Porąbka Uszewska. Boisko do remontu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 22 lutego 2019 11:40

Rozwój infrastruktury sportowej – to jeden z priorytetów działania samorządu gminy Dębno. Budowa hali sportowej oraz remonty kilku boisk w ubiegłym roku, sfinansowane w znacznej mierze ze środków resortu sportu, to dobitnego tego przykłady. Na tym jednak nie koniec. W Porąbce Uszewskiej trwają pracę przy modernizacji budynku infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanego przy boisku sportowym LKS Victoria. W ramach inwestycji zostanie wykonana izolacja termiczna ścian fundamentowych wraz ze stropem, modernizacja sanitariatów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz wodno – kanalizacyjnej. Przewidziane zostało również malowanie oraz wykonanie kanału wentylacyjnego. Ponadto zostaną zakupione oraz zamontowane urządzenia siłowe takie jak: atlas 8-stanowiskowy, modlitewnik, ławka do ćwiczeń, stojak pod sztangę, bieżnia, wioślarz oraz orbitrek.

 
Dębno. Rada Gminy podzieliła środki
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 17 lutego 2019 23:10

– Wsparcie dla OSP to nie tylko priorytet naszego działania samorządowego, ale przede wszystkim potrzeba chwili. W Polsce, system Obrony Cywilnej, opiera się właśnie na druhach – ochotnikach. Pomimo wielkiego przyspieszenia cywilizacyjnego, szukania pracy poza miejscem zamieszkania, na brak chętnych do pracy w OSP nie narzekamy – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski .  Od wielu lat gmina skutecznie zabiega o środki na remont jednostek oraz ich wyposażenie w sprzęt bojowy czy samochody.

 
Dębno. Nowy skarbnik gminy
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 lutego 2019 21:45

Barbara Armatys została nowym skarbnikiem gminy Dębno. Przez wiele lat była skarbnikiem w jednej z gmin regionu tarnowskiego, potem pracowała jak specjalista do spraw finansowych w Konsulacie Polskim w Wielkiej Brytanii. Nowa skarbnik jest z wykształcenia ekonomistką,  na co dzień mieszka w Tarnowie, ale pochodzi z sąsiedniej gminy Wojnicz. Na stanowisko skarbnika została powołana na wniosek wójta gminy przez Radę Gminy Debno.

 
Dębno. O puchar wójta Wiesław Kozłowskiego
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 10 lutego 2019 23:13

Za nami Turniej Halowy Piłki Nożnej Chłopców pt.,,Mini World Cup-2019" o Puchar Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego. Zmagania piłkarzy odbyły się sali gimnastycznej PSP Wola Dębińska odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego. Organizatorem Turnieju był UKS ,,ATLAS" Wola Dębińska i Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej oraz Urząd Gminy Dębno. Na starcie turnieju stanęło 5 tzw. „dzikich drużyn”: Anglia, Hiszpania, Włochy, Brazylia, Argentyna. W wyniku rywalizacji sportowej I-miejsce zajęła drużyna Anglii w składnie: Antoś Kukuś, Hubert Hebda, Kacper Kos, Michał Maziarz.

 
Dębno. Dotacje na kulturę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 lutego 2019 20:34

Tylko do 28 lutego można złożyć wniosek. O czym mowa? Wójt Gminy Dębno ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. W tym roku, na ten cel w budżecie gminy przeznaczono kwotę 30.000,00 zł. O wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe czyli stowarzyszenia czy fundacje, a także organizacje kościelne i inne organizacje spełniające kryteria ustawowe.

 
Lewniowa. Warsztaty kulinarne
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 lutego 2019 20:33

Niedawno w Domu Strażaka w Lewniowej odbył się warsztat kulinarny pn. „Kulinarnie mocni” i warsztat żywieniowy pn. „Akademia żywieniowa” zorganizowane przez Bank Żywności w Krakowie. Zajęcia organizowane są w  ramach kolejnej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jako działania towarzyszące. Warsztaty skierowane są do osób korzystających z pomocy żywnościowej.

 
Sufczyn. Senior + już otwarty
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 31 stycznia 2019 18:54

Niedawno w  remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie uroczyście otwarto Klub Senior+. Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, Sekretarza Stanu Józefę Szczurek-Żelazko, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech, Józefa Wojnickiego, Przewodniczącego Rady Gminy Dębno Piotra Maturę wraz z radnymi, Sekretarza Gminy Dębno Justynę Wojtowicz – Wodę,  Radnego Powiatu Brzeskiego Łukasza Przybyło, a także sołtysów z terenu gminy Dębno. – Nasza gmina jest liderem powiatu brzeskiego w zakresie wsparcia dla seniorów – tłumaczył wójt Wiesław Kozłowski, dziękując rządowi za wsparcie finansowe.

 
Dębno. 101 lat pani Anieli
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 28 stycznia 2019 22:39

Niedawno odbyła się niezwykła uroczystość, w czasie której obchodzono 101-wsze urodziny jednej z pensjonariuszek. Pani Aniela Kądziołka przyszła na świat 24 stycznia 1918 roku, jako córka Zuzanny i Jana Mleczko. Jubilatka ma dwie córki, syna oraz sześć wnuków (4 wnuczki, 2 wnuków) i 4 prawnuków (1 prawnuczka, 3 prawnuków). A jaka jest jej recepta na długowieczność: - Praca, modlitwa i pokora – mówiła.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 86

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .