Reklama
Gmina Borzęcin szuka inwestorów
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 10 października 2020 00:00

Kolejne działki budowlane w gminie Borzęcin są na sprzedaż. Wójt Gminy Borzęcin informuje, że zostały ogłoszone przetargi na sprzedaż działek pod zabudowę mieszkaniową w Łękach i Borzęcinie. Przetargi zaplanowano na  22 październik 2020 roku. Działki zlokalizowane są  w północno zachodniej części miejscowości Łęki, przy drodze gminnej z Łęk do Szczepanowa w odległości około 1,0 km od centrum miejscowości Szczepanów, 8 km od centrum Brzeska. Teren objęty decyzją o warunkach zabudowy z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkalną – jednorodzinna. W zasięgu nieruchomości znajduje się uzbrojenie sieciami infrastruktury technicznej: energetycznej, gazowej i wodociągowej. Inne działki zlokalizowane w centralnej części miejscowości Łęki, w odległości 10 km od centrum Brzeska. Teren objęty decyzją o warunkach zabudowy z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkalną – jednorodzinna. Ponadto działka 1683/1 jest zabudowana budynkiem byłego sklepu (pustostan) oraz infrastrukturą towarzyszącą. W zasięgu nieruchomości znajduje się uzbrojenie sieciami infrastruktury technicznej: energetycznej, gazowej i wodociągowej.

 
Borzęcin. Strefa to już fakt
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 02 października 2020 21:00

W sumie kilkaset nowych miejsc pracy powstanie w nowo powstającej Strefie Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie. Obejmie ona około dwadzieścia pięć hektarów. Rozstrzygnięto przetarg, została także podpisana umowa –mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. – Wartość inwestycji po przetargu to kwota blisko 5 milionów złotych i jest to zadanie priorytetowe dla samorządu w bieżącej kadencji 2018-2023. Stawiamy na rozwój przedsiębiorczości, który generuje nie tylko nowe miejsca pracy, ale również dochody gminy.

 
Gmina Borzęcin. Dynamicznie w przyszłość
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 25 września 2020 00:00

Budowa i przebudowa chodników i dróg, remont i rozbudowa obiektów komunalnych oraz  doposażenie szkół, obiektów kultury i jednostek OSP w nowoczesny sprzęt służący realizacji statutowych celów to zadania, których realizacja towarzyszyła samorządowi gminy Borzęcin w pierwszych dwóch latach kadencji 2018-2023. Gmina, która w opublikowanym w 2020 roku rankingu zamożności „Bogactwo samorządów” prowadzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” sklasyfikowana została na 4. miejscu w regionie tarnowskim, z dochodem w przeliczeniu na mieszkańca w wysokości 3493,75 złotych stawia na tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, generującej miejsca pracy i dochody samorządowej kasy. Priorytetem bieżącej kadencji jest budowa infrastruktury i uruchomienie Strefy Aktywności Gospodarczej na ponad 20-hektarowym terenie w Borzęcinie – Borku, na którym już inwestują pierwsi przedsiębiorcy. Samorząd nie zapomina również o tworzeniu warunków dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego oferując w ciągłej sprzedaży działki budowlane na nowo powstających  osiedlach wydzielonych z gminnego zasobu komunalnego. Mowa o atrakcyjnie położonych działkach w Łękach, w Borzęcinie – Łazach oraz w centrum miejscowości Borzęcin, które chętnie znajdują nabywców wśród mieszkańców nie tylko gminy i powiatu, ale również województwa małopolskiego i Śląska.

 
Komunikat Wójta Gminy Borzęcin z dnia 7 września br. dla Mieszkańców Gminy Borzęcin, w tym osób przebywających w izolacji i kwarantannie
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 08 września 2020 17:24

W związku z potwierdzonymi zakażeniami w przedszkolu w Borzęcinie Górnym, jak również objęciem kwarantanną znacznej liczby mieszkańców gminy Borzęcin informuję co następuje:

 
OSP Borzęcin Górny z nowym sprzętem ratowniczym
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 02 września 2020 00:00

W poniedziałek, 24 sierpnia br. przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 5 Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka przekazał jednostce OSP Borzęcin Górny specjalistyczny namiot, który ułatwi prowadzenie działań związanych z walką z COVID-19. Sprzęt został zakupiony w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, a jego zakup sfinansowano w części z funduszy europejskich. W skład namiotu, który ułatwi pracę strażakom, wchodzi m.in. przyczepa transportowa, agregat prądotwórczy czy nagrzewnica olejowa. Dzięki temu wnętrze będzie oświetlone i ciepłe. Namiot został wyposażony m.in. w 10 łóżek polowych, 10 foteli (krzeseł) składanych, stolik polowy oraz śpiwory. Zakupione przez samorząd województwa małopolskiego zestawy trafiły do 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce.

 
Gmina Borzęcin wśród najbogatszych gmin regionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 27 sierpnia 2020 21:06

Na 4. miejscu w regionie tarnowskim i 341. wśród 1537 gmin wiejskich w kraju sklasyfikowana została gmina Borzęcin w rankingu „Bogactwo samorządów”, który ukazał się w ostatnim numerze Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Ranking uwzględnia wyniki finansowe gmin na koniec 2019 roku, a więc w przededniu kryzysu związanego z pandemią Covid-19 i l

 
Borzęcin. Perły architektury
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 18 sierpnia 2020 12:36

Elżbieta Stachyra z Urzędu Gminy w Borzęcinie nie ma wątpliwości. Perłami polskiego, ale również naszego lokalnego, borzęcińskiego krajobrazu są zdobiące go licznie kapliczki, figury i krzyże przydrożne, wpisujące się w rejestr zabytków sztuki sakralnej. Te pozornie wydawałoby się nieciekawe i niejednokrotnie naruszone już zrębem czasu wytwory kultury ludowej skrywają w sobie nieraz wielkie tajemnice. Znaczone nimi rozstaje wiejskich dróg to bowiem konkretne historie ludzi i miejsc, o czym dowiedzieć się możemy z kapliczkowych inskrypcji. Przyglądając się bliżej obiektom tak zwanej małej architektury sakralnej, możemy zatem nie tylko podziwiać piękno architektoniczne ich formy, ale również dostrzec w nich symbole wiary, a także wartości ważne dla samych fundatorów – mówi.

 
Borzęcin. Gmina ma procedury związane z COVID-19
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 21:25

Mamy procedury związane z COVID 19, miejmy jednak nadzieję, że nie będzie ich trzeba zastosować. Jesienią pandemia może znacząco ograniczyć pracę stacjonarną szkół; lokalne zamykanie szkół to dobre rozwiązanie – twierdzi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. Jego zdaniem sytuacja epidemiczna jest dynamiczna. Obserwując ponowny wzrost zachorowań, z obawą patrzymy w przyszłość, również w kontekście rozpoczęcia od 1 września nauki szkolnej w trybie stacjonarnym. Oczywiście jesteśmy w stanie się przygotować i dostosować do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, ale należy zaznaczyć, że zagrożenie jest obecnie duże; większe niż w marcu, kiedy podjęto decyzję o zamknięciu szkół – dodaje wójt Kwaśniak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .