Reklama
Gnojnik. Miliony w ramach rządowego programu: Rodzina 500+
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 czerwca 2017 16:01

Blisko 6.5 miliona złotych trafiło w ciągu roku (od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017) do rodzin w gminie Gnojnik, w ramach rządowego programu: Rodzina 500+. W miesiącu marcu br. świadczenie wychowawcze wypłacono 1095 dzieciom. Program, w imieniu samorządu, realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
Gnojnik. Program podsumowany
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 maja 2017 14:53

Ponad 55 ton żywności trafiło do mieszkańców gminy Gnojnik – to efekt realizacji przez tutejszy samorząd II edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (PO PŻ) Podprogram 2016 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. – Od sierpnia 2016 roku do maja 2017 roku miało miejsce sześć dostaw żywności. Dodam tylko, że łącznie wydano 55,5 ton artykułów spożywczych dla 994 osób, tj. 338 rodzin. Produkty przekazane przez Bank Żywności w Krakowie to: makaron, ryż, herbatniki, ser żółty, mleko, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, olej rzepakowy – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Audytorzy w terenie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 maja 2017 19:26

Urząd Gminy Gnojnik oraz Niezależni Doradcy Energetyczni informują, że na terenie naszej Gminy rozpoczął się proces wykonywania audytów energetycznych w domach zgłoszonych do projektu wymiany pieców. Szczegóły w aktualności.

 
Gnojnik. Będzie nowa droga Brzesko – Nowy Sącz?
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 maja 2017 01:00

20 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu nowych tras drogi krajowej nr 75 dla Gminy Gnojnik. Zapraszamy do składania pisemnych wniosków, postulatów i uwag dotyczących prezentowanych rozwiązań.
Materiały informacyjne dotyczące wariantów trasy dostępne są na stronie internetowej (www.dk75.pl) oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Gnojniku (I piętro, pokój nr 13).

 
Uszew. Droga krzyżowa
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 kwietnia 2017 01:00

Tradycja dróg krzyżowych w plenerze jest bardzo stara, a miejsc, gdzie rozważa się Mękę Pańską, jest wiele. Jednym z nich jest Kalwaria Zebrzydowska, w której co roku w Wielkim Tygodniu odbywa się niezwykłe Misterium. Osiem lat temu, Panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy wiejskiej w Uszwi postanowili zorganizować w swojej miejscowości niezwykłą Drogę Krzyżową połączoną ze scenami pasyjnymi. Wierni rozważali kolejne stacje, idąc tak, jak kiedyś szli mieszkańcy Jerozolimy.

 
Gnojnik. Napisz przewodnik po gminie
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 08 kwietnia 2017 16:18

To cenna inicjatywa. Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik ogłasza konkurs na przewodnik po Gminie Gnojnik, prezentujący atrakcyjne turystycznie miejsca i obiekty. Termin zgłaszania prac konkursowych mija 31 maja tego roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs jest adresowany do mieszkańców gminy Gnojnik, bez względu na wiek. Jak podkreśla wójt Sławomir Paterek, który jest patronem zmagań, samorząd liczy, że najwięcej prac przygotują najmłodsi mieszkańcy gminy Gnojnik. – Zachęcam wszystkich do udziału. Nagrody to jedno, a poznanie ciekawych miejsc w naszej gminie, to drugie – podkreśla wójt Paterek.

 
Gnojnik. Parking i chodnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 06 kwietnia 2017 01:00

Parking z sześćdziesięcioma miejscami postojowymi oraz budowa chodnika (przełożenie starego i dobudowanie nowego) w ciągu drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz (na części odcinka drogi przebiegającego przez gminę Gnojnik) – to spodziewane efekty uczestnictwa w programie: Subregionalna Infrastruktura Transportowa. Zarówno parking, jak i chodnik, to długo oczekiwane przez lokalną społeczność inwestycje.  Sam parking zostanie zlokalizowany w samym centrum Gnojnika, koło Urzędu Gminy, na działce należącej do gminy, znajdującej się za budynkiem Urzędu i Domu Strażaka w Gnojniku. Parking został zaplanowany jako miejsce typu park & ride oraz bark & ride.

 
Żerków. Wniosek trafi do Lokalnej Grupy Działania „na Śliwkowym Szlaku”
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 02 kwietnia 2017 02:15

Wiele wskazuje na to, że w Żerkowie zostanie gruntownie zmodernizowana infrastruktura rekreacyjno – kulturalna. O pieniądze na ten cel wystąpił Uniwersytet Trzeciego Wieku „Globus”. – To środki unijne, przyznane Lokalnej Grupie Działania „Na Śliwkowym Szlaku”, której nasza gmina jest członkiem. W obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, część pieniędzy Wspólnoty Europejskiej, można pozyskać za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego – wszelkiego rodzaju stowarzyszeń. W przypadku Żerkowa o pieniądze wystąpił UTW „Globus” – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 54

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .