Przed nami kolejna XV już edycja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 stycznia 2020 00:00

Weekend upłynie w Brzesku pod znakiem kolęd. Przed nami kolejna XV już edycja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który odbędzie się 18 i 19 stycznia 2019 roku. Tym razem gościny uczestnikom zmagań udzieli Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego; maksymalnie trzy podmioty wykonawcze z danej instytucji. Dodajmy, że od wielu lat zmaganiom artystycznym patronuje starosta brzeski – Andrzej Potępa.

 
Policjanci z Brzeska ratowali pobitego mężczyznę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 stycznia 2020 23:50

Zakrwawionego 34-letniego mężczyznę zastali policjanci w jednym z domów w miejscowości Jadowniki. Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony butelką w głowę przez swojego znajomego. Rannemu mężczyźnie z pomocą przyszli policjanci, którzy do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego tamowali silne krwawienie.

 
Powiat Brzeski. Projekt unijny w szkołach
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 stycznia 2020 21:47

Niedawno zakończył się ostatni etap w ramach programu Erasmus+, projektu „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość”, w którym uczestniczył Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. Uczniowie z klasy 3TBG (10 osób) grupy budowlanej oraz 3bb (5 osób) monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestnicząc w projekcie wyjechało na praktyki zawodowe do Niemiec do Lipska na 4 tygodnie. Chłopcy realizowali swoje praktyki w dużej firmie budowlanej Forβbohm&Shöne, z którą nasza szkoła od lat współpracuje i realizuje projekty unijne. Jest to chyba najlepsze świadectwo tego, że nasi uczniowie spisują się na medal za każdym razem.

W trakcie uroczystego wręczenia praktykantom certyfikatów prezes firmy M. Forβbohm dziękował praktykantom za rzetelną wiedzę oraz właściwe wykonywanie zadań praktyki, wzorową postawę, punktualność. Życzyłby sobie, aby uczniowie naszej szkoły przyjeżdżali częściej na praktyki do jego firmy, ponieważ każda grupa pozostawia po sobie miłe wspomnienia, dowody fachowej wiedzy w postaci efektów dobrze wykonanej pracy oraz każdego dnia ich postawa pokazuje wysoką kulturę osobistą.

 
Brzesko. Nowy żłobek i przedszkole
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 stycznia 2020 21:04

Wyspa Skarbów czyli Nowy Żłobek i Przedszkole w Brzesku oficjalnie zainaugurowały swoją działalność we wtorek – 7 stycznia 2020 roku. Atutem tego miejsca jest nie tylko doskonałe położenie (w centrum Brzeska, na osiedlu Władysława Jagiełły 10-11, ale także doskonałe wyposażenie, nowocześnie urządzone sale i przyjazna dziecku atmosfera. Wszyscy zainteresowani ofertą rodzice  mogą się zgłaszać osobiście: 33-800 Brzesko, osiedle Jagiełły 10 – 11 (niedaleko Biedronki i Centrum Handlowego) lub telefonicznie ( tel. 538-313-020 ). – Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.

 
Jadowniki. Strażackie auto od ministra
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 stycznia 2020 12:27

Blisko osiemset tysięcy złotych kosztował nowy samochód pożarniczy, o który wzbogaciła się jednostka OSP w Jadownikach. Niemal w całości zakup sfinansowano ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. W uroczystości przekazania auta uczestniczyli m.in.  druh Józef Mól, druh Zbigniew Serwatka, druh Michał Loranty, druh Wojciech Podleś oraz Komendant Gminny druh Krzysztof Rachwał i Prezes Zarządu Gminnego druh Marian Czarnik. W tym gronie byłą także Marta Malec – Lech, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która pozyskała na ten cel środki.

 
Brzesko. Kolędowanie ze starostą
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 21:43

Przed nami kolejna XV już edycja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który odbędzie się 18 i 19 stycznia 2019 roku. Tym razem gościny uczestnikom zmagań udzieli Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego; maksymalnie trzy podmioty wykonawcze z danej instytucji. Dodajmy, że od wielu lat zmaganiom artystycznym patronuje starosta brzeski – Andrzej Potępa.

 
Miłosz pierwszym mieszkańcem powiatu brzeskiego w 2020 roku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 21:40

Ważył w momencie urodzenia 3270 gramów i miał 54 centymetry długości – mowa o pierwszym dziecku urodzonym w Brzesku. To Miłosz Pleszczyński z Bucza. Na świat przyszedł 1 stycznia 2020 roku, po godzinie 14. Otrzymał 10 punktów skali Apgar.  Jego rodzicami są Sabina i Marcin Pleszyńscy – to ich trzecie dziecko. 

 
Tarnów. Opłatek z Jarosławem Gowinem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 20:37

porozumienie 2Członkowie i sympatycy Porozumienia spotkali się w Tarnowie na spotkaniu opłatkowym z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina. Były świąteczne i noworoczne życzenia oraz kolędy zaśpiewane wspólnie z zespołem Mogilańskie Wierchy. Lider partii dziękował za wielkie zaangażowanie w wyborach. Złożył wszystkim życzenia w imieniu swoim, władz partii i kluby poselskiego. - Mam nadzieję, że Nowy 2020 Rok przyniesie wszystkim więcej radości. Powodzenia w życiu zawodowym i osobistym dla Was, waszych rodzin, bliskich i znajomych – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 345

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .