Quad dla strażaków z Uszwi
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 09 grudnia 2019 22:26

Kosztował 59 tysięcy złotych. Znakomitą większość tej kwoty pozyskała gmina z Funduszu Sprawiedliwości, który działa przy Ministerstwie Sprawiedliwości. – Cieszy mnie, że kolejny sprzęt, w tym przypadku quad trafił do naszej jednostki w Uszwi. Chciałem serdecznie podziękować ministerstwu za okazana nam pomoc finansową – mówi wójt Sławomir Paterek. Zakup pojazdu ułatwi on dotarcie do miejsc niedostępnych dla samochodów strażackich podczas przeprowadzania akcji ratowniczo – gaśniczych czy zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

 
Gnojnik. Nie bądźmy obojętni
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 06 grudnia 2019 22:28

Zima dla bezdomnych to najtrudniejszy okres życia. Od lat wielu z nich traci życie. Nie bądźmy obojętni – apeluje Renata Krakowska, szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku prowadzi działania pn. „Akcja zima 2019/2020”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się do mieszkańców Gminy Gnojnik z APELM o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur. Apelujemy, aby nie być obojętnym, gdy w pobliżu czy sąsiedztwie są osoby zagrożone i potrzebujące pomocy! Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy dodatkowym osłabieniu organizmu może skończyć się tragicznie. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom osoby potrzebujące nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy – dodaje Renata Krakowska.

 
Strażacy z OSP Zawada Uszewska doczekali się nowszego wozu strażackiego
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 listopada 2019 01:10

Blisko półtora roku trwały zabiegi o to, by jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej wzbogaciła się o nowszy samochód. Starego, wysłużonego Mercedesa z 1975 roku, zastąpił kilkunastoletni MAN. Zakup nowego pojazdu przeróśł bowiem możliwości finansowe jednostki.

 
W trosce o bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach Gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:54

Mając na względzie bezpieczeństwo i trzeźwość na terenie naszej Gminy, a także podejmując działania edukacji publicznej dotyczące ograniczenia szkód związanych ze spożywaniem alkoholu, które wpisują się w założenia Gminnego Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Gmina Gnojnik bierze udział  XII edycji kampanii społecznej pod hasłem „NO PROMIL – NO PROBLEM”, organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” w Wieliczce, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 
Gmina Gnojnik. Ekointerwencja
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:53

Jesień to okres porządków na działkach i przydomowych ogródkach. Dobra pogoda sprzyja, więc działkowcy, rolnicy i właściciele domów pozbywają się zeschłych liści, gałęzi, drzew i chwastów.

 
Gmina Gnojnik. Narodowe Święto Niepodległości
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:51

W poniedziałek 11 listopada cała Polska świętowała 101 rocznicę odzyskania niepodległości, także mieszkańcy Uszwi w piękny sposób uczcili ten dzień. W samo południe od Bałtyku po gór szczyty, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski odśpiewało polski Hymn. Z inicjatywy pana prezesa OSP w Uszwi, także nasza miejscowość włączyła się w tę piękna akcję. Pan prezes wraz z instruktorem świetlicy zaprosił poczty sztandarowe   z rodzimej jednostki oraz z OSP Zawada Uszewska i z  Akcji Katolickiej z parafii Uszew. Pod obeliskiem upamiętniającym 100 lecie Odzyskania Niepodleglości w samo południe zebrali się przedstawiciele w/w organizacji ze sztandarami, pan wójt Sławomir Paterek wraz z Radnymi Gminy z Uszwi i Zawady Uszewskiej, strażacy w galowych mundurach, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców, rada sołecka na czele z sołtysem, panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy oraz mieszkańcy, którzy pamiętają o wielkich rocznicach ważnych dla naszej Ojczyzny.

 
Żerków. Powstanie nowe boisko
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 05 listopada 2019 22:26

Ponad 227 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa boiska sportowego w Żerkowie, w gminie Gnojnik. Udało się nam wyłonić wykonawcę. Jestem przekonany, że teraz inwestycja nabierze wielkiego przyspieszenia – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Realizacją inwestycji zajmie się firma: HP BAUSYSTEM SP z o. o., Uszew 491, 32-865 Uszew, za cenę 227 174,87 zł brutto.

 
Dorota Jarosińska z laurami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 28 października 2019 19:42

Przez rok Dorota Jarosińska będzie dzierżyła tytuł Gospodyni Roku 2019. Pani Dorota od wielu lat prężnie działa w stowarzyszeniach, jest kobietą niezwykle serdeczną dla wszystkich, ma wiele innowacyjnych pomysłów, które przeradza w czyny. A jej charyzma, pozytywnie buduje ludzi wokół niej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. - Takich osób z charyzmą i wielkim sercem jest w naszej gminie więcej – zapewnia wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .