Nowy klub HDK
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 09:01

nowyhdkW marcu, przy Zespole Szkół w Czchowie utworzony został Klub Honorowych Dawców Krwi. W spotkaniu założycielskim uczestniczyło kilkanaście osób w tym prezes Zarządu Rejonowego PCK w Brzesku Krzysztof Olchowa, przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Brzesku Grzegorz Matura oraz członek Rady Wojciech Podleś. W trakcie zebrania na Prezesa Klubu wybrano Izabelę Ancukiewicz. W niespełna miesiąc po utworzeniu, Zarząd Klubu wraz z Dyrekcją Szkoły zorganizował swoją pierwszą akcję oddawania krwi.

 
XIII Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 23 kwietnia 2010 21:14
Burmistrz Czchowa, Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na obchody Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się 1 maja 2010 roku w Czchowie.
 
Kardynał Wyszyński patronem szkoły
WYDARZENIA - Czchów
środa, 17 marca 2010 11:33

szkolaczchowpatron16 marca odbyła się uroczystość nadania imienia Zespołowi Szkół w Czchowie. Patronem placówki został Kardynał Stefan Wyszyński. Uroczystość poprzedziła msza święta, którą odprawił biskup Władysław Bobowski. Podczas nabożeństwa został poświęcony sztandar szkoły.

 
Reaktywacja teatrzyku kukiełkowego w MBP w Czchowie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 18 grudnia 2009 21:25
tatrzykPo 10 latach przerwy wznowiono działalność teatrzyku kukiełkowego, powstałego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czchowie. W skład grupy teatralnej wchodzi 5 osób: Natalia Pstrąg, Madzia Skorupska, Kamil Motak, Emilka Baran i Monika Reczyńska - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy i 10 grudnia 2009 odbyła się premiera przygotowanej przez grupę inscenizacji bajki pt "Przygody Mądrego Kota". Bajkę obejrzały dzieci z miejscowego przedszkola oraz dzieci klas 0 i I Szkoły Podstawowej z Czchowa. Z reakcji dzieci, które oglądały bajkę widać było, że im się podobało.
 
Burmistrz Czchowa uniewinniony
WYDARZENIA - Czchów
środa, 09 grudnia 2009 13:47
sad1Sąd Rejonowy w Brzesku umorzył postępowanie w sprawie wydania koncesji alkoholowej przez burmistrza Czchowa Marka Chudoby, jednemu z miejscowych przedsiębiorców. Zdaniem sądu szkodliwość czynu była znikoma i była wynikiem błędu w postępowaniu administracyjnym i w żadnym stopniu nie miała znamion przestępstwa. Sąd umarzając postępowanie uznał, że nie doszło do złamania prawa, tym samym do przestępstwa – podkreśla burmistrz Chudoba. Wyrok nie jest prawomocny. Czy prokuratura w Brzesku odwoła się od decyzji sądu? Zobaczymy. Przeciwnicy polityczni z zarzutami burmistrza nie zgadzają się. Ich zdaniem liczba punktów sprzedaży alkoholu jest za duża. Wspominają, że w czasach kiedy włodarzem gminy był Roman Olchawa, prawo zezwalało na sprzedaż wódki tylko w jednym sklepie. Sklepie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” (gwoli wyjaśnienia ówczesny prezes zarządu GS-u był przewodniczącym Rady Miejskiej).
 
Orlik Plus w Złotej
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 27 listopada 2009 00:07

orlikzlotaW sobotę dokonano oficjalnego otwarcia stadionu sportowego w Złotej, który został generalnie wyremontowany w ramach programu Orlik plus. Zrealizowane przedsięwzięcie objęło renowacja murawy boiska w tym odwodnienie płyty boiska oraz urządzenie i utrzymanie terenów zieleni, zadrzewień i zakrzewień, ogrodzenie boiska, remont widowni. Tak szeroki zakres prac wykonywany był przy mocno niesprzyjającej pogodzie. Mimo tych trudności udało się wykonać zaplanowane prace i zupełnie odmienić obiekt. Na oficjalne otwarcie przybyli przedstawiciele samorządu gminnego (burmistrz, radni), władze szkoły, przedstawiciele klubu LKS Temida Złota, mieszkańcy i dzieci. W przemówieniu Burmistrza Czchowa - Marek Chudoba podziękował wszystkim zaangażowanym, przypomniał, że czasami warto poczekać na zewnętrzne środki oby realizować daną inwestycję. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Marek Chudoba- Burmistrza Czchowa, Włodzimierz Rabiasz - Przewodniczący Rady miejskiej oraz Stanisław Sapała – radny Rady Miejskiej ze Złotej. Inwestycja opiewała na kwotę 191 tysięcy złotych.

 
Sto lat Pana Stanisława
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 listopada 2009 14:59
100latekMieszkający w Tymowej - Stanisław Karpiel skończył właśnie sto lat. Recepty na długowieczność nie ma. - Ciężkiej pracy i rodzinie poświęciłem swoje życie – mówi. Pan Stanisław urodził się w 1909 roku. Przeżył dwie wojny światowe. Przez cały czas związany jest z Tymową. Tutaj prowadził niewielkie gospodarstwo rolne, dorabiał jako cieśla. Był cenionym fachowcem. Do dzisiaj wspominany jest jako człowiek wesoły, otwarty, komunikatywny. Pan Stanisław ma... 13 dzieci oraz kilkudziesięciu wnuków i prawnuków.
 
Pomogło ministerstwo, szkody usunięte
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 września 2009 23:03
Piaski Drużków, to jedyna miejscowości gminy Czchów leżącą po prawej stronie Dunajca w części w Ciężkowicko – Rożnowskim Parku Krajobrazowym. - Atrakcjami tej miejscowości jest przepływający wzdłuż miejscowości Dunajec i prom łączący Piaski Drużków z Czchowem, panorama Czchowa, XIX wieczny dwór do niedawna służący miejscowej szkole oraz dorodne lasy – zachwalają miejscowi. Przez miejscowość biegnie wąska droga asfaltowa w części nad Dunajcem podmywana przez rzekę i właśnie na generalny remont tej drogi zostaną przeznaczone środki powodziowe w kwocie ponad 100 tysięcy, jakie gmina Czchów uzyskała od rządu.
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 54

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .