Janusz Korwin Mikke spotkał się z mieszkańcami regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 02 marca 2015 21:53

4TR 4698Janusz Korwin – Mikke, kandydat nowej partii KORWiN, spotkał się z mieszkańcami Tarnowa. Mówił, że Polska potrzebuje dzisiaj radykalnych zmian: zarówno na poziomie polityki wewnętrznej, jak i zagranicznej. ­Nie martwi go, że jako przyszły prezydent, przynajmniej na razie, nie będzie miał oparcia w parlamencie. Przypomniał, że Ronald Reagan nie miał większości w parlamencie przez połowę swojej kadencji i przepychał różne ustawy.

 
Województwo małopolskie wspiera parafie, gminy i biblioteki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 01 marca 2015 01:00

Sejmik samorządowy województwa małopolskiego wspiera zabytki i kulturę. –  Tylko na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty  budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa małopolskiego, przekazaliśmy ostatnio  3.5 miliona złotych – wylicza radna sejmiku województwa małopolskiego, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Janusz Korwin Mikke przyjedzie do Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 24 lutego 2015 00:03

TRA 27391 marca do Tarnowa przyjedzie Janusz Korwin Mikke. Organizatorzy mityngu zapraszają w niedzielę do tarnowskiego hotelu Bristol (ul. Krakowska 9). Początek spotkania z kandydatem na prezydenta RP, europosłem, prezesem partii KORWiN zaplanowano na godzinę 19.00.

 
Nowy wicewojewoda małopolski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 17 lutego 2015 12:32

Wojciech Szczepanik został wicewojewodą małopolskim. Do tej pory był dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie. - Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz z dniem 16 lutego 2015 roku powołała na stanowisko Wicewojewody Małopolskiego Wojciecha Szczepanika - informuje Jan Brodowski, rzecznik Prasowy Wojewody Małopolskiego.

 
Wola Dębińska. Pomóżmy Gabrysi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 14 lutego 2015 22:24

Już w najbliższą niedzielę, w godz. 10-16 w Szkole, w Woli Dębińskiej, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych. Na odnalezienie „genetycznego bliźniaka” oczekuje między innymi 9-letnia Gabrysia z Dębicy. Dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną i jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Niestety, jej braciszek nie może być dawcą. – Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Należy pamiętać o tym, że rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie 4 ml krwi bądź wymazu z policzka nie boli, ale kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu być może, można uratować życie - podkreślają organizatorzy akcji z Fundacji DKMS Polska. Żeby zostać potencjalnym dawcą szpiku należy zabrać ze sobą dokument z nr PESEL, mieć od 18 do 55 lat, ważyć minimum 50 kg i nie posiadać dużej nadwagi. Komplet informacji w załączonych plikach.

 
Wierzchosławice: Solidarność Rolnicza bliżej Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 stycznia 2015 23:13

3TR 2303Z działaczami rolniczej Solidarności, w Wierzchosławicach pod Tarnowem w miniona niedzielę spotkał się Andrzej Duda, poseł do Parlament Europejskiego, a zarazem kandydat Prawa Sprawiedliwości na urząd prezydenta Polski. Jego zdaniem polska wieś nie może być „kozłem ofiarnym” braku aktywnej polityki prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Dlaczego prezydent nie wystąpił w obronie polskiej wsi i rolnictwa, kiedy nakładano na nas embargo. Moja wizja prezydentury jest inna. Będę bronił poszkodowanych, bronił polskiej wsi, rolnictwa p zapewniał w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, Andrzej Duda.  Najpierw uczestniczył on w nabożeństwie ku czci Wincentego Witosa, które zostało odprawione w miejscowym kościele parafialnym. Potem, w 141 rocznicę urodzin trzykrotnego premiera Polski, złożył kwiaty na jego grobie.   

 
Wierzchosławice: Kaczyński i Duda u Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 17 stycznia 2015 16:45

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2006 – 2007 premier rządu polskiego Jarosław Kaczyński oraz  kandydat tej partii w wyborach prezydenckich w Polsce, zaplanowanych na lipiec 2015 roku Andrzej Duda, spotkają się jutro z rolnikami z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność Rolników Indywidualnych  w Wierzchosławicach pod Tarnowem.  – Wybór tego miejsca nie jest dziełem przypadku. Tutaj urodził się, mieszkał, a potem spoczął Wincenty Witos, jeden z najwybitniejszych polskich, chłopskich polityków.  Jest on wzorem do naśladowania dla innych. Były premier oraz nasz kandydat na prezydenta oddadzą w ten sposób hołd  trzykrotnemu premierowi rządu polskiego – mówi naszej redakcji poseł Edward Czesak, szef struktur PiS w tarnowskim okręgu wyborczym.

 
Zmarł były wicemarszałek Małopolski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 14 stycznia 2015 01:03

Marcin Pawlak, burmistrz Dobczyc, w latach 1998 – 2002 wicemarszałek Małopolski. Zmarł w wieku 65 lat, po ciężkiej chorobie. Był jednym z architektów odrodzonego samorządu województwa małopolskiego. Samorządowiec z krwi i kości, człowiek prawy, szlachetny. Pogrzeb zaplanowano na 15 stycznia w Dobczycach. Wolą zmarłego były, by pieniądze przeznaczone na kwiaty, na jego grób, wpłacić, na konto Hospicjum „Bądźmy razem” w Wiśniowej (konto BS Dobczyce, 62860200000008002647500001).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 37

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .