Powiat Tarnowski. Polityka senioralna powiatu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:39

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się seminarium, tematycznie związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia. Jest to święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia, i przypadające na 7 kwietnia. W bieżącym roku motywem przewodnim obchodów było zagadnienie „Seniorem być i w zdrowiu żyć - powszechna opieka zdrowotna” i taki też temat przyświecał seminarium. Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, otwierając seminarium zauważył: - Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej osobom w każdym wieku, w tym w szczególny sposób zadbanie o osoby w wieku podeszłym. Zdrowie nie jest czymś stałym, danym raz na zawsze. Należy je zdobywać, tak jak inne dobra. Olbrzymia jest więc rola promocji zdrowia, jako procesu umożliwiającego zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawą poprzez edukację zdrowotną i szeroko rozumianą profilaktykę. Rozpoznawanie czynników ryzyka najgroźniejszych chorób oraz precyzowanie i wdrażanie prozdrowotnego stylu życia ma szansę przynieść radykalną poprawę stanu zdrowia każdego człowieka. Oczywistym bowiem jest fakt, że zdrowie stanowi warunek normalnego funkcjonowania i satysfakcji z życia.

 
Rusza budowa hali sportowej w Gwoźdźcu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:37

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podpisał umowę z firmą „Neobud” z Rożnowa, która wygrała przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu. Koszt inwestycji to 3 min 580 tys. zł. Samorząd pozyskał prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace budowlane w Gwoźdźcu właśnie się rozpoczynają. Termin zakończenia robót określono na 31 sierpnia 2020 roku.

 
Zakliczyn. Nowy Honorowy Obywatel
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 27 marca 2019 14:03

Przyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Rozwój ziemi zakliczyńskiej wspiera od przeszło dwudziestu lat poprzez pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz przychylność dla lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć. Jest obecny na wszystkich ważniejszych wydarzeniach w mieście i gminie. M.in. te argumenty zdecydowały o przyznaniu Posłowi na Sejm RP Michałowi Wojtkiewiczowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn. Uchwałę Rada Miejska w Zakliczynie podjęła jednogłośnie. Michał Wojtkiewicz jest trzynastym w historii honorowym obywatelem gminy nad Dunajcem. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się w Sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim Ratuszu.

 
Most w Borusowej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 marca 2019 21:39

Most w miejscowości Borusowa połączy dwa brzegi Wisły i będzie częścią najkrótszej drogi z Tarnowa w kierunku Kielc, a dalej – Warszawy. To ułatwienie, na które od lat czekali mieszkańcy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. W symbolicznym wbiciu łopaty pod inwestycję wzięli udział marszałkowie: małopolski Witold Kozłowski i świętokrzyski Andrzej Bętkowski, oraz wicemarszałek małopolski Łukasz Smółka i Marek Jońca z Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Obecni byli także minister Anna Krupka oraz parlamentarzyści Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz.

 
Żabno. Pod patronatem starosty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 marca 2019 09:01

Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, zapraszają na 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Przegląd odbędzie się 21 marca 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zaprezentuje się w nim dziewięć grup teatralnych w trzech kategoriach wiekowych.

 
Paleśnica – Gródek. Droga do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 marca 2019 22:57

O sporym sukcesie mogą mówić władze gminy Zakliczyn oraz Gródek nad Dunajcem. Udało się im przeforsować remont drogi wojewódzkiej: Paleśnica – Gródek nad Dunajcem. Prace potrwają do lutego 2021 roku. Gruntowna przebudowa obejmie prawie osiem kilometrów drogi. Wybudowane zostaną dwie przeprawy przez potoki, pobocza, ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe wraz z peronami. Wzmocnione i zabezpieczone będą skarpy oraz mury oporowe. Droga zostanie odwodniona. Priorytetem dla zarządu jest ciągłe podnoszenie komfortu jazdy samochodem po wszystkich drogach naszego regionu. Poprawi się bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

 
Powiat Tarnowski. Będzie łącznik w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 marca 2019 22:55

Wiele wskazuje na to, że w tej kadencji samorządu wybudowany zostanie łącznik z autostrady w Wierzchosławicach. Samorząd Województwa Małopolskiego jest zdeterminowany i będzie podejmował konkretne działania, aby jak najszybciej wybudowana została droga łącząca węzeł autostradowy w Wierzchosławicach z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma podkreśla, że w realizację przedsięwzięcia zaangażowana jest Anna Pieczarka – wicemarszałek Małopolski, zarząd, ale także radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku małopolskim.

 
Zakliczyn. Medal od Prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 marca 2019 22:42

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz upamiętnienia historii Polski i za propagowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent RP Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć i upowszechniającym wiedzę o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Wśród uhonorowanych są trzy osoby z Powiatu Tarnowskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 44

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .