Reklama
Dębno. Cztery boiska w gminie do kapitalnego remontu
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 08 sierpnia 2017 21:49

Ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Dębno na rewitalizację czterech boisk szkolnych. – Pozwoli to na gruntowne zmodernizowanie obiektów w Jaworku, Łoniowej, Niedźwiedzy oraz Woli Dębińskiej - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Pieniądze, podobnie jak w przypadku hali, pozyskano z Ministerstwa Sportu. Prace rozpoczną się niebawem.

 
Szkoła przyszłości z unijną kasą
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 sierpnia 2017 20:02

Rozbudowa i remonty szkół, budowa nowej hali sportowej w Dębnie, rewitalizacja boisk szkolnych oraz środki na dodatkowe zajęcia i wyposażenie placówek oświaty – to najlepsze dowody na to, że traktowanie oświaty jako priorytetu w gminie Dębno, to nie czcze „gadanie, ale rzeczywistość. – Tylko na oświatę udało się nam do tej pory ściągnąć ponad 5,5 miliona złotych, dodatkowych środków – wylicza wójt Wiesław Kozłowski.

 
Wola Dębińska. Festyn Solanki ze strongmenami
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 22 lipca 2017 10:43

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Sołtys Woli Dębińskiej Grzegorz Przybyło wraz z Radą Sołecką zapraszają na Festyn Solanki, który odbędzie się w niedzielę 23 lipca na stadionie sportowym w Woli Dębińskiej. W ramach festynu rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy Strongman. Zmagania rozpoczną się o godzinie 15. Zaplanowano także występy artystyczne, do Woli dotrze tarnowska Wataha (motocykliści), wieczorem natomiast odbędzie się zabawa. – Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. To kolejna odsłona Festynu Solankowego, który na trwałe wpisał się już w kalendarz imprez gminnych i powiatowych – trafnie ocenia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Projekt „Szkoła przyszłości 2.0” w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 lipca 2017 16:03

W celu wsparcia edukacyjnego uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, Gmina Dębno podpisała w ubiegłym tygodniu umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół Gminy Dębno”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został wcześniej pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Małopolskiego, który przyznał naszej gminie środki w wysokości ok. 950 tys. złotych.

 
Porąbka Uszewska doceniona
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 lipca 2017 19:18

Porąbka Uszewska ma prawo dzierżyć tytuł „Piękna Małopolska Wieś”. Miejscowość została wyróżniona przez Samorząd Województwa Małopolskiego, który ogłosił wiosną tego roku rozpoczęcie kolejnej edycji  konkursu pod nazwą „Niezwykła Małopolska Wieś 2017”. Rywalizacja, do której przystąpiły 43 sołectwa z całego województwa, odbyła się w dwóch kategoriach: „Nowatorska Małopolska Wieś” i „Piękna Małopolska Wieś”. Na wniosek Wójta Gminy Dębno, w kategorii „Piękna Małopolska Wieś” wyróżniona została Porąbka Uszewska. Każda gmina z terenu województwa miała prawo zgłosić do rywalizacji jedno sołectwo. Zgłoszenia zawierały charakterystykę wsi oraz podejmowane działania na rzecz zmiany wizerunku i ochrony dziedzictwa kulturowego, a także inicjatywy społeczne.

 
Biesiada w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:43

To była jedna z najciekawszych imprez w regionie – inaugurująca wakacje 2017 roku Mowa o Biesiadzie Agroturystycznej, która od wielu lat odbywa się w Porąbce Uszewskiej. – Cieszy mnie, że inicjatywa nie tylko wpisała się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych, ale w dodatku ściąga co roku mnóstwo turystów oraz mieszkańców gminy i regionu – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.  Na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Biesiady Agroturystycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Starosta Brzeski Andrzej Potępa, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem.

 
XX Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 10 lipca 2017 13:36

W ubiegły weekend na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Biesiady Agroturystycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Starosta Brzeski Andrzej Potępa, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem.

 
Strefa Aktywności Gospodarczej w Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 09 lipca 2017 12:54

Wójt Gminy Dębno zainicjował projekt utworzenia na terenie Woli Dębińskiej tak zwanej Strefy Aktywności Gospodarczej. Jest to wydzielony i przygotowany do inwestycji obszar, wyposażony w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz układ komunikacyjny, który wychodzić będzie naprzeciw zapotrzebowaniom potencjalnych inwestorów. Utworzenie strefy ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy, a w konsekwencji rozwój przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 82

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .