Gnojnik. Program podsumowany
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 maja 2017 13:53

Ponad 55 ton żywności trafiło do mieszkańców gminy Gnojnik – to efekt realizacji przez tutejszy samorząd II edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (PO PŻ) Podprogram 2016 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. – Od sierpnia 2016 roku do maja 2017 roku miało miejsce sześć dostaw żywności. Dodam tylko, że łącznie wydano 55,5 ton artykułów spożywczych dla 994 osób, tj. 338 rodzin. Produkty przekazane przez Bank Żywności w Krakowie to: makaron, ryż, herbatniki, ser żółty, mleko, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, olej rzepakowy – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Audytorzy w terenie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 maja 2017 18:26

Urząd Gminy Gnojnik oraz Niezależni Doradcy Energetyczni informują, że na terenie naszej Gminy rozpoczął się proces wykonywania audytów energetycznych w domach zgłoszonych do projektu wymiany pieców. Szczegóły w aktualności.

 
Gnojnik. Będzie nowa droga Brzesko – Nowy Sącz?
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 maja 2017 00:00

20 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu nowych tras drogi krajowej nr 75 dla Gminy Gnojnik. Zapraszamy do składania pisemnych wniosków, postulatów i uwag dotyczących prezentowanych rozwiązań.
Materiały informacyjne dotyczące wariantów trasy dostępne są na stronie internetowej (www.dk75.pl) oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Gnojniku (I piętro, pokój nr 13).

 
Uszew. Droga krzyżowa
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:00

Tradycja dróg krzyżowych w plenerze jest bardzo stara, a miejsc, gdzie rozważa się Mękę Pańską, jest wiele. Jednym z nich jest Kalwaria Zebrzydowska, w której co roku w Wielkim Tygodniu odbywa się niezwykłe Misterium. Osiem lat temu, Panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy wiejskiej w Uszwi postanowili zorganizować w swojej miejscowości niezwykłą Drogę Krzyżową połączoną ze scenami pasyjnymi. Wierni rozważali kolejne stacje, idąc tak, jak kiedyś szli mieszkańcy Jerozolimy.

 
Gnojnik. Napisz przewodnik po gminie
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 08 kwietnia 2017 15:18

To cenna inicjatywa. Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik ogłasza konkurs na przewodnik po Gminie Gnojnik, prezentujący atrakcyjne turystycznie miejsca i obiekty. Termin zgłaszania prac konkursowych mija 31 maja tego roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs jest adresowany do mieszkańców gminy Gnojnik, bez względu na wiek. Jak podkreśla wójt Sławomir Paterek, który jest patronem zmagań, samorząd liczy, że najwięcej prac przygotują najmłodsi mieszkańcy gminy Gnojnik. – Zachęcam wszystkich do udziału. Nagrody to jedno, a poznanie ciekawych miejsc w naszej gminie, to drugie – podkreśla wójt Paterek.

 
Gnojnik. Parking i chodnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 06 kwietnia 2017 00:00

Parking z sześćdziesięcioma miejscami postojowymi oraz budowa chodnika (przełożenie starego i dobudowanie nowego) w ciągu drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz (na części odcinka drogi przebiegającego przez gminę Gnojnik) – to spodziewane efekty uczestnictwa w programie: Subregionalna Infrastruktura Transportowa. Zarówno parking, jak i chodnik, to długo oczekiwane przez lokalną społeczność inwestycje.  Sam parking zostanie zlokalizowany w samym centrum Gnojnika, koło Urzędu Gminy, na działce należącej do gminy, znajdującej się za budynkiem Urzędu i Domu Strażaka w Gnojniku. Parking został zaplanowany jako miejsce typu park & ride oraz bark & ride.

 
Żerków. Wniosek trafi do Lokalnej Grupy Działania „na Śliwkowym Szlaku”
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 02 kwietnia 2017 01:15

Wiele wskazuje na to, że w Żerkowie zostanie gruntownie zmodernizowana infrastruktura rekreacyjno – kulturalna. O pieniądze na ten cel wystąpił Uniwersytet Trzeciego Wieku „Globus”. – To środki unijne, przyznane Lokalnej Grupie Działania „Na Śliwkowym Szlaku”, której nasza gmina jest członkiem. W obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, część pieniędzy Wspólnoty Europejskiej, można pozyskać za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego – wszelkiego rodzaju stowarzyszeń. W przypadku Żerkowa o pieniądze wystąpił UTW „Globus” – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Biesiadki. Sala w maju
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 06 marca 2017 23:15

Maksymalnie 2.4 miliona złotych będzie kosztowała budowa sali gimnastycznej wraz z wyposażeniem, która powstaje w Biesiadkach, przy tamtejszej szkole. – To najbardziej energooszczędny obiekt użyteczności publicznej na terenie powiatu brzeskiego – zapewnia wójt Sławomir Paterek. Projekt budowy sali został wykonany w kilka lat temu. W 2012 wylano fundamenty. Przed trzema laty sala została przeprojektowana. – Uznaliśmy, że powinien to być budynek energooszczędny, pasywny. Zastosowane materiały i rozwiązania materiałowe sprawiają, że ma on najwyższą klasę energooszczędną. Koszty ogrzewania, w porównaniu do innych tego typu obiektów, będą o około 50 – 60 procent niższe. Teraz realizujemy ostatni, trzeci etap prac, który obejmuje wykończenie i wyposażenie budynku oraz przewiązki, która łączy szkołę z halą – dodaje wójt Paterek. Sala obłożona została ponad 30-centymetrową warstwą styropianu (za kilka tygodni, jak się ociepli, będzie kładziona farba – puc), natomiast wewnątrz są już instalacja elektryczna, kanalizacja sanitarna, wykonano sufit, zamontowano okna i drzwi. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem sali do wykonania wylewki oraz instalacji centralnego ogrzewania. Zostaną w obiekcie zamontowane także pompy ciepła (trzy sztuki odnawialnego źródła energii). Potem zostanie zamontowana instalacja nawiewno – wywiewna (tak zwana rekuperacyjna). Na posadzce zostanie położona podłoga sportowa typu TARKET. Podłoże tego typu jest łatwiej konserwować, ale przede wszystkim – zdaniem sportowców – jest wygodniejsze w ekspoloatacji. – Z wykonawcami uzgadniamy także szczegóły wystroju, kolory ścian i rodzaj płytek – dodaje wójt. Zgodnie z harmonogramem, prace mają zakończyć się w maju. Nic nie wskazuje na to, by wykonawcy nie udało się dotrzymać tego terminu, a co za tym idzie, wrzesień tego roku pozostaje realnym terminem oddania obiektu do użytkowania. Oficjalnie – zostanie najprawdopodobniej poświecony w dniu Święta Edukacji Narodowej, w październiku.– Wierzę, że sala będzie służyła lokalnej społeczności przez cały tydzień, od rana do wieczora. Przed południem wykorzystają ją uczniowie podstawówki, a wieczorami, młodzież, sportowcy czy seniorzy – dodaje wójt Patarek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .