Bitwa pod Łowczówkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 listopada 2016 22:54

Wielkimi krokami zbliżają się obchody XVIII Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku. 6 listopada na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku ponownie zgromadzą się mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego, aby oddać hołd bohaterom naszej niepodległości. Zlot poprzedzi konferencja „Ślady wielkiej wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego”, zaplanowana na 4 listopada w Pleśnej. Do uczestnictwa z Zlocie zapraszają mieszkańców ziemi tarnowskiej Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

 
Prokuratura zbada spółkę żony Aleksandra Grada
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 27 października 2016 21:54

Wszystko wskazuje na to, jak donosi portal polityce.pl, że niebawem Polskie Górnictwo Nafty i Gazu złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie kontraktu, jaki jedna ze spółek gazowych grupy zawarła z firmą żony byłego ministra skarbu państwa, Aleksandra Grada. Jak wynika z informacji portalu, za „usługę” PGNiG zapłacił 24 miliony złotych. A wszystko w czasach kiedy Aleksander Gard szefował resortowi skarbu państwa (w rządzie Donalda Tuska). – A miało być transparentnie, jak zapewniał w wielu wywiadach minister Grad, a jest,  każdy widzi – ironizują tarnowscy politycy Prawa i Sprawiedliwości.

 
Ranking zamożności samorządów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 12 sierpnia 2016 00:05

Ranking najzamożniejszych samorządów to jedno najstabilniejszych zestawień przygotowywanych przez naukowców. Przedstawia w sposób najbardziej obiektywny prawdę o samorządach, ale również o ich włodarzach. Pozycja w rankingu przedstawia w sposób jasny i czytelny czy mieszkańcy zarabiają ( a tym samym płacą podatki ), czy zarabiają mało albo wcale a tym samym nie wzbogacają samorządu. Podobnie rzecz się ma z przychodami gminy od lokalnych firm. Jeżeli przychody są niewielkie oznacza to, że firmy upadają bądź nie zarabiają. Narzędzia do rozwoju gospodarczego mają zatem w ręku burmistrzowie i wójtowie i ten ranking stanowi ocenę ich pracy. Niedawno opublikowano najświeższe zestawienie w oparciu o dane za 2015 rok.

 
Samorządowiec skazany na 5 lat bezwzględnego więzienia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 sierpnia 2016 11:32

Pięć lat bezwzględnego więzienia, grzywna i zakaz pracy w samorządzie oraz instytucjach pracujących na majątku publicznym – taki wyrok zapadł w procesie Ryszarda Ścigały, byłego prezydenta Tarnowa. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiada odwołanie. Oskarżyciel jest usatysfakcjonowany. Ryszard Ścigała został skazany za przyjęcie 70 tysięcy złotych od spółki drogowej Strabag w zamian za przychylność przy miejskich przetargach. Ale też za przekroczenie uprawnień. Były gospodarz Tarnowa nie przyznaje się do winy, ale zdaniem sądu dowody - pomimo pewnych sprzeczności - w sposób nie budzący nie wątpliwości wskazują na to, że przyjął łapówkę. Sąd ustalił, że z propozycją wsparcia kampanii wyborczej Ścigały do przedstawicieli spółki Strabag zwrócił się znajomy Ścigały - ówczesny szef żużlowej spółki w Tarnowie Bogdan G – odczytała w uzasadnieniu wyroku sędzia Bożena Waresiak: - Firmie Strabag zależało na dobrych relacjach z prezydentem Ścigałą. A sondaże wyborcze wskazywały na jego wygraną w wyborach. Poza tym uważali, że nie mogą sobie pozwolić na odmowę, ponieważ mogłoby to spowodować zmianę bardzo pozytywnego nastawienia prezydenta Ścigały do spółki Strabag. Po tej rozmowie Bogdan G. spotkał się z Ryszardem Ścigałą na stadionie Unii i przekazał mu propozycje przekazania przez spółkę Strabag gotówki. Oskarżony zaakceptował poczynione ustalenia".

 
Oddali hołd pułkownikowi Władysławowi Kabatowi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 03 sierpnia 2016 22:19

W czasie uroczystości memoriałowych, poświęconych osobie pułkownik Władysława Kabata, które miały miejsce w Wietrzychowicach, odbyła się ceremonia nadania nazwy mostowi na rzece Kisielina w Jadownikach Mokrych. Decyzją Rady Gminy Wietrzychowice obiekt mostowy w ciągu drogi powiatowej nr 130K w miejscowości Jadowniki Mokre, otrzymał imię płk. Władysława Kabata ps. „Brzechwa”. Stosowną uchwałę Rady Gminy podczas ceremonii odczytał Przewodniczący radnych gminnych - Piotr Moskal. W ceremonii nadania imienia mostowi uczestniczyli między innymi Parlamentarzyści RP: Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Norbert Kaczmarczyk, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, członkowie Zarządu Powiatu - Stefan Dzik i Tomasz Stelmach, Radny Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Wójt Wietrzychowic Tomasz Banek, Wójt Wierzchosławic Zbigniew Drąg, członkowie rodziny płk. Władysława Kabata, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy Jadownik Mokrych.

 
Tarnów. Okradli bankomat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 czerwca 2016 23:02

Nawet kilkaset tysięcy złotych mogło wpaść w ręce rabusiów (rabusia), którzy okradli bankomat przy placu Sobieskiego w Tarnowie. Okradli to mało powiedziane, przygotowali scenariusz, którym nie powstydziłby się Juliusz Machulski, twórca głośnych komedii kryminalnych Vabank i Vabank 2. Skądinąd trochę w tym skoku na bankomat w Tarnowie z kultowymi filmami Machulskiego, wspólnego znaleźć można, Bankomat znajduje się w pustostanie: budynku który niegdyś należał do powiatu tarnowskiego. Sprawcy weszli do niego „od tyłu”. Rozbili metalowe drzwi i ścianę, do bankomatu włamali się kradnąc nawet kilkaset tysięcy złotych. O całym zdarzeniu poinformowała dopiero ochrona banku, kiedy rutynowo wczoraj postanowiła uzupełnić kasetki z pieniędzmi. Na razie policja nie ujawnia więcej szczegółów. Jedno jest pewne: fantazji rabusiom nie brakowało.

 
Żabno: Rekordowa wygrana w Lotto
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 czerwca 2016 13:56

Oczy wszystkich Graczy Lotto są dziś skierowane na Żabno.. Osoba, która tu zagrała, zgarnęła całą pulę na „szóstki”, czyli aż 30 588 372,20 złotych. Jest to czwarta najwyższa wygrana odnotowana w historii Lotto, a także w ogóle w historii gier losowych w Polsce. Lista Lottomilionerów liczy od wtorku już 1120 pozycji.

 
Brzeszczanin śmiertelnie porażony piorunem na Babiej Górze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 maja 2016 08:35

41-letni mężczyzna, który został porażony piorunem na Babiej Górze w Beskidach Zachodnich, pochodził z Brzeska. Jak ustalili śledczy, podczas zejścia ze szczytu pomagał kobiecie. Dosłownie na kilka sekund przed uderzeniem trzymał ją jeszcze za rękę.  Okazało się, że chwilę później, kiedy rozłączyli się, uderzenie pioruna spowodowało niestety tragiczne skutki i mężczyzna zmarł. Nie pomogła reanimacja. Zdaniem ratowników Babia Góra to najbardziej zdradliwa góra w Polsce. Tutaj pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie: dosłownie w kilkanaście minut bezchmurne niebo, staje siuę czarne od gęstych burzowych chmur. Tak było i w tym przypadku. Dlatego ratownicy sugerują, by na Babią Górą wsponac się jak najwcześniej: po południami pogoda często się tutaj zmienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 37

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .