Porąbka Uszewska: Jubileusz OSP
WYDARZENIA - Dębno
środa, 20 czerwca 2018 21:36

Za nami  140.lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej.– Wszystkim druhom serdecznie dziękuję, życzę zdrowia i satysfakcji z pracy społecznej i życia prywatnego – mówił wójt Wiesław Kozłowski. Po zakończeniu mszy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani przeszli na plac, znajdujący się przy remizie w Porąbce Uszewskiej. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe reprezentowane przez druhów z jednostek OSP z terenu gminy Dębno, prowadzone przez Strażacką Orkiestrę Dętą z Łysej Góry.

 
Modernizacja drogi w Niedźwiedzy z dotacją
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 17 czerwca 2018 17:10

Blisko 250 tysięcy złotych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej pozyskała gmina Dębno na remont drogi gminnej Niedźwiedza do Grabiny.

 
Łoniowa. Z ekologią od dziecka
WYDARZENIA - Dębno
środa, 30 maja 2018 22:45

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej, miało miejsce uroczyste podsumowanie III edycji konkursu ekologicznego, którego organizatorem jest Wójt Gminy Dębno. Konkurs „Miej zasady – segreguj odpady”, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także promowanie idei segregacji śmieci, jako świadomego sposobu ochrony środowiska, odbywał się w czterech kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe – klasy od I do III, a także klasy od IV do VII, a ostatnia kategoria skierowana była do klas dotychczasowych publicznych gimnazjów.

 
Dębno. Gminny Dzień Dziecka
WYDARZENIA - Dębno
środa, 30 maja 2018 22:44

Na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie już 3 czerwca zaplanowano moc atrakcji w związku z Gminnym Dniem Dziecka. Początek o godz. 15. Liczne gry i konkursy dla dzieci, malowanie twarzy, warsztaty taneczne - to tylko niektóre z atrakcji czekające na najmłodszych mieszkańców gminy Dębno.

 
O puchar wójta Wiesław Kozłowskiego
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 28 maja 2018 16:20

Zwycięstwem druhów OSP Wola Dębińska zakończył się Turniej Piłki Nożnej OSP  o Puchar Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego. – Sama rywalizacja drużyn to jedno, ale zmaganiom towarzyszył duch integracji, przestrzegania zasad Fair Play – tłumaczy naszej redakcji gospodarz gminy.

 
Dębno. Czterysta tysięcy złotych dotacji dla samorządu
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 28 maja 2018 16:19

W tym roku, gruntownej przebudowie zostaną poddane boiska przy: Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej, Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy, Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku. – Przypomnę, że 400 tysięcy złotych, na ten cel przekazał nam, w formie bezzwrotnej dotacji, minister sportu – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Strażacy mieli swoje święto: były gratulacje i integracyjne spotkanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 23 maja 2018 22:24

Za nami gminne obchody Dnia Strażaka. W tym roku święto strażaków miało wyjątkowy charakter za sprawą jubileuszu 140.lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej. To właśnie tam gminne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Grocie. – Wszystkim druhom serdecznie dziękuję, życzę zdrowia i satysfakcji z pracy społecznej i życia prywatnego – mówił wójt Wiesław Kozłowski. Po zakończeniu mszy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani przeszli na plac, znajdujący się przy remizie w Porąbce Uszewskiej. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe reprezentowane przez druhów z jednostek OSP z terenu gminy Dębno, prowadzone przez Strażacką Orkiestrę Dętą z Łysej Góry.

 
Dębno: Patriotycznie i sportowo oddali hołd twórcom Konstytucji 3 Maja
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 03 maja 2018 16:31

aL1080758Blisko pięciuset zawodników stanęło na starcie jubileuszowej V edycji Dębińskiego Biegu po Flagę, który był jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Majówki. – Przez sport, przez aktywność na świeżym powietrzu promujemy patriotyzm, miłość do Ojczyzny, do symboli narodowych. Ale wspólne bieganie ma także znaczenie integracyjne – podkreślał w rozmowie z naszą redakcją, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .