Więcej pieniędzy na Lokalne Grupy Działania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 lutego 2019 21:42
Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego spotkał się z Lokalnymi Grupami Działania z Małopolski. Głównym tematem rozmowy było podsumowanie realizacji tzw. „kamieni milowych”, osiągniętych do końca 2018 roku. Najaktywniejsze grupy mogą liczyć na premię podwyższającą kwotę z umowy ramowej na realizację lokalnej strategii rozwoju. Gratuluję Państwu aktywności! Aż 13 małopolskich lokalnych grup działania może, dzięki swej aktywności, starać się o dodatkowe środki na wsparcie rozwoju swoich obszarów. – zaznaczył wicemarszałek Smółka.
 
Małopolska z budżetem na 2019 rok
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 lutego 2019 20:32

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie budżetu Województwa na 2019 rok. Nowy budżet zakłada dochody na poziomie ponad 1.7 miliarda złotych oraz wydatki w wysokości 1.861 miliarda złotych – wylicza w rozmowie z naszym portalem Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Przed głosowaniem budżetu: radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego. Obydwa dokumenty pozytywnie wyrażały się na temat planu dochodów i wydatków. Jak mówi naszej redakcji Wojciech Skruch – szef Komisji Finansów i Budżetu założenia do budżetu na 2019 oparte są o przewidywania inflacji na poziomie 2,3 % a także wzrost PKB 3,8 %.

 
Lisia Góra. Seniorzy na strat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 stycznia 2019 21:52

Pierwszych 37 osób w wieku 65+ z terenu gminy Lisi Góra odbyło fascynującą przygodę w świecie nowych technologii. Seniorzy, a właściwie już świadomi e-seniorzy, wzięli udział w projekcie mającym na celu podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawę umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Każdy z uczestników szkoleń odbył 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. To naprawdę sporo czasu i spora dawka wiedzy, pozwalająca na opanowanie i podniesienie umiejętności poruszania się po nowych technologiach oraz pozbycie się lęku przed nimi.

 
Ryglice. Nikt nie straci pracy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 stycznia 2019 21:51

Kilkanaście pań, które na co dzień dbają o czystość w szkołach gminy Ryglice, mogą spać spokojnie. Poprzedni włodarz gminy – burmistrz Bernard Karasiewicz, chciał zatrudnić firmę zewnętrzną. Pomysł nie podobał się: ani dyrektorom szkół, ani paniom sprzątającym, które i słusznie – obawiały się, że po jakimś czasie i tak stracą pracę. Jak mówi burmistrz Paweł Augustyn w ubiegłym roku były podejmowane działania mające na celu przejęcie utrzymania porządku w szkołach przez firmy sprzątające. Zostały wykonane pomiary pomieszczeń, powierzchni korytarzy i inne czynności mające na celu wycenę kosztów, które miałyby ponieść firmy sprzątające.

 
Zakliczyn. Przetarg na wykonawcę dwóch bloków mieszkalnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 25 stycznia 2019 21:07

Ogłoszony został przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy budowy dwóch bloków mieszkalnych w gminie Zakliczyn w ramach Rządowego Programu Mieszkanie Plus. Gmina Zakliczyn jako jedna z pierwszych w Małopolsce przystąpiła do Programu Mieszkanie Plus. Sfinansowała powstanie dokumentacji projektowej (150 tys. zł). Wybrała partnera przedsięwzięcia, którym został Bank Gospodarstwa Krajowego, uzyskała pozwolenie na budowę. Utworzona została też spółka celowa – MDR Zakliczyn w celu realizacji rządowego programu. Teraz ogłoszony został przetarg na budowę dwóch bloków mieszkalnych – w Lusławicach oraz Paleśnicy. W nowoczesnych budynkach ma być 70 mieszkań o różnej powierzchni. Koszt wybudowania obiektu w Lusławicach (40 mieszkań) szacowany jest na około 5 mln zł, a w Paleśnicy (30 mieszkań) na około 4 mln zł.

 
Zalasowa. Senioralny kurs
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 stycznia 2019 12:56

Stowarzyszenie Zalasowian wraz z Wolontariuszami realizuje bezpłatny kurs z podstawowej obsługi komputera dla dorosłych. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami korzystania z Internetu, poznają podstawowe pojęcia dotyczące korzystania z komputera i poruszania się w wirtualnym świecie oraz nabywają umiejętności wyszukiwania informacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Są to informacje takie jak: znalezienie miejsc i godziny przyjęć lekarzy specjalistów, poznanie oferty kina, kupowanie biletów bez wychodzenia z domu. Uczestnicy zapoznają się także z informacjami zawartymi na lokalnych stronach internetowych oraz dowiadują się jak korzystać z wyszukiwarek. Kurs realizowany jest w ramach projektu międzynarodowego pt. "Podnoszenie umiejętności podstawowych w celu poprawy jakości życia" we współpracy z partnerami z Hiszpanii, Turcji, Rumunii i Holandii. Finansowany jest ze środków europejskich programu Erasmus+.

 
Zakliczyn. Ferie na półmetku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 stycznia 2019 12:55

W tym roku d 14 do 27 stycznia przypada okres ferii w Małopolsce. Zakliczyńskie Centrum Kultury przygotowało na ten czas bogaty program kulturalny dla dzieci, młodzieży i rodzin. Każdy może wybrać coś interesującego dla siebie; koncerty, spektakle czy warsztaty tematyczne w sali im. S. Jordana w ratuszu to urozmaicona oferta kulturalna. Za nami warsztaty kulturalno – edukacyjne. Pierwsze z dwóch "Spotkań z historią" poprowadził instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Było to spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Były też warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Za nami także filmowy seans bajkowy.

 
Zakliczyn. Przyjmą rodaków ze wschodu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 stycznia 2019 00:20

To będzie wyraz solidaryzmu społecznego, ale także akt zadośćuczynienia za lata rozłąki. Na wschodzie, na terenach po byłym Związku Sowieckim żyje jeszcze setki tysięcy naszych rodaków. Dzisiaj, w czasach prosperity gospodarczej, wzrostu gospodarczego, mamy możliwość zadbania o te rodziny. To jest nasz obowiązek jako Polaków, katolików. Dlatego zdecydowaliśmy się na sprowadzenie rodziny repatriantów – mówi naszej redakcji burmistrz Zakliczyna, Dawid Chrobak. Jego zdaniem Gmina Zakliczyn gotowa jest na przyjęcie rodziny repatriantów z terenu byłego ZSRR. W Charzewicach czeka na potomków polskich zesłańców przebudowany i zaadaptowany do celów mieszkalnych budynek komunalny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 42

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .