Dębno. Gnojnik. Szczurowa. Z dotacjami dla remiz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 czerwca 2019 20:56

001 PTR 5679Trzy gminy z powiatu brzeskiego otrzymały wsparcie finansowe w ramach programu Małopolskie Remizy 2019. Dzisiaj, w budynku OSP w Biesiadkach, samorządowcy i strażacy odebrali promesy. Wręczali je członek zarządu województwa małopolskiego Marta Malec – Lech w asyście radnego województwa małopolskiego Stanisława Bukowca oraz prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dr Kazimierza Koprowskiego. Gospodarzem spotkania był wójt Gnojnika Sławomir Paterek.

 
Powiat Tarnowski z wnioskami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 13 czerwca 2019 20:02

Niedawno swoje pomysły i propozycje do Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” zgłaszali w Tarnowie samorządowcy, przedsiębiorcy, działacze organizacji pozarządowych. Spotkanie w tej sprawie, a także odnośnie prac nad RPO Województwa na lata 2021-2027, odbyło się w CSM. Powiat Tarnowski reprezentowali Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach. - Liczymy na to, że współpraca z samorządem małopolskim będzie układała się tak doskonale, jak w tej kadencji – mówi wicestarosta Jacek Hudyma.

 
Dębno i Zakliczyn. Eko Liderzy w Małopolsce
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 12 czerwca 2019 11:01

Tylko dwie gminy z regionu tarnowskiego: Dębno i Zakliczyn mogą poszczycić się tutułem Eko Lidera. Eko Liderzy z Małopolski zostali nagrodzeni podczas pierwszego dnia konferencji „Ochrona przyrody, powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów” organizowanej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Nosalowym Dworze w stolicy polskichg Tatr – Zakopanem. Statuetki przyznano: EkoGmina miejsko – wiejska Biecz, nagroda pieniężna 30 tys. zł; EkoGmina wiejska – Dębno, nagroda pieniężna 30 tys. zł; EkoPrzedsięwzęcie – Gmina Zakliczyn, nagroda 20 tys. zł; EkoPrzedsięwzęcie – Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. 20 tys. zł; EkoPrzedsięwzęcie – Miasto Jordanów 20 tys. zł; EkoSzkoła – Szkoła Podstawowa nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie 5 tys. zł oraz EekoPrzedszkole – Przedszkole Samorządowe w Światnikach Górnych 5 tys. zł.

 
Piknik na Kokoczu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 12 czerwca 2019 10:47

Już 15 czerwca odbędzie się Piknik na Górze Kokocz. Będzie to okazja do miłego i atrakcyjnego spędzenia czasu dla całych rodzin oraz osób we wszystkich grupach wiekowych. Góra Kokocz posiada niezwykłe walory krajobrazowe i turystyczne. Z tego wyjątkowego miejsca na mapie regionu tarnowskiego można podziwiać wspaniałą panoramę we wszystkich kierunkach świata. Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Wola Lubecka, Sołectwo Lubcza, OSP Wola Lubecka, OSP Lubcza, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Zespół Szkół w Lubczy, Ośrodek Kultury w Ryglicach. Patronat honorowy objęli - Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

 
Koncertowe lato w gminie Tarnów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 12 czerwca 2019 10:40

Największe współczesne polskie gwiazdy muzyczne zagrają w miejscowościach naszej gminy. Połączenie pokoleń, pielęgnowanie tradycji oraz kultywowanie wartości patriotycznych to – jak w poprzednich latach – przewodnie idee organizowanych imprez kulturalno-rozrywkowych. W tym roku moc atrakcji będzie na jeszcze wyższym poziomie! Od tego roku Centrum Kultury i Bibliotek koncentrować będzie się głównie na dużych koncertach i wydarzeniach kulturalnych z udziałem znanych zespołów oraz gwiazd estrady. Znani jesteśmy z ciekawych i perfekcyjnie organizowanych imprez. Chcemy, aby były one w jeszcze większym stopniu znakiem rozpoznawczym naszej gminy, promowały nasze miejscowości i dzięki nim było o nas głośno w regionie.

 
Most w Lubaszowej w budowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 czerwca 2019 21:17

Starostwo Powiatowe w Tarnowie buduje kolejny most na terenie Powiatu Tarnowskiego. Tym razem rozebrana zostanie stara przeprawa mostowa w Lubaszowej (Gmina Tuchów) i wybudowany zostanie nowy obiekt o długości 96,5 metra. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Istniejący most nad Białą w Lubaszowej jest obiektem trójprzęsłowym i przestarzałym. Dlatego zapadła decyzja o rozebraniu starego mostu do przyczółków i na bazie istniejącej konstrukcji, wykonaniu nowych elementów. - Most będzie nowoczesny, szerszy i bezpieczniejszy - zapewnia Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Przebudowane będą odcinki drogi powiatowej w rejonie mostu, a także umocnione zostaną brzegi koryta rzeki.

 
Patriotyczna sztafeta pokoleń w Zakliczynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 czerwca 2019 21:13

W Sali im. Spytka Jordana w Ratuszu w Zakliczynie odbyła się Gala z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, pierwszych po latach komunizmu częściowo wolnych wyborach do parlamentu. Uczestniczyła w niej młodzież szkolna, pedagodzy, samorządowcy, obecni parlamentarzyści oraz świadkowie historii - posłowie Sejmu X kadencji tzw. kontraktowego i dawni działacze solidarnościowej opozycji. Otwierając galę burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami sprzed trzydziestu lat, gdyż wówczas jego ojciec – ś.p. Stanisław Chrobak startował w wyborach jako reprezentant opozycji solidarnościowej i został wybrany senatorem z najlepszym wynikiem w okręgu tarnowskim. - Wybory 4 czerwca różnie oceniają historycy, dziennikarze i publicyści, ale niewątpliwie był to moment przełomowy. Wtedy rozpoczęła się polska droga do wolności, wówczas rozpoczął się demontaż komunizmu w całej Europie Wschodniej. Wspominamy tę historyczną chwilę także po to, aby udowodnić, że pamiętamy w naszej gminie o ideach Solidarności, które wciąż są dla nas bardzo ważne – powiedział burmistrz.

 
Tuchów. Święto powiatowej rodziny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 czerwca 2019 21:07

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się I Powiatowe Święto Rodziny, połączone z VIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Święto rozpocznie w samo południe Msza święta, sprawowana w intencji rodzin. Szczególnym momentem uroczystości będzie uhonorowanie małżeństw z najdłuższym stażem z terenu Powiatu Tarnowskiego. O godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Redlin. - Organizacja Powiatowego Święta Rodziny wynika z naszego przekonania, iż jako samorządowcy musimy podjąć działania zmierzające do umocnienia autorytetu rodziny - tłumaczy Starosta Tarnowski, Roman Łucarz. - Zatem nasza uroczystość ma na celu podkreślenie znaczenia i roli rodziny w życiu społecznym, jak również integrację rodzin z terenu powiatu, wspólne, radosne i pożyteczne spędzenie czasu wolnego - dodaje Starosta. Miejscem organizacji Powiatowego Święta Rodziny jest Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. - To naturalne, że właśnie tam odbędzie się to święto. Uważamy bowiem, że aby umacniać autorytet rodziny potrzeba obecnie zacieśniać sojusz pomiędzy władzą państwową, samorządową i Kościołem. Tylko w ten sposób przeciwstawimy się skutecznie fałszywym ideologiom - podkreśla Roman Łucarz.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .