Zmiany w Żerkowie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 09 października 2018 07:26

Trwa remont budynku wiejskiego w Żerkowie. Wszystko za sprawą dofinansowania uzyskanego przez UTW „Globus” z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020 na realizację operacji pn. Przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno–kulturowej w Żerkowie. W ramach inwestycji przewidziano dwa rodzaje działań: działania twarde oraz miękkie. Część „twarda” projektu zakłada przeprowadzenie robót inwestycyjnych w Budynku Wiejskim w Żerkowie oraz na działce, na której stoi budynek. Prace remontowe w budynku obejmą m.in. hall wejściowy, klatkę schodową, salę zebrań, aneks kuchenny oraz pomieszczenie gospodarcze, a także instalacje CO i gazową. Natomiast na zewnątrz wykonane zostaną m.in. nowe ogrodzenie, zagospodarowanie placu za budynkiem (montaż małej architektury) oraz zjazd z drogi gminnej.Działania „miękkie” polegać będą na organizacji cyklu spotkań tematycznych oraz  warsztatowych. Uczestnictwo we wszystkich przedstawionych działaniach będzie ogólnodostępne i bezpłatne. Całościowa kwota robót budowlanych wynosi ponad 337 tys. złotych.

 
Gnojnik. Wójt odpiera „ataki”
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 04 października 2018 21:54

Gmina Gnojnik nie zamierza blokować budowy nowej drogi Brzesko – Nowy Sącz. Ataki ze strony mieszkańców tego ostatniego miasta, jak też słowa wypowiedziane przez ministra Andrzeja Adamczyka podczas konferencji prasowej, zorganizowanej raczej pod potrzeby kampanii wyborczej niż planów budowy drogi, mijają się z prawdą. Ja nie jestem przeciwko budowie drogi, ale nie zgodzę się nigdy na takie poprowadzenie jezdni, w wyniku którego trzeba będzie wyburzyć kilkadziesiąt domów, a Gnojnik i Uszew zostaną poszatkowane drogą w gruncie rzeczy szybkiego ruchu. Może z perspektywy niektórych nie ma to znaczenia, ale ja na pewno do takiego wytyczenia trasy swojej ręki nie przyłożę. Nigdy – zapewnia wójt Sławomir Paterek.

 
Ruszyły prace za 21,4 miliona złotych
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 28 września 2018 07:35

Właśnie prace się rozpoczęły. Mowa o kompleksowej budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gnojniku. – To największa w dziejach gminy inwestycja – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Dwa miliony na drogę
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 27 września 2018 00:00

Niedawno rozpoczęły się prace budowlane na drodze gminnej łączącej Uszew i Zawadę Uszewską. Modernizacja drogi wraz z budową chodnika kosztować będzie 2 miliony zł. Należy się spodziewać drobnych utrudnień w ruchu, a planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku  Dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona zł na realizację zadania Gmina Gnojnik pozyskała z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 
Z Biesiadek do Nowego Sącza
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 września 2018 22:11

Już drugi raz z rzędu miejscowość z Gminy Gnojnik zostaje doceniona w konkursie „Niezwykła Małopolska Wieś” organizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. W bieżącym roku na III miejscu podium w kategorii "Nowatorska Wieś" uplasowały się Biesiadki. O uzyskaniu tego zaszczytnego tytułu zadecydowało wiele czynników. Biesiadki bowiem to wieś ludzi z inicjatywą, o czym świadczyć mogą zrealizowane liczne wydarzenia prospołeczne – kulturalne, sportowe, edukacyjne itd. Ośrodkiem inicjowania działań są placówki oświatowo-kulturalne, lokalne stowarzyszenia (OSP, klub sportowy, Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój”) oraz Rada Sołecka z sołtysem Ryszardem Machałem na czele. Inicjatywności i przedsiębiorczości nie brakuje również licznym biesiadeckim przedsiębiorcom.

 
Żerków. Boisko dla wszystkich
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 września 2018 01:00

W sumie ponad 116 tys. zł pozyskano na zadanie pod nazwą „Budowa ogólnodostępnego boiska do rekreacji w Żerkowie”, realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Wulkan” w Biesiadkach.  W ramach projektu powstanie ogrodzone i odwodnione boisko asfaltowe.
Szacowany całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 120 tys. zł, z czego około 95% stanowi dotacja pozyskana z Województwa Małopolskiego. Zakres prac do wykonania obejmuje budowę ogólnodostępnego, asfaltowego boiska do rekreacji o wymiarach 35x15 m, wyposażonego w bramki do piłki nożnej i ręcznej, kosze do koszykówki, słupki z siatką do gry w siatkówkę, tenisa ziemnego, badmintona, jak również ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Ponadto, wyplantowana i nasadzona krzewami zostanie przyległa skarpa. Zaplanowano również odwodnienie i ogrodzenie boiska. – Jest to kolejna dotacja pozyskana przez nasza gminę. Musze powiedzieć, że ostatnie miesiące obfitują w dodatkowe środki do budżetu gminy. Widać, że podejmowane przez samorząd decyzje, są trafne. Mam nadzieję, że z boiska będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Żerkowa. Będzie to kolejny element rozbudowa infrastruktury sportowej w naszej gminie – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gmina Gnojnik: Będzie przebudowa drogi Uszew - Zawada Uszewska
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 23 sierpnia 2018 01:00

Po otrzymaniu dofinansowania z rządowego programu na przebudowę drogi gminnej Uszew – Zawada Uszewska wraz z budową chodnika trwa proces wyłaniania realizatora inwestycji. Środki pozyskane przez Gminę na wykonanie modernizacji wynoszą 1,5 miliona zł.
Pełna nazwa programu, w ramach którego została przyznana dotacja to Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. – Cieszy mnie ta dotacja. To kolejny dowód na to, że skutecznie potrafimy zabiegać o środki finansowe – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Program powstał w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Jest konsekwencją przyjęcia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która podkreśla konieczność równomiernego rozwoju Polski. Dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa w pojedynczej inwestycji może wynieść 60-80 procent kosztów, w zależności od wskaźników dochodów podatkowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu.

 
Lewniowa. Artur Seniuk w prestiżowym gronie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:21

Bardzo sprawni organizatorzy oraz dobrzy gospodarze – tak w skrócie można opisać sołtysów wyróżnionych podczas konkursu „Najlepszy Sołtys Małopolski 2017”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się gospodarz wsi Lewniowa – Artur Seniuk. Konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski organizuje od 1999 roku Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 57

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .