Czchów. „Śliwkowy Konkurs Kulinarny” 
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 01 czerwca 2017 22:13

To cenna inicjatywa. „Śliwkowy Konkurs Kulinarny” organizowany jest po raz siódmy przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Jego celem jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” poprzez wyłonienie najciekawszych  potraw z wykorzystaniem śliwek (świeżych, suszonych, mrożonych, etc.), a także zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności tradycji kulinarnych.  Konkurs adresowany jest do osób zamieszkałych na obszarze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”  tj. z gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana, Łososina Dolna. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są według ustalonych terminów (załącznik nr 2 do Regulaminu) osobiście, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce od lipca do września podczas lokalnych imprez plenerowych na obszarze wszystkich gmin należących do Śliwkowego Szlaku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.nasliwkowymszlaku.pl oraz  w biurze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” (tel. 14 68 44 549).

 
Czchów. Spacer na Basztę
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 29 maja 2017 01:00

Od majowego weekendu można zwiedzać czchowską Basztę. Od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10 do 17, natomiast w niedzielę, godzinę dłużej, do 18. Warto wspomnieć, że  w budynku strażnika, przylegającego do Baszty, mieści się wystawa, zawierająca eksponaty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w latach 1993-2000. – Tutaj też można nabyć bilet wstępu na wieżę widokową (4 zł normalny, 2 zł ulgowy), zaopatrzyć się w pamiątki z logo gminy Czchów, rękodzieło artystyczne, publikację, (np.: znaczki turystyczne, certyfikaty, widokówki, torby bawełniane na zakupy, notesiki, kredki w tubie, latarki, długopisy, karty pendrive 8GB, piłki plażowe, kubki, maskotki, gwizdki, naklejki), a także w gadżety związane z zamkiem (hełmy, miecze, topory, proce, łuki i kusze, wianki, tarcze, koszulki rycerskie). Tradycyjnie już od 16 lat, począwszy od 3 maja, z wieży zamkowej w niedzielę i święta o godzinie 12.00 rozbrzmiewa czchowski hejnał. Ponadto w majowe niedziele w godzinach od 17.00 do 17.30 możemy wysłuchać pieśni Maryjnych – przypomina Elżbieta Ogiela, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Czchów. Biegi i święto
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 23 maja 2017 08:27

Po raz 20. w Czchowie odbył się Bieg Floriański, który zgromadził sporo drużyn: dzieci, młodzieży, strażaków i biegaczy niezrzeszonych. Trasa Biegu została wyznaczona wokół Rynku, a następnie ulicą Węgierską do Miejskiego Parku Zieleni i Rozrywki, ścieżką przecinającą go w kierunku plebanii, obok kościoła i z metą na plantach naprzeciw Magistratu. Bieg zakończyło wręczenie medali, dyplomów, nagród oraz flag państwowych. Kolejnym punktem uroczystości były obchody Gminnego Dnia Strażaka. Poczty sztandarowe oraz strażacy wszystkich jednostek OSP z gminy Czchów zebrały się pod remizą OSP Czchów i stamtąd prowadzone przez orkiestrę strażacką ze Złotej pod batutą Egeniusza Grzanki przemaszerowały pod figurę św. Floriana na Rynku. Tu delegacja honorowa - Burmistrz Czchowa i Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Marek Chudoba, Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał oraz Prezes Zarządu OSP Czchów dh Jerzy Wojakiewicz - złożyła kwiaty, a następnie wszyscy przemaszerowali na plac na przeciw podcieni, gdzie odbyła się dalsza oficjalna część uroczystości. Flaga załopotała na maszcie, Komendant OSP Czchów dh Stanisław Kozdrój złożył raport o gotowości wszystkich jednostek OSP gminy Czchów do uroczystości przed Komendantem Powiatowym PSP Brzesko st. bryg. dhem Piotrem Strojnym. Burmistrz Czchowa, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego Z OSP RP Marek Chudoba złożył wszystkim strażakom najlepsze życzenia z okazji Gminnego Dnia Strażaka, podziękował za ofiarną służbę i pomoc mieszkańcom gminy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, za współpracę z samorządem oraz uświetnianie uroczystości patriotycznych, kulturalnych i religijnych na terenie gminy, życzył powodzenia, wytrwałości i siły w dalszym pełnieniu służby na rzecz społeczności lokalnych. Do życzeń dołączyli się goście: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej i Komendant Gminny ZOSP RP.

 
Dotacja z Ministerstwa Rozwoju na inwentaryzację
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 maja 2017 01:00

Gmina Czchów wypowiedziała wojnę azbestowi. Niedawno samorząd otrzymał dotację z Ministerstwa Rozwoju na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

 
Czchów: Gminna wojna z azbestem
WYDARZENIA - Czchów
środa, 10 maja 2017 14:36

Gmina Czchów wypowiedziała wojnę azbestowi. Niedawno samorząd otrzymał dotację z Ministerstwa Rozwoju na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

 
Powstanie Program Rewitalizacji Gminy Czchów na lata 2016 - 2020
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 22:43

Do końca maja potrwają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Czchów na lata 2016-2020. – To kolejny dokument o charakterze strategicznym, którego opracowanie otworzy nam drogę do pozyskania środków unijnych, jak również krajowych. Zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do udziału w konsultacjach, do szeroko zakrojonej dyskusji – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów: Sześć szkół w gminie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:40

Reforma oświaty stała się faktem. Niebawem znikną sześcioletnie szkoły podstawowe i trzyletnie gimnazja – zamiast tego dzieci będą uczyły się w ośmioklasowych szkołach podstawowych.

 
Czchów. Najtańsza woda w regionie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 01:00

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Czchów. Na wniosek burmistrza Czchowa Marka Chudoby Rada Miejska w Czchowie podjęła Uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Czchów na okres 1 maja 2017 do 30 kwietnia 2018 roku. - Taryfy nie uległy zmianie. W praktyce oznacza to, że ceny wody nie ulegną zmianie – dodaje burmistrz Marek Chudoba. Nie podnosiliśmy tych cen nawet o współczynnik inflacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 58

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .