Reklama
Czchów. Bezpłatnie do prawnika
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 14 stycznia 2018 23:36

Od początku 2016 roku w gminie Czchów funkcjonuje system nieodpłatnej pomocy prawnej  Zadanie polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, realizowanym przez Powiat Brzeski w porozumieniu z Gminami z terenu Powiatu: Gminą Borzęcin, Gminą Czchów, Gminą Dębno, Gminą Gnojnik, Gminą Iwkowa i Gminą Szczurowa. – Zachęcam do skorzystania z pomocy prawnika, porady są bezpłatne, to wspólna inicjatywa powiatu i gminy – podkreśla Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Oświadczenie Burmistrza Czchowa
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 11 stycznia 2018 15:11

Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego od 2002 r. realizuje zadanie inwestycyjne na obszarze jeziora będącego własnością Skarbu Państwa. Związek dzierżawi teren od Tauronu, który jest zarządcą  jeziora.  Do tej pory wykonano inwestycje na kwotę ponad 65 mln zł. Ostatnie zadanie opiewające na kwotę 40 mln zakończyliśmy w 2015 r. Była to inwestycja sfinansowana z MRPO i na każdym etapie jego realizacji przy pełnej wiedzy i współpracy ze służbami Urzędu Marszałkowskiego. Zadanie to było poddane kontroli nie tylko merytorycznej, finansowej, ale przede wszystkim w aspekcie prawnym od samej aplikacji, aż do uruchomienia płatności przez cały czas realizacji, skończywszy na wypłacie ostatniej transzy. Co zaś do przetargów, to co najmniej dwukrotnie dokumenty przetargowe były szczegółowo kontrolowane przez do tego powołane Departamenty Urzędu Marszałkowskiego. Departament nie wnosił żadnych uwag. Zaznaczę też. Że w międzyczasie, tj. w 2012 r. Związek został skontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontroli i nie wykazano zaniechań czy też nieprawidłowości mogących naruszyć prawo. W wystąpieniu pokontrolnym NIK z 2012 r.  w pkt 9 napisano, cytuję: „NIK nie wnosi uwag do wyboru przez Związek trybu udzielenia zamówień publicznych oraz ostatecznych rezultatów  przeprowadzonych postepowań w zakresie wyboru najkorzystniejszej oferty i zachowania konkurencji.

 
Czchów. Przybywa obywateli w gminie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 05 stycznia 2018 23:58

O 922 osoby wzrosła liczba mieszkańców gminy Czchów w ostatnich kilkunastu latach. Na koniec grudnia 2000 roku mieszkały tutaj  8974 osoby, a na koniec 2017 roku - 9896.  Tylko w jednej miejscowości Będziszyna, ubyło mieszkańców. Jest ich obecnie 145, a było 150. W innych ta liczba zwiększyła się. W Czchowie jest ich 2397 (było – 2207); Biskupicach Melsztyńskich jest 432 (było – 420);  Domosławice – 337 (było 268); Jurków – 1368 (było – 1187); Piaski Drużków – 477 ( było – 310); Tworkowa - 1114 (było – 1020); Tymowa – 1711 (było 1499); Wytrzyszczka – 458 (było – 442); Złota – 1457 (było 1336).

 
Czchów. Gmina z budżetem
WYDARZENIA - Czchów
środa, 03 stycznia 2018 23:03

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czchowie, zaplanowanej na trzecią dekadę grudnia, radni podejmą uchwałę w sprawie budżetu na 2018 rok. – Projekt został przedyskutowany podczas pracy w komisjach problemowych, dlatego nie sadzę, by radni zaproponowali jakieś istotne zmiany. To co nas martwi, zresztą jest to problem nie tylko Czchowa, ale wszystkich gmin i powiatów w Polsce, to coraz niższa subwencja oświatowa – podkreśla Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Dochody gminy zamkną się kwotą blisko 54 milionów złotych (53.959.798 złotych). Zaplanowano wydatki na poziomie 57.269 miliona złotych. Na inwestycje zaplanowano rekordową w dziejach gminy kwotę: ponad 12.5 miliona złotych. To jeden z najwyższych wskaźników inwestycyjnych nie tylko w powiecie brzeskim, ale w całej Małopolsce. Nim scharakteryzujemy zaplanowane na 2018 rok inwestycje, słów kilka o innych wydatkach samorządu.

 
Czchów. Konkurs Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 02 grudnia 2017 01:00

Czchowskiej oraz Klub Seniora „Nasza Chata”, zachęceni sukcesem poprzednich edycji konkursu plastyczno-technicznego o tematyce bożonarodzeniowej, serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w V Gminnym Konkursie pt. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”. – Naszym celem jest kultywowanie pięknej tradycji, promowanie lokalnego rękodzieła., integracja pokoleniowa społeczeństwa, pokazanie Wartość wspólnej pracy, przynosząca korzyści dla ogółu społeczeństwa – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Czchów. Wyśpiewali wolność…
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 25 listopada 2017 23:09

W Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie, z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, organizowany jest konkurs wokalny, którego celami są: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskie oraz upowszechnianie piosenek patriotycznych wśród dzieci. W ósmej już edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. "Młodzież pamięta" udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. W pierwszej części były grupowe występy uczniów z klas 0-3. Później ponad 30 uczniów z klas 4-7 rywalizowało indywidualnie.

 
Jest już kilka wariantów przebiegu nowej drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 listopada 2017 22:37

Czy budowa nowej drogi Brzesko – Nowy Sącz jest realna? Burmistrz Czchowa Marek Chudoba coraz częściej powątpiewa. – Mam wrażenie, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawia takie propozycje, by odrzuciły je samorządy, a przede wszystkim sami mieszkańcy. A wtedy będzie mogła oznajmić: chcieliśmy wybudować, ale nie ma na to przyzwolenia społecznego. Tymczasem prawda jest inna: my, mówię o samorządowcach, proponujemy trasę, która będzie z jednej strony mniej kosztowna i w dodatku o kilka kilometrów krótsza. Tylko nikt nas nie słucha. Budowa nowej sądeczanki to bez wątpienia sprawa polityczna – cedzi bez ogródek włodarz Czchowa.

 
Czchów. Szkoła o wolności
WYDARZENIA - Czchów
środa, 15 listopada 2017 20:34

W Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie jest organizacja konkursu wokalnego, którego celami są: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskie oraz upowszechnianie piosenek patriotycznych wśród dzieci. W ósmej już edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. "Młodzież pamięta" udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. W pierwszej części były grupowe występy uczniów z klas 0-3. Później ponad 30 uczniów z klas 4-7 rywalizowało indywidualnie. Niezależnie od uzyskanych wyników słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do kultywowania tak ważnych dla narodu tradycji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 55

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .