Ryglice. Najdroższa woda w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 września 2018 21:21

Ponad 22 złote za wodę i ścieki płacą mieszkańcy Ryglic. To najwyższa stawka w regionie. W Krakowie cena wody i ścieków wynosi – 10.15 złotego; w Bochni – 9.21; w Brzesku – 12.58; gminach Tarnów i Skrzyszów – 9.30; w Zakliczynie – 12.18, w Wojniczu – 12.58, w Radłowie – 11.05; w Lisiej Górze 10.80; w Oleśnie – 8.31; Wietrzychowicach – 8.51; w Tarnowie 9.30, w Tarnowie – Mościcach (instalacja Azotów, z której korzysta część tarnowian) – 7.28 złotego; w Rzeszowie 8.88 i Dębicy – 9.26 złotego.

 
Ćwików. Wojennym bohaterom
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 września 2018 10:04

W sumie 47 osobom, ufundowano pomnik poległym w czasie zawieruch wojennych. Mowa o 34 ofiarach I wojny światowej oraz 13 II wojny światowej. Dzisiaj, odnowiony pomnik, ponownie poświęcono, a przy okazji była to doskonała okazja do wielkiej manifestacji czci i patriotyzmu. Mieszkańcy Ćwikowa, w gminie Olesno zdali egzamin z patriotyzmu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta, odprawiona przy miejscowej remizie, której przewodniczył ks. prałat Jan Rybak, proboszcz z Olesna, a koncelebrowali m.in. ksiądz komandor Bogusław Wrona i ksiądz Marek Kądzielawa. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli pod odnowiony pomnik na rozstaju dróg, który osłonili poseł Wiesław Krajewski i wójt Witold Morawiec. W gronie gości znaleźli się radni woje łódzzdcy: Wojciech Skruch oraz Bolesław Łączyński. Pojawili się radni powiatu dąbrowskiego oraz samorządowcy z gminy Olesno. Na koniec, w domu strażaka odbył się program artystyczny i okolicznościowa konferencja.

 
Święto Fasoli w Zakliczynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 01 września 2018 17:58

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Dyrektor ZCK i Prezes Stowarzyszenia “Klucz” Kazimierz Dudzik  zapraszają na 19 Święto Fasoli, które odbędzie się w Zakliczynie w dniach 1-2 września. – Startujemy już dzisiaj. O godzinie 19. rozpocznie się wielkie show disco. Na scenie zaprezentuję się bowiem KORDIAN. Zapraszamy także na jutrzejsze wydarzenia – mówi naszej redakcji burmistrz Dawid Chrobak.

 
Region: Gmina Wojnicz z budżetem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 30 grudnia 2017 23:27

Budżet dla Gminy Wojnicz na rok 2018 już uchwalony. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wojniczu, która odbyła się 28 grudnia, Radni przyjęli zaproponowany przez Burmistrza Tadeusza Bąka projekt budżetu, i podjęli uchwałę, która określa sposób wydatkowania pieniędzy z gminnej kasy. Zaplanowana kwota dochodów to 49 175 054,00 zł, zakładane wydatki to 49 868 054,00 zł.

 
Premier Beata Szydło z wizytą w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 24 września 2017 17:12

Beata Szydło, premier rządu polskiego uroczyście dokona otwarcia nowej instalacji, która została wybudowana w Zakładach Azotowych w Tarnowie. Jutro zostanie otwarta kolejna, gigantyczna inwestycja Grupy Azoty w Tarnowie. To warta 320 milionów złotych wytwórnia poliamidów. Prace trwały dwa lata. W uroczystym otwarciu nowego obiektu będzie uczestniczyć premier Beata Szydło. Jak mówi nam wiceprezes Józef Rojek z tarnowskich Azotów nowa inwestycja pozwoli nie tylko na zwiększenie produkcji, ale przede wszystkim poprawi zyskowność spółki, zmniejszy podatność na złe warunki rynkowe i zagwarantuje setki miejsc pracy. Aktualnie gigant chemiczny z siedzibą w Tarnowie produkuje rocznie około 100 tys. ton poliamidu i jest jednym z większych dostawców tego związku chemicznego w Europie. Dzięki otwieranej w poniedziałek inwestycji, zakład może zwiększyć produkcję o około 80 tys. ton.

 
Pojezierze Tarnowskie pod znakiem zapytania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 lipca 2017 01:00

Ważą się losy projektu „Pojezierze Tarnowskie”. Jakkolwiek do samej idei zagospodarowania terenów po wyrobiskach żwirowych oraz zbiorników już istniejących – na potrzeby turystyki, rekreacji i wypoczynku – nikogo przekonywać nie trzeba, samo przygotowanie wniosku okazało się… niewypałem. Eksperci marszałka uznali, że założenia ekonomiczne projektu są po prostu mało wiarygodne. Sam projekt miał być realizowany w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. I właśnie sektor prywatny w tym przypadku „nawalił”. Jeden z przedsiębiorców, który chciał uczestniczyć w projekcie, prowadzi firmę o obrotach rocznych w skali kilkuset tysięcy złotych, a wartość inwestycji, która zamierzał zrealizować opiewała na kilka milionów. W tej sytuacji trudno się dziwić ekspertów, że zasugerowali odrzucenie projektu. Idea jest jak najbardziej słuszna, dlatego warto jej moim zdaniem dać jeszcze raz szansę w kolejnym naborze, pod warunkiem jednak, że Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, która pilotowała projekt, lepiej dobierze partnerów z sektora prywatnego – ocenia radny wojewódzki, a zarazem ekspert w dziedzinie finansów, inwestycji samorządowych, Wojciech Skruch. Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys ubolewa, że idea – skądinąd świetna – jest raczej w fazie koncepcji. – Pytałem wiele razy: jak wygląda przygotowanie dokumentacji technicznej, sprawy własnościowe. Moim zdaniem udziałowcy projektu – mówię o kompleksowym podejściu – potrzebują jeszcze roku, by można było go należycie ocenić - mówi w rozmowie z nasza redakcją.

 
Sejmik. Samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 05 czerwca 2017 22:04

Samodzielne rządy dla Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce – to wynik sondażu preferencji wyborczych przeprowadzonego na terenie naszego województwa przez Marcina Palade, który od wielu lat naukowo zajmuje się tym zagadnieniem. PiS w całej Małopolsce  „zgarnąłby” 21 z 39 mandatów. Platforma Obywatelska miałaby 13 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – pięć. Poza sejmikiem znalazłyby się natomiast: Nowoczesna (4 procent poparcia w Małopolsce), Kukiz 15 (7 procent poparcia), Sojusz Lewicy Demokratycznej (3 procent) , Partia Razem (1 procent),  ugrupowanie Janusza Korwin – Mikkego (2 procent)  oraz inne komitety i partie (5 procent).

 
Sądeczanka. Nowa droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 01 czerwca 2017 22:11

Czy w ciągu kilku, najdalej kilkunastu lat, zostanie wybudowana nowa droga Brzesko – Nowy Sącz? Zdaniem dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest to jedno z priorytetowych zamierzeń resortu infrastruktury i drogownictwa. Sama budowa drogi będzie kosztowała od 4.5 do 6 miliardów złotych. Póki co przygotowano pięć wstępnych koncepcji przebiegi drogi. Żadna z tych propozycji nie przypadłą jednak do gustu samorządowcom. Najmocniej oprotestowali je mieszkańcy gminy Gnojnik. Ich zdaniem rozwiązania zaproponowane przez GDDKiA są nie do przyjęcia. Takie samo zdanie mieli na ten temat samorządowcy z Gnojnika. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy negatywnie zaopiniowali wszystkie pięć koncepcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .