Reklama
Rozmowa z Markiem Chudobą, burmistrzem Czchowa
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 28 lutego 2017 00:24

- Reforma edukacji, likwidacja gimnazjów i wprowadzenie w to miejsce ośmioletnich szkół podstawowych oraz czteroletnich liceów, pięcioletnich techników i trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych, stała się faktem. Jak w tej sytuacji będzie wyglądała sieć szkolna w gminie Czchów.

- Niedawno Rada Miejska w Czchowie podjęła uchwałę w sprawie reorganizacji sieci szkolnej. W jej wyniku zostanie docelowo zlikwidowane Gimnazjum Publiczne w Czchowie. Wszyscy uczniowie będą uczyli się w Szkole Podstawowej w Czchowie. Zespoły Szkolne zostaną natomiast przekształcone w Publiczne Szkoły Podstawowe. Ostatecznie będzie ich na terenie naszej gminy sześć: w Złotej, Domosławicach, Jurkowie, Tymowej, Tworkowej i Czchowie. Sieć przedszkoli nie ulegnie zmianie. Likwidacja gimnazjum wynika wprost z zapisu ustawy. Trudno sobie wyobrazić, by na kanwie Gimnazjum w Czchowie, tworzyć drugą szkołę podstawową w stolicy naszej gminy.

 
Tymowa. Dwulatek pod kołami auta
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 24 lutego 2017 18:41

Policja ustali, jak doszło do tego, że dwuletnie dziecko (chłopiec) znalazł się pod kołami samochodu. Okazało się, że jego mama wyjeżdżając z garażu ze swojego domu potrąciła dwulatka. –  Bo wypadku doszło w Tymowej w gminie Czchów. Jak na razie ustalamy przyczyny wypadku. Kobieta jest w szoku – mówi Ewelina Buda z brzeskiej policji. Malucha z do jednego z krakowskich szpitali przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w ciężkim stanie.

 
Czchów. Złote i Diamentowe Gody z medalami od prezydenta
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 20 lutego 2017 01:00

Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie – słowa świętego Jana Pawła II, Papieża – Polaka, były mottem uroczystości jubileuszu par małżeńskich. – Zawsze, kiedy wręczam Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wzruszam się. I nie jest to bynajmniej frazes uświęcony potrzebą chwili. Przyszło Wam żyć i wychować dzieci w trudnych czasach, ale miłość i wzajemny szacunek, pomogły dożyć tak wspaniałego jubileuszu – mówił podczas jubileuszu par małżeńskich, Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Gmina Czchów: Sporo na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 stycznia 2017 23:31

Rada Miejska w Czchowie uchwaliła budżet na 2017 rok. – Sporo, na temat wydatków i zamierzeń inwestycyjnych samorządu, mówiliśmy podczas komisji problemowych. Dlatego podczas sesji, sprawa budżetu nie budziła tyle emocji. Budżet na 2017 rok uwzględnia nie tylko wiele inwestycji, ale także zabezpiecza najważniejsze potrzeby gminy i jej mieszkańców – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wraz z budżetem na ten rok radni przyjęli wieloletni plan finansowy, obejmujący lata 2017 – 2025.

 
Czchów. Sprzęt od WOŚP
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 stycznia 2017 01:53

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Czchów. Dzięki staraniom czynionym przez kierownictwo Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czchowie oraz władze Gminy Czchów Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został doposażony w sprzęt medyczny przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Otrzymane wyposażenie to zarówno sprzęt medyczny (aparat EKG, ssaki, inhalatory) jak i wyposażenie szpitala (materace, łóżka w liczbie 20 sztuk). Łączna wartość przekazanego sprzętu zamknęła się kwotą 210 000 zł.
Dzięki pozyskanemu wyposażeniu znacząco poprawi się jakość świadczonych usług, a zaoszczędzone w ten sposób środki pozwolą na zwiększenie wynagrodzeń obsługi.  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to podmiot świadczący swoje usługi w sferze opieki nad osobami starszymi, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają intensywnej i specjalistycznej opieki. – Obecnie coraz więcej uwagi poświęcamy osobom starszym i schorowanym, przeznaczamy rokrocznie dodatkowe środki finansowe na ten cel, dlatego pozyskanie takiego wsparcia jest bardzo pomocne. Cieszymy się, że poprzez takie zewnętrzne wsparcie nasz zakład opiekuńczo-leczniczy może jeszcze lepiej realizować swoje zadania – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Gmina wspiera obywateli
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 stycznia 2017 19:51

E - usługi wielkim krokiem wkroczyły  w nasze codzienne życie. Jakkolwiek dlatego nam jeszcze do takich krajów rozwiniętych jak chociażby Wielka Brytania, ale z roku na rok zakres spraw i urzędów, w których można coś załatwić za pomocą Internetu jest większy. W dobie cyfryzacji niezbędne jest podejmowanie działań, które umożliwią mieszkańcom gminy zdobywanie nowych umiejętności w tej sferze, bez których coraz częściej  trudno wyobrazić sobie codzienne życie" - Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Noworoczny koncert
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 12 stycznia 2017 01:00

Marek Chudoba, burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, o godz. 18.00 oraz na 13-ty Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek dzieci do lat 9-ciu, który zaplanowano tydzień później, 22 stycznia o godz. 16.00.

 
Czchów. Biuro poselskie już działa
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 10 stycznia 2017 00:02

biuropisczchowBędzie czynne dwa razy w tygodniu, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, znacznie częściej. Swoje dyżury, przynajmniej raz na dwa tygodnie, zapowiedziała tutaj poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Od dzisiaj, przy czchowskim Rynku (kamienica Rynek 8), działa Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP, Józefy Szczurek – Żelazko (parlamentarzystki z Prawa i Sprawiedliwości. – Moje biuro będzie czynne w poniedziałki, w godzinach od 11 do 14 oraz w czwartki od 14 do 16. Zapraszam mieszkańców gminy Czchów, ale także gmin sąsiednich: Iwkowej, Gnojnika czy Zakliczyna – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 55

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .