Czchów: Sześć szkół w gminie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:40

Reforma oświaty stała się faktem. Niebawem znikną sześcioletnie szkoły podstawowe i trzyletnie gimnazja – zamiast tego dzieci będą uczyły się w ośmioklasowych szkołach podstawowych.

 
Czchów. Najtańsza woda w regionie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 01:00

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Czchów. Na wniosek burmistrza Czchowa Marka Chudoby Rada Miejska w Czchowie podjęła Uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Czchów na okres 1 maja 2017 do 30 kwietnia 2018 roku. - Taryfy nie uległy zmianie. W praktyce oznacza to, że ceny wody nie ulegną zmianie – dodaje burmistrz Marek Chudoba. Nie podnosiliśmy tych cen nawet o współczynnik inflacji.

 
Czchów. Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:35

Nawet kilkuset uczestników – miłośników biegania spodziewają się organizatorzy kolejnej już XX, a więc jubileuszowej odsłony Biegu Floriańskiego. Impreza, która przed laty wymyślił Kazimierz Dudzik, jest najstarsza tego typu w regonie. Już dzisiaj Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na XX. Bieg Floriański, który odbędzie się 29 kwietnia 2017 r.

 
Czchów. Deklaracje do końca kwietnia
WYDARZENIA - Czchów
środa, 05 kwietnia 2017 20:15

Tylko do 30 kwietnia przyjmowane są deklaracje od właścicieli nieruchomości w gminie Czchów, którzy będą chcieli, jeszcze w tym roku zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków. – Takie urządzenia pojawią się poza tak zwanym terenem czchowskiej aglomeracji. Mowa o obszarze gminy, gdzie jest wybudowana lub w niedalekiej przyszłości powstanie zbiorcza sieć kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Natomiast deklaracje dla osób, które chcą uczestniczyć w realizacji programu w roku 2018, będą przyjmowane do końca listopada 2017. W lutym rada Miejska w Czchowie podjęła uchwałę w sprawie zasada udzielania dotacji (określone zostały podstawowe warunki uzyskania przydomowej oczyszczalni ścieków od Gminy Czchów).

 
Czchów. Gmina wspiera potrzebujących nie tylko w ramach 500+
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 marca 2017 21:48

W sumie pięć ton żywności trafiło przed Świętami Wielkanocnymi (marcu tego roku) do mieszkańców gminy Czchów. – Po programie 500+, który realizujemy od roku, jest to kolejny projekt mający na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, w tym rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze czy samotne – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Warto wspomnieć, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie podpisał umowę z Bankiem Żywności w Krakowie na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących.

 
Czchów. Straszyli i grozili pozbawieniem życia
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 24 marca 2017 22:16

Policjanci z Czchowa zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy dokonali rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Ich ofiara była zastraszana. Sprawcy grozili jej i dziecku pozbawieniem życia.

 
Gmina Czchów: Żywność dla mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 marca 2017 21:18

W sumie pięć ton żywności trafiło przed Świętami Wielkanocnymi (marcu tego roku) do mieszkańców gminy Czchów. – Po programie 500+, który realizujemy od roku, jest to kolejny projekt mający na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, w tym rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze czy samotne – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Na wniosek burmistrza radni podjęli uchwałę
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 marca 2017 23:14

Rada Miejska wyznaczyła, mocą uchwały, obszary zdegradowane oraz obszary rewitalizacji na terenie Gminy Czchów. – To pozwoli nam ubiegać się o środki na niezbędne inwestycje – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 58

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .