Reklama
Gosprzydowa. Dożynki Gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:01

Po raz kolejny Gosprzydowa była organizatorem dożynek, które od wieków wpisują się w tradycję ludową. Dożynki są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej.  Tradycją jest, że święto plonów odbywa się u nas  15 sierpnia – w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.   Święto plonów co roku odbywa się w innej miejscowości gminy. Po kilku latach wróciło ponownie do Gosprzydowej. Tradycyjnie już świętowanie i dziękczynienie za tegoroczne plony, udane – jak mówią tutejsi rolnicy –  rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem   ks. Tadeusza Cetery, proboszcza tutejszej parafii. Warto dodać, że w homilii, którą również wygłosił miejscowy  duszpasterz, można było usłyszeć wiele ciepłych słów o trudzie i pracy rolnika na polu.

 
Gosprzydowa. Gmina będzie dziękować za plony
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 14 sierpnia 2019 19:54

Uroczysta Msza święta, oprawiona przy ołtarzu polowym, rozpocznie tegoroczne uroczystości dożynkowe gminy Gnojnik (15 sierpnia, początek godzina 15). Od wielu lat święto plonów odbywa się w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem imprezy będzie ponownie sołectwo Gosprzydowa. Pół godziny przed nabożeństwem delegacje żniwiarzy zbiorą się na parkingu przy remizie OSP. O godzinie 15 odbędzie się uroczysta Msza dożynkowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców trzech szczebli, mieszkańców i rolników. Po nabożeństwie koncert orkiestry dętej.

 
Gosprzydowa. 15 sierpnia odbędą się Dożynki Gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:15

Od kilku wieków wpisują się w tradycję ludową. Dożynki – bo o nich mowa – są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej. W tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Gnojnik będzie sołectwo Gosprzydowa. Tradycją jest, że święto plonów odbywa się tutaj 15 sierpnia – w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Dożynki rozpoczną się o godzinie 15. Najpierw zaplanowano nabożeństwo w intencji rolników. Msza święta odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Urszuli w Gosprzydowej.

 
Gnojnik. Rolnicy skorzystają na wapnowaniu
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 31 lipca 2019 00:00

Do udziału w ogólnopolskiej akcji wapnowania gleb namawia Ryszard Machał, sołtys Biesiadek, a zarazem ekspert Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” -  WFOŚiGW w Krakowie ogłosił nabór wniosków na  w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.   O dofinansowanie będą mogli ubiegać się posiadacze użytków rolnych z terenu województwa małopolskiego, o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni nie przekraczającej 75 ha. 


 
Gnojnik. Kolejna transza trafi do gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 17 lipca 2019 22:05

Kolejna transza żywności trafi do gminy Gnojnik. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które ma na celu wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Jak mówi wójt Sławomir Paterek program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i uzyskują dochód nieprzekraczający: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej; 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) właściwego dla miejsca zamieszkania lub do organizacji partnerskiej wydającej żywność w celu zakwalifikowania do odbioru żywności. Jeśli spełniamy wskazane kryteria, otrzymujemy skierowanie, które umożliwia odbiór we wskazanym na skierowaniu miejscu.

 
Żerków. O puchar wójta Sławomira Paterka
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 16 lipca 2019 22:03

Sędziowie gminnych zawodów sportowo – pożarniczych, które rozegrano właśnie w Żerkowie nie mieli najmniejszych wątpliwości. Umiejętności druhów – ochotników są spore. Nawet deszczowa aura nie przeszkodziła strażakom-ochotnikom w rozegraniu pełnych emocji zawodów sportowo-pożarniczych. Tym razem drużyny OSP rywalizowały na stadionie w Żerkowie. Zawody zgromadziły 15 drużyn: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt, młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców, męskie drużyny pożarnicze oraz  kobiece drużyny pożarnicze.
Drużyny młodzieżowe rywalizowały w konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy z przeszkodami, natomiast drużyny seniorów w konkurencjach ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

 
Gnojnik. Wójt tworzy komitet
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 lipca 2019 13:02

Wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek zamierza  powołać komitet społeczny ds. opiniowania przebiegu alternatywnej drogi, dla drogi krajowej DK 75. Mowa oczywiście o przebiegu trasy przez teren gminy Gnojnik. Ma to spore znaczenie, bo korytarze które dzisiaj sugeruje rząd – zdaniem mieszkańców są nie do przyjęcia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych współpracą przy wyborze i opiniowaniu poszczególnych korytarzy. Chętnych prosimy o zgłoszenia do referatu inwestycji i drogownictwa (pokój 24) – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Za nami Dni Gminy Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:01

Nawet kilka tysięcy osób przewinęło się przez park w Gnojniku, gdzie w ostatni weekend czerwca odbyły się Dni Gminy Gnojnik. – Dziękuję wszystkim za udział, a organizatorom gratuluję udanego przedsięwzięcia – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 61

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

dozpowtarr2019logo

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .