OSP Niedźwiedza z Pucharem Wójta Gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 05 maja 2017 12:39

W poniedziałkowe popołudnie, 1 maja 2017 roku na stadionie piłkarskim „Jastrząb” w Łoniowej odbyła się druga edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębno, w którym rywalizowały ze sobą drużyny jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 
Dębno. IV Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 maja 2017 20:49

Kilkuset uczestników, nie tylko z gminy Dębno, postanowiło wziąć udział w  IV już Dębiński Bieg po Flagę, który odbył się 30 kwietnia 2017 roku. – Sama idea Biegu po Flagę ma zarówno wymiar patriotyczny, jak i sportowy. Od kilkunastu lat, 2 maja jest Dniem Święta Flagi Narodowej. Nasze bieganie po flagę wpisuje się w ten scenariusz. Zawody bez wątpienia mają przypomnieć o tym fakcie. Ale wspólne bieganie to także zachęcanie do aktywnego wypoczynku na łonie natury, do rekreacji, sportu – mówi naszej redakcji wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Dodajmy, że na zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, a wszystkie dzieci uczestniczące w biegach otrzymały pamiątkowe medale. Wydarzenie miało charakter pikniku rodzinnego. Nie zabrakło licznych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zawodnicy rywalizowali w biegu głównym, i kilku biegach dodatkowych – towarzyszących.  (na 10 km (limit czasu 1 godzina 20 minut, na 2,5 km (bez limitu czasowego). Długość trasy nordic walking: ok. 4,5 km (bez limitu czasowego). Długość trasy biegu dla dzieci: 400 m.
Długość trasy biegu dla przedszkolaków: 200 m.

 
Prawie milion złotych dla Łoniowej
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:03

Blisko milion złotych zaplanowano na inwestycje w Łoniowej, w gminie Dębno. – To środki, które pochodzą zarówno z budżetu gminy, jak i z Funduszu Sołeckiego – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Paweł Kraj, radny i zarazem naczelnik miejscowej jednostki OSP podkreśla, że współpraca z władzami gminy układa się doskonale. – Zakres prac przewidzianych w naszej miejscowości w tym roku, jest chyba tego najlepszym dowodem – trafnie ocenia.

 
Gmina Dębno: Sporo na drogi
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:02

Remonty dróg wraz z całą towarzyszącą im infrastrukturą, budowa chodników, modernizacja „starych” deptaków, oznakowanie i oświetlenie jezdni, to priorytety działania samorządu gminnego w kadencji 2014 – 2018 – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Wszystkie szkoły będą ośmioklasowe
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 kwietnia 2017 15:17

Nie będzie żadnej rewolucji w gminnej oświacie. – Reforma edukacji przjedzie u nas bezboleśnie – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W grudniu ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa – Prawo oświatowe, wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie edukacji. Do nowych przepisów przystosowują się poszczególne samorządy. Wśród nich jest również Gmina Dębno. Pod koniec stycznia Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Ustalone zostały plany sieci szkół podstawowych i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów na okres od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 roku, a także granice ich obwodów.

 
Dębno. VIII Gminny Konkurs na Najładniejszą Pisankę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 kwietnia 2017 19:15

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku odbyła się gala finałowa VIII edycji Gminnego Konkursu na Najładniejszą Pisankę. Celem konkursu jest propagowanie lokalnego folkloru poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych,  rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Na konkurs nadesłano prace niemal ze wszystkich szkół i przedszkoli. W sumie uczniowie zaprezentowali 81 pisanek, wykonanych w różnorodnych technikach. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców. Po obejrzeniu wszystkich prac zdecydowano o przyznaniu następujących nagród:

 
Gmina Dębno. Wsparcie dla bibliotek
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 16 marca 2017 22:24

W sumie siedem szkolnych bibliotek, działających na terenie Gminy Dębno, otrzyma dodatkowe środki na zakup nowych książek i lektur. To efekt dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przyznanego naszej gminie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. – Cieszy nas to wsparcie, bo środków na rozwój czytelnictwa i zakup nowych woluminów, nigdy nie jest za wiele – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Pamiętają o wyklętych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 12 marca 2017 20:28

W Zespole Szkół w Sufczynie odbył się finałowy etap Gminnego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Swoją wiedzę historyczną miało okazję sprawdzić siedemnastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem był Jacek Sacha. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski w czasach stalinowskich, a także znajomością biografii najważniejszych członków polskiego podziemia niepodległościowego: gen. Leopolda Okulickiego, gen. Emila Fieldorfa, Hieronima Dekutowskiego, Zygmunta Szendzielarza, rotmistrza Witolda Pileckiego. Pracę uczniów oceniła komisja konkursowa w składzie: dr Piotr Marecik,  Lucyna Potępa,  Leszek Malinowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 80

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .