Reklama
O cztery miliony złotych wzbogaci się samorząd Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 20 grudnia 2020 00:00

O cztery miliony złotych wzbogaci się samorząd Gnojnika. To pieniądze pozyskane dla Naszej Gminy z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Tarcza dla Samorządów. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy najwyższą w Powiecie Brzeskim dotację, bo aż 4 miliony złotych.  Środki te zostaną przeznaczone na rozwój Gminy Gnojnik. Serdecznie dziękuję Parlamentarzystom za udzieloną pomoc w pozyskaniu rządowej dotacji, a w szczególności Posłowi Stanisławowi Bukowcowi za bezpośrednie wsparcie Naszych starań o rządowe wsparcie - mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik. Nowe ceny za śmieci
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 28 października 2020 00:00

Dwadzieścia złotych od osoby za odbiór śmieci zapłacą od 1 listopada mieszkańcy Gnojnika. To i tak znacznie mniej niż w sąsiedniej gminie Brzesko, gdzie stawki uchwalono na poziomie 24 złotych. Wszystko wskazuje na to, że po nowym roku znowu znacznie tam wzrosną. Decyzję o nowych stawkach podjęli radni Rady Gminy Gnojnik. Nie ma obowiązku składania nowych deklaracji. Miesięczna stawka opłaty wynosi 20 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Na przełomie listopada i grudnia wszyscy Mieszkańcy otrzymają Zawiadomienie o zmianie stawek, oraz zaktualizowane rachunki za listopad i grudzień. Mieszkańcy, którzy mają już opłacony cały rok otrzymają rachunek z wyliczoną dopłatą.

 
Gnojnik. Projekty z unijnej kiesy
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 16 października 2020 18:47

Dwa międzynarodowe projekty Erasmus+ oraz POWER realizowane są w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. S. Kostki w Biesiadkach Publiczna Szkoła Podstawowa w Biesiadkach rozpoczęła   udział w dwóch międzynarodowych projektach. Pierwszy z nich nosi tytuł:  „Współpracujmy” i będzie realizowany  w ramach programu Erasmus+. Jego celem jest poznanie problemu ochrony środowiska w krajach partnerskich, z którymi szkoła będzie współpracowała: Niemcy, Holandia, Portugalia oraz Chorwacja. Wybrane szkoły w tych krajach będą w ciągu trwania projektu przez okres najbliższych 2 lat, podejmowały różnorodne działania zmierzające do uwrażliwienia społeczności środowisk  lokalnych na działania związane z ochroną przyrody, dbaniem o zasoby środowiska naturalnego, recyclingiem oraz oszczędnym gospodarowaniem zasobami wodnymi. Tematy te wpisują się w dotychczasowe działania realizowane w naszej szkole nie tylko w czasie zajęć, ale też poprzez włączanie uczniów, rodziców i nauczycieli w lokalne i ogólnopolskie akcje, programy i projekty ekologiczne. Jesteśmy przekonani, że dzięki udziałowi w projekcie międzynarodowym przyczynimy się do promocji naszej miejscowości, gminy i  regionu. Dowiemy się, jak zagadnienia związane z szeroko pojętym proekologicznym stylem życia są realizowane w innych krajach europejskich. W projekcie przewidziano wyjazdy grup uczniów i  nauczycieli do  szkół partnerskich oraz spotkania online. Na potrzeby dokumentowania naszych działań uruchomiona została strona internetowa, gdzie będziemy systematycznie zamieszczać filmy, zdjęcia czy reportaże.

 
Gmina Gnojnik. Zapowiada się rekordowa kadencja
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 30 września 2020 00:00

To będzie najlepsza kadencja w dziejach samorządu gminy Gnojnik. Tylko w ciągu dwóch lat nasza gmina zainwestowała kilkadziesiąt milionów złotych – wylicza Sławomir Paterek, wójt Gnojnika. Gmina skutecznie pozyskuje środki nie tylko krajowe, ale i unijne. W ocenie szefa Komisji Budżetu Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha, wnioski przygotowane przez tutejszy samorząd mogą stanowić wzór dla innych. Ale po kolei…

 
Gmina Dębno. „Małopolski e-Senior” kolejna grupa rozpoczęła szkolenia
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 09 września 2020 15:38

Na terenie Gminy Dębno 31 sierpnia br. kolejna grupa rozpoczęła szkolenia w ramach projektu „Małopolski e-Senior”. Projekt adresowany jest dla osób które ukończyły 65 lat. Przewidzianych jest 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych każde oraz 3 spotknia animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Obecna grupa liczy 11 seniorów. Zajęcia prowadzone przez Pana Jacka Leszczyńskiego odbywają się w sali narad Urzędu Gminy Dębno.

 
Mieszkańcy gminy Gnojnik przekazali dary dla powodzian
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 29 lipca 2020 00:00

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano wartość darów, które udało się zebrać w gminie Gnojnik, przekazanych następnie do gminy wiejskiej Jasło. Tamtejsza społeczność została ostatnio mocno poszkodowana w wyniku powodzi. Ale po kolei...
Mieszkańcy gminy Gnojnik kilkakrotnie w ostatnich latach zostali „ciężko” doświadczeni przez powodzie i lokalne podtopienia. Prawdziwy Armagedon miał miejsce w lipcu 1997 roku, kiedy to woda z Uszwicy doprowadziła do tego, że pod wodą znalazło się kilkaset domów i nieruchomości w gminie. Powódź w nocy z 8 na 9 lipca 1997 roku spowodowała wielomilionowe straty zarówno w infrastrukturze komunalnej, jak i wśród mieszkańców. Podobne kataklizmy nawiedzały Gnojnik jeszcze kilka razy, już w trzecim tysiącleciu. - Niemal za każdym razem otrzymywaliśmy pomoc i wsparcie od innych gmin w Polsce. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z wójtem Sławomirem Paterkiem i wszystkimi sołtysami, zorganizować pomoc dla poszkodowanych w powodzi, mieszkańców gminy Jasło – mówi w rozmowie z naszą redakcją, Grzegorz Baka, inspektor z Urzędu Gminy w Gnojniku.

 
Gnojnik. Szyją maseczki na potęgę
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 kwietnia 2020 11:23

Już kilkaset maseczek uszyli wolontariusze z gminy Gnojnik. Gmina zakupiła materiał. Jak mówi wójt Sławomir Paterek zakupiony materiał został przekazany Warsztatom Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, członkiniom OSP Uszew oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki Tradycja i Rozwój. Uszyte maseczki zostaną przekazane osobom zaangażowanym w działania zawiązane z epidemią. Dziękujemy za współpracę w tak szlachetnej inicjatywie. Czas narodowej kwarantanny niewątpliwie jest trudnym sprawdzianem dla społeczności naszej gminy. Każdy próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zadbać o najbliższych – apeluje wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Sąsiedzki wolontariat
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 20 marca 2020 23:12

O wsparcie osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, w tym trudnym okresie – apelują zgodnie wójt Sławomir Paterek oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku, Renata Krakowska. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami zamieszkujących teren Gminy Gnojnik, zachęcamy do włączenia się wszystkich chętnych w specjalną akcję „Sąsiedzki Wolontariat”, z której skorzystać będą mogły osoby Obecna sytuacja sprawiła, że seniorzy i osoby chore, są najbardziej narażone na  koronawirus SARS-CoV-2. Dlatego powinny one w najbliższym czasie pozostać w domach.   W tym celu zachęcamy mieszkańców Gminy Gnojnik w każdym wieku – społeczników, osoby empatyczne, z pomysłem na mądre pomaganie – aby przyłączyli się do grupy wolontariuszy akcji „Sąsiedzki Wolontariat” i bezinteresownie udzielali wsparcia słabszym i potrzebującym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .