Beata Szydło w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 11 października 2019 13:06

aL1020168Beata Szydło, poseł do Parlamentu Europejskiego, była premier przyjechała do Brzeska na zakończenie kampanii wyborczej. Było spotkanie z poseł Józefa Szczurek – Żelazko, a także innymi kandydatami. Obecny był m.in. radny województwa małopolskiego, Wojciech Skruch. Premier podkreślała, że rodzina to jest dla Polski największy skarb, to najcenniejsze co mamy – mówiła  w rozmowie z naszym portalem wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

 
Józefa Szczurek – Żelazko została uhonorowana
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 11 października 2019 09:59

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko została uhonorowana tytułem Doktor Honorowy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. - To za wkład pani minister w ustawodstawo związane ze szkolnictwem medycznym w Polsce. Pani minister ma ogromne zasługi na tym polu działania. Ustwa odpowiada zapotrzebowaniom rynku pracy. To co warto podkreślić to fakt, że pani minister była otwarta na sugestie środowiska naukowego. Za wspólpracę serdeznie dziekujemy pani minister Józefie Szczurek – Żelazko. Dodajmy, że uroczystości przewodniczył prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert – Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Współgospodarzami byli: prof. Wojciech Bik – Z-ca Dyrektora ds. Dydaktycznych i Naukowych – Prorektor oraz prof. Wojciech Zgliczyński – Z-ca Dyrektora ds. Kadr Medycznych – Prorektor.

 
Brzesko. W piątek wizyta Beaty Szydło
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 października 2019 20:20

W piątek, była premier, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło pojawi się w Brzesku, by wziąć udział w oficjalnym zakończeniu kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowskim Okręgu Wyborczym. Była szefowa rządu, a obecnie członek Parlamentu Europejskiego, odwiedzi m.in. Biuro Poseł Józefy Szczurek – Żelazko (wiceminister zdrowia). Przewidziano krótki briefing prasowy oraz rozmowy z mieszkańcami miasta. Początek spotkania na brzeskim Rynku zaplanowano na godzinę 12.40.

 
Brzesko. Dotacja dzięki ministrowi
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 05 października 2019 11:07

Niedawno w Dębnie odbyło się uroczyste wręczenie promes samorządom, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Blisko 1,7 miliona złotych, dzięki staraniom minister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko trafiło na konto gminy Brzesko. - W imieniu radnych, a przede wszystkim mieszkańców Brzeska, serdecznie pani minister Józefie Szczurek – Żelazko dziękujemy – mówi radny Adam Kwaśniak. Jak nas informuje radny za pozyskane pieniądze wybudowany zostanie kolejny odcinek drogi na Pomianowskim Stoku oraz kolejny etap budowy ulicy Odrodzenia na osiedlu Słotwina. Dofinansowanie drogi na osiedlu Pomianowski Stok to ponad 799 tys. zł., natomiast kolejnego etapu budowy ulicy Odrodzenia ponad 873 tys. zł.

 
Nowe drogi i kilometry chodników
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 października 2019 10:08

Stan dróg w powiecie brzeskim poprawia się z roku na rok. Tylko w tym roku wyremontowanych zostanie blisko dwadzieścia kilometrów jezdni a  przy drogach powiatowych pojawi się prawie cztery kilometry nowych chodników. - Realizujemy dwa duże zadania inwestycyjne na południu powiatu brzeskiego. Stan zaawansowania prac oceniamy na około 90 procent z zaplanowanych na 2019 rok – wyjaśnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Brzesko. O pieniądze samorząd powiatu brzeskiego zabiegał przez kilka lat
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 października 2019 09:56

Kosztował około 12 milionów złotych. Nowy blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Brzesku został niedawno oficjalnie otwarty. To trzy przestronne sale operacyjne (dwie chirurgiczne i jedna ortopedyczna), ale także duża sala przygotowawcza pacjenta do operacji oraz sala nadzoru poznieczuleniowego. - Remont wraz z wyposażeniem trwał około roku – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Szkoła otwarta na Europę
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 września 2019 10:50

szkolaeu2019sd

Pozyskiwanie funduszy ze środków EU nie jest rzeczą prostą, ale z całą pewnością przynosi wymierne korzyści wszystkim uczestnikom realizowanych projektów. 101412,00 Euro to kwota dofinansowania, jaką na realizację projektu „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku”  w ramach  projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z POWER uzyskało  Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku.
Dwa miesięczne wyjazdy młodzieży na praktyki zawodowe do Sewilli w Hiszapnii, w listopadzie 2018 oraz marcu 2019, dwa tygodniowe szkolenia kadry kształcenia zawodowego w COLEGIO SALESIANOS SAN PEDRO w okresie ferii zimowych 2018 i 2019, lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia dotyczące kultury tego kraju, wycieczki kulturoznawcze to możliwości jakie przez ostatnie dwa lata wykorzystała brzeska Jedynka.

 
Nowy rok szkolny w brzeskiej Jedynce
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 września 2019 10:47

zs-aZa nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika liczy 472 uczniów.  Szkołę tworzy16 klas, z tego połowa to klasy pierwsze.  Tutaj dominują przedmioty ogólnokształcące – matematyka, języki obce, rozszerzona chemia i biologia. Kierunek wyznaczony jest tylko jeden – właściwe przygotowanie na wymarzone studia, a wcześniej jak najlepiej zdana matura. Ofertę dla młodzieży wzmacniają proponowane przedmioty dodatkowe, m.in. zajęcia w profesjonalnym studio telewizyjnym, iberystyka, podstawy rysunku, ratownictwo medyczne czy podstawy psychologii.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 341

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .