Reklama
Sterkowiec: Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 29 czerwca 2014 21:22

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Sterkowca, w gminie Brzesko. – Zamierzamy wybudować w tej miejscowości boisko ze sztuczną nawierzchnią. Na razie taki obiekt powstał w Buczu, dwa kolejne: w Szczepanowie i Mokrzyskach, powstaną w tym roku. Potem przyjdzie kolej na Sterkowiec i Jasień – deklaruje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Tutejszy samorząd chce, aby docelowo takie obiekty działały we wszystkich sołectwach gminy.

 
Gmina Dębno: Jednogłośne absolutorium
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 27 czerwca 2014 15:41

Jednogłośnie Rada Gminy Dębno udzieliła absolutorium Grzegorzowi Brachowi za wykonanie budżetu za rok 2013.  – Szczerze Państwu dziękuję za poparcie. – mówił zaraz po głosowaniu wójt Grzegorz Brach. Zanim doszło do głosowania w tej sprawie radni przyjęli, również jednogłośnie, sprawozdanie z realizacji ubiegłorocznego budżetu. Zastrzeżeń do wykonania budżetu nie miała ani regionalna izba obrachunkowa ani Komisja Rewizyjna Rady Gminy Dębno i głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi było już tylko formalnością.

 
Gmina Brzesko: Wszyscy radni na 'Tak'
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 26 czerwca 2014 00:41

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. Radni dziękowali burmistrzowi za wykonane w mieście i gminie inwestycje oraz za umiejętne pozyskiwanie funduszy europejskich. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię na temat wykonania budżetu za ubiegły rok, z obliczeń wynika, że dochody wykonano na poziomie 98,5 procenta, zaś wydatki w 90 procentach. Pozytywną opinię wydała także komisja rewizyjna, której zadaniem jest, między innymi dbałość o utrzymanie dyscypliny finansowej gminy. -Ubiegłoroczny budżet pozwolił na wykonanie wielu inwestycji, które poprawiły jakość życia mieszkańców naszej gminy, mowa głównie o kanalizacji, z której docelowo będzie mogło korzystać prawie 4 tysiące osób – mówił przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Pasierb.

 
Czchów: Jednogłośne absolutorium
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 25 czerwca 2014 00:09

Rada Miejska w Czchowie jednogłośnie udzieliła burmistrzowi skwitowania z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy. Rajcy uznali, że zadania zapisane w budżecie zostały wykonane zgodnie z planem i prawem. – Cieszy mnie kolejne, jednogłośnie absolutorium. Jest to dowód uznania nie tylko dla mnie, ale także dla całego Urzędu Miejskiego ora wszystkich podległych nam instytucji. To zasługa wielu osób: kierownictwa urzędu, pracowników, radnych, sołtysów, członków rad sołeckich i całej naszej lokalnej społeczności – ocenia burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Jego zdaniem kondycja finansowa gminy jest bardzo dobra.

 
W przyszłym roku obwodnica Mokrzysk
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 27 maja 2014 11:05

drogaskanskaPrace przy budowie obwodnicy północno – zachodniej Brzeska (Mokrzysk) nabrały przyspieszenia. – Cieszy nas to, bo to ogromna szansa na rozwój gminy Brzesko, ale także ułatwienie dla mieszkańców gmin Borzęcin czy Szczurowa. Inwestycja będzie kosztowała około 37 milionów, blisko 32 pochodzi z Unii Europejskiej. To także północy zjazd z autostrady A4. Jak widać, przy jednym ogniu upieczmy kilka pieczeni – mówi pół żartem, pół serio burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Czchów: Powstanie punkt informacji turystycznej
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 24 maja 2014 19:02

Wiele wskazuje na to, że pod końcem czerwca w Czchowie powstanie z prawdziwego zdarzenia Regionalny Punkt Informacji Turystycznej. Za kilkanaście dni samorząd gminy Czchów przejmie budynek „starego komisariatu”. Mieści się on w ścisłym centrum Czchowa, przy tutejszym Rynku. – Czchów stawia na rozwój turystyki, dlatego chcemy urządzić taki Punkt Informacji Turystycznej, który spełniał będzie wszelkie standardy – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Gnojnik: Książki dla biblioteki
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 24 maja 2014 19:01

Wójt Gnojnika Sławomir Patarek przekazał dzisiaj nowe książki dla miejscowej biblioteki. – Wsparcie dla placówek kultury, w tym bibliotek to nie tylko powinność samorządu, ale także przyjemność. I nie mówię tego kurtuazyjnie, ale od serca, z przekonania – mówi naszej redakcji wójt Paterek. Jego zdaniem biblioteki, pomimo postępu technicznego i informatycznego, nadal odgrywają ogromną rolę. – Mnie trudno sobie wyobrazić życie bez ksiązki w tradycyjnej formie – mówi wójt. - Jestem przekonany, że nasze biblioteki przetrwają, że tradycyjna książka nie zniknie z półek bibliotek czy księgarń. Oczywiście należy korzystać z nowych rozwiązań w postaci komputerów czy Internetu, ale one na pewno nie załatwią wszystkiego. Gmina Gnojnik inwestuje w szeroko rozumiana kulturę, dlatego spieramy bibliotek i jej dwie filie: w Gosprzydowej oraz Uszwi – mówi wójt. Biblioteka w Gnojniku wraz z filiami dysponuje ponad 24 tysiącami woluminów. Jest wśród nich wiele nowości. Co cieszy się największym zainteresowaniem Czytelników? Proza latynoamerykańska, kryminały skandynawskie, ale także wydawnictwa o charakterze encyklopedycznym, informatory, wydawnictwa albumowe.

 
Wystawa na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 24 maja 2014 19:00

Kilkadziesiąt prac malarskich prezentowanych jest obecnie na dębińskim zamku. To pokłosie kolejnej edycji pleneru malarskiego. Wspólna inicjatywa samorządu gminy Dębno, brzeskiego powiatu oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Zamek w Dębnie, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. – Plener malarski miał charakter integracyjny, uczestniczyli w nim podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, młodzież gimnazjalna, uczniowie podstawówek, seniorzy, ale również uczniowie Liceum Plastycznego w Tarnowie – mówiła podczas dzisiejszego wernisażu Krystyna Gurgul, kierownik Muzeum Zamek w Dębnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 39

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .