Imex na razie nie zwalnia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 23 lipca 2013 21:49

Tylko upór, determinacja zarządu i w pewnym sensie wyrozumiałość załogi sprawiły, że Imex w Brzesku, firma zajmująca się ubojem i przerobem drobiu, nie zwolniła na razie żadnego z pracowników. – 40 procent naszej produkcji trafiało na eksport do Izraela i kilku krajów arabskich. Mieliśmy podpisaną umowę na dostawę mięsa do Iraku. Wart dziesiątki milionów złotych kontrakt przejma teraz inne firmy z Węgier, Rumunii czy Francji. Tylko w [pierwszym półroczu tego roku nasze przychody spadły o około 30 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w postaci podatków wpłaciliśmy mniej o kilkaset tysięcy złotych. Tyle, tylko na przykładzie naszej firmy stracił resort finansów – mówił podczas konferencji prasowej w Tarnowie, w biurze posła na Sejm RP Andrzeja Sztorca, Grzegorz Marek, prezes zarządu PHPU IMEX” w Brzesku.

 
Kierowca zginął trafiony bryłą lodu. Jest akt oskarżenia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 10 lipca 2013 13:43
ptr_2553Od 8 do 15 lub nawet do 25 lat pobawienia wolności grozi trzem nastolatkom oskarżonym o zabójstwo. Zdarzenie miało miejsce na początku roku, kiedy to  „dla zabawy” z rzucili bryłę lodu z wiaduktu nad autostradą. Finał Owej „zabawy” okazał się tragiczny. Doszło do wypadku, w którym zginał 46-letni kierowca. Zdaniem prokuratury było to zabójstwo – taki akt oskarżenia trafił właśnie do tarnowskiego Sądu Okręgowego. Jak mówiła rzecznik tarnowskiej Prokuratury Okręgowej, prokurator Elżbieta Potoczek – Bara: „prokurator oskarżył 17-latka i dwóch 16-latków o pozbawienie życia 46-letniego mężczyzny poprzez zrzucenie z wiaduktu nad autostradą A4 w Biadolinach Radłowskich bryły lodu w kierunku mężczyzny kierującego samochodem ciężarowym. Prokurator uznał, że chłopcy, zrzucając na jadący samochód bryłę lodu o wadze co najmniej 16 kg, działali w zamiarze spowodowania śmierci osób, które jechały samochodem. Oskarżył ich o zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ponieważ uznał, że mogli przewidywać skutki zrzucenia ciężkiej bryły lodu z wysokości na jadący szybko samochód i godzili się z nimi. Prokurator zdecydował, że ze względu na okoliczności sprawy 16-letni chłopcy będą odpowiadać przed sądem powszechnym jak dorośli, a nie przed sądem rodzinnym. Dodatkowo przemawiało za tym także to, że wobec obu nieletnich były już w przeszłości stosowane środki wychowawcze, a jeden z nich przebywał na przepustce z zakładu wychowawczego”.
 
Region: Azoty od pięciu lat na giełdzie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 01 lipca 2013 23:53

PTR_5163Dokładnie 30 czerwca 2008 roku akcje Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach zadebiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. – To był bardzo trudny okres na GPW, ale zaryzykowaliśmy. Opłacało się. Ta decyzja zarządu i właściciela, którym w większości było Ministerstwo Skarbu, rozpoczęło drogę konsolidacji firm chemicznych w Polsce. W efekcie powstał wielki holding Grupa Azoty, który jest jednym z największych tego typu koncernów w Europie, firma globalną – mówi były mister skarbu państwa Aleksander Grad.

 
Przedstawiciele Grupy Azoty w zarządzie Fertilizers Europe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 22 czerwca 2013 10:56

Wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. Andrzej Skolmowski i członek zarządu Grupy Azoty „Puławy” S.A. Marek Kapłucha zostali powołani na nową dwuletnią kadencję w skład zarządu Fertilizers Europe (FE) – dawna EFMA, zrzeszająca europejskich producentów nawozów.

 
Wierzchosławice: Konsultacje Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 10 czerwca 2013 17:22

Przy wypełnionej po brzegi sali audytoryjnej Centrum Kultury Wsi Polskiej działacze Prawa i Sprawiedliwości zastanawiali się nad programem wyborczym partii dla Małopolski, subregionu tarnowskiego, powiatu i gmin. Razem dyskutowali senatorowie Bogdan Pęk, Kazimierz Wiatr, posłowie Edward Czesak, Michał Wojtkiewicz i Włodzimierz Bernacki. Do grona paneli stów dołączono także burmistrza Ryglic, Teresę Połoskę, skarbnika gminy Ciężkowice, a zarazem wiceprzewodniczącego rady Powiatu Tarnowskiego Wojciecha Skrucha, starostę tarnowskiego Romana Łucarza. Moderatorem dyskusji był radny powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma.

 
Region: Trwa budowa obwodnicy Wojnicza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 czerwca 2013 12:57

Trwa budowa obwodnicy Wojnicza. Inwestycja została bowiem ujęta jest w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych. O jej budowe władze samorządowe gminy zabiegały od wielu lat. Obwodnica stanowić będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 975 relacji Dąbrowa Tarnowska – Biskupice Radłowskie – Wojnicz – Zakliczyn – Dąbrowa, stanowiącej jedną z głównych osi komunikacyjnych gminy i całego regionu. Droga wojewódzka nr 975 stanowi ciąg komunikacyjny łączący gminy położone we wschodniej części województwa małopolskiego z ośrodkami centralnymi jak Dąbrowa Tarnowska, Tarnów, Nowy Sącz. Droga stanowi połączenie z siecią dróg krajowych nr 4 (stanowiącej odcinek trasy międzynarodowej E40), nr 73 i nr 75. Droga wojewódzka nr 975 po realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie znaczące uzupełnienie istniejącej na terenie wschodniej Małopolski sieci dróg krajowych złożonej z dróg nr 4, nr 73 i nr 75. Wzrośnie znaczenie drogi jako ciągu komunikacyjnego stanowiącego dojazd do korytarza transeuropejskiego TINA III. Obwodnica została zaprojektowana po stronie wschodniej Wojnicza, w przebiegu dostosowanym do korytarza wyznaczonego zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wojnicz. Planowana obwodnica będzie przebiegała przez miejscowości: Wielka Wieś; Isep; Wojnicz; Zakrzów; Dębina Łętowska.  Będzie ona stanowić połączenie kierunku z Nowego Sącza do węzła na obwodnicy drogi Nr 4 w Wojniczu i dalej na węzeł projektowanej autostrady A4, która przebiegać ma przez północną cześć gminy Wojnicz. Obecnie droga wojewódzka nr 975 przebiega przez centrum miasta Wojnicza oraz centra miejscowości: Wielka Wieś, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska.

 
Święto Golonki z Pectusem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 30 maja 2013 22:26
Grupa Pectus opanowała nasz region. W sobotę zaprezentuje się na Święcie Golonki w Pilźnie (zajazd w Strzegocicach – ranczo), a dzień później muzycy tej formacji wystąpią podczas Dni Dębicy 2013 roku. Przypomnijmy, ze za dwa tygodnie czterech braci Szczepaników, rodem z Bogoniowic, koło Ciężkowic, wystąpi podczas tegorocznych Dni Brzeska 2013 roku 1 czerwca 2013 (sobota) na Ranczo Strzegocice (tereny rekreacyjne Baru Taurus) odbędzie się kolejna edycja Święta Golonki Podkarpackiej z Pilzna. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Będą więc występy artystyczne, liczne konkursy, wiele atrakcji dla dzieci i wielopokoleniowych rodzin. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, podczas Święta Golonki, będzie można się nią zajadac po bardzo przyzwoitej cenie. Organizatorem imprezy jest firma Taurus. Się barów rozsiana jest po kilku województwach południowej Polski. Takie bary w naszym regionie są m.in. W Pilźnie (przy trasie nr cztery) w Pilźnie – Strzegocicach (droga na Jasło), w Ładnej (przy węźle Tarnów – Lwowska) oraz w Czchowie, nieopodal zapory.
 
Region: Odkrywczy minister
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 25 maja 2013 01:14

ministermonwicePrzyznam ubawiła mnie – i to bardzo – informacja nadesłana przez służby prasowe Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Z „roboczą” wizytą, jak za czasów gierkowskich, w fabryce pojawił się wiceminister obrony narodowej, generał Waldemar Skrzypczek. Jak przystało na zacnego gościa, zaprezentowano mu produkty wytwarzane w Zakładach Mechanicznych. Oczywiście w tym nic złego nie widzę, ale puenta ministra ubawiła mnie bardzo.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .