Razem na rzecz budowy połączenia Mościc z autostradą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 23 lutego 2019 21:24

Będzie zawarte nowe porozumienie pomiędzy Województwem Małopolskim, Powiatem Tarnowskim, Miastem Tarnowem i Gminą Wierzchosławice, a także Grupą Azoty w celu realizacji budowy nowej drogi i mostu, łączącego wierzchosławicki węzeł autostradowy z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Takie ustalenia zapadły na kolejnym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Tarnowie w sprawie doprowadzenia do wykonania tej niezwykle ważnej inwestycji dla regionu tarnowskiego. W spotkaniu ze strony Samorządu Województwa Małopolskiego uczestniczyli Wicemarszałek Łukasz Smółka, Członek Zarządu Anna Pieczarka i dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Marta Maj, Samorząd Powiatu Tarnowskiego reprezentowali Starosta Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma i Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Miasto Tarnów Prezydent Roman Ciepiela, Gminę Wierzchosławice Wójt Andrzej Mróz, a Grupę Azoty Wiceprezes Witold Szczypiński.

 
Gmina Zakliczyn. Inwestycyjne plany na 2019 rok
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 23 lutego 2019 21:23

Rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym w Gwoźdźcu, rewitalizacji Rynku w Zakliczynie, budowa dwóch bloków mieszkalnych w ramach Rządowego Programu Mieszkanie Plus oraz nowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych to główne zadania inwestycyjne planowane przez samorząd Zakliczyna w 2019 roku. Pieniędzy na przedsięwzięcia inwestycyjne jest coraz więcej, gdyż dobry stan finansów państwa skutkuje tym, że gmina ma wyższe dochody. W przyjętej uchwale budżetowej w wersji wyjściowej dochody gminy Zakliczyn w bieżącym roku w przewidziano na kwotę 51,7 mln zł, zaś wydatki na 53,2 mln zł. Nie wzrosną podatki lokalne, które utrzymywane są na tym samym poziomie po ich obniżeniu w grudniu 2014 roku. Mimo to znów przewidywany jest wzrost dochodów własnych gminy.

 
Szerzyny. Będzie PSZOK
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 23 lutego 2019 21:22

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, które po naprawie zyskają drugie życie i posłużą innym. Koszt projektu szacowany jest na kwotę prawie 1,5 miliona złotych. Warto jednak dodać, że dwie/trzecie tej sumy bo około milion złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał w tamtym roku, w imieniu gminy, wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd. Papier, plastik i szkło, tego rodzaju tworzywa praktycznie większość mieszkańców już segreguje. Ale co zrobić z odpadami, które do zwykłej segregacji się nie nadają – zużytym sprzętem AGD, starymi oponami, meblami, świetlówkami czy olejami?

 
Lisia Góra. Sołtysi z wyboru
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 lutego 2019 11:38

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lisia Góra 11 osób otrzymało oficjalne zaświadczenia o wyborze na stanowisko Sołtysa. Wcześniej – 20 stycznia – w gminie odbyły się wybory na Sołtysa i do Rad Sołeckich. Wybory odbyły się zgodnie z prawem. Głosowano w lokalach wyborczych, nad prawidłowym przebiegiem czuwały komisje wyborcze. Kampania wyborcza była spokojna, najwięcej kandydatów – czterech – wałczyło o stanowisko Sołtysa w Lisiej Górze.

 
Szerzyny. Szkoły do ocieplenia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 lutego 2019 11:37

W sumie cztery budynki szkół na terenie gminy Szerzyny zostaną poddane termomodernizacji. Działanie obejmować będzie wymianę całej sieci centralnego ogrzewania łącznie z piecami. Będzie także wymiana źródeł oświetlenia. Dzięki temu szkoła ograniczy również pobór mocy poprzez budowę pomp ciepła czy instalacje fotowoltaiczne. To wszystko ma sprawić, że utrzymanie szkół będzie tańsze. A więc zainwestujemy w cztery budynki szkół. Łączna kwota prac na wszystkich budynkach to 2 miliony 700 tysięcy złotych. To będzie prawdziwa rewolucja dla z zespołów szkół w Ołpinach, Żurowej, Szerzynach i Czermnej. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego gmina otrzyma wsparcie w wysokości 1,4 miliona  zł. Umowy gwarantujące przyznanie unijnego dofinansowania podpisali w ubiegłym roku wicemarszałek Stanisław Sorys oraz wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd. Przy wsparciu tych środków uda się przede wszystkim przeprowadzić remonty instalacji do ogrzewania, a w miejsce starych urządzeń zamontować bardziej ekologiczne źródła ciepła: pompy ciepła i kotły gazowe. Oszczędności przyniesie też wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

 
Region. Małopolskie Remizy 2019
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 20 lutego 2019 23:07

Nawet 60 tysięcy złotych dotacji będzie można otrzymać na remont remizy strażackiej. Na złożenie wniosku gminy i jednostki OSP mają czas tylko do 13 marca 2019 roku.  Środki te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i jakości pracy strażaków-ochotników.Za łączną kwotę 4 milionów  zł, w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” dotacja będzie mogła być przeznaczona na: zakup materiałów budowlanych, niezbędnych do wykonywania prac budowlano-remontowych; wykonanie prac budowlano-remontowych (w tym zagospodarowania terenu wokół remizy) w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków; wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. 

 
Wojnicz. Kino do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 lutego 2019 23:27

Scena kina w Wojniczu zostanie gruntownie odnowiona. Wniosek Gminnego Ośrodka Kultury zyskał uznanie w oczach ekspertów z Warszawy. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie stworzenie odpowiedniego „klimatu” wokół inwestycji.

 
Samorząd nie składa się z obietnic
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 lutego 2019 13:13

rlucarz1Rozmowa z Romanem Łucarzem, starostą tarnowskim.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .