Gosprzydowa. 15 sierpnia odbędą się Dożynki Gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:15

Od kilku wieków wpisują się w tradycję ludową. Dożynki – bo o nich mowa – są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej. W tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Gnojnik będzie sołectwo Gosprzydowa. Tradycją jest, że święto plonów odbywa się tutaj 15 sierpnia – w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Dożynki rozpoczną się o godzinie 15. Najpierw zaplanowano nabożeństwo w intencji rolników. Msza święta odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Urszuli w Gosprzydowej.

 
Gnojnik. Rolnicy skorzystają na wapnowaniu
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 31 lipca 2019 00:00

Do udziału w ogólnopolskiej akcji wapnowania gleb namawia Ryszard Machał, sołtys Biesiadek, a zarazem ekspert Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” -  WFOŚiGW w Krakowie ogłosił nabór wniosków na  w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.   O dofinansowanie będą mogli ubiegać się posiadacze użytków rolnych z terenu województwa małopolskiego, o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni nie przekraczającej 75 ha. 


 
Gnojnik. Kolejna transza trafi do gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 17 lipca 2019 22:05

Kolejna transza żywności trafi do gminy Gnojnik. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które ma na celu wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Jak mówi wójt Sławomir Paterek program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i uzyskują dochód nieprzekraczający: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej; 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) właściwego dla miejsca zamieszkania lub do organizacji partnerskiej wydającej żywność w celu zakwalifikowania do odbioru żywności. Jeśli spełniamy wskazane kryteria, otrzymujemy skierowanie, które umożliwia odbiór we wskazanym na skierowaniu miejscu.

 
Żerków. O puchar wójta Sławomira Paterka
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 16 lipca 2019 22:03

Sędziowie gminnych zawodów sportowo – pożarniczych, które rozegrano właśnie w Żerkowie nie mieli najmniejszych wątpliwości. Umiejętności druhów – ochotników są spore. Nawet deszczowa aura nie przeszkodziła strażakom-ochotnikom w rozegraniu pełnych emocji zawodów sportowo-pożarniczych. Tym razem drużyny OSP rywalizowały na stadionie w Żerkowie. Zawody zgromadziły 15 drużyn: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt, młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców, męskie drużyny pożarnicze oraz  kobiece drużyny pożarnicze.
Drużyny młodzieżowe rywalizowały w konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy z przeszkodami, natomiast drużyny seniorów w konkurencjach ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

 
Gnojnik. Wójt tworzy komitet
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 lipca 2019 13:02

Wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek zamierza  powołać komitet społeczny ds. opiniowania przebiegu alternatywnej drogi, dla drogi krajowej DK 75. Mowa oczywiście o przebiegu trasy przez teren gminy Gnojnik. Ma to spore znaczenie, bo korytarze które dzisiaj sugeruje rząd – zdaniem mieszkańców są nie do przyjęcia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych współpracą przy wyborze i opiniowaniu poszczególnych korytarzy. Chętnych prosimy o zgłoszenia do referatu inwestycji i drogownictwa (pokój 24) – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Za nami Dni Gminy Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:01

Nawet kilka tysięcy osób przewinęło się przez park w Gnojniku, gdzie w ostatni weekend czerwca odbyły się Dni Gminy Gnojnik. – Dziękuję wszystkim za udział, a organizatorom gratuluję udanego przedsięwzięcia – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Kolejny klub Senior +
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 21 czerwca 2019 21:30

Już dwa kluby Senior + działają w gminie Gnojnik. Kilka miesięcy temu powstał w Lewniowej. Teraz rozpoczął działalność w Gnojniku. Klub "Senior +" powstał z myślą o osobach po 60. roku życia, którzy są nieaktywni zawodowo, a także tych którzy czują się samotne. Klub mieści się w Domu Strażaka w Gnojniku, a oficjalne otwarcie go miało miejsce 5 czerwca 2019r. Gmina Gnojnik czyniła starania o pozyskanie środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej  na Utworzenie Klubów Seniora. W 2017 – taki Klub utworzono w Lewniowej. W 2018 roku dzięki kolejnym środkom przeprowadzono modernizację Domu Strażaka  w Gnojniku , co pozwoliło na otwarcie kolejnego Klubu SENIOR +. Remont i nowe wyposażenie pomieszczeń Klubu kosztował 260 tys. zł  z tego 150 tys. zł gmina pozyskała na ten cel z programu Senior +. Gnojniccy seniorzy mogą korzystać z Sali widowiskowej z pełnym wyposażeniem, z mniejszej Sali klubowej, szatni, sprzętu komputerowego, telewizora, sprzętu rehabilitacyjnego. Spotkania seniorów odbywają się  2x w tygodniu / poniedziałek i środa/.Seniorzy korzystają z zajęć świetlicowych, szycie, szydełkowanie, kulinarnych, rehabilitacyjnych, wyjeżdżają do kina i na wycieczki.

 
Dni Gnojnika pod patronatem wójta Sławomira Paterka
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:01

Wiele atrakcji zapowiadają organizatorzy kolejnej edycji Dni Gminy Gnojnik. – W tym roku święto zaplanowano na ostatnich weekend czerwca. Od kilku lat organizujemy je w innym terminie niż Baszta Jazz Festival w Czchowie, po to aby stworzyć mieszkańcom naszej gminy możliwość uczestniczenia w obydwu wydarzeniach kulturalnych, oczywiście na Dni Gminy Gnojnik serdecznie zapraszamy także sąsiadów z Czchowa, Iwkowej, Brzeska, Nowego Wiśnicza czy gminy Dębno – zachęca Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.   W tym roku impreza odbędzie się 29 i 30 czerwca. W pierwszym dniu tego wyjątkowego wydarzenia artystyczno - kulturalnego, w sobotę zaplanowano imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Wieczorem koncert gwiazdy muzyki disco polo. Na scenie w Parku w Gnojniku zaprezentuje się grupa „Power Play”, która w ostatnich latach wylansowała kilka wielkich przebojów tego gatunku muzycznego. Natomiast wieczorem odbędzie się Dyskoteka, którą poprowadzi znany w Polsce DJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 62

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .