Szczurowa. Niezłomnemu bohaterowi
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 19 marca 2019 09:01

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dramatycznej historii pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który został bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne 1 Marca 1951 roku. To właśnie na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia, co roku, wspominamy Niezłomnych.

 
Szczurowa. Na kulturę fizyczną i rekreację
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 23:00

Kluby sportowe działające na terenie gminy Szczurowa nie mają powodu do narzekania. W tym roku 264 tysiące przeznaczono na ich działalność. Sporo zważywszy, że w czterokrotnie większej gminie Brzesko, jest to kwota niewiele większa.  81 tysięcy złotych otrzyma Ludowy Klub Sportowy „Rylovia” z Rylowej na prowadzenie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, organizowanie działalności szkoleniowej. Dotacja obejmuje także współzawodnictwo seniorów. 26 tysięcy złotych trafi do GLKS „Orlik” Szczurowa, natomiast GLKS „Korona” z Niedzielisk otrzyma 39 tysięcy złotych; 28 tysięcy złotych to dotacja dla LKS „Wiślanie” z Woli Przemykowskiej.

 
Region. Cytologia za darmo
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 22:56

W trzech miejscowościach, w jednym dniu, panie będą mogły wykonać (BEZPŁATNIE) badania cytologiczne. To najnowsza inicjatywa minister zdrowia, Józefy Szczurek – Żelazko. A wszystko już w najbliższy poniedziałek – 11 marca. W Brzesku, badania będą wykonywane w godzinach 10 – 12.30. (parking Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, ul. Królowej Jadwigi, wjazd od ulicy Wyspiańskiego. Natomiast w Szczurowej cytobus będzie czekał na panie od 13 do 16.30 (plac w centrum Szczurowej). Natomiast panie z Bochni beda mogły skorzystać z bezpłatnych badań od godziny 17 (parking przy ZS nr 1 w Bochni ulica Windakiewicza 23.

 
Szczurowa. Ptasi raj dla ornitologów
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 marca 2019 22:16

Gmina Szczurowa, leżąca w zakolu Wisły i Raby ma do zaoferowania jeszcze jedną, niecodzienną bo „odlotową” w sensie dosłownym i w przenośni atrakcję. Jest nią…wakacje z ptakami. Właśnie teren gminy, zwłaszcza zaś wspomniane zakole, gdzie Raba wpada do Wisły, upodobały sobie rzadki gatunki ptactwa wodno-błotnego. Od dawna z tej właśnie przyczyny rejony te budziły zainteresowanie ornitologów, nie tylko tych zawodowych, ale coraz liczniejszej grupy amatorów, lubiących oglądać ptaki w ich naturalnych siedliskach. Takie właśnie hobby zyskuje coraz większą popularność i jest znakomitym sposobem relaksu, oryginalną propozycją spędzenia wolnego czasu w plenerze, połączonym z emocjami, jakie dają obserwacje ptasich obyczajów.  Jak obliczono, na tych terenach obserwować można 100 gatunków ptaków, w tym tak rzadkie jak krakwa, orzeł przedni, orlik krzykliwy, bączek, ślepowron.  Niedzieliska to zdaniem wielu bociania wieś. Już niebawem powitanie tych sympatycznych ptaków.

 
Strzelce Wielkie. Szkolenia z Internetem
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 marca 2019 22:15

Kilkunastu seniorów brało udział w realizacji projektu Fundacji - Instytut Myśli Innowacyjnej z Nowego Sącza. A wszystko w ramach „Małopolski e-Senior”. Projekt skierowany był do osób 65+. Jako pierwsi 13 lutego 2019 r. otrzymali na własność tablety oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu. Uroczystego wręczenia dokonał przedstawiciel Fundacji pan Andrzej Chronowski z Nowego Sącza.

 
Bez kompromisu w sprawie przebiegu nowej trasy Brzesko – Niedzielska
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 01 marca 2019 21:40

Nadal nie udało się znaleźć kompromisu w sprawie przebiegu nowej trasy Brzesko – Niedzielska. Spotkanie, do którego doszło ostatnio w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, nie doprowadziło do porozumienia. Wydaje się, że najwięcej z gry będzie miała jednak gmina Szczurowa, bo to na terenie tej gminy, droga będzie miała najdłuższy odcinek. – Dla nas, mówię o samorządzie gminy Szczurowa i mieszkańców, w grę wchodzi tylko wariant C. Na żaden inny nie będzie zgody – zapowiada Zbigniew Molska, wójt gminy Szczurowa. Jakkolwiek Brzesku bliżej do koncepcji forsowanej przez samorząd Borzęcina, z racji tego, że wariant korzystny dla Szczurowej pokrywa się z tym, który widza w Borzęcinie – Brzesko z dyskusji powinno być wyłączone.

 
Ciekawe spotkanie zapowiada się w czwartek w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 lutego 2019 09:16

Ciekawe spotkanie zapowiada się w czwartek w Szczurowej. A wszystko, by zachować stare tradycje – spotkań na tak zwany Babski Comber. Będą pączki.

 
Szczurowa. Gmina uzbroi tereny mieszkalne
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 20 lutego 2019 20:31

Uzbrojenie terenu pod nowe osiedle mieszkaniowe jest nie mniej ważne od inwestycji w rozwój strefy aktywności gospodarczej i rozwój gospodarczy gminy w ogóle- trafnie ocenia Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.
W tym roku Gmina przeznaczyła 150 tysięcy złotych na uzbrojenie terenów mieszkalnych. Wiadomo, że działki, w okolicach których jest sieć wodociągowa, kanalizacyjna, droga dojazdowa czy linia energetyczna, łatwiej znajdują nabywcę. Rozwój budownictwa mieszkaniowego- domów jednorodzinnych to ukłon nie tylko w stronę mieszkańców, ale też tych, którzy chcieliby osiedlić się z dala od miejskiego zgiełku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wzrost liczby ludności to dodatkowe wpływy do budżety gminy- chociażby z partycypacji w podziale podatku dochodowego od osób fizycznych. Osiedlenie się nowych rodzin to także szansa na wzrost liczby dzieci w szkołach- to przyczyni się do wzrostu subwencji oświatowej, a tym samym zmniejszy koszty utrzymania sieci szkół po stronie Gminy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 50

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .