Reklama
Biesiadki. Rekreacja jak marzenie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 15 października 2021 18:56

L1090343Ponad osiemset tysięcy złotych kosztowała rewitalizacja terenu przy Szkole Podstawowej w Biesiadkach. Uroczystość oddania obiektu do użytku, została połączona z Dniem Edukacji Narodowej, a najmłodsi – uczniowie pierwszej klasy, złożyli ślubowanie.  – Moim zdaniem jest to jedna z lepszych i efektywniejszych inwestycji, jakie udało się zrealizować w jednej z naszych placówek oświatowych – mówi Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik. Święto szkoły uczcili swoją obecnością poseł Józefa Szczurek – Żelazko, poseł Stanisław Bukowiec, wiceprzewodniczący sejmiku małopolskiego Wojciech Skruch, szef samorządu powiatu brzeskiego Kazimierz Brzyk. Nie zabrakło radnych gminy, sołtysa, mieszkańców wsi, rodziców, nauczycieli i... najważniejszych gości, dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola.

 
Budynek w Uszwi oficjalnie otwarty
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 20 września 2021 14:25

L1090261W poniedziałek dokonano oficjalnego otwarcia budynku wielofunkcyjnego w Uszwi, w gminie Gnojnik. Jesienią 2019 roku gmina rozstrzygała przetarg na realizację II etapu inwestycji. Wartość prac opiewa na blisko 6.7 miliona złotych. Budynek ma szerokie przeznaczenie: oprócz przedszkola znajdzie się także miejsce dla biblioteki publicznej oraz świetlicy wiejskiej. Przypomnijmy, że w I etapie inwestycji został wybudowany budynek w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym. Kosztowało to blisko 1,8 miliona złotych. Gmina otrzymała dotację unijną – blisko 1.8  miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku wielofunkcyjnego w Uszwi. Dotacja została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma łączyć funkcje przedszkolne z funkcjami kulturalnymi (świetlica, biblioteka z czytelnią).

 
Gnojnik. Wójt ma zastępcę, spółka prezesa
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 27 sierpnia 2021 18:34

Janusz Filip jest od kilku tygodni zastępcą wójta gminy Gnojnik. Na stanowisku prezesa zarządu gminnej spółki komunalnej zastąpił go natomiast Marek Białka. Zdaniem radnych opozycji to dobry ruch wójta. - Gmina potrzebuje stabilizacji, gmina potrzebuje kogoś, kto będzie na miejscu, będzie punktualny. Pod tym względem naszemu wójtowi można sporo zarzucić. Ja rozumiem, że czasem coś komuś nie wyjdzie, że czasem można odwołać spotkanie, przełożyć je, ale to nie może zdarzać się często. Moim zdaniem cierpi na tym cała nasza gminna społeczność. Mam nadzieję, że ten „chaos” opanuje nasz nowy zastępca. Ja nie znałem wcześniej Janusz Filipa, ale jako szef gminnej spółki dał się poznać z bardzo dobrej strony – mówi w rozmowie z naszą redakcja jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości, zastrzegając sobie jednak anonimowość.

 
Miałeś COVID-19, skorzystaj z rehabilitacji
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 09 maja 2021 00:00

To cenna inicjatywa i szansa na powrót do normalności. Można bowiem skorzystać z rehabilitacji pocovidowej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „ EWA” w Gnojniku. - Niektórzy przez wiele miesięcy odczuwają skutki choroby. Można je ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednia terapia – rehabilitacja. Można skorzystac z niej w naszym Ośrodku w Gnojniku – mówi doktor Ewa Cierniak – Lambert. Epidemia Covid -19 rozwija się dynamicznie . Coraz więcej osób po przechorowaniu cierpi na zespół pocovidowy Na niepokojące objawy skarżą się zarówno osoby, które COVID-19 przeszły bezobjawowo, jak i pacjenci którzy byli hospitalizowani. - Można temu zapobiec – zapewnia Ewa Cierniak – Lambert.

 
Gnojnik. Rehabilitacja dzieci
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 kwietnia 2021 22:41

Od jakiegoś czasu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA w Gnojniku stworzono możliwość rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w ramach pobytów na turnusach rehabilitacyjnych a także pobytach komercyjnych .Rehabilitacją objęte są dzieci i młodzież z następującymi schorzeniami zaburzenia napięcia mięśniowego u niemowląt, kręcz karku, nieprawidłowe ułożenia .. Mózgowe Porażenie Dziecięce , epilepsja , inne schorzeń neurologicznych, wady postawy, uszkodzenia po wypadkowe, opóźniony rozwój umysłowy oraz schorzenia dróg oddechowych – mówi naszej redakcji Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Ośrodka. Do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego EWA kieruje się na podstawie skierowania wydanego przez lekarza rodzinnego lub specjalistę w ramach turnusów rehabilitacyjnych. Jest także możliwość pobytów komercyjnych, finansowanych przez stowarzyszenia, fundacje czy indywidualne opłaty rodziców. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA panuje ciepła, rodzinna atmosfera sprzyjająca rozwojowi emocjonalnemu i duchowemu podopiecznych. Pobyty wspomagają wyuczenie podstawowych czynności samoobsługowych, przygotowują dzieci do szeroko rozumianego życia w społeczeństwie. Prowadzona jest  rehabilitacja lecznicza, pomoc psychologiczną, logopedyczną,zajęcia terapeutyczne.

 


 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .