Reklama
Wierzchosławice: Solidarność Rolnicza bliżej Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 stycznia 2015 23:13

3TR 2303Z działaczami rolniczej Solidarności, w Wierzchosławicach pod Tarnowem w miniona niedzielę spotkał się Andrzej Duda, poseł do Parlament Europejskiego, a zarazem kandydat Prawa Sprawiedliwości na urząd prezydenta Polski. Jego zdaniem polska wieś nie może być „kozłem ofiarnym” braku aktywnej polityki prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Dlaczego prezydent nie wystąpił w obronie polskiej wsi i rolnictwa, kiedy nakładano na nas embargo. Moja wizja prezydentury jest inna. Będę bronił poszkodowanych, bronił polskiej wsi, rolnictwa p zapewniał w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, Andrzej Duda.  Najpierw uczestniczył on w nabożeństwie ku czci Wincentego Witosa, które zostało odprawione w miejscowym kościele parafialnym. Potem, w 141 rocznicę urodzin trzykrotnego premiera Polski, złożył kwiaty na jego grobie.   

 
Wierzchosławice: Kaczyński i Duda u Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 17 stycznia 2015 16:45

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2006 – 2007 premier rządu polskiego Jarosław Kaczyński oraz  kandydat tej partii w wyborach prezydenckich w Polsce, zaplanowanych na lipiec 2015 roku Andrzej Duda, spotkają się jutro z rolnikami z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność Rolników Indywidualnych  w Wierzchosławicach pod Tarnowem.  – Wybór tego miejsca nie jest dziełem przypadku. Tutaj urodził się, mieszkał, a potem spoczął Wincenty Witos, jeden z najwybitniejszych polskich, chłopskich polityków.  Jest on wzorem do naśladowania dla innych. Były premier oraz nasz kandydat na prezydenta oddadzą w ten sposób hołd  trzykrotnemu premierowi rządu polskiego – mówi naszej redakcji poseł Edward Czesak, szef struktur PiS w tarnowskim okręgu wyborczym.

 
Zmarł były wicemarszałek Małopolski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 14 stycznia 2015 01:03

Marcin Pawlak, burmistrz Dobczyc, w latach 1998 – 2002 wicemarszałek Małopolski. Zmarł w wieku 65 lat, po ciężkiej chorobie. Był jednym z architektów odrodzonego samorządu województwa małopolskiego. Samorządowiec z krwi i kości, człowiek prawy, szlachetny. Pogrzeb zaplanowano na 15 stycznia w Dobczycach. Wolą zmarłego były, by pieniądze przeznaczone na kwiaty, na jego grób, wpłacić, na konto Hospicjum „Bądźmy razem” w Wiśniowej (konto BS Dobczyce, 62860200000008002647500001).

 
Tarnów: Sąd unieważnił wybory do rady miasta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 13 stycznia 2015 22:41

Skandal wyborczy w Tarnowie. Sąd Okręgowy unieważnił wybory do Rady Miejskiej w okręgu numer 3. Wygasił jednak mandaty wszystkich radnych. Dlaczego? Bo wyniki w jednym okręgu mają wpływ na wynik w całym mieście chodzi o podział mandatów Metodą D'Hondta. Co to oznacza w praktyce, że zmiany w radzie Miejskiej mogą dotyczyć nie tylko okręgu numer trzy. Po ponownych wyborach Komisarz Wyborczy będzie musiał jeszcze raz rozdzielić mandaty pomiędzy komitetami wyborczymi, które przekroczą próg wyborczy. Jest jeszcze jeden szkopuł. Frekwencja może być znacznie mniejsza niż 16 listopada, a wtedy procentowe poparcie dla poszczególnych komitetów może się zmienić. Bez obaw mogą w przyszłość spoglądać ci, którzy „załapali” się na pewny mandat z najlepszym wynikiem. W praktyce taką pewność może mieć kilku radnych PiS, czterech radnych PO, jeden z lewicy i jeden ze Stowarzyszenia Tarnowianie.

 
Podsumowanie projektu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 27 grudnia 2014 16:54

Fundacja Kromka Chleba w okresie listopad/grudzień 2014 roku była organizatorem projektu pn. „Świąteczne tradycje – Seniorzy w eterze. Świąteczny wolontariat – spotkanie wigilijne dla osób wykluczonych społecznie z powodu uzależnienia od alkoholu”, który był współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. W ramach zadania przeprowadzone zostały warsztaty dziennikarstwa radiowego dla seniorów oraz zorganizowana została kolacja wigilijna (połączona z wręczaniem paczek świątecznych) dla osób wykluczonych społecznie.

 
Donald Tusk otwarł dom dziecka w Odporyszowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 grudnia 2014 06:52

3TR 1366Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk (niektórzy wolą określenie prezydent Unii Europejskiej) wraz miedzy innymi z ministrem pracy i polityki socjalnej Władysławem Kosiniakiem Kamyszem, prezesem zarządu PKO Bank Polski oraz księdzem Andrzejem Augustyńskim, otwarli Do dziecka w Odporyszowie, koło Żabna. To pierwszy tego typu Ośrodek w Polsce. Został on wybudowany dzięki darczyńcom, a będzie go prowadziło Stowarzyszenie Siemacha. Donald Tusk dziękował ludziom związanym z Siemachą, ale także sponsorom i darczyńcom, Mówił, że dokąd w Polsce będą ludzie „z dobrymi sercami”, a tych jak widać nie brakuje, osoby poszkodowane przez los i życie, nie zostaną pozostawione same sobie. Jego zdaniem w sposób szczególny należy opieką otaczać najmłodszych: dzieci. Minister Władysław Kosiniak – Kamysz podkreślał, że takie stowarzyszenia jak Siemacha, wypełniają lukę, doskonale uzupełniają państwo.

 
Urszula Augustyn wiceministrem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 grudnia 2014 06:51

Potwierdziły się w pełni nasze informacje. Urszula Augustyn zasiądzie w końcu w rządzie. Zostanie powołana (ma to nastąpić jeszcze w tym roku) jako pełnomocnik w Ministerstwie Edukacji Narodowej.  Jakkolwiek w roli” pełnomocnika”, to jednak żeby nie stracić poselskiego mandatu, w zaszeregowaniu będzie to odpowiednikiem podsekretarza stanu (wiceministra).  Ma czuwać, wraz z trzema innymi pełnomocnikami rządu, nad wprowadzeniem w życie expose premier Ewy Kopacz. Będzie odpowiadała za sprawy edukacji, ale w szerszym kontekście także kultury. Opozycja grzmi, że to „załatwianie posad dla przapciółek” pani premier. Politycy PO mówią: nonsens, „chodzi o realizacje trudnych reform”.

 
II Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 grudnia 2014 22:07

Dzisiaj, na drugiej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego zebrali się radni. Wybierano składy oraz szefów komisji problemowych. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami ukonstytuował się zarząd województwa małopolskiego Na jego czele ponownie stanął Marek Sowa z PO.W pięcioosobowym zarządzie znalazło się tylko jedno miejsce dla przedstawiciela regionu tarnowskiego: drugim wicemarszałkiem Małopolski został Stanisław Sorys. Dodajmy, że funkcja pierwszego wicemarszałka przypadła także przedstawicielowi PSL, Wojciechowi Kozakowi. W zarządzie są także Jacek Krupa i Leszek Zegzda z Platformy Obywatelskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 34

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .