Reklama
W sobotę Jarosław Kaczyński przyjedzie do Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 listopada 2014 22:21

PTR 2003Jarosław Kaczyński, prezes Prawa Sprawiedliwości, w latach 2006 – 2007 premier RP, spotka się w sobotę z mieszkańcami Tarnowa. Później odwiedzi Nowy Sącz. Spotkanie w Sali Lustrzanej w Tarnowie rozpocznie się o godzinie 15. Jarosław Kaczyński będzie namawiał mieszkańców miasta, to poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich w Tarnowie, Kazimierz Koprowskiego.

 
IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 listopada 2014 11:54

Koncerty, warsztaty, ogólnopolski konkurs organowy oraz jubileusz siedemdziesiątych urodzin ks. prof. Andrzeja Zająca – tak zapowiadają się IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie. Odbędą się one w dniach od 15 do 22 listopada, pod honorowym patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Okazją do ich zorganizowania jest przypadające 22 listopada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Dni Cecyliańskie rozpoczną się 15 listopada. Pierwszy z koncertów odbędzie się już 16 listopada. W kościele pw. NSPJ w Tarnowie, o godz. 15.00 wystąpi Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses.

 
Urszula Gacek konsulem RP w Nowym Jorku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 listopada 2014 02:41

Urszula Gacek, była senator RP, była poseł do Parlamentu Europejskiego, a wcześniej szefowa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina zostanie konsulem Polski w Nowym Jorku. To jedna z najbardziej prestiżowych placówek dyplomatycznych. Pozytywnie zaopiniowała ją Komisja Spraw Zagranicznych polskiego Sejmu. Nominacja to kwestia dni – twierdzą nasi informatorzy. Z naszych informacji wynika, że placówkę przejmie już 1 grudnia 2014 roku. Dzisiaj na komisji mówiła: Sama się wywodzę ze środowiska polonijnego, nieco innego, brytyjskiego, niemniej jednak jako córka Sybiraka i żołnierza Armii Andersa, a nawet honorowy członek Stowarzyszenia Kombatantów Polskich zapewniam o szacunku dla osób starszych, kombatantów.

 
Bochnia: Napad na właściciela kantoru. Trwa obława
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 27 października 2014 23:34

W Bochni trwa obława. Policja szuka mężczyzny, w wieku około 45 – 50 lat, który śmiertelnie postrzelił właściciela kantoru oraz ranił kobietę. Do strzelanina doszło na os. Niepodległości. – Dzisiaj około godz. 17.20 przed blokiem nr 11 przy ul. Legionów Polskich mężczyzna strzelił śmiertelnie do właściciela kantoru i postrzelił kobietę. Po napadzie uciekł w kierunku centrum miasta. – Na chwilę obecną policjanci skupiają się na czynnościach mających na celu schwytanie mężczyzny w wieku ok. 45-50 lat, średniego wzrostu, ubranego w odzież koloru ciemnego. Mężczyzna ten może posiadać przy sobie torbę lub reklamówkę - - mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji. – Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do bocheńskiego szpitala. - Obrażenia ciała mogą wskazywać na użycie broni palnej, czyli na postrzelenie. Właściciel kantoru zmarł w szpitalu. Kobieta jest lżej ranna. Wkrótce okazało się, że ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. – dodaje Ostręga. Policja apeluje: Jeżeli ktoś widział mężczyznę mogącego odpowiadać rysopisowi, udającego się w podanych godzinach do centrum miasta, prosimy o kontakt do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

 
Wierzchosławice: Zaduszki Witosowe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 27 października 2014 01:27

Po raz drugi prezydent Polski wziął udział w Zadyszkach Witosowych, które tradycyjnie, na przełomie października i listopada, odbywają się w rodzinnych stronach trzykrotnego premiera Polski, Wincentego Witosa. - Tu przy grobie Wincentego Witosa rozważamy, modlimy się i szukamy tego, co jest ważne do przekazania następnym pokoleniom" - powiedział prezydent. Zaduszki Witosowe rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Potem uczestnicy na cmentarzu w Wierzchosławicach złożyli wiązanki przy grobie Witosa. Nie zabrakło ludowców z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

 
Prezydent Polski w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 25 października 2014 21:44

W najbliższą niedzielę, prezydent Polski Bronisław Komorowski pojawi się w Wierzchosławicach. To kolejna wizyta głowy państwa, który w ten sposób chce oddać hołd jednemu z najwybitniejszych polskich polityków I połowy XX wieku, Wincentemu Witosowi. O godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Wincentego Witosa (Parafia Matki Bożej Pocieszenia. Natomiast o godz. 11.15    Uroczystość przy grobie Wincentego Witosa (Cmentarz w Wierzchosławicach).

 
W Czchowie i Gnojniku o nowej perspektywie unijnej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 października 2014 22:33

Członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys spotka się jutro z mieszkańcami gmin Gnojnik i Czchów. Na spotkanie w Urzędzie Gminy Gnojnik, o godzinie 10 zaprasza wójt Sławomir Paterek, a na spotkanie w kinie Baszta w Czchowie, burmistrz Marek Chudoba. Pierwsze zaplanowano o godzinie 10, drugie o 12. Tematem spotkań będzie nowa perspektywa unijna, na lata 2014 – 2020 oraz możliwość pozyskania środków na ten cel w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Wojnicz: Potrójna śmierć na obwodnicy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 października 2014 23:43

Trzy osoby zginęły w wypadku do którego doszło dzisiaj w Wojniczu. Tragedia rozegrała się na obwodnicy miasta. Było to zderzenie czołowe dwóch pojazdów. Wszyscy uczestnicy wypadku zginęli na miejscu. Droga jest nieprzejezdna. Policja skierowała ruch przez centrum Wojnicza, starą czwórką. Trwa ustalanie przyczyn i przebiegu zdarzenia. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 34

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .