilkoma laty, wójt Sławomir Paterek wraz z radnymi, zapoczątkował nową tradycję. Przed końcem roku szkolnego, odbywa się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której wręczane są Stypendia Wójta, ale także laury w dziedzinie sportu i kultury. Toczną Sesję uświetniła obecnością minister Józefy Szczurek-Żelazko, poseł Urszuli Ruseckiej oraz starosty Andrzeja Potępy. Tym razem uroczysta Sesja Rady Gminy Gnojnik odbywał się w sali gimnastycznej  Lewniowej. Wśród Gości podejmowanych przez Wójta, Radnych oraz Gospodarza – Dyrektora Zbigniewa Stanuszka znaleźli się wyżej wymieniona Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, poseł Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Urszula Rusecka, Przewodnicząca Rady Banku Żywności w Krakowie Beata Ciepła, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku Mirosław Moryl, Komendant Państwowej Straży Pożarniczej w Brzesku Piotr Strojny, Komendant Policji w Czchowie Piotr Wójciak. Na sali zasiedli również Radni, Radni powiatowi, pracownicy Urzędu Gminy w Gnojniku, dyrektorzy placówek oświatowych, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektor Centrum Kultury. Po przemówieniach Wójta Gminy Gnojnik Sławomira Paterka, Minister Józefy Szczurek-Żelazko, poseł Urszuli Ruseckiej oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy przystąpiono do wręczania nagród. Jako pierwszych uhonorowano 12 uzdolnionych uczniów z każdej placówki oświatowej. Osoby te wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami w nauce, ale także pracowitością, sumiennością w wypełnianiu obowiązków szkolnych oraz zaangażowaniem w życie szkoły, a nawet lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich Rodzicom gratulowała również poseł Józefa Szczurek-Żelazko, przekazując okolicznościowe listy gratulacyjne. A oto lista nagrodzonych uczniów:
Radosław Hebda – najlepszy uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach.

 
Trwają prace przy osuwisku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 23 czerwca 2017 01:00

Dokładnie  434 tysiące złotych będzie kosztowała stabilizacja osuwiska w Biesiadkach. – Niedawno rozstrzygnęliśmy przetarg na to zadanie. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się najdalej do 28 sierpnia tego roku – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Dodajmy, że środki na ten cel pozyskano w ramach dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ta instytucja w całości sfinansuje prace. Krótki termin realizacji zadania ma swoje uzasadnienie. Gmina chce uporać się z tym zadaniem przed jesiennymi roztopami, które – jak wskazuje praktyka – nie tylko utrudniają pracę ekipom remontowym, ale także zwiększają ryzyko, że ziemia będzie się szybciej osuwała. Warto wspomnieć, że osuwisko uaktywniło się przed kilkunastoma laty. Od kilku lat gmina zabiegała o środki rządowe. Realizacja inwestycji ze środków własnych samorządu nie wchodziła w rachubę.

 
Gnojnik. Szybka interwencja dzielnicowych i zatrzymanie sprawczyń włamania
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 10 czerwca 2017 22:43

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymali 45-letnią kobietę i jej 22-letnią córkę, które włamały się do domu jednorodzinnego w miejscowości Gnojnik. Kobiety wybiły szybę w oknie dostając się do środka i skradły kosztowną biżuterię. Już po 5 minutach od zgłoszenia na miejscu włamania pojawili się policjanci i w pościgu zatrzymali sprawczynie.

 
Gnojnik. Miliony w ramach rządowego programu: Rodzina 500+
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 czerwca 2017 16:01

Blisko 6.5 miliona złotych trafiło w ciągu roku (od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017) do rodzin w gminie Gnojnik, w ramach rządowego programu: Rodzina 500+. W miesiącu marcu br. świadczenie wychowawcze wypłacono 1095 dzieciom. Program, w imieniu samorządu, realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 57

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .