Czchów


Czchów. Konkursowe zmagania PDF Drukuj Email
środa, 16 października 2019 20:11

Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs literacki zorganizowany w Czchowie. Podsumowanie projektu odbyło się 30 września 2019 r. w Kinie Baszta, podczas którego licznie zgromadzeni goście obejrzeli sztukę pt. „Prawie historia Czchowa w V aktach”, nawiązującą w sposób zabawny i humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Następnie odbyło się wręczenie statuetek, atrakcyjnych nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursów pn. „Kartka z pamiętnika św. Kingi” i „Baśń dla dzieci opowiadająca legendę o św. Kindze”, które adresowane były do różnych grup wiekowych, a ich celem było przede wszystkim zachęcenie utalentowanych dzieci, młodzieży oraz dorosłych do prezentowania własnej twórczości literackiej oraz plastycznej. W konkursach udział wzięło blisko 130 osób.

 
Złota. Szkoła z dotacją PDF Drukuj Email
wtorek, 08 października 2019 19:47

Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Złotej skorzystała z finansowego wsparcia na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Dotyczy on wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

 
Czchów. W walce o środowisko PDF Drukuj Email
wtorek, 08 października 2019 19:44

W tym roku uczniowie z terenu Gminy Czchów wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Do udziału w akcji przystąpiło 7 placówek oświatowych z terenu Gminy Czchów. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Czchowie dostarczył uczestnikom niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, otrzymane od Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku, tj.: worki i rękawice oraz zadbał o odbiór zebranych odpadów.

 
Czchów. O pierścień świętej Kingi PDF Drukuj Email
sobota, 05 października 2019 11:09

Jubileusz 20.lecia kanonizacji św. Kingi, która jest bohaterką jednej z najbardziej znanych nam legend związanych z Czchowem zbiegł się z realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie projektem pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”. Podsumowanie projektu odbyło się 30 września 2019 r. w Kinie Baszta, podczas którego licznie zgromadzeni goście obejrzeli sztukę pt. „Prawie historia Czchowa w V aktach”, nawiązującą w sposób zabawny i humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Następnie odbyło się wręczenie statuetek, atrakcyjnych nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursów pn. „Kartka z pamiętnika św. Kingi” i „Baśń dla dzieci opowiadająca legendę o św. Kindze”, które adresowane były do różnych grup wiekowych, a ich celem było przede wszystkim zachęcenie utalentowanych dzieci, młodzieży oraz dorosłych do prezentowania własnej twórczości literackiej oraz plastycznej. W konkursach udział wzięło blisko 130 osób.

 
Z Czchowa do Șimleu Silvaniei PDF Drukuj Email
środa, 02 października 2019 22:43

W lipcu gmina Czchów nawiązała współpracę z Șimleu Silvaniei w Rumuni. Niedawno delegacja Gminy Czchów, pod przewodnictwem Burmistrza Czchowa Marka Chudoby, udała się z rewizytą, której celem było sformalizowanie nawiązanej współpracy. Na uroczystej sesji Rady Miejskiej Șimleu Silvaniei przyjęta została jednogłośnie uchwała o wyrażeniu zgody na zawarcie partnerstwa z naszą gminą. W wystąpieniach Burmistrz Șimleu Silvaniei - Septimu Cǎtǎlin Țurcaș, Burmistrz Czchowa - Marek Chudoba oraz płk Jerzy Jankowski - attaché obrony wojskowy, lotniczy i morski przy Ambasadzie RP w Bukareszcie, przedstawili historię podjęcia współpracy pomiędzy samorządami oraz nawiązali do wspólnych kart naszej historii czy tradycji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 106

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .