Tarnów. Andrzej Duda do rolników
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 21 maja 2015 22:29

3TR 2281Dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Tarnowie, politycy Prawa i Sprawiedliwości, podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, kandydata partii na prezydenta Polski. W imieniu tarnowskich posłów mówił między innymi poseł Edward Czesak. – Pragnę podziękować wszystkim, którzy głosowali w Turze na naszego kandydata, za głos oddany na niego. W ostatnich dniach obserwujemy wielki medialny atak na Andrzeja Dudę i festiwal obietnic prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wierzę, że Polacy, nie dadzą się nabrać na tanie populistyczne chwyty prezydenta Komorowskiego i w drugiej turze poprą Andrzeja Dudę. Polska potrzebuje zmian, przyspieszenia, a to gwarantuje tylko nasz kandydat  – mówił naszej redakcji poseł Edward Czesak.  Wraz z posłem Michałem Wojtkiewiczem apelowali do wyborców Pawła Kukiza, Janusza Korwin –Mikkego, Adama Jarubasa, Mariana Kowalskiego, Pawła Tanajno, Grzegorza Brauna, Jacka Wilka o wsparcie dla Andrzeja Dudy, ale także do osób o poglądach lewicowych. Zapewniali, że to jedyny sposób na walkę z układami i naprawę Polski. –Inaczej będziemy nadal w okowach układu PO – mówił poseł Wojtkiewicz. Posłowie Czesak i Wojtkiewicz  przekazali także mediom list Andrzeja Dudy do rolników.

 
Andrzej Duda na tarnowskim Rynku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 maja 2015 23:30

adudatarryn10 maja rozstrzygną się losy Polski. Od nas zależy czy Polska będzie krajem w pełni suwerennym, demokratycznym, szanującym swoich obywateli, krajem który wywalczy należne sobie miejsce w Europie, państwem dynamicznie rozwijającym się czy będzie nadal krajem rządzonym przez  „układ” politycznego kunktatorstwa.  Wybór pierwszego wariantu jest prosty: wystarczy poprzeć Andrzeja Dudę – podkreśla poseł Edward Czesak, lider tarnowskich struktur PiS. To na jego zaproszenie, jak i na zaproszenie innych posłów PiS, dzisiaj, na tarnowskim Rynku, pojawił się Andrzej Duda. Na spotkanie z kandydatem chadeków pojawiło się kilkaset osób.

 
Andrzej Duda na Rynku w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 01 maja 2015 11:02

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP odwiedzi Tarnów w dniu 2 maja. Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami o godzinie 17.00 na płycie Rynku. W najbliższą sobotę, 2 maja, do Tarnowa przyjedzie Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, by spotkać się z wyborcami i prezentować swój program wyborczy. - Kampania Andrzeja Dudy przebiega pod hasłem „Godne życie w bezpiecznej Polsce” – mówi Edward Czesak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 
Region. Nagroda dla tarnowskiego fotografa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 25 marca 2015 01:31

Jakub Ochnio otrzymał właśnie II nagrodę w Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka”, która została zorganizowana w Oświęcimiu. Uznanie jurorów zdobyły m.in. zdjęcia wykonane w Sylwestra na linii frontu. Prezes Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE odwiedził wówczas żołnierzy z batalionu Dniepro-1, stacjonujących w pobliżu donieckiego lotniska. - Udało nam się dostać na linię frontu pod koniec grudnia. Dla Ukraińców obchody nowego roku są, jak dla nas Boże Narodzenie. Chciałem być z nimi w tym niezwykle ważnym momencie i opowiedzieć, jak wygląda świętowanie w odmiennych warunkach - mówi autor, Tak naprawdę, to Sylwester był najważniejszą częścią pierwszej opowieści o konflikcie – wspomina Jakub Ochnio, który wraz z Kolektywem Fotografów AFTERIMAGE, tworzy cykl opowiadający o wschodzie Ukrainy.

 
Festiwal Funduszy Europejskich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 20 marca 2015 01:00

plakat-800X1136Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Wstęp Wolny Funduszy Europejskich. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii. Aż 35 instytucji z 14 małopolskich miast i miejscowości otwiera swoje wnętrza dla mieszkańców regionu w dniach 20-22 marca br. To wielkie święto kultury, co potwierdza kolejna, bo już trzecia edycja Festiwalu.

 
Dudobus w regionie tarnowskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 18 marca 2015 22:26

Już w najbliższy piątek, 20 marca z mieszkańcami Małopolski oraz Województwa Świętokrzyskiego spotka się Andrzej Duda, kandydat prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na 10 maja wyborach prezydenckich.  „DUDABUS” zawita do Dąbrowy Tarnowskiej, Kazimierzy Wielkiej, Proszowic  oraz Skawiny. - Serdecznie zapraszamy na spotkania otwarte. O godzinie 11 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej na terenie Ośrodka Spotkania Kultur. Dąbrowa Tarnowska,  ul. B. Joselewicza 6, bezpośrednio  przy drodze krajowej nr 73. (Spotkanie odbędzie się na zewnątrz przed budynkiem, a w razie opadów atmosferycznych wewnątrz budynku) – mówi naszej redakcji Jóef Gawron ze sztabu PiS. 

 
Tarnów. Marsz w obronie demokracji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 13 marca 2015 00:14

Marsz w obronie demokracji zorganizowały tarnowskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Uczestnicy marszu przeszli ulicami w centrum Tarnowa. Domagali się od władz miasta przeprowadzenia powtórki części tarnowskich wyborów tym razem bez prawnych zastrzeżeń. – Bo dzisiaj winnych nie ma, a wiadomo przecież kto rządzi Tarnowem, w momencie wyborów: Platforma Obywatelska – grzmi poseł Michał Wojtkiewicz. W Tarnowie, podobnie i w Krakowie protestowano przeciwko fałszowaniu wyborów. Podczas przemarszu środowiska prawicowe krytykowały także rządzących.

 
Region. Mniej Azotów w Azotach?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 03 marca 2015 20:54

azotyrartrCzy dalsze procesy zmian w przemyśle wielkiej syntezy chemicznej, konsolidacja firm całej branży, ograniczą pozycję tarnowskich Azotów? Niestety. Wiele wskazuje, że tak. Zdania samych specjalistów są jednak podzielone: wielu uważa, że jest to jedyny sposób na ratowanie przemysłu chemicznego w Polsce, w starciu z wielkimi gigantami światowymi. Inni powiadają, że dalsza konsolidacja uchroni Azoty przed przejęciem firmy przez rosyjski ACRON, który posiada całkiem pokaźny pakiet akcji tarnowskiej spółki. Związkowcy i politycy są zaniepokojeni. Nawet ci związani z Platformą Obywatelską nie ukrywają, że może się to odbyć ze stratą dla Azotów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 37

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .