Nowe boisko w Żerkowie
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 18 stycznia 2020 10:42

Blisko 230 tysięcy złotych kosztowała budowa boiska sportowego w Żerkowie, w gminie Gnojnik. Dopiero po kilku przetargach udało się wykonawcę.  Inwestycję w końcu zrealizowała firma: HP BAUSYSTEM SP z o.o z Uszwi. Zadanie realizowane jest przy następującym dofinansowaniu Operacji pn. „Budowa ogólnodostępnego boiska do rekreacji w Żerkowie” ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 
Gnojnik. Prace w remizach
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 11 stycznia 2020 14:20

W dwóch budynkach, w których mieszczą się remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, prowadzono w ubiegłym roku prace remontowe. – Wsparcie finansowe inwestycji realizowanych przez jednostki strażackie jest jednym z priorytetów działania samorządu gminnego.  Od kilku lat nie oszczędzamy na jednostkach. Dzięki temu stan wyposażenia bojowego się poprawił. Inwestujemy także w budynki: w 2019 roku prace prowadzono między innymi w Biesiadkach i Żerkowie – mówi w rozmowie z nasza redakcją, wójt Sławomir  Paterek.

 
Gnojnik. Wójt podziękował…
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 09 stycznia 2020 23:18

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Gnojniku, w której uczestniczyli członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik II kadencji (2017– 2019), na sesji odbyło się podsumowanie działalności II kadencji Młodzieżowej Rady Gminy. Młodym ludziom z Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik podziękowano za ich działania.

 
Gnojnik. Apel wójta
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 07 stycznia 2020 21:43

Opłaty za wywożenie śmieci rosną z roku na rok. Jest kilka tego powodów. Pierwszy – co roku „produkujemy” coraz więcej śmieci. Po drugie – rosną koszty opłat za wywożenie tony śmieci na składowisko. Po trzecie – rosną koszty firm zajmujących się odbiorem śmieci (wzrost płac, kosztów eksploatacji pojazdów). Co możemy zrobić, aby zapobiec dalszemu drastycznemu wzrostowi opłat? Czy to jest możliwe. – Na pewno możemy podjąć próbę zmniejszania tych cen, jakkolwiek nie jest to ani łatwe, ani proste. System musi się bowiem bilansować. Oznacza to, że gmina musi zebrać tyle pieniędzy od mieszkańców, ile wydaje na wywóz śmieci i ich utylizację – tłumaczy naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Gmina krainą questów
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:17

We wrześniu 2019 roku rozpoczęła się realizacja projektu „Gmina Gnojnik krainą questów”. Wszystko zaczęło się od spotkań w poszczególnych świetlicach na terenie gminy Gnojnik. Podczas warsztatów stacjonarnych przedstawiono najbardziej atrakcyjne walory danej miejscowości (kościoły, bunkry powojenne, kapliczki, piękny krajobraz, niespotykane elementy obrazu i ciekawe obrazy flory i fauny, zapomniane legendy). Ponadto trener objaśnił co to jest questing i jak profesjonalnie go przygotować oraz zapoznał z nowoczesną formą promowania lokalnych zasobów.

 
Porąbka Uszewska. Sala po remoncie
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 04 stycznia 2020 12:31

To bardzo dobra informacja: uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej mogą już komfortowo korzystać z pomieszczenia zmodernizowanej sali gimnastycznej. Zakres wykonanych prac objął: wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace towarzyszące, w tym między innymi: ocieplenie ściany frontowej sali oraz roboty murowe. Wykonano także niezbędne roboty malarskie wewnętrzne. Dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza wewnątrz obiektu niezbędną częścią remontu było wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia.

 
Gnojnik. Podsumowanie kadencji MRG
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 02 stycznia 2020 21:44

Pod koniec grudnia 30 grudnia 2019r. odbyła się XII ostatnia Sesja Rady Gminy w Gnojniku, w której uczestniczyli członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik II kadencji (2017– 2019), na sesji odbyło się podsumowanie działalności II kadencji Młodzieżowej Rady Gminy. - Dziękuję młodzieży za pracę w Młodzieżowej Radzie Gminy. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie przyda się Wam w dorosłym życiu. Może wielu z Was zostanie radnymi, ale już w Radzie Gminy Gnojnik – mówił do zebranych Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Janusz Filip prezesem
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 31 grudnia 2019 13:37

Janusz Filip został właśnie prezesem zarządu spółki ECO – Gnojnik. To firma prawa handlowego, w której sto procent udziałów posiada tutejszy samorząd. Warto dodać, że nowy szef zarządu spółki był przez 17 lat prezesem zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych. To jeden z najbardziej doświadczonych menadżerów tej branży w regionie tarnowskim. Z BZK rozstał się w lipcu tego roku. Nowe władze miasta i gminy Brzesko nie przedłużyły mu kontraktu. - Jestem przekonany, że ogromna wiedza i doświadczenie prezesa Janusza Filipa zostanie spożytkowana w naszej gminie – przekonywał dzisiaj, podczas sesji Rady Gminy Gnojnik tutejszych rajców, wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 64

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .