Małopolskie Spotkanie Opłatkowe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 grudnia 2018 23:38
Przed nami Boże Narodzenie. Ten przedświąteczny czas jest doskonałą okazją do wspólnych spotkań, rozmów czy podsumowań. Nie inaczej jest w naszym regionie, gdzie każdego roku, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, odbywa się Małopolskie Spotkanie Opłatkowe. W poniedziałek, 17 grudnia, w tej tradycyjnej uroczystości wzięli udział m.in. marszałek województwa Witold Kozłowski wraz z pozostałymi członkami ZWM oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
 
Zakliczyn. Figura jak nowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 11 grudnia 2018 19:47

Niedawno zakończyła się realizacja zadania pn.: Konserwacja estetyczna pomnika Kazimierza “Kuby” Bojarskiego na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Całkowita wartość zadania: 18 450,00 zł. Wartość uzyskanego dofinansowania: 14 760,00 zł – co stanowi 80 procent całkowitego kosztu zadania. W ramach konserwacji pomnika Kazimierza “Kuby” Bojarskiego mogile legionisty przywrócono pierwotny wygląd, głównie pod względem estetycznym oraz wykonano niezbędne zabiegi konserwatorskie, które pozwoliły zabezpieczyć pomnik przed postępującą degradacją.

 
Szusowanie z dotacją marszałka
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 11 grudnia 2018 19:47

Po raz kolejny dzieci będą uczyły się jazdy na nartach za darmo. A wszystko dzięki dotacji od marszałka małopolski. Na liście obdarowanych gmin znalazły się m.in: Ciężkowice, Dębno, Drwinia, Gnojnik, Gromnik, Zakliczyn, Wojnicz i Ryglice. – W ten sposób chcemy wspierać dzieci w nauce jazdy na nartach – mówi naszej redakcji Wojciech Skruch, radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn podkreśla, że to doskonała forma wsparcia aktywności fizycznej dzieci. – My w akccji uczestniczymy już od kilku lat – zapewnia wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
Ciężkowice. Sesja bez niespodzianek
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 08 grudnia 2018 09:18

Nowa, ósma już w dziejach odrodzonego samorządu gminy kadencja, niedawno się rozpoczęła. W Urzędzie Miejskim w Ciężkowicach miała miejsce sesja inaugurująca nową kadencję.  Podczas sesji przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła zaświadczenia o uzyskaniu mandatów nowo wybranym radnym, po czym radni złożyli ślubowanie. Następnie zaświadczenie o wyborze otrzymał burmistrz gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, i także złożył uroczyste ślubowanie.

 
Ryglice. Zmiany w centrum Lubczy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 08 grudnia 2018 09:18

Trwają roboty wyburzeniowe dawnej ochronki dla dzieci oraz sąsiadujących z nią budynków handlowo-usługowych, które są pierwszym etapem prac zmierzających do całkowitej rewitalizacji centrum Lubczy. Zakończenie prac planowane jest na grudzień bieżącego roku
 Prace wyburzeniowe to pierwszy etap realizacji inwestycji przewidującej odtworzenie walorów architektonicznych i funkcjonalno-użytkowych terenu centrum wsi oraz rewitalizację budynku dawnej ochronki. Rozbiórka ochronki, a następnie jej rekonstrukcja i przywrócenie pierwotnego wyglądu, całkowicie odmienią centralną część miejscowości. W miejscu zrujnowanych budynków pojawi się obiekt, który dzięki współpracy z konserwatorem zabytków zachowa nie tylko swój historyczny charakter, ale i funkcje handlowo-usługowe.

 
Zaborowice. KGW w nowych pomieszczeniach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 04 grudnia 2018 09:55

Dla jednych (nielicznych na szczęście) to relikt przeszłości, dla znakomitej większości powód do dumy: Koła Gospodyń Wiejskich od lat odgrywają wielką rolę w działalności wielu gmin w Polsce. Nie inaczej jest w gminie Ciężkowice. Stąd od lot, panie zrzeszone  w 14 kołach KGW, mogą liczyć na pomoc gminy. Nie od dziś wiadomo, że Koła Gospodyń Wiejskich zrzeszają operatywne i zaradne kobiety, które jeżeli trzeba potrafią wiele zrobić dla słusznej sprawy. Potwierdzeniem tych słów może być inicjatywa podjęta przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic, które nie mając własnego lokalu postanowiło go zdobyć.

 
Tuchów. Remiza jak nowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 30 listopada 2018 14:24

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie projektów współfinansowanych przez Województwo Małopolskie, których beneficjentem była Gmina Tuchów. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie – st. bryg. Piotr Szpunar, zastępca burmistrza Tuchowa – Kazimierz Kurczab, właściciel firmy „Dalmine” – Krzysztof Więcek oraz przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, które uczestniczyły w realizacji projektów.

 
Ryglice. Gmina z województwem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 27 listopada 2018 00:00

To już pewne: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że zgodnie z podpisanym listem intencyjnym przez Gminę Ryglice dotyczącym przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu Małopolski Tele – Anioł trwa rekrutacja uczestników projektu. Celem projektu jest poprawa jakości życia osób starszych chorych, niepełnosprawnych poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz teleopieki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .