Lisia Góra. Sołtysi z wyboru
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 lutego 2019 11:38

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lisia Góra 11 osób otrzymało oficjalne zaświadczenia o wyborze na stanowisko Sołtysa. Wcześniej – 20 stycznia – w gminie odbyły się wybory na Sołtysa i do Rad Sołeckich. Wybory odbyły się zgodnie z prawem. Głosowano w lokalach wyborczych, nad prawidłowym przebiegiem czuwały komisje wyborcze. Kampania wyborcza była spokojna, najwięcej kandydatów – czterech – wałczyło o stanowisko Sołtysa w Lisiej Górze.

 
Szerzyny. Szkoły do ocieplenia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 lutego 2019 11:37

W sumie cztery budynki szkół na terenie gminy Szerzyny zostaną poddane termomodernizacji. Działanie obejmować będzie wymianę całej sieci centralnego ogrzewania łącznie z piecami. Będzie także wymiana źródeł oświetlenia. Dzięki temu szkoła ograniczy również pobór mocy poprzez budowę pomp ciepła czy instalacje fotowoltaiczne. To wszystko ma sprawić, że utrzymanie szkół będzie tańsze. A więc zainwestujemy w cztery budynki szkół. Łączna kwota prac na wszystkich budynkach to 2 miliony 700 tysięcy złotych. To będzie prawdziwa rewolucja dla z zespołów szkół w Ołpinach, Żurowej, Szerzynach i Czermnej. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego gmina otrzyma wsparcie w wysokości 1,4 miliona  zł. Umowy gwarantujące przyznanie unijnego dofinansowania podpisali w ubiegłym roku wicemarszałek Stanisław Sorys oraz wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd. Przy wsparciu tych środków uda się przede wszystkim przeprowadzić remonty instalacji do ogrzewania, a w miejsce starych urządzeń zamontować bardziej ekologiczne źródła ciepła: pompy ciepła i kotły gazowe. Oszczędności przyniesie też wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

 
Region. Małopolskie Remizy 2019
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 20 lutego 2019 23:07

Nawet 60 tysięcy złotych dotacji będzie można otrzymać na remont remizy strażackiej. Na złożenie wniosku gminy i jednostki OSP mają czas tylko do 13 marca 2019 roku.  Środki te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i jakości pracy strażaków-ochotników.Za łączną kwotę 4 milionów  zł, w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” dotacja będzie mogła być przeznaczona na: zakup materiałów budowlanych, niezbędnych do wykonywania prac budowlano-remontowych; wykonanie prac budowlano-remontowych (w tym zagospodarowania terenu wokół remizy) w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków; wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. 

 
Wojnicz. Kino do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 lutego 2019 23:27

Scena kina w Wojniczu zostanie gruntownie odnowiona. Wniosek Gminnego Ośrodka Kultury zyskał uznanie w oczach ekspertów z Warszawy. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie stworzenie odpowiedniego „klimatu” wokół inwestycji.

 
Samorząd nie składa się z obietnic
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 lutego 2019 13:13

rlucarz1Rozmowa z Romanem Łucarzem, starostą tarnowskim.

 
Region. Stypendia od marszałka
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 15 lutego 2019 00:00

Samorząd Województwa Małopolskiego podjął inicjatywę dającą możliwość ubiegania się w roku szkolnym/akademickim 2018/2019 o stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego, który finansowany jest ze środków własnych Województwa Małopolskiego. Uczniowie i studenci mogą starać się o stypendia w wysokości kilkuset złotych miesięcznie. Samorząd Województwa Małopolskiego pragnie docenić młodych ludzi, którzy mają talenty i rozwijają swoje pasje, zwyciężają w olimpiadach i w konkursach z różnych przedmiotów czy podczas ogólnopolskich i międzynarodowych zmagań sportowych i artystycznych.

 
Wojnicz. Krwawa sobota
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 lutego 2019 13:06

W remizie OSP Debina Łętowska na apel strażaków, policjantów i Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów odpowiedziało 33 Dawców, którzy oddali prawie 15 litrów krwi. Akcję wspierali policjanci zrzeszeni w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Tym razem mundurowi spowodowali, że wszystkie serca w okolicy dodatkowo włączyły się w akcję zbiórki zakrętek. Podczas słonecznej niedzieli przybyło bardzo dużo dzieci wraz z całymi rodzinami. Widok małych pociech, które niosły ze sobą do remizy woreczki pełne zakrętek budził emocje radości i zachwytu. Celem zbiórki tak ogromnej ilości nakrętek jest pomoc dla 10 – miesięcznej Jagódki, która potrzebuje wsparcia na kosztowne leczenie i rehabilitację oraz zakup protez rączek. Dzieci, młodzież i rodzice którzy wsparli walentynkowe akcję  okazali bynajmniej największe serce w okolicy pomagając potrzebującym.

 
Lubcza. Konkurs Potraw
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 lutego 2019 21:44

Sześć kół gospodyń wiejskich z pięciu gmin z całego kraju weźmie udział w I edycji konkursu kulinarnego, który zostanie przeprowadzony w Lubczy z okazji tegorocznych Walentynek.  „Sercem gotowane – ogólnopolski konkurs potraw regionalnych i tradycyjnych” – wybór uczestników nie był dziełem przypadku. – Chcemy zaprezentować mieszkańcom naszej gminy kuchnię z pogranicza polsko – litewskiego, z Kaszub, z Kresów Wschodnich, a naszym Gościom, smakołyki z Jodłowej, Zalasowej i Lubczy/Woli Lubeckiej - mówi Paweł Augustyn, Burmistrz Gminy Ryglice. Zapraszamy w sobotę w godzinach 11 do 20.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 42

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .