Będzie sala gimnastyczna?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 stycznia 2019 00:00

Niedawno gościliśmy na terenie gminy posła na sejm RP Michała Cieślaka - przyjaciela i sympatyka naszego regionu. W rozmowie z burmistrzem Ryglic zapewnił, że cały czas wspiera nasze starania w pozyskaniu środków na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bistuszowej. Mamy nadzieję, że decyzja o dofinansowaniu budowy obiektu to kwestia najbliższej przyszłości. Wartość sali w Bistuszowej wstępnie wyceniona została na kwotę prawie 4 mln złotych. Planowany poziom dofinansowania to niemal 3 mln złotych.

 
Melsztyn. Pierwszy etap odbudowy wieży zamku w Melsztynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 stycznia 2019 17:42

Przeprowadzone zostały prace konserwatorsko-budowlane związane z zabezpieczeniem i odbudową ruin zamku w Melsztynie. Odkryte zostały schody prowadzące na wieżę oraz zasypane gruzem i ziemią pomieszczenie, w którym planowane jest urządzenie sali wystawienniczo-ekspozycyjnej. Najpierw samorząd Zakliczyna sfinansował opracowanie dokumentacji technicznej na zabezpieczenie ruin zamku w Melsztynie (23 tys. zł). Następnie pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na odsłonięcie i zabezpieczenie fragmentów zamku w wysokości blisko 180 tys. zł . (ponad 80%). Wkład własny samorządu Gminy Zakliczyn wyniósł ok. 40 tys. zł.

 
Tarnów. Muzealne lekcje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 stycznia 2019 17:40

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. W ofercie, z której można skorzystać w filii muzeum w tarnowskim ratuszu, znalazły się dwa tytuły zajęć: „Wio koniku, wio!” oraz „Szlachcianka i szlachcic w 3D”. Na pierwsze, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zapraszamy w dniach 15-17 stycznia. Na drugie, przygotowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zapraszamy w dniach 22-24 stycznia. Wszystkie rozpoczynać się będą o godzinie 11.00, koszt to 6 zł za osobę.

 
Ciężkowice. Zagra orkiestra naszych serc
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 10 stycznia 2019 15:51

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2019 r., w Ciężkowicach odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy, a przede wszystkim wolontariusze zapraszają do włączenia się w akcję pomocy. Przypominamy, że każdy z wolontariuszy posiada oznakowaną puszkę, identyfikator ze zdjęciem oraz numerem Sztabu w jakim jest zarejestrowany.

 
Ślisko na drogach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 23:07

Zima dała o sobie znać. Na ulicach i drogach regionu jest bardzo ślisko. – Fatalnie jest w samym Brzesku. Po raz kolejny tej zimy służby porządkowe miasta nie zadbały o należyty stan dróg. Co prawda na głównych ulicach jest sytuacja w miarę opanowana, to jednak drogi osiedlowe są oblodzone, w centrum zalega wielka warstwa błota pośniegowego, nie odśnieżone są też chodniki i parkingi  – żalą się mieszkańcy miasta. Zdecydowanie lepiej jest na drogach powiatowych.  Intensywne opady śniegu utrudniły życie kierowcom w powiecie brzeskim. Tradycyjnie już najgorzej było na drogach gmin: Iwkowa, Czchów, Gnojnik oraz w gminie Dębno, na południe od „czwórki”.

 
Zakliczyn. Jordany rozdane
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 23:05

Laureatami nagrody „Jordan” za rok 2018 zostali: Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice" (nagrodę odebrali kierownik Orkiestry Małgorzata Soska i kapelmistrz Dominik Malik), Janina Bolechała (założycielka Zakliczyńskiego Klubu Seniora), Chór "Cantando canzoni" (nagrodę odebrali solistka chóru Eleonora Krupska i chórmistrz Adam Pyrek) oraz Krystyna Man Li Szczepańska. Po gali „Jordanów” były wystąpienia laureatów i gości, uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

 
Ryglice. Czeka nas rewolucja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 00:00

W Gminie Ryglice woda i ścieki nadal są najdroższe w regionie tarnowskim. Mieszkańcy Ryglic płacą ponad 100 % więcej od mieszkańców Tarnowa, Krakowa czy Rzeszowa. Mimo, iż zarobki w naszej gminie są dużo mniejsze niż w wielkich metropoliach. - Priorytetem dla mnie, jako Burmistrza Ryglic oraz kandydatów na radnych będzie obniżenie kosztów utrzymania gospodarstw domowych w gminie poprzez: mediację z wodociągami tarnowskimi oraz gminami zrzeszonymi w Dorzeczu Białej aby doszło do ich połączenia, co zwiększy ilość użytkowników sieci, a co za tym idzie obniży opłaty za wodę i ścieki – mówi burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.

 
Trudne warunki zimowe. Słuzby w gotowości
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:17

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał je w związku z dotychczasowymi intensywnymi opadami śniegu oraz prognozowanymi dalszymi, niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, zapowiadanymi na terenie województwa małopolskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .