Dębno: Kulturalna gmina
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 maja 2018 14:00

Ilością oraz wysokim poziomem artystycznym imprez organizowanych w gminie Dębno, można byłoby obdzielić kilka innych. Nie inaczej jest w tym roku. – Prawie na wszystkie weekendy wiosenno – letnie przygotowaliśmy jakieś przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, sportowym – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Pobiegną, aby uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 kwietnia 2018 22:55

Wydarzenie odbędzie się 3 maja, a trasa biegaczy będzie wiodła przez Wolę Dębińską i Maszkienice. Start i meta biegu zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej.

 
Dębno. Cztery boiska w gminie do kapitalnego remontu
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 05 kwietnia 2018 01:00

W sumie ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Dębno na rewitalizację czterech boisk szkolnych. – Pozwoli to na gruntowne zmodernizowanie obiektów w Jaworku, Łoniowej, Niedźwiedzy oraz Woli Dębińskiej. Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg, prace zakończą się do końca lipca – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Pieniądze, podobnie jak w przypadku hali, pozyskano z Ministerstwa Sportu.

 
Gmina Dębno: Miliony z dotacji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 marca 2018 23:07

Niedawno Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

 
Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 10 marca 2018 12:56

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci'' przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK.

 
Dębno: VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 marca 2018 13:33

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 26 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Zgłoszenia trwają do 16 marca.

 
Dębno. Podzielili pieniądze
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 03 marca 2018 15:15

Grubo ponad dwieście tysięcy złotych na wspieranie sportu, aktywnego wypoczynku oraz pomoc organizacjom non profit w krzewieniu wydarzeń o charakterze kulturalnym – wysupłał w tegorocznym budżecie gminy Dębno, wójt Wiesław Kozłowski. Przedstawiamy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 roku. Stowarzyszenie Folklorystyczne „Łoniowiacy” otrzyma 4800 złotych na realizację projektu: Ocalić od zapomnienia – IX edycja Święta Łopołki, które tradycyjnie już odbywa się w czerwcu. Cztery tysiące złotych trafi na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku w Dębnie, które chce zrealizować zadanie pod nazwą: Czterdzieści lat minęło”, natomiast Federacja Organizacji Pozarządowej Regionu Brzeskiego BrzesFOP wzbogaci się o 3100 złotych. To dotacja dla organizacji, odbywającego się już od kilku lat, Festynu Solanki (czwarta edycja). 1950 złotych to wsparcie finansowe dla Akcji Katolickiej oddział Biadoliny, która przymierza się do realizacji projektu „Z kulturą za pan brat”. – Razem na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 przekażemy 13.850 złotych – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno: Oddadzą hołd żołnierzom niezłomnym
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 marca 2018 14:28

W najbliższą sobotę,  3 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbędzie się spektakl teatralny pod tytułem „Wyklęci”, przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy Dębińskim Centrum Kultury. Dzień później (tj. 4 marca) zostanie on ponownie zaprezentowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godz. 17:.00.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .