Reklama
Brzesko. Kto dyrektorem szpitala?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 września 2021 10:04

Tylko czterech spośród jedenastu kandydatów, którzy złożyli dokumentację w konkursie na dyrektora brzeskiego szpitala przeszło do II etapu. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasze redakcja, na tej liście jest obecny dyrektor szpitala, jeden z lekarzy pracujących w brzeskim ZOZ-ie oraz dwie osoby spoza miasta (jedna z Krakowa, druga z Bochni). Siedem ofert zostało odrzuconych z powodów formalno – prawnych – czyli braku kompletnych dokumentów. Powiat nie może sobie pozwolić nam to by sąd unieważnił konkurs.

 
Powiat Tarnowski. Rusza budowa zjazdu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 września 2021 12:30

To najwieksza w dziejach powiatu tarnowskiego inwestycja. Inwestor może natychmiast rozpoczynać prace przy budowie połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie, gdyż wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację tego zadania. O konieczności powstania drogi łączącej wierzchosławicki węzeł autostradowy z Tarnowem mówiło się od początku otwarcia autostrady, ale niewiele w tym temacie robiono. Dopiero obecny zarząd województwa małopolskiego energicznie przystąpił do działań w tej sprawie. Zagwarantowano pieniądze na budowę łącznika i w przetargu wyłoniono wykonawcę robót. Została nim firma METROTAV Polska S.A. Koszt tej inwestycji to przeszło 140 mln zł, a całkowita wartość zadania (dokumentacja, nieruchomości, nadzór, koszty pośrednie) to ponad 155 mln zł.

 
Jest nowy wicemarszałek Małopolski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 10 września 2021 12:00

gawron-800x583-800x445Józef Gawron, radny sejmiku małopolskiego, były wicewojewoda małopolski i były zastępca dyrektora szpitala w Brzesku został nowym wicemarszałkiem Małopolski. Za powołaniem Józefa Gawrona zagłosowało 25 randych, 9 radnych było przeciw, 1 głos został oddany jako nie ważny, 5 radnych nie brało udziału w głosowaniu.

 
Józef Gawron rekomendowany na wicemarszałka województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 10 września 2021 10:13

gawron-800x583-800x445Marszałek Witold Kozłowski przedstawił radnym PiS kandydaturę na stanowisko, które straci Tomasz Urynowicz. Józef Gawron, radny sejmiku małopolskiego, były wicewojewoda małopolski i były zastępca dyrektora szpitala w Brzesku będzie nowym wicemarszałkiem Małopolski – dowiedziała się nasza redakcja. Zyskał on rekomendację władz partii na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz Betą Szydło. Za chwilę głosowanie.

 
Powiat Tarnowski. Najlepszy sołtys Małopolski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 września 2021 21:20

Mieczysław Kapałka - sołtys Ciężkowic został uznany Najlepszym Sołtysem Powiatu Tarnowskiego 2020. Tytuł wręczono mu podczas spotkania z sołtysami, zorganizowanego w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej. Zwykle najbardziej zasłużonych i oddanych swej pracy sołtysów nagradzano podczas dożynek powiatowych, ale w tym roku - podobnie jak w poprzednim - postanowiono ich jeszcze nie organizować ze względu na pandemię koronawirusa. Zdecydowano jednak o kontynuowaniu w tym roku konkursu na najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego. Spotkanie z sołtysami w Kąśnej Dolnej swoją obecnością zaszczycili m.in. posłowie Józefa Szczurek-Żelazko i Anna Pieczarka, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch. Obecni byli pozostali członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego – wicestarosta Jacek Hudyma, Tomasz Stelmach, Bogdan Płachno i Mariusz Tyrka, a także przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń i wiceprzewodniczący Zbigniew Karciński.

 
Opiekunki, które inspirują! W Brzesku, Bochni i Tarnowie powstaje wyjątkowy Projekt NIANIA
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 sierpnia 2021 16:02

Jak być nianią, którą pokocha dziecko? Jak spełnić coraz większe oczekiwania rodziców? I jak przede wszystkim czerpać satysfakcję z pracy opiekunki? Na te wszystkie pytania odpowie „Projekt NIANIA” i skupiający się wokół niego wyjątkowi i doświadczeni eksperci.

 
Powiat Tarnowski. Udany nabór do szkół
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 27 sierpnia 2021 18:35

Powody do radości maja samorządowcy powiatu tarnowskiego. Oferta szkół ponadpodstawowych – średnich najwyraźniej przypadła do gustu tegorocznym ośmioklasistów. Już blisko 750 wybrało naukę w szkołach dla których organem prowadzącym – tak zwanym organem „założycielskim” jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie. - Już dzisiaj mamy o około 120 osób więcej niż w naborze w roku szkolnym 2020/2021. Ruch „kadrowy” w szkołach trwa jeszcze we wrześniu. Mamy nadzieję, że kolejne osoby wybiorą nasze placówki. Zapraszam i zachęcam do tego – mówi naszej redakcji Tomasz Stelmach, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego, zawiadujący w imieniu tegoż gremium szkołami „średnimi”. Ile osób jeszcze trafi do szkół powiatowych? Nie wykluczone, że może to być jeszcze od 30 do nawet 80 uczniów.

 
Józefa Szczurek-Żelazko: Miliardy dla samorządów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 24 sierpnia 2021 20:01

Dodatkowe 8 mld zł trafi do samorządów jeszcze w tym 2021 roku. Niedawno podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podsumował pilotażowy nabór do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – mówi naszje redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .