Gnojnik. Oświata po reformie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 09 stycznia 2018 01:00

Nie ma planów likwidacji  żadnej szkoły w gminie Gnojnik. - Co chwilę, ktoś rozpuszcza takie plotki, ale nie maj a one nic wspólnego z prawdą – zapewnia wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Wygaszane są powoli gimnazja w gminie zamiast sześcioletnich szkół podstawowych i trzyletnich gimnazjów powstały ośmioletnie szkoły podstawowe. Rada Gminy w Gnojniku podjęła uchwałę o dostosowaniu sieci szkół w gminie do potrzeb ustawy, która reformuje ustrój szkolnictwa w Polsce. Docelowo wygaszone zostaną gimnazja w Uszwi i Gnojniku oraz oddziały gimnazjalne w Zespole Szkół w Lewniowej. - Po reformie będziemy mieli pięć ośmioletnich publicznych szkół podstawowych. Te placówki powstaną w Gnojniku, Uszwi, Biesiadkach, Lewniowej i Gosprzydowej. Ze swojej strony zadeklarowałem nauczycielom, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby negatywne efekty reformy dotknęły ich w jak najmniejszym stopniu. Mam nadzieję, że uda się nam tak „pokierować” oświatą w gminie, że zwolnień nie będzie w ogóle – zapewnia wójt.

 
Uszew. Wielkie kolędowanie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 stycznia 2018 23:57

To już z tradycja. Świetlica wiejska w Uszwi zaprasza na „Spotkanie z kolędą”, które odbędzie się jutro 6 stycznia (sobota) o godz. 14:00 w Domu Strażaka w Uszwi. Widzom zaprezentują się dzieci, młodzież oraz dorośli kolędnicy. W bogatym programie Jasełka w wykonaniu dzieci, młodzi kolędnicy z grupy Herody, kolędnicy znad Uszwi oraz instrumentaliści. Wstęp wolny.

 
Gnojnik. Udany rok na drogach
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 04 stycznia 2018 01:00

Gmina Gnojnik posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Przez ostatnie siedem lat stan dróg uległ poprawie. Poprawie Naadal jest jednak sporo do zrobienia. Eksploatowane drogi po prostu niszczą się. Budowa i modernizacja dróg jest podstawowym zadaniem samorządu gminnego, zadaniem, którego realizacja zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób odwiedzających gminę. Dlatego tyle uwagi poświęcamy remontowi dróg gminnych. Na ten cel mamy środki swoje, jak też pieniądze pozyskiwane na usuwanie skutków klęsk żywiołowych podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Dom Strażaka w nowej odsłonie
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:54

Zakończono remont pomieszczeń Domu Strażaka w Lewniowej. Modernizacji dokonano w ramach realizacji projektu utworzenia Klubu Senior +, współfinansowanego z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 
Żerków. Dotacja z PROW
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:54

Budynek wiejski w Żerkowie doczeka się remontu. Wszystko za sprawą dofinansowania w kwocie blisko 240 tys. zł uzyskanego z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020 na realizację operacji pn. Przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno–kulturowej w Żerkowie.

 
Gnojnik. Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego Cheerleaders
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 10 grudnia 2017 17:46

Na hali sportowej w Gnojniku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego Cheerleaders. W zawodach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Brzesku i Szkołę Podstawową w Gnojniku wzięło udział 6 zespołów. – Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy. Dziewczyny pokazały klasę i kunszt. Słowa podziękowania należą się także opiekunkom – mówią zgodnie starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Została wybrana Nowa Rada Gminy (młodzieżowa)
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 10 grudnia 2017 17:46

Na pierwszej Sesji Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik II kadencji, spotkali się wybrani niedawno, przedstawiciele młodego pokolenia mieszkańców. 1 grudnia młodzież podjęła swoje pierwsze ważne decyzje, tj. wybrała skład Prezydium. Oficjalnie powitano również nową Koordynatorkę MRG.

 
Gnojnik. Pokażmy serce, wesprzyjmy pogorzelców
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 25 listopada 2017 23:07

W momencie stracili dorobek swego życia. A wszystko przez pożar, który strawił ich dom. Teraz potrzebują naszej pomocy. Wójt Gminy Gnojnik oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku zwracają się z ogromną prośbą do ludzi dobrej woli oraz instytucji o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w dniu 7 listopada br. w miejscowości Gosprzydowa. 7 listopada, w nocy w domu rodzinnym Państwa Duśków doszło do wybuchu butli gazowej. W tragedii ucierpiały dwie osoby, a stan jednej z nich jest bardzo poważny. Zniszczeniu uległ budynek mieszkalny, w którym zamieszkiwała i prowadziła gospodarstwo domowe trzyosobowa rodzina. W wyniku wybuchu powypadały okna, drzwi, zostały zniszczone tynki oraz podłogi. Spaleniu uległo również całe wyposażenie, meble, odzież, sprzęt gospodarstwa domowego, a także dokumenty i oszczędności.
    
W pomoc rodzinie włączył się Wójt Gminy Gnojnik, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku, sołtys miejscowości Gosprzydowa oraz parafia.Odbudowa budynku i jego przywrócenie do stanu poprzedniego wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.
Dzięki Proboszczowi parafii zostało udostępnione konto parafialne, na które można wpłacać pieniądze. Poszkodowana rodzina znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej, gdyż została ona bez dachu nad głową oraz żadnych oszczędności.W związku z tragedią rodziny Państwa Duśków Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się z ogromną prośbą do ludzi życzliwych i wyrozumiałych, do sponsorów i darczyńców dobrej woli i dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu funduszy na odbudowę ich domu.
Dla rodziny liczy się każda złotówka!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 57

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .