Reklama
Czchów


Czchów. Grodzisko powróciło w wielkim stylu PDF Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2019 16:17

Marzenia się spełniają… Marek Chudoba, burmistrz Czchowa nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. – Kiedy przed kilkunastoma laty mówiłem, że odbudujemy czchowski zamek, zagospodarujemy wzgórze pod Basztą, niewielu wierzyło, że jest to realne. Mnożono problemu: a to konserwator zabytków się nie zgodzi, a to skąd tyle pieniędzy na to weźmiemy. Upór i konsekwencja w dążeniu do celu jednak popłacają – mówi w rozmowie z nasza redakcją burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów miasto średniowieczne czyli Jarmark na Węgierskiej PDF Drukuj Email
piątek, 17 maja 2019 00:00

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej serdecznie zapraszają do udziału w „Jarmarku na Węgierskiej”,  który odbędzie się 18 i 19  maja 2019 roku (w sobotę i niedzielę) w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu przy ul. Węgierskiej w Czchowie (obok placu zabaw).  Podczas jarmarku pragniemy zaprezentować wytwórców wyrobów lokalnych: produktów spożywczych, rękodzieła, sztuki ludowej. – Zapraszam do Czchowa, przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jarmark na Węgierskiej towarzyszy „XXI Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego”, w ramach których najważniejsze zabytki Czchowa - kościół pw. Narodzenia NMP i zamek w Czchowie będzie można bezpłatnie zwiedzić wraz z  przewodnikami, którzy odkryją tajemnice tych wyjątkowych miejsc. Podczas jarmarku odbędą się

 
Gmina Czchów. Groził, że wysadzi dom PDF Drukuj Email
środa, 15 maja 2019 21:03

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w jednej z miejscowości gminy Czchów. 38-letni mężczyzna zabarykadował się w domu jednorodzinnym i odkręcając butlę z gazem groził, że wysadzi siebie i zabudowania.

 
Czchów na trasie Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego PDF Drukuj Email
środa, 08 maja 2019 18:32

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego dotrą tym razem do Czchowa. Wybór miasteczka nie jest dziełem przypadku. – Przed kilkoma tygodniami zakończyliśmy realizację inwestycji, która związana jest z zagospodarowaniem wzgórza zamkowego. Przy okazji powstała ścieżka historyczno – militarna. Cieszy mnie, że władze samorządowe województwa małopolskiego wpisały naszą gminę do tegorocznej trasy Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstało z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane jest przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Co roku podczas dwóch majowych weekendów można nieodpłatnie zwiedzać kilkanaście wybranych zabytków, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie na tę okazję, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących.

 
Strażackie uroczystości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 maja 2019 21:40

Kilkaset osób uczestniczyło w Gminnym Dniu Strażaka w Czchowie. – W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia właściciela kąpieliska Chorwacja w Jurkowie. I w tym miejscu zorganizowaliśmy nasze święto – mówi Marek Chudoba, prezes zarządu Gminnego OSP RP w Czchowie, a zarazem burmistrz gminy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 101

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .