Dębno. Drogi nie do poznania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 stycznia 2018 00:15

Dobra wiadomość dla mieszkańców Woli Dębińskiej. Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

 
Dębno. Gmina dzieli „korkowe”
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 14 stycznia 2018 23:27

Tylko do 2 lutego można składać oferty na realizacje zadań publicznych z zakresu  przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Z budżetu gminy przeznaczyliśmy  na ten cel  72 tysiące złotych. To pieniądze, które pochodzą w wpłat za koncesje na handel wszelkiego rodzaju alkoholami. Zgodnie z ustawą, te środki można wydać tylko na zwalczanie alkoholizmu i narkomanii. Chcemy jak najlepiej spożytkować te środki – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

Przypomnijmy, że o wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe czyli stowarzyszenia czy fundacje, a także organizacje kościelne i inne organizacje spełniające kryteria ustawowe. Proponowane do realizacji zadanie powinno być zakończone do 15 grudnia 2018 roku. Oferty, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym, będą oceniane również pod względem merytorycznym. Wyniki postępowania konkursowego poznamy pod koniec lutego.  Oceni ja komisja powołana przez wójta. – Zachęcam do udziału w projekcie, czekamy na ciekawe oferty – zachęca wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Z ekologią na „Ty”
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 11 stycznia 2018 20:08

Zamiast starych pieców, które emitują do atmosfery dużo dwutlenku węgla, pojawią się nowe. – Będą nie tylko, podczas procesu spalania, emitowały znacznie mniej CO2, ale także – co nie jest bez znaczenia – będą efektywniejsze. Spalanie węgla i gazu będzie niższe, a tym samym koszty ogrzania domu mniejsze. Dodam tylko, że w ciągu najbliższych miesięcy, 200 starych pieców zostanie zastąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo stałe oraz gaz. Nasz samorząd na ten cel pozyskał ponad 2 miliony złotych – wylicza Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Dębno. Drogi do remontu
WYDARZENIA - Dębno
środa, 10 stycznia 2018 00:54

W sumie trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. - Dzięki tym inwestycjom znacznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Woli Dębińskiej – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. - To także dobra informacja dla kierowców, którzy będą mogli komfortowo korzystać z kolejnych kilometrów nowych nawierzchni asfaltowych w naszej gminie. Mówimy przecież o strategicznej trasie, która przebiega w sąsiedztwie miejscowej szkoły i przedszkola, czyli newralgicznych placówek, które wymagają bezpiecznego połączenia komunikacyjnego.  

 
Gmina Dębno. Umowy podpisane
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 08 stycznia 2018 23:35

Za zimowe utrzymanie dróg, przypadające w zasadzie na okres między 15 października 2016 roku,  a 30 kwietnia roku przyszłego, odpowiadają ich zarządcy. Drogi, znajdujące się na terenie Gminy Dębno posiadają różnych zarządców.  Jedynie część zadań określanych mianem zimowego utrzymania dróg należy do samorządu gminy. Gminę przecinają bowiem drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe. W gminie Dębno zdecydowano, że za zimowe utrzymanie dróg – odśnieżanie i posypywanie jezdni, będzie odpowiedzialnych kilka podmiotów. I tak wykonawcami zadania dotyczącego odśnieżania dróg gminnych w okresie zimowym 2017/2018 są następujące firmy: w Dębnie – F.H.U „Marstan” z Porąbki Uszewskiej; w Porąbce Uszewskiej, Sufczynie, Jaworsku i Łysej Górze – Usługi Brukarskie „Klec-Bud” z Sufczyna;  w Łoniowej, Niedźwiedzy i Dołach – F.H.U.P „Euromat” z Łoniowej; w Biadolinach Szlacheckich i Perle – Stach-Rol Usługi Rolniczo – Ogrodniczo-Komunalne z Woli Dębińskiej; w Woli Dębińskiej, Maszkienicach i Jastwi – Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno. – Dodam tylko, że w sprawach związanych z odśnieżaniem dróg należy kontaktować się z sołtysami danej miejscowości – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski, zapewniając, że środków na odśnieżanie nie zabraknie. – Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem – deklaruje wójt Kozłowski. Do 8 grudnia pogoda była na tyle sprzyjająca, że nie było potrzeby korzystania z usług firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. Niekorzystna dla właścicieli firm sytuacja, z punktu widzenia samorządu i mieszkańców jest bardzo pomyślna. Ewentualne oszczędności zostaną przeznaczone na kontynuację budowy i modernizacji sieci dróg gminnych. – Drogi mają być odśnieżone. Na łukach jezdni, mostach, wiaduktach posypane. Posypane mają być także jezdnie w terenie górzystym, dotyczy to miejscowości leżach na południe od drogi 4E40.

 
Dębno. Jak pomagać?
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 05 stycznia 2018 23:56

 W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łysej Górze odbyły się kolejne kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjum. Podczas kursu, gimnazjaliści uczyli się na temat rozpoznawania stanu zagrożenia oraz sposobów ratowania życia. Po części teoretycznej, każdy z uczestników miał okazję do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, podczas ćwiczeń na fantomach. Po trwających blisko cztery godziny zajęciach, uczniowie otrzymali certyfikaty od prowadzącego kurs ratownika medycznego, a także dyplomy.

 
Dębno. Jubileusze małżeńskie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 stycznia 2018 23:22

Niedawno w Woli Dębińskiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie, poświęcone małżeństwom obchodzącym rocznicę długoletniego pożycia małżeńskiego. Na uroczystość przybyło 25 par, które wzięły ślub ponad 50 lat temu. Parom małżeńskim wyjątkowej rocznicy gratulowali Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal,  Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Dudek. Jubilaci odebrali listy gratulacyjne, kwiaty i dyplomy. Dodatkowo, dziewiętnaście par, które zawarły związek małżeński w 1966 roku, zostało odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Muzycznej w Porąbce Uszewskiej. Wójt Wiesław Kozłowski pogratulował Jubilatom życząc jednocześnie kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu. Małżeńskie pary otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty i słodki upominek. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach. Wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przygotowuje kierownik urzędu stanu cywilnego. Po podpisaniu przez wójta wysyła się je do urzędu wojewódzkiego celem podpisania przez wojewodę. Następnie wnioski o których mowa wyżej – wojewoda przedstawia Prezydentowi  Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. - Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknego Jubileuszu małżeństwa, życzymy zdrowia, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia m owi l do zebranych wójt Kozłowski.

 
Wręczono nagrody laureatom konkursu Wójta Gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 stycznia 2018 00:14

28 grudnia 2017 r. w Zamku w Dębnie odbyła się czternasta - ostatnia już w tym roku Sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”. W  trzeciej już edycji konkursu, kapituła przyznała pięć nagród, których laureatami zostali: Wojciech Wojdak, Wacław Batko, Alicja Rega, Dorota Bodzioch i Antoni Osmęda. Nagrodzeni to osoby, które poprzez realizację swoich pasji przyczyniają się do krzewienia kultury lokalnej oraz rozwoju i  promocji sportu na terenie naszej gminy. Podczas sesji obecny był  Poseł na Sejm RP – Włodzimierz Bernacki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .