Państwowa firma dostarczała 'skażoną' sól
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 05 marca 2012 00:25

Czy minister rolnictwa powinien podać się do dymisji, a w ślad za nim szef służb sanitarnych kraju? Zdaniem senatora Macieja Klimy wyjaśnianie okoliczności w jaki sposób, i w jakim stopniu sól przemysłowa trafiła do branży spożywczej zajmuje zbyt dużo czasu. – To dziwne, niczym nie uzasadnione spóźnienie.

 
Region: Tarnowski Tamel ma nowego inwestora
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 22 lutego 2012 23:33

Fabryka Silników Elektrycznych Tamel ma nowego właściciela. To chiński koncern Wolong, którego przedstawiciele gościli w tarnowskim magistracie. Rozmawiano o przyszłości i rozwoju tarnowskiego Tamelu oraz na temat współpracy inwestora z miastem. W trakcie spotkania z prezydentem Ryszardem Ścigałą dyskutowano głównie na temat inwestycji planowanych przez nowego inwestora – unowocześniana i rozwijana ma być m.in. produkcja oraz działalność badawcza firmy. Omówiono również kwestie pomocy, jakiej nowemu inwestorowi może udzielić miasto. Wśród omawianych zagadnień znalazły się m.in. kwestie edukacji kadr dla potrzeb fabryki, współpracy z miastem przy pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych oraz promocji działań fabryki.

 
Bilet na wyspy Kiribati dla Marii Czubaszek
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 18 lutego 2012 00:10

Maria Czubaszek, znana dziennikarka, satyryk, scenarzysta, eseistka i… moralistka w jednej osobie, ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Tych drugich chyba przybywa, zwłaszcza po jej wyznaniu, że dokonała w swoim życiu dwukrotnej aborcji. Podczas spotkania promującego nową książkę (wywiad – rzekę przeprowadzony z Marią Czubaszek przez Artura Andrusa) tarnowski KoLiber przekazał głównej bohaterce meetingu bilet lotniczy w jedną stronę na wyspy Kiribati. O dziwo: takie zachowanie to nie zachowanie starszych pań, spod znaku ojca Tadeusza, ale grupy młodzieży, zniesmaczonej słowami Marii Czubaszek, która w telewizji TVN w programie „Uwaga” przyznała, że w swoim życiu dokonała dwóch aborcji. Co ciekawe dodała, że „dzięki zabiegowi czuje się cudownie”. Maria Czubaszek jest jurorem (szefuje) festiwalu kabaretowego PAKAdemia.

 
Region: Nowe biuro okręgowe PiS
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 lutego 2012 23:52

Nową siedzibę ma Prawo i Sprawiedliwość. Mieści się przy ulicy Wałowej. – Po odejściu z PiS-u posła Józefa Rojka, uznaliśmy, że „stare” miejsce jest nieco „skażone”. To nie wchodzi w rachubę, by w jednym budynku mieć lokal poselski i partyjny z lokalem Solidarnej Polski – mówi nam poseł Edward Czesak. W jego ocenie ruch „kadrowy” w stronę Solidarnej Polski zakończył się. – Sondaże pokazują: kto miał rację w tym sporze. PiS ma wysokie notowania, a Solidarna Polska, zatrzymała się na granicy pięciu procent – podkreśla poseł Czesak. Nowe biuro to wspólny pomysł posłów PiS: Edwarda Czesaka, Włodzimierza Bernackiego oraz Michała Wojtkiewicza. Obiekt będzie pełnił zarówno funkcje biura poselskiego, jak i okręgowych struktur partii Jarosława Kaczyńskiego. W biurze nadal będą udzielane bezpłatne porady prawne, pomoc w pisaniu wniosków, dokumentów, pism do różnych instytucji. – Podobnie jest w moim biurze poselskim w Brzesku.

 
Region: Zmiany w tarnowskich Azotach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 15 stycznia 2012 00:06

13 stycznia odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Akcjonariusze zdecydowali o wprowadzeniu zmian do Statutu Spółki. Przegłosowano Uchwały polegające na tym, że zmieniły się zapisy określające liczbę członków Zarządu Spółki. Dotychczas Statut przewidywał możliwość powołania od 2 do 5 osób w skład zarządu. Podjęte uchwały stwarzają możliwość powołania od 1 do 6 osób stanowiących Zarząd Spółki. Jednocześnie dokonane zmiany w Statucie dopuszczają jednoosobową reprezentację Spółki. Akcjonariusze zdecydowali o powołaniu Moniki Kacprzyk-Wojdyga na Przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki. Zmiana w składzie Rady Nadzorczej podyktowana jest obowiązkiem statutowym wynikającym ze złożenia rezygnacji przez Marzenę Piszczek dotychczasową Przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.Wszystkie zaproponowane w porządku NWZA Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. uchwały zostały podjęte. W NWZA uczestniczyli przedstawiciele akcjonariuszy i w głosowaniu wzięło 31 697 932 akcji reprezentujących 49,44 proc. kapitału zakładowego Spółki.

 
Spotkanie małopolskich ludowców
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 stycznia 2012 23:29
psloplatek6 stycznia w święto Trzech Króli w Tarnowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe małopolskich ludowców. Na zaproszenie gospodarzy spotkania prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Małopolsce Andrzeja Kosiniaka-Kamysza oraz posła Andrzeja Sztorca, prezesa Zarządu Powiatowego PSL, przybył Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceminister skarbu i szef klubu parlamentarnego PSL - Jan Bury, parlamentarzyści, wojewoda, samorządowcy, działacze ruchu ludowego, przedstawiciele przedsiębiorców, administracji, policji i straży pożarnej. Samorząd województwa małopolskiego reprezentował marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz członek Zarządu Stanisław Sorys.
 
Młody bankowiec zaskoczył wszystkich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 28 grudnia 2011 03:05

Skala przestępczej działalności pracownika tarnowskiego oddziału Alior Banku była większa, niż wydawało się w chwili zatrzymania 28-latka. Z materiałów śledztwa wynika, że oszust przywłaszczył sobie sumę nie ponad miliona, a prawie 2,5 mln zł! Mężczyzna do wszystkiego się przyznaje. Śledztwo w sprawie największej finansowej afery ostatnich lat w Tarnowie nabiera tempa. Policja zatrzymała Macieja P. w sierpniu, gdy wychodził z placówki banku przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Policja i prokuratura miała wtedy dowody na to, że obsługujący indywidualnych klientów młody bankowiec przywłaszczył sobie blisko milion złotych. Sam jednak, podczas przesłuchania, mówił o znacznie większych sumach.

 
Kto nowym biskupem tarnowskim?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 20 listopada 2011 11:35

Po nominacji biskupa Wiktora Skworca na metropolitę katowickiego pojawiają się pierwsze spekulacje dotyczące obsady biskupstwa w Tarnowie. Wśród potencjalnych kandydatów na biskupa tarnowskiego wymienia się między innymi księdza Pawła Ptasznika, kierownika Polskiej Sekcji Sekretariatu Stanu w Watykanie, który ma być promowany przez samego kardynała Stanisława Dziwisza. - Niemniej pojawia się spora szansa, że biskupem tarnowskim zostanie ktoś wywodzący się z naszej diecezji – mówi nam kapłan dobrze znający realia tarnowskiego Kościoła. W tym gronie wymienia się dotychczasowego biskupa pomocniczego, Wiesława Lechowicza. W mediach pojawiły się też kandydatury: księdza Józefa Klocha - rzecznika Konferencji Episkopatu Polski i pochodzącego z Mielca ks. prof. Janusza Królikowskiego, wykładowcę Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Na razie to jednak spekulacje. - Jest za wcześnie na tego typu dywagacje. Ogłoszenia nowego biskupa tarnowskiego przez papieża nie należy się spodziewać wcześniej niż przed Wielkanocą – dodaje nasz rozmówca.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 37

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .