Łoniowa. Plac zabaw dla najmłodszych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 23 grudnia 2018 23:39

Prawie 50 tysięcy złotych otrzymała gmina Dębno na budowę placu zabaw dla dzieci. - Dzięki temu udało się oddać do użytku taki plac w Łoniowej. To kolejna miejscowość w naszej gminie, w której powstał taki plac – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Plac powstał w pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie. Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze.

 
Dębno. Drogi po remoncie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 22 grudnia 2018 21:14

Kolejne drogi po remoncie. W gminie Dębno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych. W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik. Łączny koszt robót wyniósł niemal 2,5 mln zł. Prace zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle. Gmina Dębno na to zadanie pozyskała dofinansowanie z Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 r. i wyniosło 979 870,00 złotych.

 
Dębno. Program już gotowy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 grudnia 2018 20:34

Jakkolwiek do zimowych ferii pozostało jeszcze kilka tygodni już dzisiaj można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez, podległą wójtowi placówkę kultury, Dębińskie Centrum Kultury. Jak podkreśla wójt Wiesław Kozłowski zajęcia zostały tak obmyślone, by zarówno zadbać o rozwój fizyczny, jak i intelektualno – kulturalnych najmłodszych mieszkańców. – Warto skorzystać z naszej bogatej oferty – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski i już dzisiaj zapisać się na te zajęcia.

 
ŁYSA GÓRA. Krwawa niedziela
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 grudnia 2018 09:15

Dar życia: krew. Płyn, którego nigdy nie za wiele.  Klub Honorowych Dawców Krwi "KRAKUS" w Łysej Górze zaprasza honorowych krwiodawców oraz wszystkich chętnych na akcję oddawania krwi. Odbędzie się ona w dniu 9 grudnia 2018 r. (niedziela) w godzinach od 9:00 do 13:00 w sali Kółka Rolniczego w Łysej Górze. Organizatorzy akcji serdecznie zapraszają i zachęcają do wzięcia w niej udziału wszystkich, którzy bezinteresownie chcieliby się przyłączyć do idei, jaką jest honorowe krwiodawstwo i oddać krew potrzebującym (np. ofiarom wypadków).  

 
Dębno. Zbadaj swoje piersi
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 grudnia 2018 09:53

Nowotwór piersi to nie wyrok! Warunek? Szybka diagnoza. Dlatego serdecznie zachęcamy do zgłoszeń na bezpłatne badania profilaktyczne.Informujemy, że Panie w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, co 24 miesiące - badanie finansowane przez NFZ.Ilość badań ograniczona, więc zapraszamy do zgłoszeń tel: 12 6330218, 503 777 651.

 
Dębno. Bohaterowi dwóch narodów
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:36

Tadeusz Kościuszko, generał amii polskiej i amerykańskiej to jeden z najwybitniejszych dowódców w XVIII wiecznej Polski i Stanów Zjednoczonych. Nie dziwi więc, że przed laty społeczność szkolna z Dębna, obrała go patronem szkoły. - Generał Kościuszko jest bohaterem narodu polskiego i amerykańskiego.  W USA jest wiele ulic, skwerów imieniem naszego wspólnego bohatera. Pomimo czasów pokoju musimy pamiętać o tych, którzy byli oddać swoje życie, w obronie wolności, suwerenności i niepodległości. Generał Kościuszko to genialny strateg wojskowy – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Kolejna kadencja samorządu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 23 listopada 2018 19:51

Przez kolejnych pięć lat pracami Rady Gminy w Dębnie będzie kierował Paweł Matura. Wspierać go będą Marek Łośko oraz Józef Ciuruś. Tak zdecydowali radni, którzy po raz pierwszy w nowej kadencji, spotkali się w tym tygodniu. Podczas sesji inaugurującej kadencję samorządu 2018 – 2023 zaprzysiężeni zostali nie tylko radni, ale także wójta gminy, Wiesława Kozłowskiego. – Za nami czas wyborów, teraz czas pracy na rzecz lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że teraz, po zmianie władzy w sejmiku województwa małopolskiego, nasze projekty nie będą blokowane przez pracowników Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. To będzie przełomowa w dziejach naszej gminy kadencja. Wszystkich zachęcam do pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny – Gminy Dębno. Od nas zależy jak będziemy się rozwijali – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Dzieci dla niepodległej...
WYDARZENIA - Dębno
środa, 14 listopada 2018 21:16

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich odbyła się uroczystość z okazji 100 lecia szkoły połączona z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wniosek dyrektora placówki oświatowej, Władysławy Sadłoń, uroczystość została objęta dwoma patronatami: Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Patronat Honorowy Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .