Gnojnik. Szkolenia dla mieszkańców
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 08 października 2019 19:44

Przed nami szkolenie dla podmiotów marki lokalnej w ramach operacji własnej pn. „Wdrożenie marki ponadlokalnej Śliwkowy Szlak®”. Stowarzyszenie ''Na Śliwkowym Szlaku'' zaprasza podmioty marki lokalnej z obszaru LGD (tj. gmin Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunacjem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana oraz Łososina Dolna) do udziału w szkoleniach realizowanych z zakresu operacji własnej pn. „Wdrożenie marki ponadlokalnej Śliwkowy Szlak®” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 
Uszew. Papieski koncert
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 02 października 2019 22:41

W kościele parafialnym w Uszwi odbędzie się koncert papieski. Zaplanowano go na 6 października o godzinie 16. Zaprezentują się zespoły wokalno – muzyczne z gminy Gnojnik, miejscowa orkiestra dęta oraz chóry parafialne. Koncert organizuje Centrum Kultury Gminy Gnojnik, a patronem tego wydarzenia jest wójt gminy Gnojnik – Sławomir Paterek. - Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów na ten wyjątkowy koncert. To wspomnienie o naszym wielkim rodaku, hołd jemu złożony, ale także deklaracja, że będziemy trwali przy jego nauce. Mówię o całym pokoleniu JP II – zapewnia nasza redakcję wójt Sławomir Paterek.

 
Czy wielofunkcyjny obiekt w Uszwi zostanie oddany do użytku w najbliższych latach?
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 września 2019 11:14

Czy wielofunkcyjny obiekt w Uszwi zostanie oddany do użytku w najbliższych latach? Wszystko na to wskazuje. Gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg. Wartość prac opiewa na ponad 6,5 miliona złotych – wylicza Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Dla zdolnej młodzieży
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 17 września 2019 23:00

Gmina Gnojnik podpisała umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny – Gmina Gnojnik” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
Gnojnik. Stypendia od wójta
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 10 września 2019 21:58

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku podaje informacje dotyczące składania wniosków na stypendia szkolne dla uczniów na rok szkolny 2019/2020. Wniosek o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnojniku w terminie od dnia 1 września do dnia 15 września 2019 roku. Wyjątkiem są słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych, którzy wniosek składają do dnia 15 października danego roku szkolnego.
Kto może złożyć wniosek: rodzice, opiekunowie prawni niepełnoletniego ucznia, pełnoletni uczeń, dyrektor szkoły, stypendium szkolne może być także przyznane z urzędu. (Rodzice, opiekunowie prawni uczniów pełnoletnich powinni do wniosku dołączać upoważnienie podpisane przez pełnoletniego ucznia).

 
Gnojnik. Pracowite lato
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 sierpnia 2019 00:00

Stowarzyszenie ,,Wieś Naszych Marzeń' jeszcze nie odetchnęło po święcie dożynkowym, gdzie uwito wieniec w kształcie ,,kopki', a już 18 sierpnia b.r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie wzięłyśmy udział w kolejnej imprezie. Odbył się konkurs na potrawy z grzyba, na który Panie przygotowały: ryż po myśliwsku z grzybami leśnymi i filetem z kurczaka, roladki drobiowe faszerowane grzybami leśnymi oraz grzyby leśne w cieście francuskim.

 
Gosprzydowa. Dożynki Gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:01

Po raz kolejny Gosprzydowa była organizatorem dożynek, które od wieków wpisują się w tradycję ludową. Dożynki są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej.  Tradycją jest, że święto plonów odbywa się u nas  15 sierpnia – w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.   Święto plonów co roku odbywa się w innej miejscowości gminy. Po kilku latach wróciło ponownie do Gosprzydowej. Tradycyjnie już świętowanie i dziękczynienie za tegoroczne plony, udane – jak mówią tutejsi rolnicy –  rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem   ks. Tadeusza Cetery, proboszcza tutejszej parafii. Warto dodać, że w homilii, którą również wygłosił miejscowy  duszpasterz, można było usłyszeć wiele ciepłych słów o trudzie i pracy rolnika na polu.

 
Gosprzydowa. Gmina będzie dziękować za plony
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 14 sierpnia 2019 19:54

Uroczysta Msza święta, oprawiona przy ołtarzu polowym, rozpocznie tegoroczne uroczystości dożynkowe gminy Gnojnik (15 sierpnia, początek godzina 15). Od wielu lat święto plonów odbywa się w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem imprezy będzie ponownie sołectwo Gosprzydowa. Pół godziny przed nabożeństwem delegacje żniwiarzy zbiorą się na parkingu przy remizie OSP. O godzinie 15 odbędzie się uroczysta Msza dożynkowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców trzech szczebli, mieszkańców i rolników. Po nabożeństwie koncert orkiestry dętej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .