Strefa Aktywności Gospodarczej w Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 09 lipca 2017 11:54

Wójt Gminy Dębno zainicjował projekt utworzenia na terenie Woli Dębińskiej tak zwanej Strefy Aktywności Gospodarczej. Jest to wydzielony i przygotowany do inwestycji obszar, wyposażony w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz układ komunikacyjny, który wychodzić będzie naprzeciw zapotrzebowaniom potencjalnych inwestorów. Utworzenie strefy ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy, a w konsekwencji rozwój przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

 
Dębno. Zmienia się infrastruktura w gminie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 06 lipca 2017 00:00

Remont dróg gmin, dróg transportu rolnego oraz budowa i remont istniejących chodników – to jeden z wielu priorytetów działania samorządu gminnego. – Na ten cel zarezerwowaliśmy gros środków w tegorocznym budżecie naszej gminy – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W ubiegłym tygodniu zrealizowane zostały prace związane z przebudową dróg gminnych, leżących na terenie Gminy Dębno. W ramach inwestycji wyremontowano następujące odcinki dróg: Dębno Hektary, Maszkienice Podlesie, Wola Dębińska Hebdówka oraz Rajsko Do Zagórza w Sufczynie. Prace objęły między innymi wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, nawierzchni asfaltowych i ścięcie poboczy. Modernizacja kolejnych odcinków dróg gminnych będzie sukcesywnie realizowana w najbliższych tygodniach. A skoro mowa o drogach, warto dodać, że niedawno Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno zakończył prace związane z zabudową i utwardzeniem terenu przy wiatach przystankowych, zamontowanych na terenie gminy w bieżącym oraz ubiegłym roku. Zakres zrealizowanych robót objął między innymi wykonanie przedniej części wiaty i podłoża z kostki betonowej, zabudowę rowu oraz wykonanie zatoczki z kamienia naturalnego. Prace dotyczyły pięciu wiat, postawionych w ostatnich miesiącach w Biadolinach Szlacheckich, Sufczynie oraz Łysej Górze. Oprócz tego, zabudowane zostały także trzy wiaty, zamontowane jeszcze w 2016 roku: dwie w Maszkienicach oraz jedna w Perle.

 
Maszkienice. Komputery dla szkoły
WYDARZENIA - Dębno
środa, 28 czerwca 2017 00:00

Szkoła w Maszkienicach wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. – Za wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję: w imieniu własnym, samorządu, oraz szkolnej społeczności Maszkienic – mówił wójt Wiesław Kozłowski. We wtorek 13 czerwca w Maszkienicach odbyło się przekazanie sprzętu informatycznego, do użytku dla miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Zestawy komputerowe i laptop zostały podarowane szkole przez Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który reprezentował Zastępca Dyrektora Paweł Smoleń.

 
Gmina Dębno: Wojna z azbestem
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 24 czerwca 2017 20:36

Każdy, kto jest mieszkańcem gminy Dębno, posiada tutaj posesję z budynkiem/budynkami pokrytymi eternitem zawierającym azbest, może skorzystać z pomocy samorządu. Mowa o dotacji na odbiór i utylizację.

 
Gmina Dębno z Laurem Społecznego Zaufania
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 czerwca 2017 00:00

Pod koniec ubiegłego miesiąca nasza gmina została uhonorowana Laurem Społecznego Zaufania. Jest to certyfikat przyznawany przez Instytut Badań Marki, niezależną firmę realizującą badania rynku na terenie całego kraju. To prestiżowe wyróżnienie nadawane jest za rzetelność, najwyższą jakość oferowanych usług, wysoki standard obsługi klientów i respektowanie praw konsumenta. Warto podkreślić fakt, że Laur Społecznego Zaufania przyznawany jest wyłącznie na wniosek klientów. Celem wyróżnienia jest zarówno podziękowanie za udaną współpracę, jak i rekomendacja firmy lub instytucji kolejnym konsumentom. Dziękujemy mieszkańcom Gminy Dębno za okazane zaufanie. Otrzymane wyróżnienie to dla nas nie tylko zaszczyt, ale również motywacja do dalszej rzetelnej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności.

 
Łoniowa. Krakowiaczek z atrakcjami
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 czerwca 2017 21:13

Już dzisiaj zapraszamy działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, kapele ludowe oraz instrumentalistów-solistów do udziału w 28. już edycji KRAKOWIACZKA, który odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. Warto dodać, że  po zakończeniu prezentacji dla opiekunów i kierowników zespołów/kapel/instrumentalistów zostały zaplanowane spotkania warsztatowe z Komisją Artystyczną w celu omówienia poszczególnych programów. Spośród zespołów – laureatów konkursu zostaną wyłonieni reprezentanci regionu krakowskiego do udziału w 41. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w dniach 17 - 18 czerwca 2017 r. w Rabce - Zdroju. Dodajmy także że latem, w Łoniowej odbędzie się koncert zespołu w ramach Festiwalu Dzieci Gór (ma to związek z ubiegłorocznymi sukcesami miejscowego zespołu). Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje wójt gminy Dębno – Wiesław Kozłowski.

 
Łoniowa najlepsza w Turnieju Sołectw
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 30 maja 2017 14:56

W Dołach odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Była to pierwsza tego typu impreza, zorganizowana w naszej gminie. Celem turnieju była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego i propagowanie kultury fizycznej oraz idei współzawodnictwa. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniową, Łysą Górę, Maszkienice, Niedźwiedzę i Sufczyn.

 
Dębno. Ekologiczne zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 maja 2017 05:03


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbyło się podsumowanie drugiej edycji Konkursu Ekologicznego Wójta Gminy Dębno pod nazwą „Miej zasady – segreguj odpady”. Patronat honorowy nad konkursem objął prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady. Do konkursu zgłoszono prawie 30 prac z placówek szkolnych i przedszkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. Zdobywcy pierwszych miejsc z każdej kategorii szkolnej pojadą na wycieczkę w wybrane przez siebie miejsce, związane z ekologią. Oprócz tego, nagrodami był również sprzęt multimedialny dla placówek szkolnych i przedszkoli. Dodatkowo, wszystkie przedszkola otrzymały zabawki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 80

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .