Reklama
Gmina Borzęcin. Rusza konkurs 'Pochwal się Swoim Ogrodem'
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 28 maja 2020 21:57

Za oknem wiosna w pełni.  W tym roku, wykorzystując okres pandemii i ograniczenia w przemieszczaniu się, wiele osób znalazło więcej czasu, aby w przydomowych ogrodach zrobiło się jeszcze ładniej, niż zazwyczaj. Dla wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować efekty swojej pracy, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz świetlica GOK w Przyborowie przygotowali konkurs pt. „W moim ogrodzie”.  Patronat nad nim objął Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Wspierają go także sponsorzy.

 
Borzęcin. Punkt obsługi już działa
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 27 maja 2020 13:22

W Urzędzie Gminy w Borzęcinie uruchomiono Punkt Obsługi Interesanta. W punkcie będzie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje, pobrać i wypełnić wnioski w sprawach administracyjnych czy złożyć podania i wnioski na dzienniku podawczym. Nadal obowiązuje rygor stanu epidemii koronawirusa. Władze gminy apelują o stosowanie się do zakazów i nakazów. 

– Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców przywróciliśmy w gminie Borzęcin bezpośrednią obsługę petenta. Od środy 20 maja funkcjonuje punkt obsługi interesanta. W pierwszym etapie częściowego otwarcia urzędu w godz. 9-12 co nie znaczy, że poza tymi godzinami petenci nie są przyjmowani, oczywiście w godzinach pracy urzędu. Po części wróciliśmy do tej normalności sprzed czasu pandemii – mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

 
Borzęcin. Od poniedziałku urząd gminy wznawia bezpośrednią obsługę petentów
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 22 maja 2020 14:09

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 maja br. (tj. poniedziałek) Urząd Gminy Borzęcin wznawia bezpośrednią obsługę petentów w pełnych godzinach pracy Urzędu.  W związku z powyższym uruchomiony 20 maja br. Punkt Obsługi Interesanta znajdujący się na I piętrze budynku będzie czynny w godzinach:

 
Borzęcin. Biblioteki z obostrzeniami
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 12 maja 2020 15:57

Dzisiaj – 11 maja działalność wznowiły biblioteki w gminie Borzęcin. – Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by były to miejsca bezpieczne: zarówno dla wypożyczających książki, jak i pracowników. Nie zwalnia nas to jednak wszystkich z przestrzegania zasad higieny, bezpieczeństwa, zachowania stosownej odległości, dezynfekowania rąk, zakrywania ust i nosa maseczkami jedno czy wielorazowymi. O tę ostrożność, o rozwagę, o stosowanie się do wszelkiego rodzaju nakazów i zakazów apeluję do wszystkich, także tych którzy korzystają na co dzień z placówek kultury, w tym z bibliotek w naszej gminie – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 
Borzęcińska Tarcza. Gmina wesprze lokalnych przedsiębiorców
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 01 maja 2020 00:00

Gmina Borzęcin przygotowała pakiet wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 i wprowadzone zakazy i obostrzenia, zmuszeni byli zaprzestać lub znacznie ograniczyć swoją działalność. Przedsiębiorcy z terenu gminy mogą liczyć na zwolnienia i przedłużenia terminu płatności podatków od nieruchomości, zwolnienia z płatności podatku od środków transportowych oraz umorzenia czynszu w przypadku najmu gminnych lokali.

 
Ponad 30 ton żywności dla mieszkańców gminy Borzęcin
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 23 kwietnia 2020 20:14

Ponad 30 ton żywności trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Borzęcin, a w szczególności osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych w wyniku kolejnej edycji dystrybucji żywności zorganizowanej   przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie we współpracy z CARITAS Archidiecezji Krakowskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Żywność została dostarczona do Borzęcina dzięki pomocy i wsparciu 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, a jej dystrybucją zarówno stacjonarną, jak również z dowozem do osób potrzebujących zajął się miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z jednostkami OSP z terenu gminy Borzęcin. Wsparcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie prowadzonej w ciągu dwóch dni akcji udzielił Posterunek Policji w Szczurowej.

 
Połowa domów z maseczkami
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 17 kwietnia 2020 00:00

Trzy tysiące maseczek trafiło dzisiaj do mieszkańców Borzęcina. – Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu druga partia trafi do kolejnych domów. Dzisiejszym popołudniem rozpoczęła się wcześniej zapowiadana dystrybucja maseczek ochronnych, bawełnianych, wielorazowych w Gminie Borzęcin. Trafiły one, za pośrednictwem Jednostek OSP bezpośrednio do domów mieszkańców. Strażacy z OSP w Borzęcinie Dolnym dystrybuowali maseczki oznakowanym samochodem strażackim w sołectwie Borzęcin Dolny – mówi wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak. Na jutro, na sobotę 18 kwietnia zaplanowano taką akcję w sołecwie Jagniówka.

 
Gmina Borzęcin. Maseczki dla każdego
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2020 19:54

Gmina Borzęcin jest pierwszą gminą w powiecie brzeskim i jedną z pierwszych w regionie tarnowskim, która zdecydowała się zakupić każdemu mieszkańcowi maseczkę wielokrotnego użycia. To kolejny krok samorządu w walce z koronawirusem. – Zdrowie i życie mieszkańców  naszej gminy to wartość największa. Na tym oszczędzać nie wolno, na tym na pewno nie będziemy – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. Jak podkreśla gospodarz gminy, pierwsza partia maseczkę dotrze do zamieszkałych w gminie już w piątek. Na pierwszy „ogień” pójdzie trzy tysiace sztuk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .