Gosprzydowa: Dwa dni świętowania
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 15 sierpnia 2014 12:19

Dożynki, a w najbliższą niedzielę 90.lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej: przez dwa dni będą świętowali mieszkańcy Gosprzydowej, ale także wszyscy goście z gminy i regionu. Bo właśnie to sołectwo organizuje w tym roku święto plonów. – Jutrzejsze dożynki rozpocznie msza święta, po niej część oficjalna, połączona z prezentacją wieńców. Przygotowane przez poszczególne miejscowości wieńce zostaną ocenione przez jury. Oczywiście nie zabraknie nagród. Przygotowaliśmy także ciekawy program artystyczny, liczne konkursy, degustacje. Zapraszam na dożynki wszystkich mieszkańców naszej gminy, nie tylko rolników. Razem podziękujmy za tegoroczne plony, razem bawmy się i świętujmy – zaprasza wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
W weekend Dni Czchowa
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 22 lipca 2014 02:00

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Gminy Czchów. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Nie zabraknie doskonałej muzyki, popisów aktorsko – kabaretowych w wykonaniu znanego duetu z serialu Ranczo: wójta/senatora Pawła Kozioła i sekretarza/dyrektora biura senatorskiego Arkadiusza Czerepacha, będą liczne konkursy oraz kiermasz wyrobów regionalnych. Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich dopisze nam pogoda, bo o atmosferę i moc atrakcji jestem spokojny – tłumaczy naszej redakcji burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Rodzinna altana w Uszwi
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 19 lipca 2014 01:00

altanauszewZadaszona altana wraz z niezbędną infrastrukturą została właśnie wzniesiona w Uszwi, koło kompleksu boisk sportowych. – Prace dobiegają powoli ku końcowi, tak na dobrą sprawę pozostała tylko drobna kosmetyka i będzie można już korzystać z grilla i miejsca do biesiadowania rodzinnego. To kolejna inwestycja zrealizowana w naszej gminie w oparciu o dotację na tak zwane małe projekty - mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Koła Gospodyń Wiejskich na start
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 18 lipca 2014 01:17

PT2 0299Samorządowcy trzech szczebli, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, ale także instytucji i urzędów wspierających wieś i rolnictwo oraz osoby powiązane z Lokalnymi Grupami Działania uczestniczyli w konferencji zorganizowanej w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku pod nazwą: „Start Gospodyń Wiejskich”. – Na terenie województwa jest ponad tysiąc kół KGW, ale tylko dwadzieścia z nich ma status organizacji pożytku publicznego. Chcemy zachęcić te organizacja do sformalizowania swojego statusu - mówił na spotkaniu marszałek Małopolski Marek Sowa. Wtórowali mu przedstawiciele samorządów: starosta brzeski Andrzej Potępa, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz wójt Dębna, Grzegorz Brach. Wszyscy deklarowali pomoc.

 
Lewniowa: Straż z dotacjami
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 14 lipca 2014 23:05

Zapowiada się dobry rok dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewniowej, w gminie Gnojnik. Tutejsi druhowie otrzymali wsparcie finansowe od samorządu województwa małopolskiego, w ramach programu Małopolskie Remizy. To kwota 40 tysięcy złotych. Ponieważ koszt wykonania prac będzie znacznie większy, druga dotacja – także celowa, pochodzi od samorządu gminy Gnojnik. Wójt Sławomir Paterek nie ukrywa, że realizowany od kilku lat program samorządu województwa małopolskiego jest cennym źródłem pozyskania środków przez strażaków. Niedawno, w Tarnowie podpisano umowę pomiędzy gminą Gnojnik, a województwem małopolskim na dofinansowanie modernizacji Domu Strażaka w Lewniowej. Ze strony gminy dokument parafowali wójt Sławomir Paterek oraz prezes OSP Lewniowa Henryk Myszka.

 
Gnojnik: W najbliższy weekend święto gminy
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 04 lipca 2014 01:00

Grupa Łzy, jedna z najpopularniejszych grup muzycznych w Polsce, będzie gościem tegorocznych Dni Gminy Gnojnik. – Zapraszam na pierwszy weekend lipca do stolicy naszej gminy. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Każdy, kto się u nas pojawi, nie będzie się na pewno nudził. Pierwszy dzień będzie miał charakter sportowy, a drugi – kulturalno – rozrywkowy. To imprez organizowana dla wszystkich, dla rodzin, nasze wspólne święto. Zapraszam także mieszkańców sąsiednich gmin – mówi wójt Gnojnika Sławomir Paterek.

 
Porąbka Uszewska: Niedzielna biesiada
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 04 lipca 2014 01:00

Po raz 17 w Porąbce Uszewskiej, w gminie Dębno zostanie zorganizowana Biesiada Agroturystyczna. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale nie zabraknie także niespodzianek. Wyśmienite menu przygotują jak co roku uczestnicy konkursowych zmagań. Oczywiście będzie też program artystyczny i wspólne biesiadowanie. Już dzisiaj zapraszam do Porąbki Uszewskiej. Startujemy w najbliższa niedzielę, 6 lipca o godzinie 15 – mówi wójt Dębna, Grzegorz Brach.

 
Gnojnik: Jednogłośne skwitowanie wójta
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 03 lipca 2014 00:35

Wszyscy radni Rady Gminy w Gnojniku udzielili wójtowi skwitowania z wykonania budżetu w 2013 roku. – Jestem mile zaskoczony. Państwa decyzja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że podejmowaliśmy słuszne i trafne decyzje. Mówię w liczbie mnogiej, bo jest to zasługa nas wszystkich. Wszystkich radnych, ale także sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, pracowników Urzędu Gminy i podległych mi instytucji, jak również mieszkańców naszej gminy. Za tę owocną współpracę na rzecz naszej lokalnej społeczności, radnym i sołtysom serdecznie dziękuję - mówił do zebranych wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 39

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .