Umowa na projekt linii kolejowej Podłęże-Piekiełko podpisana
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:14
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na kwotę 180 mln zł dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną. To ważny etap inwestycji, która zapewni lepszą komunikację w Małopolsce oraz z północy na południe Polski i Europy na osi Bałtyk – Bałkany – Morze Czarne. W wydarzeniu wziął udział m.in. marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, wicemarszałek województwa Łukasz Smółka oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
 
IV Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:12
Za nami pierwsza w Nowym Roku Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Podczas obrad radni wybrali delegatów do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Zostali nimi Stanisław Bukowiec i Marek Wierzba – radni województwa.
 
Promocja historii w Ciężkowicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 05 stycznia 2019 14:23

„W dawnych Ciężkowicach. Krótkie szkice do portretu miasta i jego mieszkańców" – to najnowsze dzieło dotyczące historii tego uroczego miasta.  Autorem książki jest dr Łukasz Kssacki-Lytwyn – adwokat i historyk, koordynator Programów Wschodnich w Ośrodku Koordynacyjnym Szkół Praw Obcych Wydziału Prawa i Administracji UJ, autor licznych publikacji z zakresu historii mieszczaństwa, od pięciu lat badający dzieje Ciężkowic, Wicemarszałek Bractwa Kurkowego w Ciężkowicach, opowiedział o genezie publikacji i o ciekawych wątkach naszej historii, które się w niej nie znalazły.

Wielu współcześnie żyjących mieszkańców Ciężkowic odnajdzie w Krótkich szkicach swoich dalekich przodków i pozna przy okazji wycinek dziejów ich własnych rodzin.  Nie ulega bowiem wątpliwości, iż społeczeństwo Ciężkowic XXI  wieku może poszczycić się łącznością genetyczną z obywatelami miasta żyjącymi w XVIII-tym wieku, a często także tymi z czasów złotego okresu w dziejach ośrodka, jakim był wiek XVI. Niejeden współczesny ciężkowiczanin przechodzi obok ratusza miejskiego zupełnie nie zdając sobie sprawy z faktu, iż jego wcale znów nie tak odległy antenat był panem radziec, a więc rajcą tego królewskiego niegdyś miasteczka – podkreśla autor.

 
Ryglice. Gmina na piece
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 04 stycznia 2019 00:00

PGNiG rusza z II edycją programu dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę starego pieca opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy. Będzie mogło z niego skorzystać tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Dofinansowanie może wynieść nawet 3 tys. zł. Zainteresowani mogą składać wnioski w biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny. Najbliższy znajduje się w Tarnowie przy ulicy Wita Stwosza 7, telefon: 12 687 46 05.

 
Zmarł były wiceburmistrz Zakliczyna
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 stycznia 2019 22:57

Jutro 4 stycznia (w piątek) o godzinie 12:30 modlitwą Różańca św. w intencji duszy śp. Stanisława Żabińskiego rozpocznie się uroczystość pogrzebowa w kościele pw. św. Idziego opata w Zakliczynie, a po Różańcu o godz. 13:00 Msza święta żałobna.1 stycznia 2019 roku w szpitalu, w wieku 65 lat, po długich zmaganiach z ciężką chorobą odszedł mgr inż. Stanisław Józef Żabiński – pierwszy zastępca burmistrza Miasta i Gminy po odzyskaniu przez Zakliczyn praw miejskich.

 
BO Małopolska: Poznaliśmy autorów najlepszych projektów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 stycznia 2019 23:16
Zajęcia sportowe dla studentów, stroje dla zespołów ludowych, montaż defibrylatorów w miejscach publicznych czy warsztaty dla osób niepełnosprawnych – to tylko kilka z przykładów zadań, jakie zostaną zrealizowane w całym regionie dzięki 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. I choć wyniki są już znane od miesiąca, to właśnie dziś poznaliśmy osobiście autorów zwycięskich propozycji.
 
Ryglice. Noworodek plus w gminie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 31 grudnia 2018 22:07

Od stycznia 2019 r. ruszamy z programem NOWOWRODEK+. Do każdego mieszkańca gminy Ryglice, urodzonego w dacie od 21 października 2018 r. trafi okolicznościowy upominek oraz list gratulacyjny burmistrza Ryglic. Maluchy otrzymają pluszowego misia, który na szaliku będzie mieć wyhaftowany herb oraz napis: WITAMY W GMINIE RYGLICE. Przygotowany upominek ma nie tylko sprawić przyjemność rodzicom, ale też podkreślić ich związek z naszą gminą. Dzieci to przyszłość naszej gminy, nowe ogniwo jej rozwoju. Gratulacje na ręce rodziców będzie składać burmistrz Ryglic, który odwiedzi najmłodszych mieszkańców w ich domach – mówi burmistrz Paweł Augustun. Społecznym koordynatorem programu będzie położna P. Dorota Turczyn.

 
Dr Kazimierz Koprowski nowym prezesem WFOŚiGW w Krakowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 27 grudnia 2018 00:00
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie to instytucja, która aktywnie wspiera działania na rzecz ochrony środowiska w całej Małopolsce. Od dziś jej pracami będzie zarządzał nowy prezes – decyzją zarządu województwa został nim dr Kazimierz Koprowski.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .