Brzesko Laury dla schroniska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 09:32

2 grudnia 2017 roku w Krzyżowej (gmina Świdnica), w miejscu szczególnym dla historii Polski, gdzie w 1989 r. miała miejsce msza pojednania polsko-niemieckiego został rozstrzygnięty 57 Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku działające przy Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku otrzymało złote wyróżnienie za podejmowanie działań na rzecz dzieci i młodzieży. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej wyróżnienia dla Szkolnych Schronisk Młodzieżowych wręczył Pan Henryk Gołębiewski, dyplomy i puchary Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wręczał Prezes PTSM Pan Waldemar Domarańczyk i Wiceprezes PTSM Pan Marian Dzimira.

 
Brzesko. Na ósmym miejscu w kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 09:31

W kolejnej,  siódmej już edycji rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą” brzeska biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 listopada w pałacu Krasińskich w Warszawie pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów: Dariusza Jaworskiego – dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego – redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej” odebrała dyrektor  Karina Legutek.

 
Brzesko. Nowy sprzęt strażacki
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 grudnia 2017 22:44

W sumie 28 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla jednostek OSP, pozyskała gmina Brzesko. Za pieniądze te zakupione zostaną dwa defibrylatory dla jednostek OSP w Jadownikach i w Szczepanowie o wartości 16 tysięcy złotych oraz dwa zestawy ratownictwa medycznego o wartości 12 tysięcy złotych, które trafią do Wokowic i Jasienia. Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.
Samorząd każdego roku finansuje utrzymanie jednostek w gotowości bojowej, co jest niezbędne dla zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Nasza gmina położona jest na skrzyżowaniu kilku dróg krajowych, przebiega przez nią także autostrada A4 ze zjazdem w Brzesku oraz linia kolejowa. Wszystko to sprawia, że musimy być przygotowani na większą liczbę zdarzeń drogowych, w czasie których interwencja jednostek OSP jest konieczna. Ponadto strażacy ochotnicy biorą także udział w zdarzeniach związanych z powodziami i podtopieniami. Aby mogli działać skutecznie, konieczne jest zaopatrzenie ich w nowoczesny sprzęt.

 
Wojciech Wojdak nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:10

Bodaj po raz pierwszy w historii, sportowiec z regionu brzeskiego, jest nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego. To najbardziej prestiżowe zmaganie sportowców, w którym o miejscu decydują Czytelnicy. Wojtek Wojdak – wicemistrz świata z Budapesztu znalazł się wśród sportowców nominowanych do tytułu najlepszego sportowca roku. Powalczy o wejście do najlepszej dziesiątki polskich sportowców 83. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. – Zachęcamy do oddania głosu na naszego mistrza – mówią zgodnie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski (z tej gminy pochodzi Wojtek) oraz Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska (tutaj na pływalni pod okiem Marcina Kacera Wojtek stawiał pierwsze „kroki w wodzie”).  

 
Brzesko. Olimpiada Międzypokoleniowa
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:08

Cenna inicjatywa, łącząca pokolenia, integrująca środowisko – tak o I Brzeskiej Olimpiadzie  Międzypokoleniowej mówili jej uczestnicy. Nie dziwi więc, że organizację imprezy wsparł – nie tylko jako patron – burmistrz Grzegorz Wawryka. Organizatorami Olimpiady byli: Brzeska Rada Seniorów, Zarząd Osiedla „Kościuszki-Ogrodowa”, Publiczne Przedszkole nr 4 im. Jana Brzechwy, Wydział EKiS oraz Biuro Promocji Urzędu Miejskiego. – Gratuluję pomysłodawcom i organizatorom, dziękuję uczestnikom i sponsorom, bo bez Was wszystkich, tej Olimpiady, nie byłoby. Do zobaczenia za rok – mówił na zakończenie burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Powiat Brzeski. Stypendia od Premiera
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 grudnia 2017 00:05

W Kuratorium Oświaty w Krakowie wręczono dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. W  imieniu Premier Beaty Szydło wręczyła je Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.  Dodajmy, że stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat (tylko jeden ze szkoły) musiał spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

 
Stypendia od burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 11:01

Podczas wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez burmistrza Brzeska dla najlepszych uczniów ze szkół w gminie. W tym roku przyznano wyróżnienia za wybitne osiągnięcia  naukowe, artystyczne i sportowe. Do komisji stypendialnej napłynęło 121 wniosków, wyróżniono 66 uczniów, nagrodzono także sportowców, którzy reprezentują gminę lub klub sportowy z jej terenu, a którzy w ostatnim roku osiągnęli znakomite wyniki sportowe.

 
Aby znów biegać, bawić się… po prostu żyć… Malutki Michałek Biel i niezwykle rzadki nowotwór płuca…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 10:41

Nasza historia zaczęła się 28 września 2017 r. Wybraliśmy się do pediatry, bo Michał, nasz syn pełen energii i gotowy do psot, stał się apatyczny, tak jakby ktoś z niego wyssał całą energię.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 309

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .