Brzesko. Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, papierosy i alkohol
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:24

38 kg tytoniu, 820 sztuk papierosów oraz litr alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli brzescy policjanci. W sprawie nielegalnego towaru funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mieszkańca Krakowa.

 
Brzesko: Majowe święta
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:21

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku Krzysztof Ojczyk oraz radni zapraszają mieszkańców na uroczystości i imprezy towarzyszące majowym świętom. 28 kwietnia, o godzinie 16.00 odbędą się XII Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP – kryta pływalnia BOSiR.

 
Jest szansa na nową obwodnicę Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 23 kwietnia 2017 10:51

W ostatnią środę w siedzibie Urzędu Miejskiego w Brzesku odbyło się spotkanie dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 75 klasy GP na odcinku Brzesko-Nowy Sącz. Jak przewiduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za około 2,5 roku rozpoczną się prace związane z remontem „sądeczanki”. Opracowanych zostanie kilka wariantów przebiegu drogi, o ostatecznym jej kształcie zdecydują mieszkańcy i inwestorzy. W trakcie spotkania padły również pytania dotyczące budowy łącznika pomiędzy południowym zjazdem z autostrady oraz drogą nr 75 prowadzącą w kierunku Nowego Sącza.

 
X edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 kwietnia 2017 16:29

Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pn.” Policjant, który mi pomógł” od pierwszej edycji objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

 
Brzesko. Odnowiony pomnik
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 kwietnia 2017 15:15

Sumptem gminy oraz właściciela jednej z brzeskich firm (Piotra Śledzia) udało się wykonać renowację pomnika poświęconego pomordowanym w hitlerowskich więzieniach i obozach zagłady. Postument został odnowiony, a zieleń wokół niego uporządkowana, pmnik znajduje się na terenie cmentarza parafialnego, od strony ulicy Ogrodowej, jest to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców, którzy przychodzą złożyć hołd pomordowanym w czasie II wojny Światowej. Zakres wykonanych w czasie remontu prac był bardzo szeroki. Dodajmy, że cała powierzchnia pomnika została oczyszczona z mchów i osadów, uzupełniono wszystkie ubytki i spoiny, a popękane szkle tablice zostały wymienione na granitowe, bardziej trwałe. Oprócz tego metalowe ramy zostały wymienione na kainerowe, całość pomnika została zaimpregnowana specjalnymi  środkami do wyrobów betonowych. Wokół pomnika ułożono kostkę brukową. Na wszystkie prace gmina posiadała wymagane pozwolenia wydane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Warto przypomnieć, że pod koniec 2015 roku gruntownie odnowiono Grób Nieznanego Żołnierza znajdujący się przy ulicy Kościuszki.   Renowacji poddano godło i tablicę, wzmocniono bryłę pomnika, uzupełniono ubytki i pęknięcia. Prace przy obydwu pomnikach prowadzone były przez pracownię kamieniarską Piotra Śledzia oraz konserwatora zabytków Wojciecha Sieka.

 
Brzesko. Nowy wyjazd z browaru
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 05 kwietnia 2017 19:14

Wszystko wskazuje na to, że już za dwa lata tiry, które jadą w kierunku browaru ulica Browarną, przejdą do lamusa historii. A wszystko za sprawa inwestycji, które chce zrealizować brzeski powiat. Dyrektor Browaru Okocim, Michał Napieracz podkreśla, że przygotowanie dokumentacji technicznej jest bardzo zaawansowane. –Przygotowania do tej ważnej inwestycji trwają już od dłuższego czasu, jest plan stworzenia bezpośredniego połączenia browaru z obwodnicą Brzeska. Na razie jesteśmy w fazie koncepcyjnej. Zakres planowanego projektu będzie realizowany etapowo i obejmie najpierw pozyskanie odpowiednich zezwoleń oraz przygotowanie projektów wykonawczych, a następnie ich realizację – mówi dyrektor Michał Napieracz. W grę wchodzi budowa pasów wyjazdowych i wjazdowych do browaru, rondo na obwodnicy, które pozwoli na wyjazd pojazdów w kierunku Tarnowa i Krakowa, a przede wszystkim znacząco poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. W planach są również prace na terenie browaru – stworzenie nowej portierni i miejsc postojowych dla tirów oczekujących na wyładunek lub załadunek. Wstępne plany zakładają zakończenie inwestycji z końcem wiosny 2019 roku, jej wstępnie szacowany koszt to kilkanaście milionów złotych.

 
Praca społeczna za zabicie kota
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 05 kwietnia 2017 19:13

Na 10 miesięcy prac społecznych oraz półtora tysiąca złotych kary na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami został skazany 23.letnie mieszkaniec powiatu brzeskiego. Były zawodnik MMA zabił kota. Groziła mu kara pobawienia wolności, co sugerowali przedstawiciele organizacji zajmujących się opieka nad zwierzakami, ale Sąd Rejonowy w Brzesku uwzględnił fakt, że młodzieniec został sprowokowany przez ojca.

 
Poszła do cyrku... i wpadła w ręce policji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 04 kwietnia 2017 13:02

Policjanci Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki w czasie wolnym od służby doprowadzili do zatrzymania osoby poszukiwanej. 27-letnia mieszkanka Brzeska była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Czujnością oraz spostrzegawczością wykazali się policjanci operacyjni, którzy w sobotnie (1.04) popołudnie, w czasie wolnym od służby, pomogli w zatrzymaniu osoby poszukiwanej. Funkcjonariusze w trakcie odbywających się występów cyrkowych w Brzesku zauważyli 27-letnią kobietę. Nie mieli cienia wątpliwości, że kobieta jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. O tym fakcie natychmiast poinformowali dyżurnego brzeskiej jednostki, który na miejsce wysłał dodatkowy patrol. Funkcjonariusze kryminalni pozostając w ciągłym kontakcie telefonicznym z dyżurnym i innym patrolem na bieżąco przekazywali informacje dotyczące rysopisu i przemieszczania się poszukiwanej. W miejscu, gdzie odbywało się przedstawienie znajdowało się kilkaset osób, dlatego też policjanci czekali na dogodny i jak najbardziej bezpieczny moment, aby dokonać zatrzymania kobiety. 27-latka zaraz po zakończonych występach została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnego aresztu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 295

motocykleswietoflagi

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .