Czchów. Po kontroli z komendy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 13 czerwca 2019 20:01

Niedawno przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadzili w jednostce OSP Czchów sprawdzian gotowości bojowej. Wszystko działo się tak jak podczas prawdziwej akcji, najpierw syrena alarmowa, a później działanie przy pozorowanym wypadku drogowym. Liczył się czas, prawidłowość i profesjonalność działania strażaków ratowników, a także stan i utrzymanie sprzętu. Podczas końcowego podsumowania kontroli, otrzymaliśmy ocenę pozytywną – cieszy się Marek Chudoba, szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie.

 
Czchów. Budowa sieci w gminie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 08 czerwca 2019 21:33

Niedawno została podpisana umowa pożyczki przez Burmistrza Czchowa: Marka Chudobę, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy, Moniki Kurzydło, z Zarządem Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w składzie: Kazimierz Koprowski – Prezes Zarządu oraz Anna Biederman-Zaręba – Zastępca Prezesa Zarządu, na realizację projektu pn. Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Jurków – Równia i Szotówka, gm. Czchów”,w kwocie do 375 609,75 zł.

 
Czchów. Drogowe konsultacje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 05 czerwca 2019 21:41

Na 13 czerwca zaplanowano konsultacje społeczne związane z planami budowy drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz. - Podczas kilkugodzinnego spotkania będzie można przeanalizować propozycje przebiegu trasy. My, mówię o kilku gminach regionu, wyraziliśmy swoje stanowisko podczas spotkania, które jakiś czas temu, odbyło się w Iwkowej. Konsultacje zaplanowano w godzinach od 11 do 17. Zapraszam na spotkanie w Kinie Baszta w Czchowie – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Samorządy, przez których tereny przebiega droga krajowa nr 75 przyjęły wspólne stanowisko. Wskazują w nim, jako wariant wspierany, połączenie propozycji „A” oraz „B” z opracowywanego studium korytarzowego. To wariant z drogą z Nowego Sącza wzdłuż lewego brzegu Dunajca, z koniecznością budowy nowego mostu mniej więcej na wysokości kamieniołomu w Marcinkowicach i biegnącą przez zaplanowany już nowy most w Kurowie. Ten wariant przewiduje również m.in. budowę tunelu pod górą Just.

 
Czchów. Romski protest: będzie blokada drogi?
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 02 czerwca 2019 00:00

Atmosfera wokół 21 Romów, którzy od kilkunastu dni mieszkają w Czchowie, gęstnieje. Mieszkańcy są oburzenie postawą władz Limanowej, które to bez konsultacji z samorządem gminy Czchów, wbrew woli samych Romów, przesiedli ich do domu przy ulicy Sądeckiej w Czchowie. – Nikt nas o tym nie poinformował, nikt nas nie nauczył jak żyć w sąsiedztwie Romów. Może to i stereotypowe myślenie, ale mamy prawo się bać o swoje mienie, o swoje życie, o spokój. Domek, w którym zamieszkali Romowie, znajduje się blisko popularnej dyskoteki. Tam w weekendy bawi się nawet po półtora tysiąca młodzieży. A co będzie jak dojdzie do burd z udziałem naszej młodzieży i Romów. Czy ktoś o tym pomyślał? – mówi naszej redakcji jeden z mieszkańców Czchowa. Na razie mieszkańcy czekają. Liczą na reakcję. Skierowali list do kilkunastu instytucji. Dają jakiś czas na rozwiązanie problemu. Jeśli się to nie uda, to jesienią rozpocznie się protest na duża skalę. – Chcemy domy, jak Romy – pod takim hasłem zapowiadają systematyczną blokadę „Sądeczanki”. Zdeterminowanych jest około czterystu z nich. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policja znacznie część patroluje ten teren – szczególnie nocami oraz w weekendy.

 
Czchów. Z przewodnikiem na Basztę
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 01 czerwca 2019 10:07

Wzgórze zamkowe w Czchowie odzyskało swój dawny blask. Ścieżka militarna, deptak, nowe obiekty – to doskonały wabik na turystów. Widać to w każdy weekend.  – Już przeżywamy oblężenie, a co będzie latem. Oczywiście cieszy mnie to, bo od wielu lat, z melanż konsekwencją budujemy markę Czchowa – Letniej Stolicy Małopolski. Zapraszam do odwiedzenia miasta i zwiedzenia wzgórza. Zapraszam do skorzystania z przewodnika – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Wybiorą ławników
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 maja 2019 22:27

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów na ławników. Ostateczna decyzja będzie należała do Rady Miejskiej w Czchowie. W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 roku  kadencji ławników orzekających w sądach powszechnych, Prezes Sądu Okręgowego w Tarnowie zwrócił się do Rady Miejskiej w Czchowie z prośbą o dokonanie wyboru ławników: do Sądu Rejonowego w Brzesku - 2 ławników, do Sądu Rejonowego w Bochni - 1 ławnika, do orzekania z zakresu prawa pracy.

 
Czchów. Grodzisko powróciło w wielkim stylu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 21 maja 2019 16:17

Marzenia się spełniają… Marek Chudoba, burmistrz Czchowa nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. – Kiedy przed kilkunastoma laty mówiłem, że odbudujemy czchowski zamek, zagospodarujemy wzgórze pod Basztą, niewielu wierzyło, że jest to realne. Mnożono problemu: a to konserwator zabytków się nie zgodzi, a to skąd tyle pieniędzy na to weźmiemy. Upór i konsekwencja w dążeniu do celu jednak popłacają – mówi w rozmowie z nasza redakcją burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów miasto średniowieczne czyli Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 maja 2019 00:00

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej serdecznie zapraszają do udziału w „Jarmarku na Węgierskiej”,  który odbędzie się 18 i 19  maja 2019 roku (w sobotę i niedzielę) w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu przy ul. Węgierskiej w Czchowie (obok placu zabaw).  Podczas jarmarku pragniemy zaprezentować wytwórców wyrobów lokalnych: produktów spożywczych, rękodzieła, sztuki ludowej. – Zapraszam do Czchowa, przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jarmark na Węgierskiej towarzyszy „XXI Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego”, w ramach których najważniejsze zabytki Czchowa - kościół pw. Narodzenia NMP i zamek w Czchowie będzie można bezpłatnie zwiedzić wraz z  przewodnikami, którzy odkryją tajemnice tych wyjątkowych miejsc. Podczas jarmarku odbędą się

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 61

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .