Dziewin. Obiekt stanie do końca lipca
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 czerwca 2019 10:06

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec lipca 2019 roku zostanie oddana do użytku sala gimnastyczna w Dziewinie. Obiekt zostanie wzniesiony w ciągu… kilku miesięcy. Jak to możliwe? –  Postawiliśmy na obiekt pneumatyczny – tłumaczy wójt Jan Pająk.  O potrzebie budowy sali gimnastycznej w Dziewinie mówiło się od kilku lat. Koszt budowy tradycyjnej sali to jednak wydatek rzędu trzech, nawet czterech milionów złotych. Przy obecnych inwestycjach, planach związanych z budową sieci kanalizacyjnych, realizacja zadania nie wchodziła w rachubę.

 
Gmina Drwinia. Bojowe ćwiczenia: „Biała 19”
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 28 kwietnia 2019 16:35

Koordynacja działania różnych służb ratowniczych oraz współpraca z samorządem i mieszkańcami – te cele przyświecały organizatorom ćwiczeń na wypadek powodzi, które przeprowadzono w gminie Drwinia.
Pod koniec marca na terenie gminy Drwinia przeprowadzone zostało ćwiczenie epizodyczne reagowania kryzysowego pk. ,,Biała 19”. Jego inicjatorem była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie. Ćwiczenie miało na celu omówienie możliwości wsparcia sił i środków służb ratowniczych na wypadek zagrożenia powodziowego w powiecie bocheńskim. Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk powitał przybyłych uczestników ćwiczenia: przedstawicieli WKU w Tarnowie na czele z Komendantem ppłk Piotrem Waręckim, przedstawicieli Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Krakowie, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Bochni Wydziału ds. operacyjno – szkoleniowych oraz przedstawiciela Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bochni. Ćwiczenie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń z pamiętnej powodzi jaka miała miejsce w 2010 r. Uczestnicy podczas rekonesansu w terenie mieli okazję zobaczyć newralgiczne miejsca na terenie naszej gminy, w których prowadzone były działania ratownicze z udziałem dużej ilości sprzętu oraz ludzi. Żołnierze formowanej obecnie 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Krakowie będą w przyszłości wspierać działania służb ratowniczych np. podczas zagrożenia powodziowego o dużej skali. Jak mówi wójt wybór gminy Drwinia nie jest dziełem przypadku. - Nasza gmina graniczy z Wisłą, także lokalne dopływy wiele razy dawały się nam we znaki. Wolimy dmuchać na zimne, stąd organizujemy takie ćwiczenia. To nie jedyne działania podejmowane przez samorząd w ostatnich latach w naszej gminie. Inwestujemy w OSP, zbudowaliśmy magazyn powodziowy – mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk. Jego zdaniem na druhach z OSP opiera się system Obrony Cywilnej.

 
Drwinia. Sołtysi i Rady Sołeckie w komplecie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 marca 2019 16:41

Na pięć, a nie jak do tej pory na cztery lata, zostali wybrani nowi sołtysi i członkowie rad sołeckich we wszystkich miejscowościach gminy Drwinia. - Prze wyborami sołeckimi musieliśmy dostosować statuty sołeckie do zmienionego prawa: nowa kadencja samorządu jest pięcioletnia, na taki okres wybraliśmy też sołtysów – mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk. Jak podkreśla wójt od współpracy samorządu gminnego z sołtysami sporo zależy. - Sołectwo to co prawda organ pomocniczy dla samorządu, ale niezmiernie ważny. Cieszy mnie fakt, że w poprzednich dwóch kadencjach, współpraca układała się bardzo dobrze. Wierzę, że będzie tak samo w kadencji 2018 – 2023. Optymizmem napawa fakt, że nasi sołtysi to osoby godne zaufania, które cieszą się uznaniem w oczach lokalnych społeczności – podkreśla wójt Pająk.

 
Gmina Drwinia. Prawie 28 milionów złotych na inwestycje
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 lutego 2019 22:16

Blisko 28 milionów złotych na inwestycje zapisali w tegorocznym budżecie gminy Drwinia – tamtejsi radni. To jeden z najwyższych wskaźników w regionie. - W 2011 roku rozpoczął się boom inwestycyjny w gminie. Odrabiamy w ten sposób wieloletnie zaległości – mówi Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.

 
Pomocnicy budowlani bez zezwoleń na pracę
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 lutego 2019 13:08

5 obywateli Ukrainy, którzy wykonywali nielegalnie prace budowlane na terenie powiatu bocheńskiego zostało zobowiązanych do opuszczenia naszego kraju. Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Tarnowie wykazała, że cudzoziemcy nie posiadają wymaganych przepisami zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce. Obcokrajowcy zostali skontrolowani w trakcie wykonywania prac remontowo-budowlanych, w budynku użyteczności publicznej, na terenie gminy Trzciana. Pięcioro mężczyzn w wieku od 30 do 53 lat, otrzymało decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia RP w terminie do 30 dni. Ponadto cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz wszystkich krajów strefy Schengen.

 
Drwinia. Rada utworzyła Placówkę Wsparcia Dziennego w Niedarach
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 10 lutego 2019 23:14

Pod koniec grudnia Rada Gminy w Drwini podjęła uchwałę o powołaniu Placówki Wsparcia Dziennego w Niedarach. - Gmina Drwinia pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – podkreśla wójt Jan Pająk.dr Utworzenie Placówki Wsparcia Dziennego ma na celu wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu swoich umiejętności zarówno w zakresie edukacji jak i rozwoju interpersonalnego. Placówka powstanie w budynku byłej szkoły w Niedarach, który zostanie wyremontowany i dostosowany do pełnienia nowej funkcji. Będzie to przede wszystkim pomoc dla rodziny w opiece nad dzieckiem oraz w jego wychowaniu. Zapewnienie uczestnikom projektu oparcia nie tylko w wychowawcach, ale również w korepetytorach, terapeutach, logopedach, psychologach, którzy zarówno dzieciom jak i rodzicom będą służyć swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i dobrą radą.

 
Drwinia. Ratują życie innym
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 07 lutego 2019 20:20

Zarząd Gminnego Klubu Krwiodawców PCK w Drwini składa serdeczne podziękowanie tym dawcom krwi, którzy w minioną niedzielę znaleźli czas, aby podzielić się cząstką siebie z oczekującymi tego cennego daru życia dziećmi z klinik hematologii dziecięcej. Na apel organizatorów odpowiedziało zaledwie 14 osób i zaparkowanym pod ośrodkiem Zdrowia w Dziewinie ambulansie RCKiK w Krakowie zebrano nieco ponad 5 litrów krwi . Mimo zaangażowania i promocji akcji niestety to nie wielka grupa dawców. Organizatorzy liczą na większą aktywność podczas kolejnej akcji, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszają tj. 31 marca (niedziela) w godz. 10 - 14 również pod Ośrodkiem Zdrowia w Dziewinie.

 
Gmina Drwinia: Blisko 2.5 miliona z dotacji
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 31 stycznia 2019 18:39

Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. 17 października Wójt Jan Pająk podpisał umowę z wykonawcą budowy Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2 .4 miliona złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .