Reklama
Region: Lipnica Murowana nie tylko palmami stoi
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 12 stycznia 2013 00:40

lipnickagwiazdaO tym, że w Lipnicy Murowanej kultywowane są od lat tradycje ludowe wiadomo nie od dzisiaj. Oczywiście znakomitej większości z nas, nie tylko Małopolanom, ale naszym rodakom w kraju i poza nim, to miejsce kojarzy się z wielkimi palmami. Ale nie tylko palmy to symbol miasteczka.Od lat organizowane są tutaj spotkania grup kolędniczych z całego regionu. Liczba zgłoszonych wykonawców jest w tym roku tak duża, że występy artystyczne trzeba było podzielić na dwa dni: 19 i 20 stycznia. To wtedy scena miejscowego Domu Kultury zamieni się w wielka arenę kolędniczą. Po raz 31 spotkamy się na wspólnym kolędowaniu w Lipnicy Murowanej. Zapewniamy wiele atrakcji – mówią organizatorzy. Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zadbają o atmosferę godną powagi spraw przedstawianych przez kolędników. A w tym roku zgłoszono: osiem grup dziecięcych; dziewięć młodzieżowych; 11 grup seniorów. Pierwsze dwie zaprezentują się w sobotę, a starsi w niedzielę. Nad sprawnym przebiegiem imprezy będzie czuwało jury w składzie: Stanisław Węglarz – etnolog; Maria Cetera – etnograf; Jadwiga Adamczyk – muzyk; Benedykt Kafel – etnograf; Magdalena Kroh – etnograf oraz Aleksander Smaga – muzyk. Zapraszamy 19 i 20 stycznia do Lipnicy Murowanej na „lipnicką Gwiazdę”. Naprawdę warto.

 
Region: Zagrożone zjazdy z autostrady
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 07 stycznia 2013 23:34

eczesakkonfWiele wskazuje na to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie sfinansuje budowy zjazdu z autostrady w Bochni. Podobny los może czekać zjazdy w sąsiednim Brzesku oraz w Tarnowie wraz ze wschodnią obwodnicą grodu Leliwitów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł podkreślał, że autostradę oddano z wielkim opóźnieniem. – Brak jest zjazdów i połączeń z siecią dróg lokalnych co powoduje że ograniczone są możliwości rozwoju terenów przyległych i stajemy się tylko, jako ziemia tarnowska odbiorcą smrodu i huku, a nie jest to, jak miał być w założeniach impuls rozwojowy. Ponadto na autostradę nie mogą wjechać tiry co jest sytuacja jak na warunki europejskie całkowicie absurdalną. Najgorsze, że w projekcie budżetu na 2013 rok nie znalazły się środki na zjazdy. Zgłosiliśmy poprawkę, lecz niestety głosami PO (także co jest skandalem wszystkich z małopolski i Tarnowa) poprawka została odrzucona. Mimo to nie ustajemy. Z naszej inicjatywy odbyło się w tej sprawie posiedzenie podkomisji w komisji infrastruktury. Zapowiadaliśmy to jako posłowie PiS i słowa dotrzymaliśmy. Podczas posiedzenia wymogliśmy na wiceministrze infrastruktury deklarację że resort weźmie pod uwagę nasze argumenty i rozważy możliwość sfinansowania wraz z małopolskimi samorządami rzeczonych inwestycji, które dla ziemi tarnowskiej są inwestycjami kluczowymi. Jest zatem szansa na jak najszybsze rozpoczęcie prac związanych z budową zjazdów.

 
Region: Karetka od Lubomirskich
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 27 grudnia 2012 22:23

ptr_4746Nowoczesna karetka od dzisiaj jest na stanie szpitala powiatowego w Bochni. To dar Fundacji Książąt Lubomirskich. Pieniądze na ten cel pochodzą z balu wydanego z okazji 10 rocznicy zaślubin Dominiki Kulczyk, córki najbogatszego Polaka, Jana Kluczyka z księciem Janem Lubomirskim – Lanckorońskim.

 
Bochnia: Muzeum odzyska swój blask
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 lipca 2012 20:34

Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego, przekazał dzisiaj umowę na odnowienie zabytkowego budynku bocheńskiego Muzeum. – W sumie miasto, a dokładnie rzecz ujmując Muzeum imieniem profesora Stanisława Fischera w Bochni wzbogaci się o blisko dwa miliony złotych. Dobre projekty nagradzamy sowicie – mówił wicemarszałek Sorys. W sumie realizacja projektu będzie kosztowała ponad 3.4 miliona złotych. Ale to koszt całkowity. Koszta kwalifikowane są niższe i wynoszą – niecałe 3.3 miliona złotych. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez sejmik – maksymalna dotacja województwa nie przekroczyła dwóch milionów złotych. Jak zapewniał podczas konferencji prasowej dyrektor Muzeum, Jan Flasza, budynek Muzeum jest najcenniejszym zabytkiem architektury na Rynku bocheńskim. – Moim zdaniem tylko bazylika ma większe znaczenie architektoniczne i zabytkowe. Jego charakterystyczna sylwetka należy do najbardziej rozpoznawalnych ikon Bochni – mówił nam dyrektor Jan Flasza. Dziękował władzom samorządu województwa małopolskiego za zrozumienie i pomoc finansową. Słowa podziękowania skierował także na ręce gospodarza miasta, burmistrza Stefana Kolawińskiego. – W naszej placówce jest wiele cennych obrazów, rzeźb, ale także eksponatów kartograficznych – mówi dyrektor Flasza.

 
Region: 'Bene Meritus' dla prezesa Stalproduktu
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 24 lutego 2010 20:17
Firma, która zmienia polski przemysł, jest liderem polskiej transformacji – te i wiele innych tytułów w ciągu ostatnich lat odebrał prezes zarządu bocheńskiej spółki Stalprodukt S.A. Firmę wyróżniano za aktywność, rozwój, innowacyjność oraz wyniki finansowe. Tym razem spółka doceniona została także lokalnie. Za udział w rozwoju gospodarczym Powiatu Bocheńskiego kapituła honorowego wyróżnienia Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego - podjęła decyzję o wręczeniu nagrody prezesowi firmy Panu Piotrowi Janeczek. Uroczystego wręczenia dokonał wczoraj starosta bocheński Jacek Pająk.
 
W Regionie: Dwa miliony na budowę mostu w Kamionnej
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 10 lutego 2010 11:02

kamionnaPonad 2 mln. złotych otrzymał powiat bocheński w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi. To jak do tej pory największa jednorazowo przyznana dotacja z MSWiA.

 
Stary Wiśnicz: Zdewastowali 25 uli
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lutego 2010 16:17
Policjanci zatrzymali trzech 17-latków, którzy zdewastowali 25 uli w pasiece w Nowym Wiśniczu. W wyniku ich działania znajdujące się w ulach pszczoły wyginęły.
 
Bochnia: Pijana za kółkiem, miała 2 promile
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 30 stycznia 2010 12:13
Wczoraj około godz. 20:40 w miejscowości Chrostowa koło Bochni policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, kierowany przez 45 letnią kobietę, mieszkankę tej miejscowości. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta „wydmuchała” ponad 2 promile alkoholu. Kierująca tłumaczyła się, że wracała z imprezy autobusem do domu, a samochód pozostawiła przy drodze. Jednak obawiając się pozostawić samochód na noc na poboczu postanowiła pojechać nim do domu.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 7

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .