Diecezja tarnowska ma 19 nowych kapłanów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 28 maja 2016 21:12

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 19 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego i dwóm diakonom z Kongregacji św. Filipa Neri. Uroczystość odbyła się 28 maja w bazylice katedralnej w Tarnowie. Ks. Piotr Świerczek mówi, że święcenia to najważniejsze wydarzenie w jego życiu. „ Jestem już na zawsze w Chrystusie. Każdy dzień będzie równie piękny, bo będzie przynosił Eucharystię, którą będziemy mogli sprawować” - dodaje.

 
Dotacja dla Czchowa i Szczurowej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 maja 2016 01:00

Tylko dwie gminy z powiatu brzeskiego: Czchów i Szczurowa otrzymały dotację w ramach programu Małopolskie Remizy 2015. Konkurs „Małopolskie Remizy” Województwo Małopolskie ogłasza od 2009 r. Od 2013 r. jest on realizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który współfinansuje prace z zakresu m.in. termomodernizacji, wymiany okien oraz drzwi,  czy inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.  Gmina Szczurowa jako jedna z dwóch w powiecie brzeskim otrzymała dofinansowanie na remont Remizy OSP w Pojawiu, polegający na: wymianie stolarki okiennej, bramy garażowej oraz części drzwi wewnętrznych, wymianie żaluzji drewnianych w wieży, wykonanie posadzki w garażu, wykonanie wentylacji, wyciągu spalin, ocieplenie stropu  i malowanie pomieszczenia garażowego.

 
Tarnów: parking "park & ride" świeci pustkami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 06 marca 2016 01:00

Parking „za torami” w Tarnowie (vis – a – vis dworca kolejowego), którego budowa kosztowała 17 milionów złotych, świeci pustkami. Władze miasta rozkładają bezradnie ręce. Pomysłu jak to zmienić niema. I raczej nie będzie. A jeszcze kilka lat temu, od obecnego włodarza Tarnowa Romana Ciepieli, byłego wicemarszałka Małopolski, „oberwało się” tym samorządowcom z subregionu tarnowskiego, którzy nie chcieli skorzystać z super pomysłu: budowy przy węzłach kolejowych, dużych parkingów. Ugiął się wtedy burmistrz Bochni Stefan Kolasiński, zdecydowane „nie” powiedzieli brzescy samorządowcy. Okazuje się, że mieli rację. Cudowny „lek” okazał się gigantycznym niewypałem.

 
Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 lutego 2016 12:48

formtuskgradRada Nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) powołała nowego prezesa zarządu spółki. 11 lutego został nim Aleksander Grad. Formalnie rządy rozpocznie 18 lutego. Jest to firma w której pakiet kontrolny ma jeden z najbogatszych Polaków, właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz – Żak. Od kilku miesięcy w spółce były zawirowania „kadrowe”. Ostatecznie właściciel, poprzez Radę Nadzorczą, zdecydował, że pokieruje nią właśnie tarnowianin, były minister skarbu państwa i były poseł Platformy Obywatelskiej, Aleksander Grad.

 
Generał Andrzej Mróz odwołany
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 stycznia 2016 23:01

Generał pożarnictwa Andrzej Mróz nie jest już komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. Minister odwołał go, na wniosek komendanta głównego PSP, poparty opinia wojewody małopolskiego. Został „przeniesiony” do tak zwanego zasobu kadrowego komendanta głównego. Z naszych informacji wynika, że zamierza przejść na emeryturę.

 
Pendolino pojedzie z Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 grudnia 2015 01:00

Wszystko wskazuje na to, że od 13 grudnia, Tarnów „odzyska” bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawa (bez przesiadki w Krakowie). Co więcej: będzie to pociąg szybki typu express intercity premium (pendolino). Dotrze nie tylko do stolicy, ale także nad morze, do Trójmiasta. O 6.46 wyjedziemy z Tarnowa, a o 13.34 dotrzemy już do Gdyni. W stolicy pojawimy się pięć po 10. W praktyce oznacza to, że podróż z Tarnowa do warszawy zajmie nam zaledwie 3.20 godziny.

 
Sesja naukowa poświęcona Mickiewiczowi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 07 grudnia 2015 20:55

W najbliższy czwartek, 10 grudnia tarnowski oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zapraszają na sesję naukową poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. Impreza organizowana jest z okazji 160. rocznicy śmierci Wieszcza.

 
Kadra PWSZ poznała dziś robota do rehabilitacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 grudnia 2015 17:08

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i firma Prodromus podpisały dziś porozumienie o współpracy naukowo badawczej przy wdrażaniu i rozwoju tzw. Prodrobota - zautomatyzowanego trenażera, który odwzorowując wzorce ludzkiego chodu pomaga w rehabilitacji osób ze schorzeniami kończyn dolnych. Tarnowska uczelnia jest drugą szkołą wyższą w Polsce, w której prowadzone będą tego typu badania.Porozumienie podpisali JM Rektor, dr hab. inż Jadwiga Laska, prof. PWSZ oraz Prezes Prodromusa, Bartłomiej Wielogórski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 37

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .