Podsumowanie strat powodziowych w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 lipca 2010 23:44

W maju i czerwcu gminę Gnojnik nawiedziła wielka woda. O podsumowaniu strat w gminie rozmawialiśmy z Wójtem Gminy Gnojnik - Wojciechem Rzepą.

 
W weekend Dni Gnojnika - zagra Lombard
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 30 czerwca 2010 09:16

dnignojnikaW dniach 3-4 lipca odbędą się Dni Gnojnika. W pierwszym dniu odbędzie się spartakiada na wesoło sołectw gminy Gnojnik „O wielki kosz rozmaitości”. Sołectwa zmierzą ą się w następujących konkurencjach: bieg z niesieniem drugiej osoby na barana, picie piwa przez smoczek dla kobiet, bieg z taczkami, kobieta i mężczyzna, bieg przez opony, bieg przez równoważnię z woreczkiem na głowie,  krzesełka - wyścig polegający na przenoszeniu na “krzesełku” koleżanek z drużyny, latający dywan, przeniesienie drużyny na kocu, bieg w workach,  konkurs plastyczny dla dzieci, przeciąganie liny.

 
Święto Kultury Ludowej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 maja 2010 11:41

swkZielone Świątki od około stu lat obchodzi się w Polsce jako Święto Ludowe by wspólnie bawić się i poznawać własną kulturę i historię. Celem podtrzymywania tych tradycji  23 maja  już po raz czwarty Centrum Kultury w Gnojniku organizuje Święto Kultury Ludowej. W tym roku zespoły ludowe będą świętować  w Lewniowej, co roku bowiem impreza odbywa się w innej miejscowości gminy Gnojnik. Od godz.  18.00 zacznie się biesiadowanie przy ognisku wszystkich zespołów ludowych działających na terenie gminy Gnojnik. W programie spotkania przewidziano liczne konkursy, śpiewanie pięknych ludowych pieśni i przyśpiewek,  a także smakowanie pieczonych rarytasów z ogniska. Tak bowiem bawiono się kilkadziesiąt lat temu. Po gospodarskich obowiązkach przychodził czas na zabawy. Organizowano je w domach i zagrodach ale też na polach przy ogniskach, muzyce i tańcach. Głównym założeniem Święta Kultury Ludowej jest zapewnienie radosnego i atrakcyjnego wypoczynku świątecznego będącego połączeniem majówki i zabawy tanecznej. Chcemy propagować wśród mieszkańców te piękne starodawne tradycje.

 
Certyfikat ISO dla ośrodka zdrowia
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 27 marca 2010 23:21

Działający w Gnojniku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej może poszczycić się Certyfikatem ISO. Po raz pierwszy przyznano go placówce przed rokiem, teraz potwierdzono na stałe. Przed kilkanastoma dniami wykonano audyt sprawdzający system. Pracownicy Centrum Badań i Certyfikacji Systemów z Poznania pozytywnie ocenili wdrożony w Centrum Medycyny Rodzinnej system. Dodajmy, że póki co takim certyfikatem w powiecie brzeskim może pochwalić się tylko SPZOZ w Brzesku. Przypomnijmy; Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku powstał siedem lat temu. - Pierwszych pacjentów przyjęto 1 kwietnia 2003 roku w nowo wybudowanym budynku w centrum wsi. NZOZ w Gnojniku powstał jako pierwszy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej wydzielając się ze struktur Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Było wiele przeciwności i obaw ze strony pacjentów, że w niepublicznym zakładzie trzeba będzie płacić za leczenie. Pacjenci szybko mogli przekonać się, że tak nie jest. Zaoferowano im nową przychodnię, w centrum wsi, dobrze wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny - wspominają miejscowi.

 
Wypadek w Gosprzydowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 marca 2010 23:59
wypadek11W piątkowe przedpołudnie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz osobowego w miejscowości Gosprzydowa (gmina Gnojnik). W wyniku zderzenia samochodów poszkodowana została jedna osoba. Droga K75 była całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy we wstępnej fazie działań. Straż zabezpieczyła miejsce zdarzenia na odcinku 30m, osoba poszkodowana w chwili przybycia straży znajdowała się poza pojazdem (uwolniona z pojazdu przez osoby postronne, które zabezpieczyły ją przed wychłodzeniem - koce, folia życia). Strażacy wykonali poszkodowanej stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa oraz dokonano wstępnej oceny obrażeń powstałych podczas wypadku. Po przybyciu na miejsce zespołu Pogotowia Ratunkowego, oraz przebadaniu przez lekarza, osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.
 
Dwudniowe święto szachów
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 lutego 2010 19:42
Już po raz XIV do Gnojnika zjadą amatorzy królewskiej gry. Dwudniowemu świętu szachów. W pierwszym dniu zawodów, w sobotę 27 lutego, o "czarne Źrebiątko" będą rywalizowali juniorzy, dzień później w niedzielę 28 lutego - seniorzy. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku gościny udzieli wszystkim hala sportowa Publicznego Gimnazjum im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnojniku. Zawody będzie sędziował Wiesław Kasperek. - To otwarty turniej szachowy, na który zjeżdżają szachiści z całej Polski i z zagranicy posiadający kategorie szachowe, zaś niektórzy z nich rankingi międzynarodowe ELO - mówi sędzia Kasperek.
 
 
'Szkraby' z Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 31 stycznia 2010 15:04
szkrabyKiedy przed ponad dwudziestoma laty powstał dziecięcy zespół taneczny "Szkraby" nikt chyba wtedy nie przypuszczał, że grupa przetrwa tyle lat i - co nie mniej ważne - stanie się eksportowym produktem gminy. Nie mam wątpliwości: niewiele jest zespołów amatorskiego ruchu artystycznego w regionie tarnowskim, które na swoim koncie maja tyle nagród i wyróżnień co "Szkraby" z Gnojnika. Jakiś czas temu zespół "Szkraby" zdobył główną nagrodę na XXII Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2009", który odbył się w Olkuszu.
 
Napad na stację paliw w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 grudnia 2009 13:20
gnonik1Policja dysponuje nagraniem z monitoringu stacji, w której dokonano napadu. Do zdarzenia doszło 20 grudnia, tuż po godzinie 18 w miejscowości Gnojnik. Do budynku stacji paliw wszedł mężczyzna, następnie narzędziem przypominającym broń sterroryzował pracownika i zażądał wydania gotówki. Bandyta zrabował kilka tysięcy złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli zapis z monitoringu. Kamery zarejestrowały całe zajście, jak również sylwetkę sprawcy. Policja prosi osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu tożsamości sprawcy napadu o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Brzesku lub telefoniczny: (14) 662-62-22, numer alarmowy 997.
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .