Przygotowania do zimy
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 10 listopada 2009 21:38
3 listopada odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Brzesku dotyczące funkcjonowania powiatu brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych. Podczas spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu brzeskiego, kierownicy powiatowych służb i inspekcji oraz przedstawiciele zakładów energetycznych oraz rejonów dróg wojewódzkich, zarządzających liniami przebiegającymi przez teren powiatu brzeskiego omówiono stan przygotowania służ, jednostek i straży powiatowych do funkcjonowania w trudnych warunkach zimowych.
 
Orlik Plus w Borzęcinie Dolnym
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 06 listopada 2009 00:14
Trwa realizacja inwestycji pn. „Remont i modernizacja boiska sportowego z nawierzchnią naturalną w miejscowości Borzęcin Dolny” w ramach programu „ORLIK PLUS”. W dniu 29 września br. po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisano umowę na realizację zadania z firmą WIBROBET z Dąbrowy Tarnowskiej za kwotę 144 tysiące 651 złotych 69 groszy brutto. Na zadanie Gmina Borzęcin pozyskała dotację z budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 42 tysiące złotych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w kwocie 81 tysięcy 300 złotych, nie więcej jednak niż 75 % kosztów realizacji zadania. W sumie więc na realizację przedsięwzięcia pozyskano z zewnątrz 123 tysiące 300 złotych.
 
Wisowatki w Borzęcinie zmodernizowane
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 26 października 2009 18:44
Kosztem kilkuset tysięcy złotych zmodernizowano kolejną drogę na terenie gminy Borzęcin. Tym razem pracom modernizacyjnym poddano blisko 1,5 kilometrowy odcinek drogi "Skotnik" łączący przysiółki miejscowości Borzęcin: Przymiarki i Wisowatki. Prace realizowano jak dwa odrębne, ale realizowane jednocześnie zadania przy udziale środków zewnętrznych z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Urzędu Marszałkowskiego.
 
Święto Edukacji w gmnie Iwkowa
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 17 października 2009 21:34

Były kwiaty, gratulacje, okolicznościowa wieczornica. Mowa o Dniu Święta Edukacji Narodowej. W każdej szkole dla której organem założycielskim jest gmina Iwkowa, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. W Wojakowej, w Zespole Szkół pojawili się przedstawiciele lokalnego samorządu. Wójt Bogusław Kamiński podkreślał, że oświata jest nadal „oczkiem” w głowie lokalnego samorządu. Szkoła w Wojakowej od lat należy do grona najlepszych w powiecie brzeskim. Nie tylko kształci na wysokim poziomie, ale także aktywnie włącza się wżycie kulturalne miejscowość i gminy, realizuje wiele pomysłów i projektów unijnych. Wojakowej od lat rozgłos nadaje między innymi Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Kosakowskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 39

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .