Dębno. Dwa konkursy – wnioski do połowy października
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 października 2018 07:17

Urząd Gminy Dębno ogłasza kolejną edycję konkursów – „Dębińskie Pasje” i „Dębowe Serce”. Ich głównym celem jest docenienie oraz uhonorowanie mieszkańców naszej gminy, obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym ludziom lub przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji. Kandydatów do nagrody „Dębińskie Pasje” i „Dębińskie Serce” mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub organy administracji samorządowej. Wypełniony formularz, zawierający uzasadnienie wyboru, należy przesłać na adres Urzędu Gminy Dębno lub złożyć osobiście w Referacie Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (pokój 213, II piętro), do 15 października bieżącego roku. Dodatkowe informacje na temat konkursów można uzyskać pod numerem telefonu (14) 631-85-56.

 
Gmina Dębno: Jest wykonawca, rusza budowa nowoczesnej hali
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 08 października 2018 12:41

To będzie unikatowy obiekt sportowy w skali całego powiatu. Nowoczesna hala sportowa powstanie przy szkole w Dębnie. Umowa na budowę pełnowymiarowej hali została już podpisana W środę w Urzędzie Gminy Dębno została podpisana umowa na budowę pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Oprócz budowy samej hali, inwestycja obejmie również utworzenie niezbędnej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej oraz powstaną nowe sale dydaktyczne. Obiekt będzie przystosowany nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego czy organizacji zawodów sportowych. Będą się tam również odbywać uroczystości szkolne oraz gminne. Hala będzie dostępna zarówno dla uczniów, organizacji społecznych jak i samych mieszkańców. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na 2020 rok.

 
Gmina Dębno: Drogi jak nowe
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 30 września 2018 00:00

Przez cztery lata wyremontowano ponad 39 kilometrów dróg gminnych. – Mam świadomość tego, że nadal mamy sporo do zrobienia w tej dziedzinie, ale nie da się, w ciągu czterech lat, odrobić wieloletnich opóźnień z tym związanych – mówi wójt Wiesław Kozłowski. Prace prowadzono we wszystkich sołectwach gminy Dębno. Korzystano ze środków gminnych oraz Funduszu Sołeckiego. Gmina pozyskała także pieniądze pozabudżetowe. O tym, w jakiej kolejności remontowane są drogi decydują mieszkańcy, podczas zebrań wiejskich (Fundusz Sołecki) i radni (w przypadku inwestycji gminnych), kierując się ich stanem, natężeniem ruchu.

 
Dębno. Pomogło Ministerstwo Sportu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 września 2018 22:27

Niewiele gmin w Polsce tak zabiega o rozwój bazy sportowej jak gmina Dębno. I trudno się dziwić skoro gmina, z dotacji rządowej, wyremontowała trzy boiska i wybuduje najnowocześniejsza halę widowiskowo – sportową nie tylko w powiecie brzeskim, ale całym regionie tarnowskim.  Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach. W ramach przeprowadzonych prac położona została nowa nawierzchnia sportowa z poliuretanowego podłoża, która spełnia standardy bezpieczeństwa i jest przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne.

 
Dębno. Kolejne środki dla gminy
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 września 2018 08:03

Dzięki funduszom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uda się zrealizować w sumie pięć inwestycji.    Jedną z nich jest budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru Krakus w Łysej Górze. Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytworzonej na szeroką skalę w okresie świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce i jeszcze wielu żyjących mieszkańców pamięta (czy nawet posiada) drobne przedmioty użytkowe produkowane w ówczesnym zakładzie. Doskonałym sposobem na zachowanie tradycji ceramiki łysogórskiej będzie zagospodarowanie terenu w centrum wsi  poprzez budowę ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze. 

 
Maszkienice. Ofiarom wojny
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 11 września 2018 00:24

Za nami 79. rocznicy uroczystości, które ku czci ofiar zbombardowanego pociągu pasażerskiego we wrześniu 1939 r, odbyły się w Maszkienicach koło Dębna. Przypomnijmy, że do tragedii pasażerów pociągu ewakuacyjnego doszło 4 września. Oczekujący przed semaforem w Maszkienicach pojazd został zbombardowany przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W wyniku ataku zginęło 50 osób, a wiele innych zostało rannych.

 
Jastew. Nowy chodnik w centrum
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 września 2018 00:58

Niedawno zakończone zostały prace związane z budową chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Jastew o dł. 110mb o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Przedmiotowy chodnik prowadzi od drogi gminnej do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budownictwa Wodnego Drogowego i Usług Sprzętowo-Transportowych z siedzibą w Dębnie. Wykonane prace obejmowały między innymi formowanie skarpy, wykonanie kanalizacji deszczowej łącznie ze studzienkami ściekowymi, wykonanie korytek na szerokości chodnika oraz ułożenie krawężników i obrzeży. To nie wszystko o chodnikach w Jastwi. Sołectwo może pochwalić się również chodnikiem przy drodze gminnej Jastew Przez Wieś o długości 130mb. Koszt chodnika wyniósł niemal 66 tysięcy złotych.

 
Łoniowa. Inauguracja z otwarciem
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 07 września 2018 01:00

Gmina Dębno odrabia opóźnienia związane z infrastrukturą oświatową. Stan bazy dydaktycznej budził sporo emocji. Rodzice domagali się remontów i rozbudowy szkół. W sukurs przyszły im władze gminne, które w tej kadencji samorządu – z oświaty uczyniły jeden z priorytetów. Okazją do tego, aby świętować był pierwszy dzwonek dla uczniów po wakacyjnej przerwie oraz odbiór nowo dobudowanej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Łoniowej. Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami i kadrą nauczycielską przeszli do szkoły. Akademia rozpoczęła się od hymnu państwowego. Dyrektor szkoły, Maria Marecik, przywitała przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, sponsorów i mieszkańców miejscowości Łoniowa oraz rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Na wydarzeniu obecni byli m.in. Józef Gawron – wicewojewoda małopolski, Artur Puciłowski – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Andrzej Potępa - Starosta Brzeski, mł. bryg. mgr inż. Piotr Słowiak Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, władze gminy Dębno na czele z wójtem Wiesławem Kozłowskim, Ireną Kowal zastępcą wójta gminy Dębno, Justyną Wójtowicz-Woda sekretarzem gminy Dębno oraz Piotrem Matura Przewodniczącym Rady Gminy Dębno wraz z radnymi. Uroczystość zaszczycili również potomkowie ostatnich właścicieli budynku, w którym mieści się szkoła, przedstawiciele rodziny Kolarzowskich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .