Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
sobota, 08 lutego 2020 22:51

Pochodzący z Brzeska fotoreporter Piotr Tracz został nominowany w dorocznym konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów. Piotr Tracz, to zeszłoroczny laureat tego konkursu w kategorii na najlepszy reportaż w Polsce. W tym roku brzeszczanin został nominowany w kategorii najlepsze zdjęcie sportowe, jego zdjęcie znalazło się wśród 4 najlepszych zdjęć o tematyce sportowej w Polsce, które zostały zrealizowane w 2019 roku. Finałowa gala odbędzie się 15 lutego w Warszawie. Oprócz Tracza, do nagrody za najlepsze zdjęcie roku, zostali nominowani: Piotr Dymus, Rafał Oleksiewicz, Aleksandra Szmigiel.

 
Brzeski fotograf nagrodzony w prestiżowym konkursie
KULTURA - Aktualności
środa, 04 grudnia 2019 08:15

kmillerBrzeski fotograf, Piotr Tracz, został nagrodzony w prestiżowym konkursie im. Krzysztofa Millera, którego organizatorem była Gazeta Wyborcza. Nagrodę główną otrzynał włoski fotograf Alessio Paduano. W tym roku jury po raz pierwszy przyznało nagrodę w kategorii #PositiveImpact ufundowaną przez Deutsche Bank Polska za materiał fotograficzny ilustrujący pozytywny wpływ, jaki może mieć działanie jednostki, firmy czy społeczności. Otrzymał ją Piotr Tracz za fotoreportaż o niepełnosprawnym kulturyście Mariuszu Kupczaku.

 
Daria Reczek w finale The Voice of Poland?
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 listopada 2019 23:24

Czy Daria Reczek, ze Szczepanowa,  uczestniczka jubileuszowej  X już edycji programu The Voice of Poland trafi do finału. W sobotę zmierzy się półfinale tego najpopularniejszego w Polsce show muzycznego (TVP2 sobota, godzina 20). Warto wspomnieć, że w drodze do programu artystka spod Brzeska, pokonała blisko  2 tysięcy uczestników. Jurorów urzekła nie tylko wielkim talentem, ale też urodą i osobowością.  Aryjska nie może zdradzić co zaśpiewa w półfinale. Zaśpiewam dwie piosenki. Jedna z nich to mój utwór, druga cover zagranicznego artysty. Oba wykonania będą dość żywiołowe. Pracuję nad nimi cały czas, mam nadzieję, że się spodobają – mówiła dziennikarzom piosenkarka.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 18 listopada 2019 12:50

Pochodzący z Brzeska fotograf, znów wśród najlepszych w Polsce. Piotr Tracz znalazł się w gronie 7 finalistów, autorów najlepszych materiałów fotograficznych w 2019 roku. "Gazeta Wyborcza" otrzymała ponad 4,5 tysiąca zdjęć do drugiej edycji konkursu Nagrody im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia. Wybrano siedmioro finalistów.

 
O Czchowie na deskach teatru!
KULTURA - Aktualności
piątek, 20 września 2019 00:00

W ramach grantu pozyskanego ze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym szlaku” przez Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój” zrealizowało przedsięwzięcie w ramach którego prowadzone  były warsztaty teatralne. Finałowym efektem było przygotowanie sztuki teatralnej nawiązującej do historii Czchowa pt. „PRAWIE HISTORIA CZCHOWA w V aktach” (niedawno spisana raczej z humorem potraktowana). Spektakl teatralny przygotowany przez grupę seniorów, nawiązywał w sposób zabawny, humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Inscenizacja, która łączyła w sobie walory artystyczne, historyczne oraz kultywowanie tradycji została bardzo entuzjastycznie przyjęta podczas kolejnych występów, zarówno przez dorosłą jak i dziecięcą publikę. W trakcie prapremiery występ aktorów raz po raz były nagradzane licznymi brawami, a na koniec wszyscy zgromadzeni śpiewali wspólnie finałową przyśpiewkę. Gratulacje oraz kwiaty dla aktorów przekazał Marek Chudoba - Burmistrz Czchowa, który już zapowiedział podjęcie prac nad sztuką podsumowującą trzydziestolecie samorządu gminnego.

 
Tarnowski artysta współpracuje z wytwórnią synów Boba Marleya
KULTURA - Aktualności
środa, 31 lipca 2019 23:05

Na kanale wytwórni Ghetto Youths International (wytwórnia założona przez synów Boba Marleya), został opublikowany lyric video, którego autorem jest tarnowski artysta Mateusz Kijak. Klip promuje singiel "Na Na Na" z najnowszego albumu legendarnej grupy reggae - Third World! W utworze gościnnie występuje jeden z najpopularniejszych obecnie wykonawców reggae - Chronixx! Producentem singla jest sam Damian "Jr. Gong" Marley, najmłodszy syn Boba Marleya, muzyk reggae, dancehall i ragga, trzykrotny zdobywca Nagrody Grammy. Nad utworem pracował także Julian Marley.

 
Czchów stolicą jazzu
KULTURA - Aktualności
środa, 12 czerwca 2019 10:36

Po raz dwudziesty organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 12 do 14 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Po raz jubileuszowy, rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części Małopolski. Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 12 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .