Czchów. Ostatni dzwonek
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 19 sierpnia 2017 18:35

Tylko do 22 sierpnia można składać ankiety związane z realizacją projektu montażu ogniw fotowoltaicznych w gminie Czchów. Jest możliwość składania ankiet związanych z instalacjami na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Biblioteka w remoncie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 sierpnia 2017 21:49

Od wczoraj, 7 sierpnia do 22 sierpnia nieczynna jest biblioteka w Czchowie. Samo zamknięcie na taki okres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie nie ma żadnego związku z urlopami, ale z remontem. – O drobnych pracach remontowych myśleliśmy już od jakiegoś czasu. W porozumieniu z kierownikiem placówki uznaliśmy, że to najlepszy okres, stosunkowo najmniej osób w tym czasie pożyczka książki, korzystając z uroków lata, wakacji i urlopu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, mam nadzieję, że wszystkim Czytelnikom samorządowej biblioteki będzie milej odwiedzać ją po drobnym remoncie - mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz gminy Czchów.


 
Czchów. Kolejna odsłona sporu w sprawie Romów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 11 lipca 2017 20:28

Potwierdziło się stanowisko samorządu gminy Czchów, że Rada Miejska w Limanowej, podejmując uchwałę o zakupie nieruchomości w gminie Czchów, z przeznaczeniem na lokal dla Romów, złamała prawo. – Długo to trwało, ale wszystko wskazuje na to, że batalia z Limanową, jest wygrana. Uważamy, że to co zrobił samorząd Limanowej, nie tylko było łamaniem ustawy o samorządzie, ale także było działaniem nieprzyzwoitym wobec Romów i samorządu czchowskiego – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał właśnie wyrok w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej w Limanowej dotyczącej wyrażenia zgody na zakup budynku w Czchowie z przeznaczeniem na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych rodzin Romskich. Przypominamy, że w pierwszym rozstrzygnięciu WSA w Krakowie nie uznał gminy Czchów za stronę prowadzonego postępowania. Gmina Czchów zaskarżyła to rozstrzygniecie do NSA w Warszawie, który zmienił decyzję WSA w Krakowie i uznał prawo Gminy Czchów do udziału w tym postępowaniu. W dniu 10.07.2017 roku WSA w Krakowie rozpatrzył merytorycznie skargę na przedmiotową uchwałę Rady Miejskiej w Limanowej,  uwzględnił wszystkie stawiane przez Gminę Czchów zarzuty i stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały. Co to oznacza w praktyce? – Moim zdaniem konsekwencją powinno być cofnięcie dotacji rządowej dla Limanowej oraz stwierdzenie, że wszelkie akty prawne i decyzje wydawane przez tamtejszy samorząd łamią prawo – dodaje burmistrz Chudoba. Oczywiście w ślad za tym powinien pojawić się prokurator…

 
Czchów lenią stolicą jazzu
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:40

Nawet nienajlepsza aura nie przeszkodziła miłośnikom jazzu spotkać się w sobotni wieczór na czchowskim Rynku. To był kulminacyjny punkt festiwalu, który od piątku do niedzieli odbywał się w tym urokliwym miejscu Małopolski. Gdyby w połowie lat 60. tamtego stulecia ktoś powiedziałby, że Czchów stanie się letnią stolicą jazzu w Małopolsce, znawcy „przedmiotu” uznaliby to za jakieś fantasmagorie. Czemu zatem wspominam czasy sprzed ponad półwiecza?  Bo to właśnie wtedy, podczas dancingów organizowanych w Czchowie dla miejscowych, ale także dla letników wypoczywających coraz chętniej w tych stronach, krakowscy muzycy, „przemycali” , utwory jazzowe. Wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Mazur nie ukrywa, że nawet w najśmielszych snach nie marzył, że tak zapoczątkowana przygoda z miasta z tym gatunkiem muzyki przerodzi się w wielki festiwal.

 
Remont na Trawnikach
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 czerwca 2017 22:04

Dwieście tysięcy złotych będzie kosztował remont budynku po byłej Szkole Podstawowej w Czchowie – Trawnikach (przy drodze na Iwkową). – Rozpoczynamy prace przy tym obiekcie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Powstanie Regionalny Inkubator Przetwórstwa Rolnego
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 27 czerwca 2017 22:11

W Czchowie, przy budynku magistratu, powstanie Regionalny Inkubator Przetwórstwa Rolnego. – Lada moment będziemy mieli dokumentację techniczną na remont budynku, który przez wiele lat dzierżawiony był przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska”, która to podnajmowała go innym. Obiekt wymaga jednak generalnego remontu. Najważniejsze, że konserwator zabytków zgodził się na wyburzenie części ścian, co pozwoli adaptować go pod nasze potrzeby – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Gwoli prawdy dodajmy, iż stan techniczny obiektu (zdaniem specjalistów budynek jest bardzo zniszczony, zagrzybiony) ułatwił decyzję konserwatorowi, który zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie zostanie on szybko wyremontowany, to za kilka lat czekałaby go po prostu rozbiórka.

 
Czchów. Nalot oficerów NATO
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 17 czerwca 2017 19:56

PI0 1313Kilkunastu, emerytowanych oficerów z armii krajów Paktu Północnoatlantyckiego odwiedziło dzisiaj Czchów. Wybór tego miasta nie jest dziełem przypadku: od kilku lat mieszka tutaj pułkownik Jerzy Jankowski, który był polskim przedstawicielem Polski przy NATO (dokładnie rzecz ujmując szefował w Polskiemu Narodowemu Przedstawicielstwu Wojskowemu przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Byli już przedstawicieli, w większości emerytowani oficerowie armii sojuszniczych założyli stowarzyszenie. Spotykają się co dwa lata w innym kraju. Mieli już spotkanie w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. 

 
Skradła alkohol wart 900 zł
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 04 czerwca 2017 21:01

Policjant z Czchowa ustalił personalia osoby, która okradła miejscowy sklep na towar warty 900 złotych. Mowa o 52-letniej kobiecie, która systematycznie co dwa dni przychodziła do sklepu na zakupy, kradnąc przy tym jedną butelkę alkoholu. W taki sposób 52-latka wyniosła aż 33 butelki alkoholu. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 58

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .