Reklama
Dębno. Spotkanie z seniorami
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 stycznia 2022 13:48

img-9946aNa Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego z członkiniami i członkami Kół Gospodyń Wiejskich działającymi na terenie Gminy Dębno. Pragnąc docenić prężnie działające Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dębno, które zawsze chętnie służą kulinarną pomocą przy organizacji różnych wydarzeń, Wójt w ramach podziękowania zorganizował dla nich spotkanie. W trakcie uroczystości włodarz gminy podziękował przybyłym gościom za wszelką pomoc oraz za wielki wkład w rozwój lokalnej tradycji i kultury, a także złożył noworoczne życzenia. Następnie Ks. dr Jerzy Krzanowski z Parafii pw. Św. Małgorzaty w Dębnie pobłogosławił wszystkim zebranym osobom.

 
Czek od firmy Roeslein na rozwój Gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 17 stycznia 2022 00:00

5187-1W Urzędzie Gminy Dębno miało miejsce uroczyste wręczenie czeku na realizacje inwestycji w Gminie Dębno przez firmę Roeslein. W wydarzeniu wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz prezes firmy Roeslein Jerzy Sroka wraz z przedstawicielami zarządu firmy. Czek dla Gminy Dębno o wartości 10.000,00 dolarów z rąk prezesa firmy Roeslein odebrał Wójt Gminy. Przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup m.in. sprzętów dydaktycznych, zabawek itp. do nowo powstałego Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie dziękuje Panu prezesowi Jerzemu Sroce za przekazanie środków finansowych.

 
Noworoczne spotkanie Wójta Gminy Dębno z przedsiębiorcami
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 11 stycznia 2022 15:57

5185-19 stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Wiesława Kozłowskiego z przedstawicielami lokalnego biznesu. Przybyłych gości przywitał gospodarz, a zarazem pomysłodawca zorganizowanej po raz pierwszy w historii gminy takiej formy spotkania z przedsiębiorcami.

 
Sufczyn. Koncert kolęd
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 06 stycznia 2022 00:28

W kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Sufczynie odbył się koncert kolęd z recytacją poezji, połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Stanisława Malca, mieszkańca Łoponia, który w marcu 2021 roku w wyniku wypadku za granicą doznał ciężkiego urazu głowy, złamania łopatki i wszystkich żeber i wciąż wymaga kosztownej rehabilitacji neurologiczno - logopedycznej. Honorowy patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Licznie zgromadzeni mieszkańcy w trakcie koncertu mogli wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd wykonanych przez instruktorów wokalnych Dębińskiego Centrum Kultury oraz solistów ogniska muzycznego DCK: Sylwia Pasek i Zuzanna Kuliszewska oraz Kamila Roczniak, Natalia Sumara, Wiktoria Płaneta i Damian Zgraja.

 
Dębno. Liczymy na pieniądze z Unii
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 stycznia 2022 23:17

Przed nami nowa perspektywa unijna, nowy budżet Wspólnoty Europejskiej na lata 2021 – 2027. Niebawem, co zapowiada Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego rozpoczną się konsultacje związane z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego. Zarówno gminy, jak i powiaty z regionu tarnowskiego, ostrzą sobie apetyty na te środki. Czy na unijne środki są przygotowane gminy w regionie. Jak ta sytuacja wygląda chociażby w gminie Dębno, która od kilku lat należy do grona najprężniej rozwijających się gmin w Małopolsce.

 
Gmina Dębno. Jednogłośny budżet
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 03 stycznia 2022 23:38

28 grudnia odbyła się XV sesja Rady Gminy Dębno. Po wysłuchaniu pozytywnych opinii o projekcie budżetu wszystkich komisji stałych organu stanowiącego oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej radni przyjęli propozycję budżetu na przyszły rok kalendarzowy jednogłośnie.

 
W Biadolinach Szlacheckich jest parking koło dworca
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 28 grudnia 2021 13:12

W tym roku gmina Dębno zakończyła realizację projektu polegającego na budowie parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Nowo wybudowany parking powstał przy budynku PKP w Biadolinach Szlacheckich. Budowa obiektu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dla mieszkańców na miejsca postojowe przy PKP. Obiekt działa w systemie „Parkuj i Jedź” („Park&Ride”), co oznacza, że przeznaczony jest wyłącznie dla użytkowników, którzy po zaparkowaniu, pozostawiają pojazdy i dalszą podróż kontynuują środkami transportu zbiorowego.

 
Dębno. Kolejna dotacja…
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 19 grudnia 2021 00:00

Koniec roku okazał się dla gminy owocny, bowiem pozyskała ona kolejną dotację sięgającą ponad pół miliona złotych! Środki w kwocie 575.636,00 zł przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego z rezerwy budżetowej przeznaczone zostaną na dofinansowanie zadania pn. ,,Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie". Powstaje właśnie kolejna duża inwestycja. Wybudowaliśmy już halę sportową, teraz budujemy pierwszy w gminie żłobek. Wszystko dzięki wsparciu obecnego rządu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 108

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .