Czchów. Nawet 9 tysięcy złotych dotacji
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 16 lutego 2019 00:06

Nawet dziewięć tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji można otrzymać na wymianę pieca. Burmistrz Czchowa informuje o możliwości uzyskania dofinansowania w wysokości do 9 000,00 zł (zakup i montaż kotła - 8 000,00 zł; modernizacja instalacji wewnętrznej 1 000,00 zł) na wymianę kotłów zasilanych paliwem stałym. W zakresie w/w dofinansowania można zainstalować kotły zasilane: węglem kamiennym typu ekogroszek, drewnem oraz peletem. Wszelkie informację oraz ankiety zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Miejskim w Czchowie – pokój nr 16. Projekt realizowany jest do 31.10.2019 r. Jak podkreśla burmistrz Marek Chudoba smog to śmiertelny problem, który dotyka każdego mieszkańca Małopolski, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Badania pokazują, że rozwiązania w zakresie likwidacji niskiej emisji polegające na konieczności wymiany źródeł ogrzewania, zakazu sprzedaży węgla niskiej jakości, czy zaostrzenia kar za spalanie odpadów mają wśród mieszkańców Małopolski poparcie w granicach 90 procent.

 
Czchów. Burmistrza zaprosił marszałek
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 lutego 2019 17:17

Mam wrażenie, że marszałek Małopolski Witold Kozłowski podziela nasze zdanie w sprawie przebiegu drogi ekspresowej Brzesko – Nowy Sącz. Kilka dni temu spotkaliśmy się w gonie kilku wójtów i burmistrzów, ustaliliśmy przebieg trasy – taki przebieg, który jest do zaakceptowania przez wszystkie samorządy, w najmniejszym stopniu ingeruje w tereny zurbanizowane, a w dodatku zapewnia równomierny rozwój wszystkich gmin powiatu brzeskiego i nowosądeckiego. Przebieg tego spotkania zreferowałem marszałkowi Kozłowskiemu. Gospodarz województwa zaprosił mnie na spotkanie do Krakowa. Wydaje się mi, że marszałek podziela nasze uwagi i jest gotów nas wesprzeć w relacjach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – ocenia po spotkaniu burmistrz gminy Czchów, Marek Chudoba.

 
Czchów. Dzielą środki
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 lutego 2019 13:10

Ruszył maraton zebrań wiejskich w gminie Czchów. Oprócz spraw bieżących wyłaniani są na nową kadencję Sołtysi oraz Rady Sołeckie. Na zebraniu w Piaskach-Drużkowie w wyborach na stanowisko sołtysa wsi po raz kolejny zwyciężył Ryszard Gałek, wygrywając z Pawłem Marszałkiem. W skład nowej Rady Sołeckiej wchodzą: Joanna Bodziony, Piotr Czyżycki, Mieczysław Kierczak, Kazimierz Michalik, Zbigniew Krzyżak, Bolesław Szczepański. Plan wydatków Sołectwa na 2019 rok: 28 000 zł.

 
Czchów. Blisko 12 milionów złotych na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 11 lutego 2019 00:00

Od wielu lat gmina Czchów utrzymuje szybkie tempo inwestycyjne. W tegorocznym planie wydatków, wydatki majątkowe oszacowano na ponad 11.8 miliona złotych. - Jak znam życie, ta kwota wzrośnie, bo w trakcie roku, zapewne uda się nam pozyskać kolejne środki. Nasz budżet jest nie tylko proinwestycyjny i prorozwojowy, ale także prospołeczny. Realizujemy bowiem wiele inwestycji, które wspierają wielopokoleniowe rodziny. Mamy środki na rozwój infrastruktury komunalnej, drogowej, ale także na inwestycje związane z oświata i kulturą. Warto dodać, że gros tych środków to pieniądze unijne. Od wielu lat gmina skutecznie zabiega o środki Wspólnoty Europejskiej, a nasze wnioski oceniane są bardzo wysoko przez ekspertów, których powołuje zarząd województwa małopolskiego – mówi naszje redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Blisko 12 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 18 stycznia 2019 20:57

Blisko dwanaście milionów złotych przeznaczyła na inwestycje w tegorocznym budżecie gmina Czchów. To jeden a najwyższych wskaźników w regionie tarnowskim. Warto dodać, że budżet – po stronie dochodów ma blisko 53.7 miliona złotych, wydatki zapisano na poziomie 56.7 miliona złotych. - Od wielu lat przybywa nam zadań, ale ślad za tym nie idą rządowe dotacje. Przykładem tego jest chociażby oświata: rząd przyjął ustawę o podwyżkach pensji, a nam dał... mniejszą subwencję oświatową. Zresztą oświata to nie jedyne zadanie, na które państwo daje mniej środków niż nas to kosztuje – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Na co gmina przeznacza środki?

 
Czchów. Konkursowe zmagania za nami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

Znamy już laureatów VI Gminnego konkursu pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa 2018”. Pomysł, aby piękne tradycje bożonarodzeniowe kultywować m.in. poprzez wykonywanie szopek zrodził się w 2012 roku. Była to inicjatywa Klubu Seniora „Nasza Chata”. Ciężar organizacji i ufundowania nagród przejął na siebie Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej dziś realizuje jego 6 edycję – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Osrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Burmistrz Marek Chudoba podkreśla, że inwestowanie w tego typu konkursu ma sens. - Z jednej strony jest to kultywowanie tradycji, z drugiej forma współzawodnictwa i integracji – mówi burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz apeluje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 stycznia 2019 00:21

Zima staje się coraz bardziej uciążliwa. Gwoli prawdy, przypomina nam, w jakiej szerokości geograficznej żyjemy. Dlatego Burmistrz Czchowa Marek Chudoba zwrócił się z prośbą o niepozostawianie pojazdów na poboczach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dróg gminnych. 

 
Tymowa. Przygotowania do jubileuszu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 stycznia 2019 15:53

W tym roku rozpoczną się przygotowania do setnej rocznicy powstania jednostki OSP w Tymowej. - To jedna z najstarszych i najpracowitszych jednostek w regionie tarnowskim – ocenia Marek Chudoba. Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Tymowej powstała w 1900 roku z inicjatywy Wojciecha Jasnosza, Jakuba Barwiołka, Michała Lendy i Marcina Kluby. Pierwszym komendantem był Wojciech Jasnosz, następnie funkcję tę pełnili: Jan Szpila, Stefan Ziółkowski, Wojciech Nastałek, Aleksander Tekiela, Kazimierz Marcinek, Eugeniusz Kornaś, Roman Trepa, Zbigniew Adamczyk i Tadeusz Szot. W 1954 roku OSP otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców i samochód z demobilu marki Dodge, następnym pojazdem w Tymowskiej remizie był Lublin.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 58

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .