Reklama
Zakliczyn. Mobilne Muzeum
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 09 września 2018 14:59

Już 24 i 25 września na Rynku w Zakliczynie udostępniona zostanie wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne, która została przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zakliczyn jest jednym z 56 miast Polski, do którego trafi ekspozycja. W poniedziałek 24 września wystawa będzie czynna w godz. 12.00-18.00, a we wtorek 25 września w godz. 10.00-16.00.

 
Zakliczyn. Mobilne Muzeum
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 września 2018 14:04

Już 24 i 25 września na Rynku w Zakliczynie udostępniona zostanie wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne, która została przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zakliczyn jest jednym z 56 miast Polski, do którego trafi ekspozycja. W poniedziałek 24 września wystawa będzie czynna w godz. 12.00-18.00, a we wtorek 25 września w godz. 10.00-16.00.

 
Ryglice. Najdroższa woda w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 września 2018 21:21

Ponad 22 złote za wodę i ścieki płacą mieszkańcy Ryglic. To najwyższa stawka w regionie. W Krakowie cena wody i ścieków wynosi – 10.15 złotego; w Bochni – 9.21; w Brzesku – 12.58; gminach Tarnów i Skrzyszów – 9.30; w Zakliczynie – 12.18, w Wojniczu – 12.58, w Radłowie – 11.05; w Lisiej Górze 10.80; w Oleśnie – 8.31; Wietrzychowicach – 8.51; w Tarnowie 9.30, w Tarnowie – Mościcach (instalacja Azotów, z której korzysta część tarnowian) – 7.28 złotego; w Rzeszowie 8.88 i Dębicy – 9.26 złotego.

 
Ćwików. Wojennym bohaterom
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 września 2018 10:04

W sumie 47 osobom, ufundowano pomnik poległym w czasie zawieruch wojennych. Mowa o 34 ofiarach I wojny światowej oraz 13 II wojny światowej. Dzisiaj, odnowiony pomnik, ponownie poświęcono, a przy okazji była to doskonała okazja do wielkiej manifestacji czci i patriotyzmu. Mieszkańcy Ćwikowa, w gminie Olesno zdali egzamin z patriotyzmu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta, odprawiona przy miejscowej remizie, której przewodniczył ks. prałat Jan Rybak, proboszcz z Olesna, a koncelebrowali m.in. ksiądz komandor Bogusław Wrona i ksiądz Marek Kądzielawa. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli pod odnowiony pomnik na rozstaju dróg, który osłonili poseł Wiesław Krajewski i wójt Witold Morawiec. W gronie gości znaleźli się radni woje łódzzdcy: Wojciech Skruch oraz Bolesław Łączyński. Pojawili się radni powiatu dąbrowskiego oraz samorządowcy z gminy Olesno. Na koniec, w domu strażaka odbył się program artystyczny i okolicznościowa konferencja.

 
Święto Fasoli w Zakliczynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 01 września 2018 17:58

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Dyrektor ZCK i Prezes Stowarzyszenia “Klucz” Kazimierz Dudzik  zapraszają na 19 Święto Fasoli, które odbędzie się w Zakliczynie w dniach 1-2 września. – Startujemy już dzisiaj. O godzinie 19. rozpocznie się wielkie show disco. Na scenie zaprezentuję się bowiem KORDIAN. Zapraszamy także na jutrzejsze wydarzenia – mówi naszej redakcji burmistrz Dawid Chrobak.

 
Region: Gmina Wojnicz z budżetem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 30 grudnia 2017 23:27

Budżet dla Gminy Wojnicz na rok 2018 już uchwalony. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wojniczu, która odbyła się 28 grudnia, Radni przyjęli zaproponowany przez Burmistrza Tadeusza Bąka projekt budżetu, i podjęli uchwałę, która określa sposób wydatkowania pieniędzy z gminnej kasy. Zaplanowana kwota dochodów to 49 175 054,00 zł, zakładane wydatki to 49 868 054,00 zł.

 
Premier Beata Szydło z wizytą w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 24 września 2017 17:12

Beata Szydło, premier rządu polskiego uroczyście dokona otwarcia nowej instalacji, która została wybudowana w Zakładach Azotowych w Tarnowie. Jutro zostanie otwarta kolejna, gigantyczna inwestycja Grupy Azoty w Tarnowie. To warta 320 milionów złotych wytwórnia poliamidów. Prace trwały dwa lata. W uroczystym otwarciu nowego obiektu będzie uczestniczyć premier Beata Szydło. Jak mówi nam wiceprezes Józef Rojek z tarnowskich Azotów nowa inwestycja pozwoli nie tylko na zwiększenie produkcji, ale przede wszystkim poprawi zyskowność spółki, zmniejszy podatność na złe warunki rynkowe i zagwarantuje setki miejsc pracy. Aktualnie gigant chemiczny z siedzibą w Tarnowie produkuje rocznie około 100 tys. ton poliamidu i jest jednym z większych dostawców tego związku chemicznego w Europie. Dzięki otwieranej w poniedziałek inwestycji, zakład może zwiększyć produkcję o około 80 tys. ton.

 
Pojezierze Tarnowskie pod znakiem zapytania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 lipca 2017 01:00

Ważą się losy projektu „Pojezierze Tarnowskie”. Jakkolwiek do samej idei zagospodarowania terenów po wyrobiskach żwirowych oraz zbiorników już istniejących – na potrzeby turystyki, rekreacji i wypoczynku – nikogo przekonywać nie trzeba, samo przygotowanie wniosku okazało się… niewypałem. Eksperci marszałka uznali, że założenia ekonomiczne projektu są po prostu mało wiarygodne. Sam projekt miał być realizowany w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. I właśnie sektor prywatny w tym przypadku „nawalił”. Jeden z przedsiębiorców, który chciał uczestniczyć w projekcie, prowadzi firmę o obrotach rocznych w skali kilkuset tysięcy złotych, a wartość inwestycji, która zamierzał zrealizować opiewała na kilka milionów. W tej sytuacji trudno się dziwić ekspertów, że zasugerowali odrzucenie projektu. Idea jest jak najbardziej słuszna, dlatego warto jej moim zdaniem dać jeszcze raz szansę w kolejnym naborze, pod warunkiem jednak, że Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, która pilotowała projekt, lepiej dobierze partnerów z sektora prywatnego – ocenia radny wojewódzki, a zarazem ekspert w dziedzinie finansów, inwestycji samorządowych, Wojciech Skruch. Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys ubolewa, że idea – skądinąd świetna – jest raczej w fazie koncepcji. – Pytałem wiele razy: jak wygląda przygotowanie dokumentacji technicznej, sprawy własnościowe. Moim zdaniem udziałowcy projektu – mówię o kompleksowym podejściu – potrzebują jeszcze roku, by można było go należycie ocenić - mówi w rozmowie z nasza redakcją.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .