Czchów: Atrakcji nie zabraknie
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 czerwca 2011 21:08

Sporo atrakcji przygotował samorząd Czchowa na tegoroczne wakacje: atrakcji turystycznych i kulturalnych. – W zasadzie nie ma weekendu, by cos ciekawego u nas się nie działo – zapewnia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Już w maju zorganizowano w Czchowie wielki piknik integracyjny. Potem odbyły się piknik w Jurkowie i w Tworkowej. Niebawem II festiwal potraw z dziczyzny. – Bardzo ciekawie zapowiada sie początek lipca. Po raz kolejny odbędzie się jazz Baszta festiwal – mówi burmistrz Chudoba. Baszta Jazz Festiwal posiada już swoją historię, której karty zapisuje jedenaście edycji, w tym roku już dwunasta. Ważną datą dla festiwalu jest 1 lipca 2000 roku, wtedy to po paru latach marzeń wielu ludzi z czchowianinem Jackiem Mazurem na czele udało się sprowadzić do naszego miasta aż trzy zespoły jazzowe, co pozwoliło nadać temu wydarzeniu rangę festiwalu. Jednak prawdziwe początki jazzowania w Czchowie sięgają lat 60-tych i 70-tych.

 
Czchów: W podziękowaniu za beatyfikację i pontyfikat
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 24 maja 2011 20:57

Modlitwa, zaduma i konkurs towarzyszyły uroczystościom podziękowania za beatyfikację naszego wielkiego rodaka, Jana Pawła II. Czchowskie Kino Baszta wypełniło się po brzegi uczestnikami. Rok 2001 jest wyjątkowy. 1 maja miała miejsce wspomniana już beatyfikacja, 13 maja przypadła 30 rocznica zamachu na życie Ojca Świętego. - Program uroczystej wieczornicy rozpoczął się montażem słowno-muzycznym "Bądźcie Świadkami Bożego Miłosierdzia'' wykonanym przez młodzież gimnazjalną z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie. Kolejnym punktem programu było podsumowanie ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną konkursu pod hasłem ''Jan Paweł II -Wielki Polak - Wielki Człowiek". Celem konkursu było: Przypomnienie wspaniałej postaci Jana Pawła II, kształtowanie postawy wdzięczności Bogu za dar wyjątkowego pontyfikatu; Uświetnienie wydarzenia jakim było wyniesienie  na ołtarze Jana Pawła II; Pozostawienie trwałego śladu po tym wydarzeniu; Inspirowanie do poszukiwania właściwych wzorów do postępowania – mówi Elżbieta Ogiela z MOKSiR Czchów. Jak czytamy w protokole konkurs przeznaczony był dla wszystkich mieszkańców gminy, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest 120 prac, które wpłynęły następnie zostały ocenione.

 
Integracyjny piknik na stadionie w Czchowie
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 22 maja 2011 00:38

Bardzo bogaty program przygotowali organizatorzy Pikniku Integracyjnego, który odbędzie się w Czchowie. Impreza, którą zaplanowano na 22 maja, rozpocznie się o godzinie 14, na stadionie miejskim. Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu zostanie zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Czchowie , dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Czchowie. Zaprezentuje się także zespół Stop Dance. O 15. 30 zaplanowano mecz towarzyski Samorządowcy kontra księża i nauczyciele, a potem pokaz motocykli. Będzie także wspaniały pokaz ratownictwa technicznego nabożeństwo majówkowe. Po występie zespołu Labakuja losowanie nagród. - Z pośród wszystkich osób biorących udział w Pikniku rozlosujemy 10 nagród - nagrodą główną jest ROWER . Potem odbędzie się koncert kapeli ludowej z Biskupic Melsztyńskich. Podczas pikniku będzie można skosztować darmowego żurku oraz ciast. Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Opieki Społecznej w Czchowie ze środków Programu Operacyjnego – Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013.

 
Czchów: Złote gody z medalami od prezydenta
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 20 maja 2011 19:05

Sakramentalne „tak” wypowiedzieli przed 50 laty. Teraz obchodzą złote gody. Mowa o kilkunastu parach małżeńskich, które świętowały swój Jubileusz. Z tej okazji były kwiaty, życzenia i medale. Na wniosek burmistrz Marka Chudoby, prezydent RP, Bronisław Komorowski nagrodził dostojnych jubilatów specjalnym medalem. Asystowali mu przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Rabiasz, sekretarz gminy Jarosław Gurgul oraz kierownik USC Anna Kułakowska. Nie zabrakło kwiatów, życzeń. Burmistrz Chudoba dziękował jubilatom za dbałość o ognisko domowe. – Rodzina to podstawowa komórka w społeczeństwie. Jesteście wspaniałym dowodem na to, że dobra rodzina to rodzina, w której jest miłość. Cieszę się wraz z wami i waszymi rodzinami – mówił burmistrz Chudoba. Nie obyło się bez lampki szampana i… życzeń… Stu lat. W tym roku medale odebrali: Maria i Józef Czechowie, Zofia i Stanisław Grzegorzkowie, Rozalia i Antoni Jajowie, Maria i Marian Janiccy, Irena i Antoni Kornasowie, Weronika i Józef Kornasowie, Janina i Józef Krężołkowie, Maria i Jan Kuśnierzowie, Eugenia i Jan Kwaśny, Barbara i Kazimierz Leśniakowie, Janina i Kazimierz Łachowie, Janina i Jakub Michalczykowie, Adela i Antoni Musiałowie, Helena i Jan Prusakowie, Janina i Henryk Wątrobowie, Anna i Wawrzyniec Stalmachowie.

 
Konkurs rozstrzygnięty, blisko dwustu uczestników
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 maja 2011 23:30

Julia Ogorzelec, Emilia Filipek i grupa dzieci z zerówki z Publicznego Przedszkola w Złotej to laureaci konkursu zorganizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie - Symbol Wielkanocny". Jak mówi Elżbieta Ogiela, konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych i miał na celu przybliżenie polskich tradycji i obrzędów ludowych związanych z Świętami Wielkiej Nocy, jak również rozwijanie wyobraźni i zainteresowań do plastycznych działań. - W konkursie wzięło udział 173 dzieci prace były piękne i komisja miała nie lada orzech do zgryzienia aby wyłonić te najlepsze. Oceniała pomysły dzieci wynikające z ich naturalnej wrażliwości, kreatywność, umiejętności plastyczne oraz walory estetyczne wykonywanych prac – mówi. W protokole jury czytamy, że pierwsze miejsce zajęły: Julia Ogorzelec, Emilia Filipek i Grupa dzieci „O" z Publicznego Przedszkola w Złotej . II miejsce dla Grupy dzieci 5-6 letnich z Publicznego Przedszkola w Czchowie, II miejsce dla „Maluchów" z publicznego przedszkola  w Tymowej i II miejsca - Emilii Kleckiej.

 
Czchów: Lepsza baza, więcej imprez
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 maja 2011 03:28

Ostatnie lata to regularne inwestycje gminne w aktywizację sportowo-ruchową mieszkańców gminy Czchów. Wsparcie finansowe dla funkcjonujących sekcji sportowych, organizacja turniejów, zawodów sportowych uzupełniona jest dbałością o infrastrukturę (modernizacja obiektów sportowych, budowa boisk) przynosi już wymierne efekty. Regularnie w zajęciach uczestniczy ponad 200 osób, funkcjonują dwie ligi halowe (siatkówka, piłka nożna) a nasze drużyny odnoszą pierwsze sukcesy ligowe. Najmłodszy w powiecie klub – MOK Piast Czchów to przykład dobrze zorganizowanej jednostki. Klub istniejący od niespełna trzech lat, regularnie walczy o najwyższe cele – obecnie lideruje A klasie i nie ukrywamy myśli o awansie do okręgówki. Czchów to tradycje koszykarskie, których kolebka jest Jurków. Żeńska sekcja grająca w różnych kategoriach wiekowych za swój największy sukces uznaje trzecie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. Najmłodszym dzieckiem sportowym jest sekcja siatkarska, która rozpoczęła zmagania w rozgrywkach ligowych. Dopełnieniem tej działalności są zimowe rozgrywki amatorskich lig. Czchowska Liga Futsalu to przedsięwzięcie którego ciężar organizacyjny wziął na siebie Klub Akropol. Siatkarska liga koordynowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji. Inicjatywy te wsparte licznymi turniejami nie pozwalają nikomu zapaść w zimowy sen. Wyrabiania nawyków aktywnego wypoczynku to organizacja wydarzeń sportowych, umożliwienie rywalizacji już od najmłodszych lat szkolnych. Jest to okazja do zweryfikowania posiadanych umiejętności, wychwycenia utalentowanych zawodników.

 
Piknik Integracyjny w Czchowie
WYDARZENIA - Czchów
środa, 11 maja 2011 23:19

Bardzo bogaty program przygotowali organizatorzy Pikniku Integracyjnego, który odbędzie się w Czchowie. Impreza, którą zaplanowano na 22 maja, rozpocznie się o godzinie 14, na stadionie miejskim. Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu zostanie zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Czchowie , dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Czchowie. Zaprezentuje się także zespół Stop Dance. O 15. 30 zaplanowano mecz towarzyski Samorządowcy kontra księża i nauczyciele, a potem pokaz motocykli. Będzie także wspaniały pokaz ratownictwa technicznego nabożeństwo majówkowe.

 
W sobotę Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 29 kwietnia 2011 12:42

Jutro, w sobotę 30 kwietnia w Czchowie odbędzie się wielki Bieg Floriański. To już XIV edycja zmagań miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, a w dodatku doskonały przykład współpracy wielu środowisk. Tradycyjnie na bieganie zaprasza: Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Jak mówią organizatorzy każda jednostka OSP wystawić może tylko jedną drużynę do zawodów (skład czteroosobowy). Młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wystartuje w kategorii indywidualnej.  Szkoły mogą zgłaszać 10-osobowe składy (indywidualne zgłoszenia) maksymalnie 10 dziewcząt i 10 chłopców z każdej palcówki. W kategorii grup niezrzeszonych oczekujemy na indywidualne zgłoszenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 58

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .