Reklama
Uszew. Nowe Volvo dla jednostki OSP
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 12 maja 2019 19:15

006 PTR 5055Z „uzbrojeniem” kosztowało ponad milion złotych. Zakup nie byłby możliwy gdyby na pojazd strażacki nie złożyło się kilka instytucji: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, samorząd gminy Gnojnik i sołectwo Uszew. Tylko z Funduszu Sołeckiego na ten cel przeznaczono 100 tysięcy złotych. Dzisiaj uroczyście poświęcono nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBARt 2,7/16 marki Volvo  z napędem 4x2. W sumie koszt zakupu wyniósł niespełna 800 tysięcy (bez uzbrojenia, same nożyce do cięcia to wydatek rzędu 70 tysięcy złotych). Ponadto samochód wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2700 litrów oraz 270 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. – Zakup samochodu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gnojnik, która na ten cel przeznaczyła czterysta tysięcy złotych. WFOŚiGW przekazał natomiast 200 tysięcy złotych, tyle samo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – wylicza wójt Sławomir Paterek, który wraz z przedstawicielami komendy wojewódzkiej i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz wiceministra zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko wręczył uroczyście druhom kluczyki do nowego pojazdu.

 
Uszew. Kolejny etap prac niebawem
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 08 maja 2019 18:35

Wiele wskazuje na to, że niebawem rozpoczną się prace przy II etapie budowy obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Wójt Gminy Gnojnik ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania „Budowa obiektu łączącego funkcje kulturalną i przedszkolną w Uszwi – Etap II - stan wykończeniowy”. Przypomnijmy, że I etap inwestycji zakładał postawienie budynku w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym, co kosztowało blisko 1,8 miliona złotych. W marcu ubiegłego roku Gmina Gnojnik otrzymała dwie dotacje w kwocie ponad 1,73 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku wielofunkcyjnego w Uszwi. Jedna z tych  dotacji została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma właśnie łączyć funkcje kulturalne (świetlica, biblioteka z czytelnią) z funkcjami przedszkolnymi.

 
Gnojnik. Mini Błysk” i „Błysk” z sukcesami
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 08 maja 2019 18:33

Mini Błysk” i „Błysk” – dwa zespoły taneczne, które na co dzień działają przy Centrum Kultury Gminy Gnojnik znowu odnoszą sukcesy. Postawa dziewcząt cieszy – bo to po „Szkrabach” są kolejne, eksportowe zespoły gminne. Niedawno w pińczowskiej hali widowiskowo-sportowej trwał VII Otwarty Turniej Tańca 2019. Plan turnieju wyglądał następująco: I blok – zespoły i soliści w dwóch kategoriach wiekowych 5-6 lat i 7-8 lat, blok II – zespoły i soliści w wieku; 9-11 lat, 12-15 lat, 16 lat i powyżej. Ten ogólnopolski turniej taneczny od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.

 
Gnojnik. Zgłoszenia do końca kwietnia
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 28 kwietnia 2019 00:00

Tylko do 30 kwietnia można składać wnioski o przyznanie nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Nagrody i wyróżnienia w dziedzinie kultury mogą być przyznawane: osobom fizycznym, grupom, stowarzyszeniom lub zespołom z terenu Gminy, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną kultury Gminy Gnojnik na podstawie całokształtu działalności lub pojedynczych osiągnięć o istotnym znaczeniu.

 
Tradycje wielkanocne w Uszwi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 18 kwietnia 2019 10:15

Stowarzyszenia „Wieś Naszych Marzeń” oraz Koła Gospodyń Wejskich „Zawadzianki” mogą być dumne z zakończenia prac przedświątecznych. Zrobiły palmę na wysokość 4,60 m, która zdobi ołtarz w kościele w Uszwi. Na zaproszenie Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Brzesku z okazji 25-lecia wzięły udział w wystawie zrobionych przez siebie palm, ozdób świątecznych, bab i babeczek. Częstowały wszystkich zebranych własnoręcznie przygotowaną zupą krem z chrzanem i jabłkiem z dodatkiem jajka. W Niedzielę Palmową brały udział w jarmarku, który organizował Powiat Brzeski wystawiając świąteczne rękodzieło. Dziękujemy Państwu  Danucie i Markowi Białka – fundacja ”Pro Memory” za zaproszenie na międzypokoleniowe warsztaty wicia palm. Dziękujemy Zofii Hebda za wspólny udział w wystawie w Brzesku.

 
Z Gnojnika do Kancelarii Premiera
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 kwietnia 2019 09:56

Rada Młodzieżowa z Gnojnika została  zaproszona do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na konferencję dotyczącą działalności Młodzieżowych Rad w Polsce. Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik, brała udział w bardzo ambitnym projekcie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, projekt polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej w której rada prezentowała swoją działalność, w szczególności  rada skupiła się na działaniach o charakterze  niepodległościowym ze względu na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 
Gnojnik. Blisko czterysta tysięcy złotych dotacji z Unii Europejskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 kwietnia 2019 00:00

Ponad czterysta tysięcy złotych – to wstępny szacunkowy koszt realizacji projektu, którego celem pomoc uczniom najzdolniejszym. W ramach tego zadania zaplanowano powołanie powstanie pięciu Centrów Wsparcia Uczniów Zdolnych. Jak mówi wójt Sławomir Paterek celem głównym projektu jest utworzenie pięciu Centrów Wsparcia Uczniów Zdolnych (CWUZ), na terenie gminy Gnojnik wraz z organizacja zajęć pozalekcyjnych w obszarze kompetencji kluczowych dla 630 uczniów ( w tym 290 dziewczynek). Projekt będzie realizowany przez trzy lata. Uczniowie wezmą udział w zajęciach w ramach kompetencji przedmiotowych: językowych ( j. angielski), matematycznych i naukowo – technicznych (nauki matematyczno – przyrodnicze), informatycznych (technologie informacyjno – komunikacyjne TIK). Planuje się 3 edycje zajęć z CWUZ dla każdego z 2 etapów edukacyjnych w każdej ze szkół.

 
Uszew. kolejna akcję krwiodawstwa
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 15 marca 2019 23:28

Po raz kolejny Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wraz z Zarządem Oddziału Gminnego Związku OSP serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 17 marca 2019 roku w godzinach 9:00 – 13:00 w sali Domu Strażaka w Uszwi. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności. W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Wszystkim honorowym krwiodawcom składamy wyrazy podziękowania za Waszą postawę oraz wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei mających na celu ochronę największej wartości, jaką jest ludzkie życie. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli oddać krew, ale wstępne badania i rozpoznanie stanu zdrowia niestety im to uniemożliwiły. Sama Wasza chęć włączenia się w tą ważną akcję jest dla nas niezmiernie ważna – mówią w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 62

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .