Reklama
Dębno. Drogi w remoncie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 listopada 2016 00:22

Na terenie Gminy Dębno sukcesywnie trwa modernizacja dróg gminnych. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o podpisaniu umowy na remont pięciu odcinków dróg: w Dołach, Sufczynie i Woli Dębińskiej. Prace w tych miejscach są już zakończone – tymczasem wpłynęły oferty na przebudowę kolejnych dróg. Przedmiotem zamówienia jest remont  dróg gminnych, m.in. Jaworsko Przez Wieś, Łysa Góra Zamieście i Wola Dębińska Zajazie w Maszkienicach. Łączna długość zmodernizowanych odcinków wyniesie ponad 2 kilometry. Zakres prac, koniecznych do wykonania w ramach projektu, obejmie roboty ziemne, położenie nowej nawierzchni oraz uzupełnienie i utwardzenie poboczy. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada bieżącego roku.

 
Biadoliny Szlacheckie. Scena niemal gotowa
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 25 października 2016 20:21

Niemożliwe staje się powoli faktem W Biadolinach Szlacheckich trwają prace przy budowie sceny plenerowej. W ramach realizacji inwestycji, przy płycie boiska sportowego powstała drewniana estrada taneczno-pokazowa, która będzie wykorzystywana podczas uroczystości, imprez okolicznościowych, pokazów i spektakli. Scena jest odpowiednio zadaszona, by mogła spełniać swoją rolę także w czasie niekorzystnej pogody. Wykonanie sceny pozwoli rozszerzyć ofertę rekreacyjną Gminy Dębno, jak i samego sołectwa. Prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku.

 
Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 października 2016 13:26

W Niedźwiedzy obchody Gminnego Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w połączeniu z nadaniem tamtejszej Szkole Podstawowej imienia wybitnego poety i rzeźbiarza Jana Dudka.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z poświęceniem sztandaru, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Niedźwiedzy. Następnie goście przeszli do miejscowego Domu Strażaka, gdzie miało miejsce uroczyste nadanie Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy imienia Jana Dudka. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda.

 
Gmina Dębno z certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 15 października 2016 00:00

Już od sześciu lat Fundacja Edukacji i Szkolnictwa Wyższego organizuje Ogólnopolski Program Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Oficjalne nadanie tytułów Lidera Edukacji odbyło się w środę, 12 października, podczas uroczystej gali w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Prestiżowym wyróżnieniem została uhonorowana Gmina Dębno. Program „Samorządowy Lider Edukacji” ma na celu rozpoznawanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty.

 
Gmina Dębno. Nowe witacze z nowym herbem
WYDARZENIA - Dębno
środa, 12 października 2016 20:57

Kilka nowych witaczy zostało zamontowanych na drogach wjazdowych do gminy Dębno. Niedawno ustawione zostały tablice promocyjno-informacyjne. Zadaniem tych ponad trzymetrowych znaków jest informowanie kierowców o wjeździe na teren gminy i zachęcenie ich do powrotu. Sześć nowych witaczy zostało zamontowanych na działkach w Jastwi, Jaworsku, Maszkienicach, Niedźwiedzy, Sufczynie i Woli Dębińskiej. Na tablicach znajdują się napisy „Gmina Dębno Wita!” i „Gmina Dębno Do Zobaczenia!”. Widnieje na nich również herb gminy oraz zdjęcie Zamku w Dębnie. Tablice są osadzone w żelbetonowym fundamencie i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych – tak, by służyły naszej gminie przez lata. – Warto dodać, że nowe tablice uwzględniają nowy – właściwy dla naszej gminy herb – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd cichociemnemu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 02 października 2016 18:02

Parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy gminy Dębno i sąsiedniej gminy Wojnicz oraz rodzina oddali hołd Kazimierzowi Rzepce, cichociemnemu. Uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poprzedziła msza święta w intencji bohatera. W homilii ksiądz profesor podkreślał, jakie znaczenie dla Polaki i Polaków ma pamięć – Bez pamięci o przeszłości, bez kultywowania tradycji, nie ma narodu. Dlatego dobrze, że te wartości przekujemy młodemu pokoleniu – mówił w homilii. Po nabożeństwie korowód, który poprzedzało kilka pocztów sztandarowych dotarł do Domu Wielkiego w Biadolinach Szlacheckich. Tutaj poświęcono tablicę.

 
Łoniowa. Senioralne spotkania
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 26 września 2016 23:34

W sumie kilkadziesiąt osób zgromadziło się w sobotę 19 września w budynku remizy OSP w Łoniowej, gdzie odbyły się doroczne obchody Dnia Seniora. Święto jest organizowane tradycyjnie przez Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w miejscowym Kościele Parafialnym. Następnie zaproszeni goście udali się do remizy OSP, gdzie panie z Koła Gospodyń przygotowały część artystyczną i poczęstunek. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski złożył gratulacje i  wręczył kwiaty najstarszym mieszkańcom sołectwa.

 
Dębno. Żywa lekcja historii
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 20 września 2016 22:44

W minioną niedzielę odbył się Turniej Rycerski w Dębnie. Tradycyjnie już został on uroczyście otwarty wystrzałami armatnimi. Oddali je m.in. wójt Wiesław Kozłowski oraz poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku pojawiło się rycerstwo, by powalczyć o Złoty Warkocz Tarłówny – Trofeum Główne XX już edycji zmagań. Jakkolwiek pogoda nie sprzyjała,  w sumie nawet kilka tysięcy osób pojawiło się w Dębnie na Jubileuszowym XX już Turnieju Rycerskim o Warkocz Tarłówny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 77

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .