Reklama
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 02 grudnia 2014 23:25

Ok. 130 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafi do parafii diecezji tarnowskiej. Dzięki tej akcji charytatywnej będzie można pomóc najmłodszym z rodzin potrzebujących. „Dziecko sercem rodziny” - to hasło ogólnopolskiej akcji Caritas, która w Adwencie jest organizowana po raz dwudziesty pierwszy. „Chcemy pokazać, że to serce musi być gorące, musi bić mocno, musi darzyć miłością i oczekuje na miłość. Wyrazem tej miłości będzie nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i złożenie ofiary, która jest przeznaczona na letni i zimowy wypoczynek dzieci z rodzin potrzebujących ” - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 
Roman Ciepiela prezydentem Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 01 grudnia 2014 00:58

704 głosy więcej miał w rywalizacji o fotel prezydenta Tarnowa Roman Ciepiela. Głosowało na niego około 52 procent mieszkańców miasta, a na jego rywala – Kazimierza Koprowskiego – 48 procent wyborców. To już wynik ostateczny, chociaż nie oficjalny.

 
PiS przejmuje powiat tarnowski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 30 listopada 2014 23:51

To pogrom dla starych wójtów. PiS przejmuje powiat tarnowski. Przegrał burmistrz Tuchowa, Mariusz Ryś, nowym gospodarzem miasta i gminy zostanie dyrektor ZS w Tuchowie, Adam Drogoś (w II turze poparł go poseł Michał Wojtkiewicz). Jest też nowy wójt Pleśnej – to Józef Knapik z Prawa i Sprawiedliwości, który pokonał Leszka Nowickiego z Platformy Obywatelskiej. Nowym gospodarzem Wojnicza został natomiast Jerzy Bąk – także kandydat PiS, pokonał Jacka Kurka. Zbigniew Drąg pokonał natomiast Wiesława Rajskiego, który gminą Wierzchosławice rządził od 1998 roku.

 
Nowy zarząd województwa małopolskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 29 listopada 2014 17:02

Marek Sowa - marszałek, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys - wicemarszałkowie, Leszek Zegzda i Jacek Krupa - członkowie zarządu. To nowy skład zarządu województwa małopolskiego. To druga kadencja Marka Sowy na stanowisku marszałka Małopolski. Także Wojciech Kozak sprawował już funkcję wicemarszałka w poprzedniej kadencji. Stanisław Sorys, nowy wicemarszałek, był do tej pory członkiem zarządu. Na zajmowanym stanowisku pozostaje też Jacek Krupa. Natomiast Leszek Zegzda wraca po czterech latach przerwy do zarządu – w latach 2007-2010 Zegzda był wicemarszałkiem Małopolski.

 
Region: Duet: Łucarz – Karciński już działa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 28 listopada 2014 21:54

Na nic zdały się zabiegi PO i radnych KWW Ziemia Tarnowska, by rozerwać koalicje PSL PiS w Radzie Powiat Tarnowskiego. Zakulisowe „gierki”, oferowanie stołków, próba politycznej korupcja spełzła bowiem na niczym. Obydwie formacje dotrzymały słowa. Dzisiaj oficjalnie wybrano nowe władze powiatu tarnowskiego. Przewodniczącym Rady Powiat Tarnowskiego został Paweł Smoleń z Prawa i Sprawiedliwości. Radnym jest od 2006 roku, w samorządzie reprezentuje gminy Wojnicz, Zakliczyn, Pleśna. Miał najlepszy wynik spośród kandydatów na radnych, głosowało na niego ponad 2200 wyborców. – Sam wybór nie był dla mnie zaskoczeniem. To efekt umowy koalicyjnej. Szefowanie samorządowi powiatowemu to dla mnie wielkie wyzwanie i jednocześnie ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu – mówił naszej redakcji nowy przewodniczący. Dodajmy, że wiceprzewodniczącymi zostali: Stefan Dzik oraz Stanisław Kuropatwa z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 
Sejmik: W sobotę pierwsza sesja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 25 listopada 2014 14:51

W sobotę 29 listopada pierwszy raz zbierze się nowo wybrany Sejmik Województwa Małopolskiego. Obrady rozpoczną się o godz. 11. przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie, w sali sesyjnej na VII piętrze. Podczas sesji nowo wybrani radni złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego sejmiku i jego zastępcę. W oczekiwaniu na pierwszą sesję wyłonionego w wyborach samorządowych Sejmiku Województwa Małopolskiego, przypominamy najważniejsze fakty związane z tym organem samorządu. O czym decydują radni? Jak wybierają przewodniczącego sejmiku? Odpowiedzi na te pytania – poniżej.

 
Region: Minister Skarbu Państwa z wizytą w Grupie Azoty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 24 listopada 2014 21:49

GA 24.11 1-1Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński był dzisiaj gościem w tarnowskich Azotach. – Planowane przez Grupę Azoty inwestycje to dowód na to, że konsolidacja polskiej chemii przynosi wymierne efekty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa podczas poniedziałkowej wizyty w siedzibie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu Spółki przedstawili szefowi resortu strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne do roku 2020. W czasie najbliższych 4 lat Grupa Azoty w samym Tarnowie planuje zainwestować przeszło 900 mln zł. Zarząd Grupy Azoty podczas spotkania w tarnowskiej siedzibie Spółki zapoznał szefa resortu ze strategią rozwoju na lata 2014 – 2020 oraz projektami inwestycyjnymi całej Grupy Kapitałowej, których realizacja zaplanowana jest na okres najbliższych 6 lat.

 
Jarosław Kaczyński w Tarnowie i Nowym Sączu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 23 listopada 2014 00:49

Jarosław Kaczyński spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Tarnowa. Namawiał do oddania głosu na kandydata Prawa Sprawiedliwości w wyborach na urząd prezydenta miasta,  na Kazimierza Koprowskiego. Jego zdaniem tylko w ten sposób można odsunąć Platformę Obywatelska od miasta. – To doskonały kandydat: doświadczony, merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji włodarza Tarnowa. To osoba prawa, szlachetna, właśnie takich ludzi potrzebujemy w samorządach – tłumaczył lider Prawa Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński nie ukrywał rozgoryczenia sytuacją polityczną w Polsce. – Wybory zostały zorganizowane „pod dyktando pewnych sił politycznych, doszło do wielu cudów nad urnami” – grzmiał Jarosław Kaczyński.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .