Gmina Czchów: Żywność dla mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 marca 2017 20:18

W sumie pięć ton żywności trafiło przed Świętami Wielkanocnymi (marcu tego roku) do mieszkańców gminy Czchów. – Po programie 500+, który realizujemy od roku, jest to kolejny projekt mający na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, w tym rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze czy samotne – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Na wniosek burmistrza radni podjęli uchwałę
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 marca 2017 22:14

Rada Miejska wyznaczyła, mocą uchwały, obszary zdegradowane oraz obszary rewitalizacji na terenie Gminy Czchów. – To pozwoli nam ubiegać się o środki na niezbędne inwestycje – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Wielkie gabaryty za darmo
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 12 marca 2017 20:27

Już niebawem firma DIMARCO przeprowadzi wywóz odpadów wielkogabarytowych w następujących terminach: 20 marca 2017 r. (poniedziałek) - Biskupice Melsztyńskie, Domosławice i Złota; 21 marca 2017 r. (wtorek) – Czchów; 27 marca 2017 r. (poniedziałek) - Piaski-Drużków, Wytrzyszczka i Będzieszyna; 29 marca 2017 r. (środa) - Jurków i Tworkowa; 30 marca 2017 r. (czwartek) – Tymowa.

 
Domosławice. Koncert u mistrza
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 03 marca 2017 20:22

To było bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne. Mówię o Wielkim Koncercie Noworocznym Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Już samo „zaproszenie przez mistrza” do Centrum, jest sporym wyróżnieniem. Tym bardziej, że Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach ma zaledwie kilkuletnią historię, ale zdobywa sukcesy, koncertuje, uczniowie i nauczyciele indywidualnie się rozwijają i biorą udział w prestiżowych wydarzeniach muzycznych z chlubą dla gminy, całego regionu, a przede wszystkim dla szkoły, uczniów i ich rodziców. Pod koniec stycznia odbyły się koncert noworoczny, na którym zaprezentowała się cała szkoła muzyczna – w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach oraz w Kąśnej Dolnej, a następnie w Łososinie. Szkoła z Domosłąwic ma kilka filii. We wrześniu 2016 roku, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Paleśnicy zainaugurowano pracę szóstej już filii Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ks. J. Tischnera w Domosławicach. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba podkreśla nietuzinkowe osiągnięcia jedynej tego typu szkoły w Polsce. – Uczyniliśmy coś, co jeszcze 5 lat temu nikomu się nie śniło nawet – mówi Chudoba. – Chcę podkreślić, że czynimy starania o uruchomienie na bazie istniejącej już, szkoły muzycznej II stopnia. Jednocześnie gmina zabiega o środki na remont budynku, w którym planowano uruchomienie Domu Nauczyciela, z przeznaczeniem na siedzibę Szkoły Muzycznej.

 
Rozmowa z Markiem Chudobą, burmistrzem Czchowa
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 27 lutego 2017 23:24

- Reforma edukacji, likwidacja gimnazjów i wprowadzenie w to miejsce ośmioletnich szkół podstawowych oraz czteroletnich liceów, pięcioletnich techników i trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych, stała się faktem. Jak w tej sytuacji będzie wyglądała sieć szkolna w gminie Czchów.

- Niedawno Rada Miejska w Czchowie podjęła uchwałę w sprawie reorganizacji sieci szkolnej. W jej wyniku zostanie docelowo zlikwidowane Gimnazjum Publiczne w Czchowie. Wszyscy uczniowie będą uczyli się w Szkole Podstawowej w Czchowie. Zespoły Szkolne zostaną natomiast przekształcone w Publiczne Szkoły Podstawowe. Ostatecznie będzie ich na terenie naszej gminy sześć: w Złotej, Domosławicach, Jurkowie, Tymowej, Tworkowej i Czchowie. Sieć przedszkoli nie ulegnie zmianie. Likwidacja gimnazjum wynika wprost z zapisu ustawy. Trudno sobie wyobrazić, by na kanwie Gimnazjum w Czchowie, tworzyć drugą szkołę podstawową w stolicy naszej gminy.

 
Tymowa. Dwulatek pod kołami auta
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 24 lutego 2017 17:41

Policja ustali, jak doszło do tego, że dwuletnie dziecko (chłopiec) znalazł się pod kołami samochodu. Okazało się, że jego mama wyjeżdżając z garażu ze swojego domu potrąciła dwulatka. –  Bo wypadku doszło w Tymowej w gminie Czchów. Jak na razie ustalamy przyczyny wypadku. Kobieta jest w szoku – mówi Ewelina Buda z brzeskiej policji. Malucha z do jednego z krakowskich szpitali przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w ciężkim stanie.

 
Czchów. Złote i Diamentowe Gody z medalami od prezydenta
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 20 lutego 2017 00:00

Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie – słowa świętego Jana Pawła II, Papieża – Polaka, były mottem uroczystości jubileuszu par małżeńskich. – Zawsze, kiedy wręczam Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wzruszam się. I nie jest to bynajmniej frazes uświęcony potrzebą chwili. Przyszło Wam żyć i wychować dzieci w trudnych czasach, ale miłość i wzajemny szacunek, pomogły dożyć tak wspaniałego jubileuszu – mówił podczas jubileuszu par małżeńskich, Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Gmina Czchów: Sporo na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 stycznia 2017 22:31

Rada Miejska w Czchowie uchwaliła budżet na 2017 rok. – Sporo, na temat wydatków i zamierzeń inwestycyjnych samorządu, mówiliśmy podczas komisji problemowych. Dlatego podczas sesji, sprawa budżetu nie budziła tyle emocji. Budżet na 2017 rok uwzględnia nie tylko wiele inwestycji, ale także zabezpiecza najważniejsze potrzeby gminy i jej mieszkańców – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wraz z budżetem na ten rok radni przyjęli wieloletni plan finansowy, obejmujący lata 2017 – 2025.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 53

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .