Jubileusz z gratulacjami
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 25 lutego 2018 13:23

To był wyjątkowy dzień i kolejny piękny jubileusz w gminie Dębno! W Łoniowej odbyły się uroczystości związane z setnymi urodzinami pani Wiktorii Zych. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele w intencji zacnej Jubilatki. Tuż po niej spora grupa gości przeniosła się do domu pani Wiktorii.

 
Porąbka Uszewska. Spotkanie z KGW
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 22 lutego 2018 01:00

W tym roku Zajazd w Porąbce Uszewskiej był organizatorem spotkania pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To już jest gminna tradycja. Już po raz trzeci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z gminy Dębno spotkali się na wspólnym noworocznym biesiadowaniu.
 W tym roku miejscem spotkania była Porąbka Uszewska i tamtejszy Zajazd. Blisko 120 osób skorzystało z zaproszenia wójta gminy Wiesława Kozłowskiego, aby wspólnie powspominać 2017 rok i snuć plany na przyszłość.

 
Zaproszenie na obchody Dnia Kobiet
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 19 lutego 2018 18:10

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka już po raz szósty zaprasza wszystkie mieszkanki gminy na obchody Dnia Kobiet. Dla pań przewidziano występ i spotkanie w miłej atmosferze. Zasłużone panie otrzymają z rąk burmistrza statuetki „Siłaczek”. W Brzesku  7 marca, o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wystawiony zostanie musical „Tyle radości” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie.

 
Dębno: Sesja Rady Gminy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 15 lutego 2018 22:47

2 lutego odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady Gminy, w głównej mierze była poświęcona podsumowaniu inwestycji z roku ubiegłego. W posiedzeniu wziął udział Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który udzielił informacji na temat przyjętego budżetu dla Powiatu na 2018 r., oraz Paweł Kwaśniak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku, który poinformował o możliwości pozyskania środków europejskich z UE przez rolników. Następnie dyrektor ZUK - Magdalena Zychowicz – Gurgul, przedstawiała sprawozdanie działalności Zakładu Usług Komunalnych.

 
Dębno: Gmina stawia na ekologię
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 06 lutego 2018 23:10

Dokładnie 200 starych pieców zostanie zastąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo stałe oraz gaz. – W sumie samorząd na ten cel pozyskał ponad 2 miliony złotych – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. 1.6 miliona złotych dotacji
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 lutego 2018 14:59

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Woli Dębińskiej. Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum tej miejscowości zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, na Zajaziu oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. – Dzięki tym inwestycjom znacznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Woli Dębińskiej – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – To także dobra informacja dla kierowców, którzy będą mogli komfortowo korzystać z kolejnych kilometrów nowych nawierzchni asfaltowych w naszej gminie. Mówimy przecież o strategicznej trasie, która przebiega w sąsiedztwie miejscowej szkoły i przedszkola, czyli newralgicznych placówek, które wymagają bezpiecznego połączenia komunikacyjnego. Warto dodać, że w ramach gruntownej przebudowy na całej remontowanej trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, powstaną miejsca postojowe oraz kanalizacja deszczowa. Samorząd pozyskał na tą inwestycję duże dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na poziomie 1,6 miliona złotych. Ostateczny koszt realizacji przebudowy ponad kilometrowej trasy będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej.

 
Porąbka Uszewska. Koncert noworoczny
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 25 stycznia 2018 21:12

To była nie lada gratka dla miłośników muzyki filmowej i klasycznej. Kolejny koncert noworoczny zorganizowany we współpracy wójta Wiesława Kozłowskiego z dwoma placówkami szkolnymi. Dzisiaj wieczorem, w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbył się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Zabrzmiały najpiękniejsze utwory tych gatunków muzycznych. Nie zabrakło zarówno twórczości kompozytorów polskich, jak i zagranicznych.

 
Łysa Góra. W sobotę Dzień Seniora
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 19 stycznia 2018 10:28

Uroczystą mszą świętą w intencji wszystkich seniorów rozpoczną się sobotnie uroczystości w Łysej Górze. Tradycyjnie już w tej miejscowości odbywa się Gminny Dzień Seniora. Nabożeństwo zostanie odprawione w kościele pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze. Po mszy uczestnicy przejdą na wspólne biesiadowanie, na które do pobliskiej sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. – Wysłaliśmy zaproszenia do blisko 200 seniorów z całej Gminy – podkreśla Bożena Sacha, sołtys Łysej Góry, która współorganizuje wydarzenie. – Zapraszamy na wspólną modlitwę, a następnie na piękny program artystyczny, pyszny poczęstunek, kolędowanie, a może i zabawę na parkiecie. Jak co roku zapowiada się wspaniałe spotkanie integracyjne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .